MUP KS postoji li?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Haris.ba
Posts: 24991
Joined: 08/09/2005 20:08

#376 Re: MUP KS postoji li?

Post by Haris.ba »

moimoi wrote: 26/04/2024 12:04 Al ga je vala i ona zasrala.
Normalno da ljudi moraju napraviti pauze… popiti i pojesti nesto.
Pa nije to zabranjeno. Procitajte njen prijedlog, preslusajte sjednicu.

Hoce samo da se uvede neki nacin da postoji malo reda. Kad se ide na odmor - da se ide na odmor. Djevojka je samo dala upit da se provjeri je li najbolje rjesenje kantina ili neki vauceri. Pozvala policiju, sindikat i mup da da najbolje rjesenje.

Je li problem da policija radno vrijeme ne provodi po pumpama, kafanama, restoranima i kladarama?
User avatar
oldtajmer
Posts: 5109
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#377 Re: MUP KS postoji li?

Post by oldtajmer »

moimoi wrote: 26/04/2024 12:04 Al ga je vala i ona zasrala.
Normalno da ljudi moraju napraviti pauze… popiti i pojesti nesto.
naravno da moraju al fakat puno je policije koji vidjas oko kladionica, kako ispijaju kafe po bastama i sl. dok je u gradu milion sranja, to treba nekako regulisati ali pusti snovi
moimoi
Posts: 4761
Joined: 01/07/2006 12:59

#378 Re: MUP KS postoji li?

Post by moimoi »

Haris.ba wrote: 26/04/2024 12:09
moimoi wrote: 26/04/2024 12:04 Al ga je vala i ona zasrala.
Normalno da ljudi moraju napraviti pauze… popiti i pojesti nesto.
Pa nije to zabranjeno. Procitajte njen prijedlog, preslusajte sjednicu.

Hoce samo da se uvede neki nacin da postoji malo reda. Kad se ide na odmor - da se ide na odmor. Djevojka je samo dala upit da se provjeri je li najbolje rjesenje kantina ili neki vauceri. Pozvala policiju, sindikat i mup da da najbolje rjesenje.

Je li problem da policija radno vrijeme ne provodi po pumpama, kafanama, restoranima i kladarama?
"Upućujem inicijativu prema Ministarstvu unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo. Podnosim inicijativu da se izvrši izmjena Zakona o radu, odnosno Pravilnik o radu policijskih službenika KS u smislu da se boravak policijskim službenicima za vrijeme trajanja radnog vremena, ali u svakom slučaju izvan radnog vremena, ako su u tom trenutku uniformisani, boravak u ugostiteljskim objektima, uključujući one u sklopu benzinskih pumpi, izričito dozvoli samo po službenoj dužnosti kad je njihovo prisustvo potrebno", rekla je Memić.
Ne kazem da nema onih koji pretjeruju tj ne rade svoj posao.. ima ih sigurno masa. Ali sam misljenja da ovakvim javnim izjavama jos vise obaras reputaciju drotovima koja je svakako u krcu.
Ovakve stvari bi trebalo rjesavati na drugaciji nacin… hajmo reci izmedju cetiri oka.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24991
Joined: 08/09/2005 20:08

#379 Re: MUP KS postoji li?

Post by Haris.ba »

moimoi wrote: 26/04/2024 12:59 Ne kazem da nema onih koji pretjeruju tj ne rade svoj posao.. ima ih sigurno masa. Ali sam misljenja da ovakvim javnim izjavama jos vise obaras reputaciju drotovima koja je svakako u krcu.
Ovakve stvari bi trebalo rjesavati na drugaciji nacin… hajmo reci izmedju cetiri oka.
To bi bilo najbolje. Ali, Arijana bas i nema najbolji odnos sa policijom.
Znamo kakva je prica iza svega. Moguce da ne bi policija reagovala onako, mozda nikako i nebi da je neko drugi ono predlozio.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66440
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#380 Re: MUP KS postoji li?

Post by _BataZiv_0809 »

Isto bi reagovali
Na sve sto ugrozava obitavanje po kockarnicama, palacinkarnicama, buregdzinicima i ostalim objektima dje dzabe krkaju u radno vrijeme
Hakiz
Posts: 40677
Joined: 30/07/2015 20:01

#381 Re: MUP KS postoji li?

Post by Hakiz »

moimoi wrote: 26/04/2024 12:59
Haris.ba wrote: 26/04/2024 12:09
moimoi wrote: 26/04/2024 12:04 Al ga je vala i ona zasrala.
Normalno da ljudi moraju napraviti pauze… popiti i pojesti nesto.
Pa nije to zabranjeno. Procitajte njen prijedlog, preslusajte sjednicu.

Hoce samo da se uvede neki nacin da postoji malo reda. Kad se ide na odmor - da se ide na odmor. Djevojka je samo dala upit da se provjeri je li najbolje rjesenje kantina ili neki vauceri. Pozvala policiju, sindikat i mup da da najbolje rjesenje.

