Motorex nikako da nađe radnike

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

terhaf
Posts: 21
Joined: 14/10/2016 16:08

#1 Motorex nikako da nađe radnike

Post by terhaf »

Firma Motorex konstantno objavljuje oglase za posao a nikako da pronađu radnike. Malo mi čudno da u zemlji sa 35% nezaposlenih ne mogu naći 50-ak radnika ili možda ove oglase koriste za samopromociju. U nastavku su slike koje snimam svaki 15 dana:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2 Re: Motorex nikako da nađe radnike

Post by Truba »

il daju male plate
il je ovo neka samoreklama
il su prezahtjevni za nezaposlenog
terhaf
Posts: 21
Joined: 14/10/2016 16:08

#3 Re: Motorex nikako da nađe radnike

Post by terhaf »

pa ne treba valjda imat doktorat iz nuklearne fizike za prodaju autodijelova
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4 Re: Motorex nikako da nađe radnike

Post by Truba »

treba za to obuka

nece mozda ulagati
zele gotov proizvod
a takav vec radi negdje
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#5 Re: Motorex nikako da nađe radnike

Post by klixo »

500 KM prva tri mjeseca ,ako zadovoljis 800 KM.
Tako sam cuo od rodjaka koji je bio na razgovoru kod njih.
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#6 Re: Motorex nikako da nađe radnike

Post by mad_max_ba »

nekad sam se javio na taj oglas
nikada nisam dobio nikakvu povatnu
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#7 Re: Motorex nikako da nađe radnike

Post by vješalica »

nisu oni jedini
čekaju nekog kretena da ga zalevate da im radi đabe
a kad zaposle onda su to moroni svoje vrste
jednom otišla da tražim jedan dio
gore nekulture nisam vidjela
zijevaju po kasi pilje ko debil kad ga pitaš nekulturni u komunikaciji itd itd
ko da su zaposlili debile u mozak
a fol neke kriterije uspostavili da primjenjuju na kandidatima
stoka
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#8 Re: Motorex nikako da nađe radnike

Post by Jimmy McNulty »

270 sati mjesecno se otprilike radi. Slobodan dan u najboljem slucaju svakih 15 dana ili ga uopste nemas. Uvijek se ostaje duze od radnog vremena...

jbg, dzaba i da je 1000 kada je to samo kuca-pos'o
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#9 Re: Motorex nikako da nađe radnike

Post by Truba »

Uvijek mora biti neka kvaka
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#10 Re: Motorex nikako da nađe radnike

Post by vješalica »

Jimmy McNulty wrote:270 sati mjesecno se otprilike radi. Slobodan dan u najboljem slucaju svakih 15 dana ili ga uopste nemas. Uvijek se ostaje duze od radnog vremena...

jbg, dzaba i da je 1000 kada je to samo kuca-pos'o
trebala bi u tom slučaju inspkecija da radi svoj posao
ili je gazda te smetljarinske firme dobro zaštićen dok prodaje govna i takav sistem rada ima

vabe ovu omladinu daim lomi leđa pa poslije seru kako neće niko da im s ejavi a posla ima
gurbeti
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#11 Re: Motorex nikako da nađe radnike

Post by seoBIH »

:lol: :lol: :lol: inspekcije? :lol: :lol:

Pa ovo ti je BIH jaro moj :) Radi se i 300 sati :)
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#12 Re: Motorex nikako da nađe radnike

Post by Jimmy McNulty »

vješalica wrote:
Jimmy McNulty wrote:270 sati mjesecno se otprilike radi. Slobodan dan u najboljem slucaju svakih 15 dana ili ga uopste nemas. Uvijek se ostaje duze od radnog vremena...

