Moto susreti-motorijade u BiH

Podforum za motocikliste...
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#51 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by Ramzess Veliki »

.
Last edited by Ramzess Veliki on 22/05/2013 15:44, edited 1 time in total.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#52 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by DaysleepeR »

Nije naša unija jedina MC unija na svijetu. I ne pada mi na pamet da ti bilo šta objašnjavam, posebno ovako javno. Samo ću ti još jednom reći da lupaš gluposti. I to žešće.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#53 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by Ramzess Veliki »

Neka ti bude.
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#54 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by TouringBiker »

DaysleepeR wrote:Samo ću ti još jednom reći da lupaš gluposti. I to žešće.
Quod erat demonstrandum...
User avatar
phil manzanera
Posts: 720
Joined: 14/07/2005 12:26
Location: Sarajevo

#55 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by phil manzanera »

TouringBiker wrote:
DaysleepeR wrote:Samo ću ti još jednom reći da lupaš gluposti. I to žešće.
Quod erat demonstrandum...
Wikipedia kaze "which was to be shown or proven", znaci kad mi napokon pokazemo i dokazemo ko si i sta si ti, otici ces u finu materinu.
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#56 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by TouringBiker »

phil manzanera wrote:
TouringBiker wrote:
DaysleepeR wrote:Samo ću ti još jednom reći da lupaš gluposti. I to žešće.
Quod erat demonstrandum...
Wikipedia kaze "which was to be shown or proven", znaci kad mi napokon pokazemo i dokazemo ko si i sta si ti, otici ces u finu materinu.
Bliži prijevod bi bio "kako je već dokazano", što i engleska Wikipedia kaže http://en.wikipedia.org/wiki/Quod_erat_demonstrandum:

Q.E.D. is an initialism of the Latin phrase quod erat demonstrandum, originating from the Greek analogous hóper édei deîxai (ὅπερ ἔδει δεῖξαι), meaning "which had to be demonstrated". The phrase is traditionally placed in its abbreviated form at the end of a mathematical proof or philosophical argument when what was specified in the enunciation — and in the setting-out — has been exactly restated as the conclusion of the demonstration. The abbreviation thus signals the completion of the proof.
...
Q.E.D. has acquired many translations in various languages, including:
Croatian Š.T.D. što je trebalo dokazati
Serbian ш.т.д. што је и требало да се докаже

There is no common formal English equivalent, though the end of a proof may be announced with a simple statement such as "this completes the proof", "as required", "hence proved", "ergo", or a similar locution.
User avatar
phil manzanera
Posts: 720
Joined: 14/07/2005 12:26
Location: Sarajevo

#57 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by phil manzanera »

Kako god, uglavnom, meni ne prijete na forumu, niti u stvarnom zivotu, a koliko ja vidim, stekao si mnogo neprijatelja na forumu i u stvarnom zivotu, ponizavajuci ljude govoreci da su glupani, kako kazes - dokazano, ponizavajuci klubove, ovakve ili onakve, ja smatram da je svako sportsko drustvo dobro-doslo, ponizavajuci i omalovazavajuci biker-kafice, ponizavajuci i omalovazavajuci razne vrste motora, motoriste i opcenito sve zivo i mrtvo.

Jadni smo ti sa tim ministarstvom koje je tebe primilo u rad, no onima koji te poznaju, jasno je da nisi primljen radi toga sto si fin ili nisi fin (jasno je da nisi fin), nego po tome sto ti je majka clanica rigidnih drustveno-politickih struktura, pa samim time te je ubacila tamo gdje obicni smrtnici, bez obzira na obrazovanje, ne mogu ni prismrditi.