Je li problem da policija radno vrijeme ne provodi po pumpama, kafanama, restoranima i kladarama?
"Upućujem inicijativu prema Ministarstvu unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo. Podnosim inicijativu da se izvrši izmjena Zakona o radu, odnosno Pravilnik o radu policijskih službenika KS u smislu da se boravak policijskim službenicima za vrijeme trajanja radnog vremena, ali u svakom slučaju izvan radnog vremena, ako su u tom trenutku uniformisani, boravak u ugostiteljskim objektima, uključujući one u sklopu benzinskih pumpi, izričito dozvoli samo po službenoj dužnosti kad je njihovo prisustvo potrebno", rekla je Memić.
Ne kazem da nema onih koji pretjeruju tj ne rade svoj posao.. ima ih sigurno masa. Ali sam misljenja da ovakvim javnim izjavama jos vise obaras reputaciju drotovima koja je svakako u krcu.
Ovakve stvari bi trebalo rjesavati na drugaciji nacin… hajmo reci izmedju cetiri oka.
Da se htjelo riješiti "u 4 oka", ovo ne bi bila tema. Bilo bi već regulisano pravilnikom i (nadati se) poštovano od strane policajaca.

Ne treba napadati sada onoga ko javno priča stvari koje policija nije sama htjela regulisati "privatno".
izvrsni direktor
Posts: 9488
Joined: 20/12/2018 16:11

#382 Re: MUP KS postoji li?

Post by izvrsni direktor »

oldtajmer wrote: 26/04/2024 12:13
moimoi wrote: 26/04/2024 12:04 Al ga je vala i ona zasrala.
Normalno da ljudi moraju napraviti pauze… popiti i pojesti nesto.
naravno da moraju al fakat puno je policije koji vidjas oko kladionica, kako ispijaju kafe po bastama i sl. dok je u gradu milion sranja, to treba nekako regulisati ali pusti snovi
Ispijanje kafa po bastama u toku radnog vremena i provodjenje radnog vremena po kladionicama je njima i sad svakako zabranjeno, treba natjerati da se to postuje a ne glupave prijedloge poput ovog donosit.

Trebala je bar malo imati obzira prema policajcima u ovim svojim idejama zabrana pa traziti da im se bar dozvoli da pisaju pored puta kad vec nesmiju uci u wc nekog ugostiteljskog objekta. Ili bar da svaki policajac zaduzi gusku pa u nju da u policijskom autu piša...
moimoi
Posts: 4761
Joined: 01/07/2006 12:59

#383 Re: MUP KS postoji li?

Post by moimoi »

Svaka akcija ima svoju reakciju. Bojim se da ce raja poceti slikati drotove i objavljivati… pa onda tu idu komentari.. pa se nekima digne… pa dodje do toga da niko vise ne hebe policiju ni 2 posto… ni ono dijete u 1.osnovne
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6787
Joined: 20/02/2013 14:14

#384 Re: MUP KS postoji li?

Post by Cherry-Cherry »

Čuj da ne smije otići na benzinsku dok je u uniformi, pa i van radnog vremena :lol: :lol:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40996
Joined: 29/06/2011 23:39

#385 Re: MUP KS postoji li?

Post by dječak sa šibicama »

Image

eto ja sam ih zimus uslikao :D ne kazem mozda su bili sluzbeno unutra, ali cesto ih se da vidjeti ispred i u kladionicama.
Drugclanbiblioteke
Posts: 136
Joined: 06/10/2020 17:51

#386 Re: MUP KS postoji li?

Post by Drugclanbiblioteke »

Kvota 3 na Dortmundu eee braco :bih:

Salu na stranu ali koji qrac radi interna kontrola?
I kakve su sankcije za neradnike?

MIslim armija ljudi penziju zaradila spavajuci po uredima Opstina,Kantona, Agencija bogova, bez da se iko pocesao.
User avatar
nepass1
Posts: 9761
Joined: 06/07/2017 07:35

#387 Re: MUP KS postoji li?

Post by nepass1 »

moimoi wrote: 26/04/2024 13:31 Svaka akcija ima svoju reakciju. Bojim se da ce raja poceti slikati drotove i objavljivati… pa onda tu idu komentari.. pa se nekima digne… pa dodje do toga da niko vise ne hebe policiju ni 2 posto… ni ono dijete u 1.osnovne
Pa niko ih vec ne jebe. Ja ih nikako ne dozivljavam. Prije sam imao respekt.
User avatar
madesa
Posts: 4222
Joined: 26/07/2013 02:37

#388 Re: MUP KS postoji li?

Post by madesa »

dječak sa šibicama wrote: 26/04/2024 13:44 Image

eto ja sam ih zimus uslikao :D ne kazem mozda su bili sluzbeno unutra, ali cesto ih se da vidjeti ispred i u kladionicama.
kafic pored je leglo policajaca :D
User avatar
kurty
Posts: 45062
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#389 Re: MUP KS postoji li?

Post by kurty »

Cherry-Cherry wrote: 26/04/2024 13:33 Čuj da ne smije otići na benzinsku dok je u uniformi, pa i van radnog vremena :lol: :lol:
ne ulazim u temu uopste... policija/mup/Arijana...