jbg, dzaba i da je 1000 kada je to samo kuca-pos'o
trebala bi u tom slučaju inspkecija da radi svoj posao
ili je gazda te smetljarinske firme dobro zaštićen dok prodaje govna i takav sistem rada ima

vabe ovu omladinu daim lomi leđa pa poslije seru kako neće niko da im s ejavi a posla ima
gurbeti
ma užas, moj drug radio za jednu ovakvu firmu u Zenici (oni su Strong Auto ali isto radno vrijeme, sve isto kao u Motorexu) i poslije 7 dana dao otkaz, meni se momak požalio i baš se bio sjebo jer mu je bilo žao napustiti posao ali jednostavno nije imao vremena ni za šta osim otići kući, jesti, istuširati se i zaspat. i ja pisao na temi Zeničani o tome, kakvi su uslovi rada, on sutra na posao kad neko iskopirao moj post sa foruma znači i napali ga kao što pričaš ovako o nama, dali smo ti hljeb u ruke. sva sreća bio je uvjerljiv jer nije ni znao da sam to ja napisao :)

slobodni dani mu rekli da može uzet nekad ako mu baš treba :-) plata ne sjećam se, ali mislim da je počettna oko 550 mu bila, s tim da su mu rekli da za pola godine može na 800 izaći

radno vrijeme nadrealno: pon - pet od 9 do 18 s tim da je uvijek ostajao do 19, subota do 17h a nedjelja po pravilu do 14h ako se ne varam mada je on i tu nedjelju ostao do 16 h

gamad, inspekcija se proda za siću, potplatiš tu i tamo i radi šta ti volja...
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#13 Re: Motorex nikako da nađe radnike

Post by vješalica »

ma svi su ista gamad
sad kad bi svijet prestao da im kupuje ili otisao kod nekog drugog
onda i taj drugi je isti i svi su takvi
kad pocne drzava raditi avoj poso prestace se qurazit ovako se moze slikat samo

nek sebi nastancaju djecu pa nek im rade i 24h nek ne gule tudja ledja za mizeriju
dgL_
Posts: 3030
Joined: 25/09/2014 22:39

#14 Re: Motorex nikako da nađe radnike

Post by dgL_ »

Svojevremeno kao mlad sam se prijavljivao na njihov oglas... Isao uzimao njihovu knjigu za ucenje... I onda imao testiranje u radnji njihovoj u ulici Safeta Zajke... Kako sam volio automobile, dijelove... Imao u to vrijeme zavrsenu srednju Ekonomsku skolu... Taj test mi nije bio tezak... Zakucao sam ga... Nakon par dana mi je dosao mail da smo nas trojica iz Sarajeva pozvani na razgovor u Gracanicu... Na taj razgovor nikad nisam otisao... U medjuvremenu sam poceo studirati, zavrsio studije itd, itd.. Ali jos tada sam cuo da su im plate jako slabe... Prva 3 mjeseca radis bukvalno kao dostavljac dijelova i imas platu 450 KM a ne vidis ni sunca ni mjeseca... Poslije te rasporede u prodavnicu gdje fali i kreces raditi tad kao imas oko 700 KM platu ali je rad u bezcijenje bukvalno... Konstantno traze radnike... ljudima jednostavno nesto tu ne stima... Vjerovatno odnos prema radnicima...
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#15 Re: Motorex nikako da nađe radnike

Post by ExNihilo »

Jimmy McNulty wrote:
vješalica wrote:
Jimmy McNulty wrote:270 sati mjesecno se otprilike radi. Slobodan dan u najboljem slucaju svakih 15 dana ili ga uopste nemas. Uvijek se ostaje duze od radnog vremena...

