Muškarci pitaju žene(pročitajte prvi post) vol.2

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
Mayhem
Posts: 149
Joined: 01/11/2013 11:12

#2226 Re: Muškarci pitaju žene(pročitajte prvi post) vol.2

Post by Mayhem »

UvijekVijeran wrote:Koliko cesto uradite nesto lijepo/romanticno da pokazete momku da vam je stalo do njega? Ili vam je draze da on radi takve stvari..?
jednako cesto kao i on :) nema pravila, a nekako ispadne jednako.
pici wrote:dali se seksate po ovoj vrelini...hvvaallaaa
da, sto da ne? :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2227 Re: Muškarci pitaju žene(pročitajte prvi post) vol.2

Post by Tomahawk11 »

Inace, kakve ste mi? :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2228 Re: Muškarci pitaju žene(pročitajte prvi post) vol.2

Post by Tomahawk11 »

kiki-miki wrote:
Tomahawk11 wrote:Inace, kakve ste mi? :D
Nice :)
O, pa gdje si ti? :)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2229 Re: Muškarci pitaju žene(pročitajte prvi post) vol.2

Post by Tomahawk11 »

kiki-miki wrote:
Odmaram od foruma i uzivam :D
Pametno :thumbup:
User avatar
pici
Posts: 43592
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#2230 Re: Muškarci pitaju žene(pročitajte prvi post) vol.2

Post by pici »

Dom naroda PSBiH danas o omogućavanju slanja žena u rudnike
neste vi meni vise uzivat.. u rudnik
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#2231 Re: Muškarci pitaju žene(pročitajte prvi post) vol.2

Post by MOSALJOZE »

Šta mislite o ženama rudarima?





:mrgreen:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2232 Re: Muškarci pitaju žene(pročitajte prvi post) vol.2

Post by supercali »

Tomahawk11 wrote:
kiki-miki wrote:
Odmaram od foruma i uzivam :D
Pametno :thumbup:
Ma nasla nekog pa se distancirala a ako ne bude islo bit ce tema sta da radim kad se desi to i to :lol:
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#2233 Re: Muškarci pitaju žene(pročitajte prvi post) vol.2

Post by djevojka bez imena »

MOSALJOZE wrote:Šta mislite o ženama rudarima?





:mrgreen:
Ne razumijem taj izbor. Zasto i zbog cega bi se neka zena odlucila za posao rudara? :?
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#2234 Re: Muškarci pitaju žene(pročitajte prvi post) vol.2

Post by Euridika »

Naravno, imam svakodnevni seks... handre me svi šefovi i šefići, a bude i ovih bez funkcija. :D :D

Sasvim solidno, kakav si ti Toma? Šta se radi? :-D

O rudarima više nemam pozitivno mišljenje (argumentovano). :cry:
I, da, nije to za žene, ali nije ni za muške, sad najveći dio posla rade mašine.
Nešto kontam, kad već nude ženama da budu rudari, zašto muški ne počnu raditi i čisto ženske poslove? Za početak, nek rađaju, odgajaju, doje i sl. :lol: A kad to završe, nek postanu spremačice, vaspitačice u vrtićima, medicinske sestre (ne, ne, ne medicinski tehničari koji slikaju za RTG ili vade krv, već sestrice koje peru i kupaju pacijente, poturaju noše pod guzicu i sl.). :lol:
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#2235 Re: Muškarci pitaju žene(pročitajte prvi post) vol.2

Post by annoy »

Muskarci i zene biraju poslove prema svojim afinitetima i poanta je da je licemjerno kmeciti o diskriminaciji kad se radi o finim poslovima i glumiti zrtvu, a to sto muskarci u prosjeku rade puno teze poslove i cine ogromnu vecinu stradalih na radnom mjestu, to nije bitno. Ravnopravnost samo onda kad nam to odgovara.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2236 Re: Muškarci pitaju žene(pročitajte prvi post) vol.2