Ja ti ne prijetim niti mi je ni na kraj pameti takvo sto, niti imam razloga ili povoda, samo mi je zao sto se je jedan takav potencijalni veliki intelektualac i ljubitelj motociklizma izrodio u takvog - izroda.
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#58 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by TouringBiker »

phil manzanera wrote:
TouringBiker wrote:
DaysleepeR wrote:Samo ću ti još jednom reći da lupaš gluposti. I to žešće.
Quod erat demonstrandum...
Wikipedia kaze "which was to be shown or proven", znaci kad mi napokon pokazemo i dokazemo ko si i sta si ti, otici ces u finu materinu.
Primitivac (oli po domace, krkan, gedžo itd.) se poznaje o rječniku... (i ostalim stvarima, ali ovo je dobra indikacija)
User avatar
CartmanSA
Posts: 1713
Joined: 29/07/2008 14:39

#59 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by CartmanSA »

meni samo nije jasno zasto ti treba u zivotu da se ovako zamjeras ljudima? pa bolan neko ce kratkog fitilja sresti te u gradu, zagrebati ili prevrnuti ti motor ili te polomiti...
svi znaju ko si i sta si... stvarno mi nisi jasan.. najlakse je biti i hrabar i buntovnik i zagovarac ideja preko ovog sajber sranja...
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#60 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by DaysleepeR »

sretnem ga ja na cesti često. kad vidi oznake kluba drži se nazad ili profura pored.

inače ovdje moralisao kako se provlače skuteri, kako jurcaju i krše zakon, on isto radi po sred titove.
User avatar
super_hik
Posts: 53
Joined: 10/05/2012 07:55

#61 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by super_hik »

Homoseksualac Tarik u borbi protiv ''vehabija''

Međutim, ovo nije prvi slučaj da se za nekog zadrtog ''antivehabiju'' ispostavi da je obični lupež, silovatelj pa čak i ubica. Prije nekoliko godina sarajevski arhitekta po imenu Tarik Dreca, često je pisao protiv ''vehabija'' optužujući ih za sve i svašta. Njegova patetična pisma u više navrata su objavljivana u našem najčitanijem islamskom glasilu, doduše, u rubrici ''Reagiranja''. Kao ni u slučaju Elvedina Hegića, nije bilo potrebno ni mnogo truda ni mnogo vremena da se dođe do šokantnih podataka u vezi s ovim ''brižnim čuvarom islamske kulture i civilizacije koju opake vehabije žele u potpunosti uništiti''. Običnim googlanjem doći ćete do podatka da je Tarik Dreca homoseksualac koji je bio u ljubavnoj vezi sa nizozemskim piscem znanstvene fantastike Paulom Harlandom, kojeg je, gluho bilo, u jednoj od njihovih sadomazohističkih igrica, ugušio kesom. Uhapšen je i osuđen na 15 godina zatvora. Detaljniji podaci i pojedinosti ovog slučaja mogu se naći na Wikipediji, u rubrici posvećenoj Paulu Harlandu.

izvor: http://--- NO LINKS ---/index.php?option=com_c ... Itemid=152
User avatar
CartmanSA
Posts: 1713
Joined: 29/07/2008 14:39

#62 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by CartmanSA »

ma nebitno je to toliko... zna raja ko je i koji motor vozi i negdje ce ga vidjeti parkiranog i namjerno izgrebati, odvaliti nesto, probiti rezervoar, pokidati kablove... toliko toga ima sto se sa motorom uraditi a da ne skontas... poslije toga ce morati zvati vjerovatno neku njemacku slep sluzbu (on zna vjerovatno strucni naziv) jer mu ni Bihamk ne valja...
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#63 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by DaysleepeR »

mislim da je činjenica što je zatvorio sebi vrata za svo druženje i ignorisanje puno bitnije od bilo čega potencijalnog što neko može uraditi. ja prvi nisam da se čovjek dira. znamo svi ko je i ko ga šiša. sam je sebe distancirao.

a svako ima prošlost ovaku i onakvu, meni kopanje po nečijoj privatnosti i prošlosti nije nešto s čim se slažem i šta podržavam.
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#64 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by braca »

Ne moze onaj ko je nemoralan govoriti o moralu! Motociklistickom ili bilo kojem drugom, a da bi se dokazalo da je neko nemoralan, mora se prikazati sta je, ko je, sta radi i sta je radio, a to se upravo ovdje pokusava. Za ovoga lika je evidentno da ced biti uskoro inkriminisan do kraja, pa neka onda ponizava neke druge, na Marsu mozda.
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#65 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by TouringBiker »

phil manzanera wrote:ponizavajuci klubove... ja smatram da je svako sportsko drustvo dobro-doslo ...

