Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
zuta minuta
Posts: 25
Joined: 08/09/2010 13:05

#1 Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by zuta minuta »

Ponukana jucerasnjim dogadjajem, zanima me vase misljenje!

Jucer sam provela dobar dio dana sa svojom prijateljicom kojoj je zapravo bio rodjendan, pa smo, nas nekolicina bliskijih, pokusale da joj uljepsamo taj dan, priredimo joj neko iznenadjenje.
Desilo se zapravo to da je njen dragi potpuno zaboravio na njen rodjendan, ovaj, kao i sve ranije (a vec dugo su u vezi), a ona iz nekog svog principa, ovaj put nije htjela da ga podsjeti, racunajuci da ce se valjda sjetiti. Medjutim, doticni je ugovorio neki dernek s muskim drustvom, a ni na kraj pameti rodjendan. A da je veci problem sjetili se ljudi koji nisu toliko ni bliski s njom.
Naravno, ona ljuta, bijesna, tuzna, svo vrijeme pokusava da to prikrije - a mi nista i ne pitamo, jer je njen dragi nama predsavljan kao naj u svemu, da bi na kraju pukla.

Zanima me:

Koliko su vama u vezi ili opcenito bitni odredjeni datumi,npr. rodjendan, godisnjica, neki praznik ili nesto sl.?

Koliko vam je vazno da se partner/ica sjeti vaseg rodjendana ili nekog drugog vama vaznog datuma, da vam cestita ili vam pokloni malo paznje ili neku sitnicu u to ime?

Da li ste uopste svjesni koliko je vasem/oj parnteru/ici vazan taj datum i koliko im znaci to da se vi sjetite tog datuma?

Mozda je ovo vec procesljana tema, ako jeste, jednostavno je ignorisite.
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#2 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by nellington »

Meni apsolutno nije jasno da se neko osobi sa kojoj je u vezi ne sjeti rođendana. Ja pamtim rođendane dvadesetak ljudi oko sebe, a znam da postoje ljudi koji pamte još i više - a on da se ne sjeti nekome koga šatro voli.

Ne kontam, i džaba je.
zuta minuta
Posts: 25
Joined: 08/09/2010 13:05

#3 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by zuta minuta »

nellington wrote:Meni apsolutno nije jasno da se neko osobi sa kojoj je u vezi ne sjeti rođendana. Ja pamtim rođendane dvadesetak ljudi oko sebe, a znam da postoje ljudi koji pamte još i više - a on da se ne sjeti nekome koga šatro voli.

Ne kontam, i džaba je.

Slazem se s tobom, ali koliko vidim iz svoje blize okoline, to nekako s godinama postaje kao nesto o cemu ne bi trebalo misliti. I ne bih da budem pogresno shvacena, ali nekako je vecinom muska populacija ta koja zaboravlja, ne kazem svi, ali ....

Zato sada i pitam i jednu i drugu stranu sve to.
User avatar
mavcs
Posts: 288
Joined: 06/03/2007 13:33
Location: Sa

#4 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by mavcs »

Meni ovo nije toliko bitno.
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#5 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by kockica_kockica »

Jako je lijepo kada se ljudi sjete rodjendana, imendana, godisnjice i slicnog... Covjek se osjeca vaznim za tu osobu, jer ta osoba ipak misli na tebe bez obzira koliko mi bili bliski sa tom osobom ili ne...

Poznavala sam jednu doticnu osobu s kojom sam bila vrlo bliska a koja nikada pa ni dan danas nije uspjela zapamtiti kad je meni rodjendan... Nekad bi podsjetila a nekad ne bi... U svakom slucaju u jednom datom trenutku sam odlucila da svoj rodjendan toj odredjenoj osobi nikada necu spomenuti, isto kao sto toj osobi njen/njegov rodjendan vise nikada necu cestitati... Dosljedna sebi i svojim odlukama tako je i bilo i do danas je tako...