Post by Tomahawk11 »

Euridika wrote:
Sasvim solidno, kakav si ti Toma? Šta se radi? :-D
Solidno nije dovoljno dobro.
Odlicno je vec bolje :mrgreen:

Radi se...posao....pa onda obaveze raznorazne....pa krevetac....i onda keep rollin' :-)
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#2237 Re: Muškarci pitaju žene(pročitajte prvi post) vol.2

Post by Euridika »

Tomahawk11 wrote:
Euridika wrote:
Sasvim solidno, kakav si ti Toma? Šta se radi? :-D
Solidno nije dovoljno dobro.
Odlicno je vec bolje :mrgreen:

Radi se...posao....pa onda obaveze raznorazne....pa krevetac....i onda keep rollin' :-)
Da, nije dovoljno dobro, ali nažalost nije baš odlično. Šta da se radi... biće bolje... :|

I kod mene, slično, posao, kuća, obaveze... nastavi niz... :sad:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2238 Re: Muškarci pitaju žene(pročitajte prvi post) vol.2

Post by Tomahawk11 »

Euridika wrote: Da, nije dovoljno dobro, ali nažalost nije baš odlično. Šta da se radi... biće bolje... :|

I kod mene, slično, posao, kuća, obaveze... nastavi niz... :sad:
Bitno da ima i gore :thumbup:
A bice i bolje :)
User avatar
pukepuke
Posts: 2258
Joined: 18/08/2008 16:16
Location: Sjever-jug

#2239 Re: Muškarci pitaju žene(pročitajte prvi post) vol.2

Post by pukepuke »

alijagoro wrote:Koliko muskaraca vas je izvelo na kafu odnosno koliko se veza izrodilo,na osnovu vasih datih signala :mrgreen: ?
Malo nejasno pitanje, je li podrazumijevaš da je moglo biti poziva na kavu i bez signala? Recimo da je otprilike pola poziva bilo na osnovu signala, a pola "na rizik" :)
UvijekVijeran wrote:Koliko cesto uradite nesto lijepo/romanticno da pokazete momku da vam je stalo do njega? Ili vam je draze da on radi takve stvari..?
Često, svakih nekoliko dana neka sitnica. A svatko voli da ga malo pripaze :)

@pirmin: Nisam električarka, a svakako je Euridika sve lijepo objasnila, ljubim je.
pici wrote:dali se seksate po ovoj vrelini...hvvaallaaa
Jašta radi, samo se što manje dodirujemo, ne mogu podnijeti da se netko tare o mene kad je ovako vruće.
Tomahawk11 wrote:Inace, kakve ste mi?
Izvrsno Toma! Hoda se, druži se, evo na koncert večeras, još samo da je desetak stupnjeva hladnije, lakše bi sve bilo... Zlo mi dođe kad moram ručak praviti. Ali bit će nešto i za temu o kuhanju, džaba kad sam poguzija :D
MOSALJOZE wrote:Šta mislite o ženama rudarima?
Mislim da smo na drugoj temi došli do zaključka da su žene izdržljivije od muškaraca :), pa valjda mogu biti i rudari. Ma svakako nam je život rudnik, pos'o-kuća-djeca-čo'ek-rodbina jedna-rodbina druga, štaš' više...
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#2240 Re: Muškarci pitaju žene(pročitajte prvi post) vol.2

Post by irac300 »

Euridika wrote:Naravno, imam svakodnevni seks... handre me svi šefovi i šefići, a bude i ovih bez funkcija. :D :D

