Muzički Almanah (naš život u muzici)

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1726 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by Bloo »

ne znam da li je iko naletio na ovo
Nergal meets Nick Cave u epizodi Twin Peaksa :D

User avatar
SmokingMan
Posts: 18698
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1727 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by SmokingMan »

Počeo sam sa nekim boy bandovima krajem rata,tipa Backstreet boys,jbg dijete,šta bi drugo slušao.Za sve je kriv MTV i ovi teen časopisi koje sam krišom uzimao od sestre. :D

Tokom perioda sazrijevanja,7 i 8 osnovne,kao i srednje škole slušao sam Hard core,metal,trash metal,uglavnom ono što s vremenom volim i danas dan čuti.Mada mi sa 30+ godina uhu više prija neki ambiental post rock/metal,ambiental muzika iz igara.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#1728 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by dezurni_ucenik »

Bloo wrote:
medvjed23 wrote:da metnem još jednu dok nije zeko došo i reko: jebo vas nin, da vas jebo


:run:
hebote nin više :D

Novi NIN ep "Add Violence" procurio na piratebay.
User avatar
medvjed23
Posts: 26836
Joined: 16/07/2010 13:49

#1729 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by medvjed23 »

letim preko naslova na portalu oslobođenja i čitam: veliki interes za koncert nin
e badrić u međugorju

prenese me
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#1730 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by listopad »

ExNihilo wrote:Ako koga zanima, novi Wintersun album je vani. Evo slušam, ne zvuči loše.
Jari je opasan gitarist. Prvi album je bio prziona i to tvrdim iako nikada nisam posebno gotivio metal iz Skandinavije. Sjecam se kada je Jari nakon prvog albuma godinama najavljivao novi album, a nista od toga. Trebalo mu je skoro deset godina dok je izdao novi. Tako i Watchtower vec 15 godina, ako ne i vise, najavljuju novi album. :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1731 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by Bloo »

medvjed23 wrote:letim preko naslova na portalu oslobođenja i čitam: veliki interes za koncert nin
e badrić u međugorju

prenese me
:lol: :lol: :lol:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1732 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by ExNihilo »

listopad wrote:
ExNihilo wrote:Ako koga zanima, novi Wintersun album je vani. Evo slušam, ne zvuči loše.
Jari je opasan gitarist. Prvi album je bio prziona i to tvrdim iako nikada nisam posebno gotivio metal iz Skandinavije. Sjecam se kada je Jari nakon prvog albuma godinama najavljivao novi album, a nista od toga. Trebalo mu je skoro deset godina dok je izdao novi. Tako i Watchtower vec 15 godina, ako ne i vise, najavljuju novi album. :D
Generalno se preserava, ako ćemo pravo. Ne znam koliko si pratio ali dugo vremena je kenjao kako ne može raditi poput svih drugih bendova koji dobiju studio na xy dana i snime album. Njemu treba vlastiti studio i odsustvo bilo kakvih vremenskih ili drugih limita jer je perfekcionista. :D

I onda je pokrenuo crowdsourcing kampanju preko koje su fanovi finansirali studio frajeru. I to uspješno.

A onda je opalio kampanju da finansira ovaj novi album. I tu je uzeo skoro pola miliona EUR. :oops:

Haos. Metal fanovi su vaistinu devoted. Iako stičem dojam da ih frajko uzima lopatom.

Ali, hajd. Barem pravi dobru muziku. :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1733 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by Bloo »

listopad wrote:
ExNihilo wrote:Ako koga zanima, novi Wintersun album je vani. Evo slušam, ne zvuči loše.
Jari je opasan gitarist. Prvi album je bio prziona i to tvrdim iako nikada nisam posebno gotivio metal iz Skandinavije. Sjecam se kada je Jari nakon prvog albuma godinama najavljivao novi album, a nista od toga. Trebalo mu je skoro deset godina dok je izdao novi. Tako i Watchtower vec 15 godina, ako ne i vise, najavljuju novi album. :D
nemoj tako, snimaju i presnimavaju i opet nasnimavaju :D od 2000 :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1734 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by ExNihilo »

Kaže da ima materijala za bar 5 albuma i da je svaki bolji od Time I, ali nema uslova za rad. :oops:
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#1735 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by listopad »

ExNihilo wrote:Generalno se preserava, ako ćemo pravo. Ne znam koliko si pratio ali dugo vremena je kenjao kako ne može raditi poput svih drugih bendova koji dobiju studio na xy dana i snime album. Njemu treba vlastiti studio i odsustvo bilo kakvih vremenskih ili drugih limita jer je perfekcionista. :D

I onda je pokrenuo crowdsourcing kampanju preko koje su fanovi finansirali studio frajeru. I to uspješno.

A onda je opalio kampanju da finansira ovaj novi album. I tu je uzeo skoro pola miliona EUR. :oops:

Haos. Metal fanovi su vaistinu devoted. Iako stičem dojam da ih frajko uzima lopatom.

