Muzički Almanah (naš život u muzici)

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
medvjed23
Posts: 26904
Joined: 16/07/2010 13:49

#1701 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by medvjed23 »

veze nemam o kontekstu jer ne gledam serije :D al pjesma je dobra, što jest, jest.. povratak dobrom starom mraku :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28507
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1702 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by dale cooper »

medvjed23 wrote:veze nemam o kontekstu jer ne gledam serije :D al pjesma je dobra, što jest, jest.. povratak dobrom starom mraku :D
Dobro se uklopila u epizodu, koja je bila Lynch u svom najeksperimentalnijem i najluđem izdanju. :D
Tekst same pjesme kao da je bio eho nekih stvari koje su se dešavale u epizodi.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#1703 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by dezurni_ucenik »

medvjed23 wrote:veze nemam o kontekstu jer ne gledam serije :D al pjesma je dobra, što jest, jest.. povratak dobrom starom mraku :D

I uvijek o nekoj "she" pjeva. Koja li mu je to fufica srce slomila :D
User avatar
medvjed23
Posts: 26904
Joined: 16/07/2010 13:49

#1704 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by medvjed23 »

dezurni_ucenik wrote:
medvjed23 wrote:veze nemam o kontekstu jer ne gledam serije :D al pjesma je dobra, što jest, jest.. povratak dobrom starom mraku :D

I uvijek o nekoj "she" pjeva. Koja li mu je to fufica srce slomila :D
ccc.. od tebe bih očekivao da znaš da on nema srce :D

User avatar
medvjed23
Posts: 26904
Joined: 16/07/2010 13:49

#1705 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by medvjed23 »

da metnem još jednu dok nije zeko došo i reko: jebo vas nin, da vas jebo



:run:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#1706 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by dezurni_ucenik »

medvjed23 wrote:
dezurni_ucenik wrote:
medvjed23 wrote:veze nemam o kontekstu jer ne gledam serije :D al pjesma je dobra, što jest, jest.. povratak dobrom starom mraku :D

I uvijek o nekoj "she" pjeva. Koja li mu je to fufica srce slomila :D
ccc.. od tebe bih očekivao da znaš da on nema srce :D


Pa u medjuvremenu ostao bez srca, znas kako on zapjeva still cant fix that broken machine. :D
User avatar
medvjed23
Posts: 26904
Joined: 16/07/2010 13:49

#1707 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by medvjed23 »

svako ima ili je imao ili čezne da ima neku svoju she :D
neko potone kad ostane bez nje, a neko, eto, tek onako, bez konkretnog razloga..
https://kultivisise.rs/kris-kornel-umet ... u-stvoren/

ima i onih koji ne potonu, al od njih nikad dobrih umjetnika :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28507
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1708 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by dale cooper »

Kad smo već kod Sijetla jedan od meni najdražih bendova i neopjevani heroji pokreta su
Screaming Trees. Mislim da su se tada stavljale opklade ko će biti prva žrtva scene
da bi frontmen Mark Lanegan bio glavni kandidat. Ali Lanegan je pravi borac i čovjek
koji je naučio preživjeti i koji je uvijek bio iskren i otvoren o svojim problemima i
demonima, kako u pjesmama koje je pisao tako i u javnim istupima. I danas je jednako
relevantan kao što je to bio dok je svirao u Screaming Treesu. Screaming Trees nikada
nisu bili dovoljno cjenjeni, da li zbog tajminga ili činjenice da nisu baš bili tipičan
grunge bend (ako se njihov miks Zeppelinskog hard rocka, bluesa i psihodelije uopšte
može nazvati grungeom).