Sasvim solidno, kakav si ti Toma? Šta se radi? :-D

O rudarima više nemam pozitivno mišljenje (argumentovano). :cry:
I, da, nije to za žene, ali nije ni za muške, sad najveći dio posla rade mašine.
Nešto kontam, kad već nude ženama da budu rudari, zašto muški ne počnu raditi i čisto ženske poslove? Za početak, nek rađaju, odgajaju, doje i sl. :lol: A kad to završe, nek postanu spremačice, vaspitačice u vrtićima, medicinske sestre (ne, ne, ne medicinski tehničari koji slikaju za RTG ili vade krv, već sestrice koje peru i kupaju pacijente, poturaju noše pod guzicu i sl.). :lol:
Da si ti živa i zdrava, puna Njemačka naših periguza. Ja lično znam 10-ak koji to rade.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72884
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#2241 Re: Muškarci pitaju žene(pročitajte prvi post) vol.2

Post by Velkoski »

pa jaran zarađuje 2.5 milje eura mjesečno od toga :D

pet puta više nego ja na svom poslu ovdje :roll: :lol:
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#2242 Re: Muškarci pitaju žene(pročitajte prvi post) vol.2

Post by Jimmy McNulty »

Velkoski wrote:pa jaran zarađuje 2.5 milje eura mjesečno od toga :D

pet puta više nego ja na svom poslu ovdje :roll: :lol:
Ma ovdje neiživljene duše se podsmjehuju tim ljudima, kao pere govna babi :roll: . Jaran koji nikad ništa ovdje nije imao otišao, jest mu ispočetka bilo teško, ali evo prošle 3 godinei sad živi bolje nego što ću ja ikad u životu.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2243 Re: Muškarci pitaju žene(pročitajte prvi post) vol.2

Post by Tomahawk11 »

pukepuke wrote: Izvrsno Toma! Hoda se, druži se, evo na koncert večeras, još samo da je desetak stupnjeva hladnije, lakše bi sve bilo... Zlo mi dođe kad moram ručak praviti. Ali bit će nešto i za temu o kuhanju, džaba kad sam poguzija :D
Drago mi je to cuti :)
Izgleda ti se zelja ispunila, doduse kod nas je malo vise od 10 stepeni hladnije, tacnije, trenutno je citavih 14 :-)
Eh da, nije zgodno po onim vrucinama vrtiti se oko bilo elektricnog :skoljka:
Vidim, bilo je konkretno, cookies :thumbup:
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#2244 Re: Muškarci pitaju žene(pročitajte prvi post) vol.2

Post by Euridika »

irac300 wrote:
Euridika wrote:Naravno, imam svakodnevni seks... handre me svi šefovi i šefići, a bude i ovih bez funkcija. :D :D

Sasvim solidno, kakav si ti Toma? Šta se radi? :-D

O rudarima više nemam pozitivno mišljenje (argumentovano). :cry:
I, da, nije to za žene, ali nije ni za muške, sad najveći dio posla rade mašine.
Nešto kontam, kad već nude ženama da budu rudari, zašto muški ne počnu raditi i čisto ženske poslove? Za početak, nek rađaju, odgajaju, doje i sl. :lol: A kad to završe, nek postanu spremačice, vaspitačice u vrtićima, medicinske sestre (ne, ne, ne medicinski tehničari koji slikaju za RTG ili vade krv, već sestrice koje peru i kupaju pacijente, poturaju noše pod guzicu i sl.). :lol:
Da si ti živa i zdrava, puna Njemačka naših periguza. Ja lično znam 10-ak koji to rade.
Jest u Njemačkoj, ali ovdje jok. A čak i u Njemačkoj je mnogo više žena u ovom poslu, nego muškaraca. Ali nije poenta na ovom primjeru, već što generalno nema smisla za neke vrste poslova očekivati da ih rade žene, ako su to primarno muški poslovi, i obratno da muškarci rade poslove koji su po prirodi više ženski. Izuzeci postoje, svakako.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2245 Re: Muškarci pitaju žene(pročitajte prvi post) vol.2

Post by supercali »

Euridika muskarci sve gore nabrojano u tvom postu rade osim radjanja i dojenja jer je to fizicki bioloski i na bilo koji drugi nacin nemoguce
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#2246 Re: Muškarci pitaju žene(pročitajte prvi post) vol.2