Jadni smo ti sa tim ministarstvom koje je tebe primilo u rad, no onima koji te poznaju, jasno je da nisi primljen radi toga sto si fin ili nisi fin (jasno je da nisi fin), nego po tome sto ti je majka clanica rigidnih drustveno-politickih struktura, pa samim time te je ubacila tamo gdje obicni smrtnici, bez obzira na obrazovanje, ne mogu ni prismrditi.
Ponizavati klubove ne moram ja, sami su se ponizili time što su izašli na zao glas ratovima moto klubova izvan i u Europi, vezama sa "lijepim" aktivnostima kao što je vođenje bordela, krijumčarenjem oružja, droga i ljudi, "utjerivanjem" zaštite i sličnim. Mediji su puni vijesti o racijama u klupskim kućama, zabranama "chaptera", ubistvima, tučama članova moto klubova. Zašto se toliki bajkeri drže podalje od klubova i neće da imaju ništa s njima.

Već su mi govorili da sam primljen po nacionalnom ključu, ali bar doad niko mi nije mamu navodio kao razlog. A pošto su se određeni drkadžije ovdje na forumu već hvalili kako su magistri, pa eto, da i ja kažem da sam pred doktoratom. I to ne po Bolonji :D A primljen sam zbog kvalifikacija i iskustva, nakon vrlo teškog prijemnog ispita (ADS opći i stručni, plus posebni jezički test).
User avatar
super_hik
Posts: 53
Joined: 10/05/2012 07:55

#66 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by super_hik »

TouringBiker wrote:
phil manzanera wrote:ponizavajuci klubove... ja smatram da je svako sportsko drustvo dobro-doslo ...

Jadni smo ti sa tim ministarstvom koje je tebe primilo u rad, no onima koji te poznaju, jasno je da nisi primljen radi toga sto si fin ili nisi fin (jasno je da nisi fin), nego po tome sto ti je majka clanica rigidnih drustveno-politickih struktura, pa samim time te je ubacila tamo gdje obicni smrtnici, bez obzira na obrazovanje, ne mogu ni prismrditi.
Ponizavati klubove ne moram ja, sami su se ponizili time što su izašli na zao glas ratovima moto klubova izvan i u Europi, vezama sa "lijepim" aktivnostima kao što je vođenje bordela, krijumčarenjem oružja, droga i ljudi, "utjerivanjem" zaštite i sličnim. Mediji su puni vijesti o racijama u klupskim kućama, zabranama "chaptera", ubistvima, tučama članova moto klubova. Zašto se toliki bajkeri drže podalje od klubova i neće da imaju ništa s njima.

Već su mi govorili da sam primljen po nacionalnom ključu, ali bar doad niko mi nije mamu navodio kao razlog. A pošto su se određeni drkadžije ovdje na forumu već hvalili kako su magistri, pa eto, da i ja kažem da sam pred doktoratom. I to ne po Bolonji :D A primljen sam zbog kvalifikacija i iskustva, nakon vrlo teškog prijemnog ispita (ADS opći i stručni, plus posebni jezički test).
auuu što su teški ti opšti ispiti koje provodi ADS, npr pitanje koliko ima zvjedica na zastavi eu? ili Kolko traje mandat predsjedništvu BiH, pa koliko ima poslanika u Predstavničkom domu PS BiH, i kako se bira dom naroda federacije?
Pored svega rečenog, ova glupost o vrloj težini ADS ispita je nemjerljiva.
Ne brukaj se možeš ti više od tog ispita...
đaba što te SDA ubacila u ministarstvo i sve tvoje poroke ja te pozivam da dođeš 25. na ilidžu da se izmiriš sa svima i garantujem ti sigurnost ako obećaš da više nećeš nikoga blatiti
User avatar
super_hik
Posts: 53
Joined: 10/05/2012 07:55