Ali, hajd. Barem pravi dobru muziku. :D
Da, sjecam se tog njegovog preseravanja. Ponasa se kao Keith Jarrett koji odmah prekine koncert ako netko u publici zakaslje. :D

Ako je istina da presvlaci fanove putem "crowdsourcinga", onda cu njegov album "kupiti" na Soulseeku. :)
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#1736 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by listopad »

Bloo wrote:
listopad wrote:
ExNihilo wrote:Ako koga zanima, novi Wintersun album je vani. Evo slušam, ne zvuči loše.
Jari je opasan gitarist. Prvi album je bio prziona i to tvrdim iako nikada nisam posebno gotivio metal iz Skandinavije. Sjecam se kada je Jari nakon prvog albuma godinama najavljivao novi album, a nista od toga. Trebalo mu je skoro deset godina dok je izdao novi. Tako i Watchtower vec 15 godina, ako ne i vise, najavljuju novi album. :D
nemoj tako, snimaju i presnimavaju i opet nasnimavaju :D od 2000 :D
Tako otprilike. Gledao sam ih 2010 na Keep it True festivalu u Njemackoj i jos uvijek cijepaju. Ne znam cemu ovo odugovlacenje. Ali nije ni vazno, jer nema sanse da mogu nadmasiti Control and Resistance, jedan od najboljih metal albuma ikad. :oops:

User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1737 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by dale cooper »



Zvuk udara broda inžinjera iz Alien franšize u zemljinu atmosferu. Samo što su na brodu svi inficirani
ili mrtvi i xenomorphi su preuzeli sve. :mrgreen:

COME MY FANATICS!!! :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1738 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by dale cooper »

Bloo wrote:
ExNihilo wrote:Btw, da zaključim kako je novi Wintersun odličan. :D
jesu pjesme fakat po 15 minuta :D?
Šta fali, Yes su svojevremeno imali po pola sata pjesme. Taman po jedna na svaku stranu ploče. :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1739 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by ExNihilo »

Ili Thick as a Brick Jethro Tull-a. Suštinski jedna pjesma cijeli album. :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1740 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by dale cooper »

Da, Thick as Brick, ali i A Passion Play koliko se sjećam. Rock balet! :D 70-te su bile godine najluđih koncepata u rock muzici. :D
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#1741 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by listopad »

Rock je, kada su u pitanju sloboda i kreativnost, nakon 70ih lipso. Sve najbolje u rock i prog rock glazbi je snimljeno 70ih. Kada govorimo samo o progu, Englezi (Canterbury scena) i Talijani (Rock Progressivo Italiano) su imali najludje bendove. Oni talijanski giallo filmovi su ubacivali mnogo prog mjuze.

Tko zeli prosiriti svoj prog horizont, neka posjeti http://www.progarchives.com/

Tu imate sve prog kategorije, najbolje bendove, najbolje albume i recenzije.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1742 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by Bloo »

dale cooper wrote:
Bloo wrote:
ExNihilo wrote:Btw, da zaključim kako je novi Wintersun odličan. :D
jesu pjesme fakat po 15 minuta :D?
Šta fali, Yes su svojevremeno imali po pola sata pjesme. Taman po jedna na svaku stranu ploče. :D
dobro, navikla sam na metal tirade od po 19 minuta itd...

čak sam i ovo par puta odslušala integralno, bez da pauziram i odem jesti
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1743 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by ExNihilo »

Kako je nastao život? Postoje li vanzemaljci? Ko je izgradio piramide? I šta, pobogu, radi Bloo u intervalnim maratonskim odsustvima s foruma? To su velike misterije čovječanstva.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1744 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by Bloo »

ExNihilo wrote:Kako je nastao život? Postoje li vanzemaljci? Ko je izgradio piramide? I šta, pobogu, radi Bloo u intervalnim maratonskim odsustvima s foruma? To su velike misterije čovječanstva.
:lol: :lol: :lol: :lol:
Taken part 4823423
imala posla u the black lodge...

ništa special...čupala nožne dlake forumašima na zajedničkim kafama, jela ćevape sa Daleom jednom...nalazila smisao života i tak :D

:babinsin: :babinsin: :babinsin: so you missed me? huh? huh?
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1745 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by ExNihilo »

Jesi li našla smisao? I važnije, kakav je dale uživo? :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1746 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by Bloo »

ExNihilo wrote:Jesi li našla smisao? I važnije, kakav je dale uživo? :D
42
squeezable i divan i pojeo je manje ćevapa od mene što je razočaravajuće :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1747 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by ExNihilo »

iz ovog razgovora sam zaključio da je dale deep thought.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1748 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by Bloo »

ExNihilo wrote:iz ovog razgovora sam zaključio da je dale deep thought.
a ja arthur dent :lol:
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1749 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by dale cooper »

Moram reći da uopšte nisam skontao da je Bloo pojela toliko ćevapa. :D Ona to radi toliko damski, gracizno
i sa lakoćom da uopšte ne primjetiš. :D A kakve tek alkoholne koktele zna smućkati. :D I da, čak je i tipični
sarajevski ćaršijski naglasak učinila da bude absolutno adorable. :srce: :kiss:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1750 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by ExNihilo »

Nosi li katanu sa sobom?
Post Reply