Post by Euridika »

supercali wrote:Euridika muskarci sve gore nabrojano u tvom postu rade osim radjanja i dojenja jer je to fizicki bioloski i na bilo koji drugi nacin nemoguce
Izvini, ali ne rade. ;-)
I meni to ne predstavlja problem, bolje je ovako.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2247 Re: Muškarci pitaju žene(pročitajte prvi post) vol.2

Post by supercali »

Rade zasto ne bi radili? Govorim globalno ne samo o bih a i u bih ih vjerovatno ima
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#2248 Re: Muškarci pitaju žene(pročitajte prvi post) vol.2

Post by Henry Chinaski »

Stara priča o ravnopravnosti. Muškarci treba da rade ženske poslove i tu ne smije biti podjele. Ipak, kad je riječ o muškim poslovima, nije loše da podjela postoji.
A najače mi je kad se rađanje i dojenje uzima kao argument za ravnopravnost.
Juni
Posts: 541
Joined: 30/06/2010 16:10

#2249 Re: Muškarci pitaju žene(pročitajte prvi post) vol.2

Post by Juni »

Ja eto svi muškarci rade u rudniku.Većina ih nije podigla ništa teže od kasike i ne znaju promijeniti ni sijalicu,ali se argument rudnika poteze u raspravi je li ili nije normalno da svak sebi ubacu prljave gaće u mašinu, sluga ručak, odvede dijete doktoru, u obdeniste...
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#2250 Re: Muškarci pitaju žene(pročitajte prvi post) vol.2

Post by Euridika »

Juni wrote:Ja eto svi muškarci rade u rudniku.Većina ih nije podigla ništa teže od kasike i ne znaju promijeniti ni sijalicu,ali se argument rudnika poteze u raspravi je li ili nije normalno da svak sebi ubacu prljave gaće u mašinu, sluga ručak, odvede dijete doktoru, u obdeniste...
Upravo. :thumbup:
Inače, da žene stoljećima u patrijarhalnom društvu nisu bile tretirane kao bića nižeg ranga bez ikakvih prava ili sa vrlo ograničenim pravima, nikad se ne bi desila ženska revolucija u 20-om vijeku. I opet, da su muški to bolje prihvatili i da se nisu toliko opirali (i još uvijek se opiru), ne bi došlo ni do pojave feminizma, koji je opet nažalost danas otišao u drugom, radikalnom smjeru.

Postoje poslovi na kojima se može i treba tražiti ravnopravnost, gdje spadaju svi kancelarijski poslovi, većina poslova u zdravstvu, prosvjeti, uslužnim djelatnostima i sl. I ta ravnopravnost treba da bude i po pitanju zapošljavanja i po pitanju plate i po pitanju ostvarivanja drugih beneficija. A ne da bude, kao što jeste danas slučaj, da su muškarci bolje plaćeni od žena za isti posao, i to cca 30%. Ili da se dešava da se mladim djevojkama i ženama ne da posao ili im se uručuje otkaz zato što su trudne ili će biti trudne u narednih 5 godina.

Na poslovima koji zahtijevaju veću fizičku snagu (rudarstvo, građevina i sl.) ili za koje postoji biološka predodređenost (rađanje, dojenje) ne treba da važi ravnopravnost i to vrijedi za oba spola. I glupo je tu potezati argument zašto pripadnici(e) drugog spola ne učestvuju u tim poslovima. Ne ide.


@supercali
Nemam pojma kakva je statistika u svijetu, znam da kod nas nisu zastupljeni muškarci na ovim poslovima. Čak je i broj učitelja u razrednoj nastavi (I-IV razred) vrlo mali, to su uglavnom ženski poslovi. Ja npr. dosad nikad nisam vidjela medicinskog tehničara koji radi na pedijatriji, dok ljekara ima.
Post Reply