User avatar
Better Man
Posts: 16786
Joined: 01/10/2006 20:10

#1709 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by Better Man »

dale cooper wrote:Kad smo već kod Sijetla jedan od meni najdražih bendova i neopjevani heroji pokreta su
Screaming Trees. Mislim da su se tada stavljale opklade ko će biti prva žrtva scene
da bi frontmen Mark Lanegan bio glavni kandidat. Ali Lanegan je pravi borac i čovjek
koji je naučio preživjeti i koji je uvijek bio iskren i otvoren o svojim problemima i
demonima, kako u pjesmama koje je pisao tako i u javnim istupima. I danas je jednako
relevantan kao što je to bio dok je svirao u Screaming Treesu. Screaming Trees nikada
nisu bili dovoljno cjenjeni, da li zbog tajminga ili činjenice da nisu baš bili tipičan
grunge bend (ako se njihov miks Zeppelinskog hard rocka, bluesa i psihodelije uopšte
može nazvati grungeom).

Odličan bend i meni jedan od najdražih. Album Uncle Anestesia im je producirao Terry Date i Chris Cornell, koji je pjevao prateće vokale na nekim pjesmama s tog albuma. Bubnjar Barett Martin je prije par godina objavio njihov zadnji album, koji su snimili dok su još bili skupa, ali ga nikad nisu objavili. I on je to finalizirao i objavio. Mark Lanegan je još 1989 počeo svoju solo karijeru koju je gradio uporedo sa pjevanjem u grupi, a nakon raspada joj se potpuno posvetio. Bubblegum mu je genijalan album, a i ostatak diskografije mu je impresivan. Isto tako Mark Lanegan je sarađivao sa mnogim drugim muzičarima. Snimio je tri albuma sa Isobel Cambell, bivšom članicom Belle And Sebastian. Snimio je album sa Queens Of The Stone Age. Snimio je album sa Gutter Twins, na kojem je sarađivao sa liderom The Afghan Whigs Gregom Dulliem. Isto tako snimio je album i sa Soulsavers. Zaista impresivna karijera.
User avatar
dale cooper
Posts: 28507
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1710 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by dale cooper »

@ betterman

Fino si to rezimirao. I da, impresivna karijera, ali uprkos svemu Lanegan je još uvijek kultni izvođač.
Mislim da mu to ne smeta ni najmanje.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1711 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by ExNihilo »

Ako koga zanima, novi Wintersun album je vani. Evo slušam, ne zvuči loše.
User avatar
dale cooper
Posts: 28507
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1712 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by dale cooper »

Šta ti slušaš Nihilo? Mislim generalno. Skonto' sam da voliš metal u raznim varijacijama. Koji su ti favoriti? :)
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1713 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by ExNihilo »

Yep, metal. :D Ne znam šta bih ti rekao, nerado biram neke poster bendove s obzirom da je metal toliko diverzificiran. Najviše exploram progresivu, melodic/melodich death, folk, symphonic, doom, power, speed, razne kombinacije istih, itd. Dosta gotivim skandinavsku školu. Zapravo, jedino thrash mi ne leži. Tako da veliku četvorku manje-više ne podnosim.

Znam, sve znam, ti ih gotiviš, ali možemo još uvijek biti prijatelji. :D

Od poznatijih from the top of my mind: Iron Maiden, Opeth, Dream Theater, Blind Guardian, Judas Priest, Ensiferum, Arch Enemy, Wintersun, Amorphis, Iced Earth, Eluveitie, Therion, Nightwish, Korpiklaani, Avantasia, Devin Townsend, Alcest, Equilibrium, Angra, Alestorm, Ghost, Ne Obliviscaris, Animals As Leaders, Kamelot, Powerwolf, Theatre Of Tragedy, Running Wild, Bloodbound, Baby Metal, Liquid Tension Experiment, Battle Beast, Swallow the sun, Xandria, Maiden United, Amberian Dawn, Royal Hunt, Trollfest ....

Ne znam koliko ima smisla spominjti ove opskurnije, ali evo nekih: Marnie Stern, Skylark, Beer Bear, Diabulus in Musica, OSI, Trick or Treat, Orden Ogan (dobro, ovi i ne spadaju ovdje), Gladenfold, Persona Grata...

Nije sve u metalu, ima nešto i u rocku: Blackmore's Night, Rush, Abney Park, Stranglersi, Beckett, Yes, Doors, Mondo Drag, The Fiery Furnaces, Transatlantic, Trans-Siberian Orchestra, Genesis, Jethro Thull.
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#1714 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by listopad »

Ako te zanima neka mjesavina progressive/folka, poslusaj Agalloch, narocito njihov album Pale Folklore. Od progressive bendova inace preporucujem Atheist, Cynic, Fates Warning, Mekong Delta, Watchtower, Psychotic Waltz...