Ja mogu razumjeti tugu tvoje prijateljice jer osoba od koje najvise ocekuje cestitiku to joj nije priustila... Niko nikome ne moze reci ostavi ga ili ostavi je jer ne moze zapamtiti dva-tri datuma, ali ja svakako nikada ne bih voljela biti sa osobom koja barem toliko ne moze, sjetiti se i cestitati mi rodjendan
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#6 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by Gospoda Ministarka »

Moj dragi se nesjeti svog rodendana ali se sjeti nase godisnjice jer stalno spominjemo taj datum. :D
Ozbiljno, ja pamtim sve moguce datume od datuma kad sam prestala pusiti do datuma kad smo se prvi put culi telefonom, rodendana njegove mame, moje mame, mamine prijateljice.... dok on zaboravi kad mu je rodendan i nema datuma koji pamti... pa sad... jedna sam od onih koja mrzi svoj rodendan i ako ikako moze ja bi da svi zaborave na njeg ali eto ima podsjetnik na telefonu. I inace umjesto da zene podsjete na to 10ak dana ranije one se usute i cekaju da bude kako one ocekuju pa da mogu napraviti frku oko toga.
Margita81
Posts: 1255
Joined: 02/10/2009 01:07

#7 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by Margita81 »

Moj se uvijek sjeti :)
User avatar
statix
Posts: 2961
Joined: 27/08/2009 09:04
Location: Sarajevo

#8 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by statix »

nellington wrote:Meni apsolutno nije jasno da se neko osobi sa kojoj je u vezi ne sjeti rođendana. Ja pamtim rođendane dvadesetak ljudi oko sebe, a znam da postoje ljudi koji pamte još i više - a on da se ne sjeti nekome koga šatro voli.

Ne kontam, i džaba je.
Nemas sta kontati, pa ne voli je ocigledno... :D
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#9 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by nellington »

statix wrote:
nellington wrote:Meni apsolutno nije jasno da se neko osobi sa kojoj je u vezi ne sjeti rođendana. Ja pamtim rođendane dvadesetak ljudi oko sebe, a znam da postoje ljudi koji pamte još i više - a on da se ne sjeti nekome koga šatro voli.

Ne kontam, i džaba je.
Nemas sta kontati, pa ne voli je ocigledno... :D
:cry:
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#10 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by Cholina_Lokica »

rodjendan ne bih halalila, ali ja u sustini svu svoju okolinu danima prije napominjem, i prisiljeni su svi da zapamte :mrgreen:

a godisnjica veze, ja to ne pamtim, nit ocekujem od drugih da to pamte :D
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#11 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by wewa »

meni nije jako bitno. bitno je da par funkcionise ostalih 360 i kusur dana, lako je za tih par dana formalnosti.
User avatar
sadmire
Posts: 2382
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#12 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by sadmire »

Meni moji rodjendani ne znace puno, ali preko toga ko me sjeti i ko mi cestita mjerim koliko mi je neko prijatelj, odnosno koliko mu znacim!
Vremenom sam shvatio da neki ljudi smetnu meni bitne datume s uma u datom trenutku ali onda u najmanju ruku treba naknadno da skontaju da su zaboravili cestitati pa da to nekako pokusaju ispraviti.

U ovom konkretnom slucaju ne vidim nikakvog opravdanja za zaboravljanje na rodjendan vlastite djevojke, jer nema puno ljudi sa kojima si u zivotu blizak, to su roditelji, braca i sestre, par prijatelja i partner i znakovito je kad ihse ne sjetis njima vaznih datuma!
1906
Posts: 840
Joined: 19/06/2010 15:12

#13 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by 1906 »

sta znam
- ja svog tatu svaki put napominjem kad je mami rodjendan, kad mu je godisnjica :)


jednostavno ne pamti - rastresen je
i zamoljena sam da budem podsjetnik :lol:

za postavljaca: da mu je stavrno bitno - a trebalo bi jer je njoj bitno - nasao bi nacina da se sjeti na vrijeme
User avatar
statix
Posts: 2961
Joined: 27/08/2009 09:04
Location: Sarajevo