jbg, dzaba i da je 1000 kada je to samo kuca-pos'o
trebala bi u tom slučaju inspkecija da radi svoj posao
ili je gazda te smetljarinske firme dobro zaštićen dok prodaje govna i takav sistem rada ima

vabe ovu omladinu daim lomi leđa pa poslije seru kako neće niko da im s ejavi a posla ima
gurbeti
ma užas, moj drug radio za jednu ovakvu firmu u Zenici (oni su Strong Auto ali isto radno vrijeme, sve isto kao u Motorexu) i poslije 7 dana dao otkaz, meni se momak požalio i baš se bio sjebo jer mu je bilo žao napustiti posao ali jednostavno nije imao vremena ni za šta osim otići kući, jesti, istuširati se i zaspat. i ja pisao na temi Zeničani o tome, kakvi su uslovi rada, on sutra na posao kad neko iskopirao moj post sa foruma znači i napali ga kao što pričaš ovako o nama, dali smo ti hljeb u ruke. sva sreća bio je uvjerljiv jer nije ni znao da sam to ja napisao :)

slobodni dani mu rekli da može uzet nekad ako mu baš treba :-) plata ne sjećam se, ali mislim da je počettna oko 550 mu bila, s tim da su mu rekli da za pola godine može na 800 izaći

radno vrijeme nadrealno: pon - pet od 9 do 18 s tim da je uvijek ostajao do 19, subota do 17h a nedjelja po pravilu do 14h ako se ne varam mada je on i tu nedjelju ostao do 16 h

gamad, inspekcija se proda za siću, potplatiš tu i tamo i radi šta ti volja...
Ja ti fino rekoh tad da lik može najebati zbog tvog posta. :D
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#16 Re: Motorex nikako da nađe radnike

Post by Jimmy McNulty »

ExNihilo wrote:
Ja ti fino rekoh tad da lik može najebati zbog tvog posta. :D
A ja ti nisam vjerovao :) osim ako ti nisi jedan od njih :D
Last December
Posts: 686
Joined: 13/10/2014 11:55

#17 Re: Motorex nikako da nađe radnike

Post by Last December »

Kad navodite iskustva iz firmi obavezno izbjegnite bilo kakve indicije koje ukazuju na to ko bi mogao biti autor ili vlasnik iskustva, jasno je da se kod nas zviždači surovo kažnjavaju dok korumpirani mirno nastavljaju po svome. Za sad borba još uvijek treba da ostane anonimna dok se ne oformi nekakav jak nezavisni sindikat koji bi zaštitio prava zviždača ali ja ne vidim da će se to desiti skorijie. Strance isto nije briga više šta se dešava kod nas jer imaju pametnijeg posla što je i normalno. Tako da smo osuđeni da lajemo po forumima kao maksimalni domet demokratije.

Tužno je samo što je ekstremno mali procenat informatički pismenih koji bi znali naći tuđa iskustva po forumima prije nego počnu da rade kod izrabljivača tako da ne vidim ni da će se to promjeniti u skorije vrijeme. Zahvaljujući ekstremnoj nepismenosti narod je osuđen na najsuroviji darvinizam na ovim prostorima.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15395
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#18 Re: Motorex nikako da nađe radnike

Post by problemnatravunu »

Jimmy McNulty wrote:270 sati mjesecno se otprilike radi. Slobodan dan u najboljem slucaju svakih 15 dana ili ga uopste nemas. Uvijek se ostaje duze od radnog vremena...

jbg, dzaba i da je 1000 kada je to samo kuca-pos'o
Standardni problem u trgovačkoj branši kod nas , kuće pos'o kuća pos'o , a za male pare :run:
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#19 Re: Motorex nikako da nađe radnike

Post by amko761 »

Nemoguće, zar to nije samo na zapadu tako?
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#20 Re: Motorex nikako da nađe radnike

Post by FreakyStyley »

Znam ljudi koji su radili za njih.

Ako te prime (sto nije bas lako) radis 3 mjeseca "probno" za 400tinjak maraka i onda te nabiju nogom, pa nadju iduceg da to isto radi itd.

Zato stalno izbaciju oglase.
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#21 Re: Motorex nikako da nađe radnike

Post by modem33 »

Black swan wrote:il daju male plate
il je ovo neka samoreklama
il su prezahtjevni za nezaposlenog

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

samoreklama 80% = lazni oglasi (nije jedina firma koja to koristi)

prezahtjevni za nezaposlenog 20% = traze da budes inzinjer NASA-e za 400 KM mjesecno. Ne svidja im se nijedan radnik koji trazi "prosjecnu platu" 860 KM u FBiH. Pozeljno je da si glup i ozenjen ....