Samo mala degresija... Da vidis kad strana firma da uniforme svojim uposlenim... i kad tamo jasno napisu gdje smiju biti, sta i kako se smiju ponasati i sta smiju ili ne dok su u uniformi...
i svi, ama bas svi, se toga drze jako jako dobro...
User avatar
Ateista
Posts: 46650
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#390 Re: MUP KS postoji li?

Post by Ateista »

Ispred admirala se svaki dan moze vidjeti policijski auto, cesto i vise puta dnevno,a nekad i po dva auta istovremeno.
Sta rade unutra,to vec ne znam.
Naslovnica
Posts: 28018
Joined: 20/03/2013 15:38

#391 Re: MUP KS postoji li?

Post by Naslovnica »

nepass1 wrote: 26/04/2024 14:32
moimoi wrote: 26/04/2024 13:31 Svaka akcija ima svoju reakciju. Bojim se da ce raja poceti slikati drotove i objavljivati… pa onda tu idu komentari.. pa se nekima digne… pa dodje do toga da niko vise ne hebe policiju ni 2 posto… ni ono dijete u 1.osnovne
Pa niko ih vec ne jebe. Ja ih nikako ne dozivljavam. Prije sam imao respekt.
Ja pokušavam, ali nije do mene, do njih je.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5109
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#392 Re: MUP KS postoji li?

Post by oldtajmer »

User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4854
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#393 Re: MUP KS postoji li?

Post by Tvrtko II Kotromanić »

Nemoj tako, krše im se ljudska prava sa prijedlogom o kantini
Semper123
Posts: 111
Joined: 20/11/2020 18:31

#394 Re: MUP KS postoji li?

Post by Semper123 »

Treba biti realno policajci su najsposobniji dio ovog drustva, njima je potrebna potpuna sloboda da bi bili učinkoviti. Nisu to bijedni nasi poslovi koji se rade od 8 do 16h. To su ljudi koji danima mogu biti besposleni i onda im jedno vece neki klosar zagorca zivot. Treba imati uvidu da policajci idu na intervencije na koje niko normalan ne bi isao, svasta se nagledaju i zato su placeni. Tako da za te ljude moramo imati razumjevanja a nikako da ih stavljamo u okove. Ako su im ti kafici anti stres terapija ko smo mi da im to oduzimamo...
bonycola
Posts: 23
Joined: 13/03/2017 18:26

#395 Re: MUP KS postoji li?

Post by bonycola »

Pa sami su birali posao, ako im je stresno ima i drugog posla.. sad trebamo pravdati njihov nerad time sto je posao eto stresan.. Imaju benificirani radni staz jel tako? I stvarno ne razumjem potrebu ljudi da pravdaju policajce kad svi imamo vise negativnih nego pozitivnih iskustava sa istima..
User avatar
shape of despair
Posts: 3128
Joined: 09/04/2008 18:41

#396 Re: MUP KS postoji li?

Post by shape of despair »

Eno ih u jednom šiša baru redovno jedno auto parkirano,cesto i dva a znaju biti i 3 gdje je trece onaj presretač
korisnicki
Posts: 197
Joined: 13/03/2021 12:12

#397 Re: MUP KS postoji li?

Post by korisnicki »

User avatar
mk ultra
Posts: 19619
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#398 Re: MUP KS postoji li?

Post by mk ultra »

Semper123 wrote: 26/04/2024 17:16 Treba biti realno policajci su najsposobniji dio ovog drustva, njima je potrebna potpuna sloboda da bi bili učinkoviti. Nisu to bijedni nasi poslovi koji se rade od 8 do 16h. To su ljudi koji danima mogu biti besposleni i onda im jedno vece neki klosar zagorca zivot. Treba imati uvidu da policajci idu na intervencije na koje niko normalan ne bi isao, svasta se nagledaju i zato su placeni. Tako da za te ljude moramo imati razumjevanja a nikako da ih stavljamo u okove. Ako su im ti kafici anti stres terapija ko smo mi da im to oduzimamo...
Tako je molim te nastavi retoriku, od stresa se deblja, nutricionizam i sl.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19751
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#399 Re: MUP KS postoji li?

Post by teskeredzic_22 »

Cherry-Cherry wrote: 26/04/2024 13:33 Čuj da ne smije otići na benzinsku dok je u uniformi, pa i van radnog vremena :lol: :lol:
Pa šta će na benzinskoj tokom radnog vremena , tamo nema kladionica i ponude da nešto konkretno taj dan odradi ?
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19751
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#400 Re: MUP KS postoji li?

Post by teskeredzic_22 »

madesa wrote: 26/04/2024 14:35
dječak sa šibicama wrote: 26/04/2024 13:44 Image

eto ja sam ih zimus uslikao :D ne kazem mozda su bili sluzbeno unutra, ali cesto ih se da vidjeti ispred i u kladionicama.
kafic pored je leglo policajaca :D
Garant su bili službeno unutra.
Ateista wrote: 26/04/2024 16:00 Ispred admirala se svaki dan moze vidjeti policijski auto, cesto i vise puta dnevno,a nekad i po dva auta istovremeno.
Sta rade unutra,to vec ne znam.
Ispituju osumnjičene.
Post Reply