#14 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by statix »

wewa wrote:meni nije jako bitno. bitno je da par funkcionise ostalih 360 i kusur dana, lako je za tih par dana formalnosti.
Ako dobro funkcionisu, takve stvari se i ne desavaju.
User avatar
Suti i trpi
Posts: 1229
Joined: 26/04/2010 13:39

#15 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by Suti i trpi »

Dile wrote:rodjendan ne bih halalila, ali ja u sustini svu svoju okolinu danima prije napominjem, i prisiljeni su svi da zapamte :mrgreen:

a godisnjica veze, ja to ne pamtim, nit ocekujem od drugih da to pamte :D
Meni je godisnjica veze na 8 mart (eto, sada znas ko sam ti sto saljes pp :mrgreen: ), tako da ne mogu zaboraviti :mrgreen: . Inace sam dosta zaboravan, ali rodjendan i 8 mart ne mogu zaboraviti (vidim tezge sa cvijecem :mrgreen: ) :mrgreen: .
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#16 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by wewa »

statix wrote:
wewa wrote:meni nije jako bitno. bitno je da par funkcionise ostalih 360 i kusur dana, lako je za tih par dana formalnosti.
Ako dobro funkcionisu, takve stvari se i ne desavaju.
zasto tako kategoricno?

ja sam, recimo, uzasna s datumima - pamtim mozda 5 bitnih opcenito u zivotu. ne znam ni tacan datum razvoda, ni tetkinog rodjendana, rodjendane prijatelja pogotovo ne. a jako ih volim.

dragi je smetnuo s uma moj rodjendan, ali mi je taj dan ucinio posebnim sasvim drugim rijecima i postupcima.

u svakom slucaju, ne dijelim ljude u zivotu na one koji se sjete rodjendana ili ne, nego na one koji su tu kad mi treba i one koji nisu.
saim_adka
Posts: 847
Joined: 21/06/2005 08:25

#17 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by saim_adka »

.
Last edited by saim_adka on 21/01/2017 10:26, edited 1 time in total.
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#18 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by burek_in_space »

saim_adka wrote:Moje pravilo je da uvijek čestitam prvi rođendan svim onim osobama s kojim sam blizak (porodica, partner, prijatelji...) ili uzvratim čestitkama. Ako se kojim slučajem ta druga strana ne sjeti mog rođendana, onda mu čestitam još jednom, a nakon toga ako se ta osoba opet ne sjeti, onda se i ja prisilno ne sjetim da čestitke ponovim - to je za prijatelje. Onaj ko mi se od familije ili partner ne sjeti, frku neću dizati, ali isto tako odmah uzvraćam istom mjerom. Ako se pobuni ili uhateri neko kratko uzvratim - nisi se ni ti meni sjetio/sjetila i to je opomena za ubuduće. Nisam neki slavljenik rođendana, ali je lijepo kad se neko blizak sjeti i iskaže poštovanje prema tebi...
S druge strane, ako je osoba operisana od pamćenja datuma i bitnih dana u godini, vrlo lako se i ja operišem od toga prema toj osobi :)
Da ne ponavljam, isti sam ovakav. :evil:
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#19 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by Cholina_Lokica »

Suti i trpi wrote:
Dile wrote:rodjendan ne bih halalila, ali ja u sustini svu svoju okolinu danima prije napominjem, i prisiljeni su svi da zapamte :mrgreen:

a godisnjica veze, ja to ne pamtim, nit ocekujem od drugih da to pamte :D
Meni je godisnjica veze na 8 mart (eto, sada znas ko sam ti sto saljes pp :mrgreen: ), tako da ne mogu zaboraviti :mrgreen: . Inace sam dosta zaboravan, ali rodjendan i 8 mart ne mogu zaboraviti (vidim tezge sa cvijecem :mrgreen: ) :mrgreen: .
dobro necu vise :D
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#20 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by because_of_you »

Jest malo zeznuto zapamtiti rođendan koji nije, da kažem, neki baš "zapamtljiv" datum :D

Ali, slažem se sa tim da nema smisla ne znati datume vezane za onoga s kim smo u vezi :roll: I još taj lik to baš nikad ne skonta :?