8-)


Ono sto bih ja dodao da ako vidite da neka firma "trazi radnike cesto" to je JASAN POKAZATELJ da radnici bjeze iz te firme JER U TOJ FIRMI NIJE NESTO U REDU. I pozeljno je djecu u osnovnim skolama uciti o ovom fenomenu da ne nalete kao neke zrtve. Jer ovi se ponasaju isto "Ribari" a vrlo su medjusobno povezani.
Motorex
Posts: 1
Joined: 05/06/2017 08:28

#22 Re: Motorex nikako da nađe radnike

Post by Motorex »

Poštovani,

Radi potrebe da javnost bude objektivno informisana, a u isto vrijeme i da se zaštiti ime firme Motorex od neosnovanih i netačnih tvrdnji, odlučili smo da objavimo sljedeće činjenice o Motorex-u:

Zaposleni u stalnom radnom odnosu:

01.01.2014. - 112 zaposlenih, 23 maloprodajna objekta u BiH,
01.01.2015. - 137 zaposlenih, 28 maloprodajnih objekata u BiH,
01.01.2016. - 170 zaposlenih, 31 maloprodajni objekat u BiH,
01.01.2017. - 232 zaposlenih, 32 maloprodajna objekta u BiH,
01.05.2017. - 243 zaposlenih, 32 maloprodajna objekta u BiH.

Iz gornjih brojeva se jasno vidi da smo samo u zadnje 3 godine udvostručili broj zaposlenih u našoj firmi.
Što se tiče odlazaka iz firme Motorex, na godišnjoj razini odlasci radnika se mogu nabrojati na prste jedne ruke!
Veliki broj zaposlenih definiše Motorex kao jednu od najpoželjnijih firmi za nove radnike.

Primanje radnika u radni odnos:

Motorex ima određene testove pri primanju novih radnika gdje se utvrđuju sklonosti i sposobosti pojedinca za obučavanje i izvršavanje zadataka na mjestu prodavača u Motorex-u.
Motorex strogo poštuje sve navedeno pri objavi konkursa za radno mjesto.
Kako je Motorex najveći i najuspješniji prodajni lanac autodijelova u BiH, tako i prodavači koji rade u Motorex-u su iznadprosječno obučeni za taj posao u odnosu na konkurenciju. Za osposobljavanje prodavača sprovodi se minimalno 6-mjesečna obuka za koje vrijeme je svaki radnik uredno prijavljen i uživa sva prava koja mu pripadaju po zakonu. Za obuku novih radnika Motorex obezbjeđuje najbolje predavače i iskusne prodavače koji prenose svoje znanje i iskustvo na novouposlene na najbolji mogući način.
Obuka koja se pruža prodavačima u Motorex-u je zasnovana na najmodernijim softverima za pretragu i isporuku dijelova, te se stoga postiže najveća preciznost u tim operacijama.
Stalni rast kompanije u SVIM segmentima opravdava uloženo u ljudske resurse.

Radno vrijeme:

Isključivo po zakonu. U slučaju iznenadnog povećanja posla moguće je uvođenje prekovremenog rada (u skladu sa zakonom). Eventualni prekovremeni rad se plaća po zakonu (uz uvećanu cijenu satnice).


Najiskreniji Pozdravi!
Vaš Motorex!
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#23 Re: Motorex nikako da nađe radnike

Post by insomnia78 »

Eto vidis. A ovi nehljebari zakukali
User avatar
medvjed23
Posts: 26599
Joined: 16/07/2010 13:49

#24 Re: Motorex nikako da nađe radnike

Post by medvjed23 »

brankovićeva firma, meščini
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#25 Re: Motorex nikako da nađe radnike

Post by wewa »

samo ne objasnise sto objavljuju barem 10 ovakvih oglasa godisnje, kad je sve tako fino and bajno...
Post Reply