#67 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by super_hik »

http:// source .ba/clanak/3815604145083/vijesti/Nakon%20ovog%20priloga%20i%20vi%20ćete%20kupiti%20motor!/?ref=tiker
User avatar
Osigurach
Posts: 52
Joined: 30/05/2011 04:16
Location: Sarajevo

#68 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by Osigurach »

super_hik wrote:http:// source .ba/clanak/3815604145083/vijesti/Nakon%20ovog%20priloga%20i%20vi%20ćete%20kupiti%20motor!/?ref=tiker
Nevalja link, ali nasao sam.. PREJAKO ! :D
Najezim se sav kad gledam, definitivno bih mozda i trebao da se uclanim.. :razz: :razz:

:thumbup:
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#69 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by TouringBiker »

super_hik wrote:
TouringBiker wrote: Već su mi govorili da sam primljen po nacionalnom ključu, ali bar doad niko mi nije mamu navodio kao razlog. A pošto su se određeni drkadžije ovdje na forumu već hvalili kako su magistri, pa eto, da i ja kažem da sam pred doktoratom. I to ne po Bolonji :D A primljen sam zbog kvalifikacija i iskustva, nakon vrlo teškog prijemnog ispita (ADS opći i stručni, plus posebni jezički test).
auuu što su teški ti opšti ispiti koje provodi ADS, npr pitanje koliko ima zvjedica na zastavi eu? ili Kolko traje mandat predsjedništvu BiH, pa koliko ima poslanika u Predstavničkom domu PS BiH, i kako se bira dom naroda federacije?
Pored svega rečenog, ova glupost o vrloj težini ADS ispita je nemjerljiva.
Ne brukaj se možeš ti više od tog ispita...
đaba što te SDA ubacila u ministarstvo i sve tvoje poroke ja te pozivam da dođeš 25. na ilidžu da se izmiriš sa svima i garantujem ti sigurnost ako obećaš da više nećeš nikoga blatiti
Ja sam polozio i opste i strucne za svaku poziciju na koju sam konkurisao, i bogme morao dobro podgrijati stolicu - od Ustava BiH i Federacije, europskih integracija, Zakona o javnim nabavkama, inspekcijama, prekrsajima... Sveukupno 15 ili 20 zakona, a nisam pravnik, s tom sam se tematikom i terminologijom prvi put sreo. A test engleskog je bio na nivou onog za sudskog tumaca, samo strucni engleski, ne ono sto se srece normalno u skoli.

Stranke mi nisu obezbjedile mjesto, a i da jesu, to je prije mogao biti jedan od dva HDZ-a, HSP, ili Radom za boljitak

25-og sam na putu, a i sta cu na Ilidzi? Na susrete u BiH ne idem ni ovako ni onako, samo one u inozemstvu. Ovo nije moj grad, tu sam samo posla radi, neko druzenje sa OVDASNJIM bajkerima, onim koji su claovi klubova, me ne zanima (imam svoju klapu na drugom mjestu) i bjezim odavde cim nadjem slobodnog vremena.
Last edited by TouringBiker on 22/05/2013 15:49, edited 1 time in total.
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#70 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by braca »

TouringBiker wrote: i bjezim odavde cim nadjem slobodnog vremena.

ODLICNO! I budi karakter i nastoj da te sto manje vidimo u Sarajevu!
User avatar
super_hik
Posts: 53
Joined: 10/05/2012 07:55

#71 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by super_hik »

braca wrote:
TouringBiker wrote: i bjezim odavde cim nadjem slobodnog vremena.