Mene zanima kako funkcioniraju nakon toga? Ono, on nema pojma za rođendan, svako na svoju stranu taj dan, i šta sutra bude? :-? Ona ništa ne kaže, nije ni ljuta ili šta već? Kako se riješi situVacija? :|
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8487
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#21 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by kokuz_sa »

ako nista cestitam rodjendan kome trebam..onim blizim nesto nekad i kupim hehe..
a djevojka dobije poklon izlazak i tak..ono uglavnom sa dragom osobom proslabim taj njen rodjendan..tj ne zaboravljam..
sto s emog rodjendana tice to i ne slavim niti ista..i rijetko kad dam da mi se sta kupi ili tako..jer datum mog rodjenja je ujedno i datum kad se izgubio jedan clan porodice pa tako da mi taj datum nije bas sretan
User avatar
EdoFmjam
Posts: 179
Joined: 26/05/2010 23:03
Location: negdje u BiH

#22 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by EdoFmjam »

ja mislio facebook rijesio probleme oko rodjendana :?

a inace rođendan je precijenjen :)
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#23 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by Ghost_Rider_XXX »

Ne kontam sta je tu big deal? Sjeti se sjeti ne sjeti, pa šta? Čemu toliko pažnje poklanjeti hebenim brojevima, kad smo se prvi put: Sreli pogledi, Uhvatili za ruku, Rekli jedno drugom zdravo, Prvi jači petting, prvi sex, uvražju mater ko CIA.

Mislim da je to sve manje više besmisleno, da li te neko voli ne mjeri se tim da li pamti brojeve već drugim stvarima.
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#24 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by male_okice »

Hm...nije mi sad bitno da se sjeti bas svake sitnice ili da cestita npr sad Valentinovo, ali rodjendan i godisnjica braka je vec nesto drugo. To su bitni datumi i to se mora sjetiti i cestitati bilo kakvo opravdanje nece mu pomoci ako to zaboravi. A sto se tice tog lika pa on je bas kreten nikad se nesjetiti vlastitoj djevojci cestitati rodjendan (a svi ostali se sjetili) i jos pijanku dogovoriti sa svojim drustvom pa to je odron! :x Mislim da njemu nije jednostavno stalo jer da jeste i da je iskreno voli pa imamo svi telefone stavi u podsjetnik i neka zvoni nema sanse da onda zaboravis zapisi u kalendar kuci na poslu stavi podsjetnik u outlook ima toliko nacina da se podsjeti da je nenormalno ali njemu jednostavno nije stalo :evil:
User avatar
statix
Posts: 2961
Joined: 27/08/2009 09:04
Location: Sarajevo

#25 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by statix »

wewa wrote:
statix wrote:
wewa wrote:meni nije jako bitno. bitno je da par funkcionise ostalih 360 i kusur dana, lako je za tih par dana formalnosti.
Ako dobro funkcionisu, takve stvari se i ne desavaju.
zasto tako kategoricno?

ja sam, recimo, uzasna s datumima - pamtim mozda 5 bitnih opcenito u zivotu. ne znam ni tacan datum razvoda, ni tetkinog rodjendana, rodjendane prijatelja pogotovo ne. a jako ih volim.

dragi je smetnuo s uma moj rodjendan, ali mi je taj dan ucinio posebnim sasvim drugim rijecima i postupcima.

u svakom slucaju, ne dijelim ljude u zivotu na one koji se sjete rodjendana ili ne, nego na one koji su tu kad mi treba i one koji nisu.
Pa pisi wewo, ne moras pamtiti...:D
Post Reply