Kasniji Chuck Schuldiner (Death) je isto otisao u smjeru prog metala. Tu je i ultratehnicki science-fiction death metal kakav su svirali Nocturnus. :-D

Od bendove koje si nabrojao mi se dopadaju Iron Maiden (Somewhere in Time je po mom misljenju takodjer progressive), Opeth, rani albumi Dream Theatera, Judas Priest i Royal Hunt. Liquid Tension Experiment su bili odlican projekt. To su zapravo momci iz DT-a u drustvu Tony Levina, kasnijeg basiste King Crimsona. Pokusaj nabaviti nesto od grupe Artension i Vitalija Kuprija koji sada mislim svira keyboard u Trans-Siberian Orchestra (bivsi Savatage). Tu su i Symphony X, ali isplati se poslusat samo prva dva-tri albuma.

Licno vise gotivim prog rock nego metal, ali metalu se uvijek rado vracam, jer tu su korijeni. :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1715 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by ExNihilo »

Agalloch sam slušao, dobri su. :thumbup: Bijaše mi žao kada se raspadoše iako nisu ni davali nešto meda u posljednje vrijeme.

Cynic i Watchtower su solidni, a Atheist mi nije naročito legao. Ovo psihotičnog valcera nisam upratio, pa ću mu dati šansu. Kao i Mekongu i Artensionu. Hvala na preporukama. A Death je kultni bend, iako se ne bih nazvao fanom. :D

Symphony X su se propičkali odavno, namjerno sam ih ispustio gore. :oops:

Treba se više pričati o metalu na ovoj temi/forumu.
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#1716 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by listopad »

ExNihilo wrote:Symphony X su se propičkali
Rekao bih da je ovo najbolji opis njihove muzike danas. :D

Jesi li slusao Exivious? Noviji bend iz Nizozemske. Sviraju neki mix metala i fusiona. Odlican prog.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1717 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by ExNihilo »

Mislim da nisam. Ali toliko bendova prošaltam kroz Spotify i Deezer da ih dobar dio ne ostane u pamćenju, pa ne mogu biti siguran. :D

Bacit ću uho i na njih.
User avatar
dale cooper
Posts: 28507
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1718 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by dale cooper »

ExNihilo wrote:Yep, metal. :D Ne znam šta bih ti rekao, nerado biram neke poster bendove s obzirom da je metal toliko diverzificiran. Najviše exploram progresivu, melodic/melodich death, folk, symphonic, doom, power, speed, razne kombinacije istih, itd. Dosta gotivim skandinavsku školu. Zapravo, jedino thrash mi ne leži. Tako da veliku četvorku manje-više ne podnosim.

Znam, sve znam, ti ih gotiviš, ali možemo još uvijek biti prijatelji. :D

Od poznatijih from the top of my mind: Iron Maiden, Opeth, Dream Theater, Blind Guardian, Judas Priest, Ensiferum, Arch Enemy, Wintersun, Amorphis, Iced Earth, Eluveitie, Therion, Nightwish, Korpiklaani, Avantasia, Devin Townsend, Alcest, Equilibrium, Angra, Alestorm, Ghost, Ne Obliviscaris, Animals As Leaders, Kamelot, Powerwolf, Theatre Of Tragedy, Running Wild, Bloodbound, Baby Metal, Liquid Tension Experiment, Battle Beast, Swallow the sun, Xandria, Maiden United, Amberian Dawn, Royal Hunt, Trollfest ....

Ne znam koliko ima smisla spominjti ove opskurnije, ali evo nekih: Marnie Stern, Skylark, Beer Bear, Diabulus in Musica, OSI, Trick or Treat, Orden Ogan (dobro, ovi i ne spadaju ovdje), Gladenfold, Persona Grata...