ODLICNO! I budi karakter i nastoj da te sto manje vidimo u Sarajevu!
:D :D :D :thumbup:
User avatar
Osigurach
Posts: 52
Joined: 30/05/2011 04:16
Location: Sarajevo

#72 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by Osigurach »

braca wrote:
TouringBiker wrote: i bjezim odavde cim nadjem slobodnog vremena.

ODLICNO! I budi karakter i nastoj da te sto manje vidimo u Sarajevu!
I vozi krajnjom desnom (po pravilu Njemacke) ! :lol: :lol:
HAHAHAHHAH !
http://www.youtube.com/watch?v=a48Lk-IfyX0
User avatar
phil manzanera
Posts: 720
Joined: 14/07/2005 12:26
Location: Sarajevo

#73 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by phil manzanera »

TouringBiker wrote:Stranke mi nisu obezbjedile mjesto, a i da jesu, to je prije mogao biti jedan od dva HDZ-a, HSP, ili Radom za boljitak
Koji si ti konvertit: znam te kada ste i ti i tvoja obitelj rezali vene za SDA, a sada su ti HDZ (I i II), HPS i Radom za boljitak zvijezde perjanice.

E, vidis, i ovdje lazes: ne znam za HDZ (I i II) ili RzB, ali clan HSP-a ne mozes NIKAKO biti, niti bi te oni ikako podrzali, jer je HSP (Hrvatska stranka prava) sa naglaseno ustaskom orijentacijom (ovdje se ne izjasnjavam da li je to dobro ili ne, samo komentiram), sto dokazuje i njihova sahovnica sa prvim bijelim poljem (za razliku od zvanicne sahovnice sa prvim crvenim poljem), a poznato je da Ustase nikako ne toleriraju homoseksualizam, pogotovo ne onaj devijentno-bolesne orijentancije.
User avatar
super_hik
Posts: 53
Joined: 10/05/2012 07:55

#74 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by super_hik »

phil manzanera wrote:
TouringBiker wrote:Stranke mi nisu obezbjedile mjesto, a i da jesu, to je prije mogao biti jedan od dva HDZ-a, HSP, ili Radom za boljitak
Koji si ti konvertit: znam te kada ste i ti i tvoja obitelj rezali vene za SDA, a sada su ti HDZ (I i II), HPS i Radom za boljitak zvijezde perjanice.

E, vidis, i ovdje lazes: ne znam za HDZ (I i II) ili RzB, ali clan HSP-a ne mozes NIKAKO biti, niti bi te oni ikako podrzali, jer je HSP (Hrvatska stranka prava) sa naglaseno ustaskom orijentacijom (ovdje se ne izjasnjavam da li je to dobro ili ne, samo komentiram), sto dokazuje i njihova sahovnica sa prvim bijelim poljem (za razliku od zvanicne sahovnice sa prvim crvenim poljem), a poznato je da Ustase nikako ne toleriraju homoseksualizam, pogotovo ne onaj devijentno-bolesne orijentancije.
sad on meni drži za balavca :lol:
ima na netu cjela prića o paljenju NTV99, o odlasku u holandiju, o sranju koje je i tamo naporavio i nakon svega sad on kapacitet, nestranački kadar... položio državni ispit i sad je on kao neki pijemont oko kojeg se se okupile državne institucije.
da bar na kratko zaboravimo mentalne patuljke i da se vratimo temi. gdje u subotu Ilidža ili Goražde
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#75 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by Ramzess Veliki »

I jedno i drugo. :thumbup:
Čudi me za Ilidžance, utrpati se u termin koji su Goraždaci rezervirali još prije četiri godine.
Mi ćemo u petak doći na Ilidžu da podržimo Prigradske, a u subotu ćemo u Goražde i tu ćemo noćiti. Ili ćemo u subotu na Ilidžu ranije, popit' kahvu pa za Goražde, vidjeću sa ekipom kako se dogovorimo. :thumbup:
Ipak, Goraždaci su nas zadužili. :thumbup:
Post Reply