Nije sve u metalu, ima nešto i u rocku: Blackmore's Night, Rush, Abney Park, Stranglersi, Beckett, Yes, Doors, Mondo Drag, The Fiery Furnaces, Transatlantic, Trans-Siberian Orchestra, Genesis, Jethro Thull.
Od velike četvorke danas mi još jedino rani Slayer i Megadeth sjeda, tako da ne osjećam preveliku
ljutnju prema tebi. :mrgreen: Ah, pa ti si pravi proggy tip. :D :D Volim i ja prog iako sam više ljubitelj stare
škole koju si pomenuo dole, posebice King Crimsona, Genesisa i Van Der Graaf Generatora.
Recimo Dream Theater mi nikada nije posebno sjedao, odlični muzičari i sve to, ali fali mi duše
tu kao i kod većine ovog neo proga. Sa druge strane recimo bendove kao ovaj gore spomenuti Alcest
stvarno volim. Od metala uglavnom i slušam taj neki doom i dark ambient kao i post metal.
Obožavam recimo Sunn O))), Earth, Wolves In The Throne Room, Boris, Jesu, The Body pa spomenute
Agalloch, Sleep, Electric Wizard, Isis, Pallbearer itd. Ima tu još mnogo toga za spomenuti, a čini se
da metal nikada nije bio zdraviji i bolji nego danas, bez obzira o kojem se podžanru radi.

Eh da, Marnie Stern je u čudnom društvu gore, ali je fenomenalna. Koji gitarski freak jebote. :-) :-) :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1719 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by ExNihilo »

Jesam, prog do grob. :stidljiv:

To da DT nema duše je najveća laž, a svi je ponavljaju. Neke od najduševnijih pjesama koje znam su njihove. Istina, izgubili su dobar dio duševnosti odlaskom Kevina Moore-a, čiji odlazak istovremeno koincidira s onom (heretičnom) pričom da su karine nakon Awake. Lies, filthy lies!

Marnie Stern je tito. Kako sam se shebao kada sam čuo ovu pjesmu u filmu Too Late. Btw, pogledaj film. Niski budžet do bola, ali dobar. Omarka ga je popljuvala, pa nemoj reći Titi da gleda. :oops:



Kad smo već kod novijeg proga, evo jedan bend koji mi se pravo svidio, a niko apsolutno ne zna za njih. Mislim da im je čak slogan "best band you never heard of" ili nešto tako. :D Ne bih ni ja znao da ih nisam vidio kao predgrupu Dream Theateru. Imaju samo jedan EP. :D

User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50499
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1720 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by Bloo »

ExNihilo wrote:Agalloch sam slušao, dobri su. :thumbup: Bijaše mi žao kada se raspadoše iako nisu ni davali nešto meda u posljednje vrijeme.

Cynic i Watchtower su solidni, a Atheist mi nije naročito legao. Ovo psihotičnog valcera nisam upratio, pa ću mu dati šansu. Kao i Mekongu i Artensionu. Hvala na preporukama. A Death je kultni bend, iako se ne bih nazvao fanom. :D

Symphony X su se propičkali odavno, namjerno sam ih ispustio gore. :oops:

Treba se više pričati o metalu na ovoj temi/forumu.
indeed

:sretan: :sretan: :sretan:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50499
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1721 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by Bloo »

medvjed23 wrote:da metnem još jednu dok nije zeko došo i reko: jebo vas nin, da vas jebo


:run:
hebote nin više :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1722 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by ExNihilo »

Btw, da zaključim kako je novi Wintersun odličan. :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50499
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1723 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by Bloo »

ExNihilo wrote:Btw, da zaključim kako je novi Wintersun odličan. :D
jesu pjesme fakat po 15 minuta :D?
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1724 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by ExNihilo »

Jesu. Ali imaju samo 4. Po jedna za svako godišnje doba. :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50499
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1725 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by Bloo »

ExNihilo wrote:Jesu. Ali imaju samo 4. Po jedna za svako godišnje doba. :D
evo čitam po metal archives

Eternal Darkness (Autumn) ... rezat vene naslovi :D

iščeprkam za download onda...
Post Reply