Moto susreti-motorijade u BiH

Podforum za motocikliste...
scooterista
Posts: 64
Joined: 05/04/2013 11:41

#26 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by scooterista »

Imal ovog proljeća, ljeta, jeseni ikakav susret planiran u ili blizu Sarajeva? Visoko, Kiseljak i slicno? Sta je s manjim entitetom? Imal kakav sajt s pregledom susreta?
skept1k
Posts: 2
Joined: 20/09/2009 02:27

#27 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by skept1k »

scooterista wrote:Imal ovog proljeća, ljeta, jeseni ikakav susret planiran u ili blizu Sarajeva? Visoko, Kiseljak i slicno? Sta je s manjim entitetom? Imal kakav sajt s pregledom susreta?
25.05.13 je internacionalni moto susret na Ilidži u bazenu...
scooterista
Posts: 64
Joined: 05/04/2013 11:41

#28 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by scooterista »

skept1k wrote:
scooterista wrote:Imal ovog proljeća, ljeta, jeseni ikakav susret planiran u ili blizu Sarajeva? Visoko, Kiseljak i slicno? Sta je s manjim entitetom? Imal kakav sajt s pregledom susreta?
25.05.13 je internacionalni moto susret na Ilidži u bazenu...
Hvala ti, za to je već na drugoj temi ovdje na forumu neko objavio i plakat njihov. Šta je sa Visočacima, znal iko, oni su bili aktivni? Ima li šta u Lukavici ove godine, lani je bilo?
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#29 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by Ramzess Veliki »

scooterista wrote:Imal ovog proljeća, ljeta, jeseni ikakav susret planiran u ili blizu Sarajeva? Visoko, Kiseljak i slicno? Sta je s manjim entitetom? Imal kakav sajt s pregledom susreta?
U subotu je parti kod Lonce u Lepenici. Organizuje MK iz Kiseljaka. :thumbup:
25. 05. je i deseti moto susret u Goraždu, odlična ekipa, napravili su svoj kamp pored Drine u lijepoj hladovini, ekstra izgleda. Po običaju svaki motorista je dobrodošao sa i bez boja. :thumbup:
User avatar
phil manzanera
Posts: 720
Joined: 14/07/2005 12:26
Location: Sarajevo

#30 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by phil manzanera »

U Gorazde se OBAVEZNO ide, tu nema dileme, odlicna i SKROMNA ekipa, odlicni momci, treba ih podrzati, a i onima koji se odluce ici/doci biti ce sigurno dobro.
speedyfany
Posts: 72
Joined: 13/11/2012 21:29

#31 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by speedyfany »

Ajde vi meni recite kako da ode na neki susret neko ko nije u nekom klubu i nema nijednog prijatelja da vozi motor??? Takva je npr. moja malenkost. Volio bi to pravo ali nema se ekipa :-(

Jeli malo beze se sam onako pojavit, vjerovatno jeste.
User avatar
kijamet insan
Posts: 151
Joined: 21/09/2012 15:10

#32 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by kijamet insan »

Poprilican broj bajkera dolazi solo tako nemoj da ti je frka ako su organizatori provjereno ok garantujem dobar provod.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#33 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by Ramzess Veliki »

speedyfany wrote:Ajde vi meni recite kako da ode na neki susret neko ko nije u nekom klubu i nema nijednog prijatelja da vozi motor??? Takva je npr. moja malenkost. Volio bi to pravo ali nema se ekipa :-(

Jeli malo beze se sam onako pojavit, vjerovatno jeste.
O tim predrasudama bih mogao knjigu napisati. Solo vozači koji imaju strah ili averziju prema klubovima. Ja sam magistar građevine i imam boje kluba. Moji iz kluba su:
- profesionalni fotograf koji je slikao za The Times, Mondo, dobio silu nagrada i radi izložbe fotografija
- nastavnik u srednjoj školi
- direktor i vlasnik pilane
- biznismen i vlasnik građevinske firme u njemačkoj
- pilot
- član UO ZOI84
..... da dalje ne nabrajam.
I tebe strah da se pojaviš među nama? Valjda će me magistrat natjerati da ti nekog zla uradim jer imam boje kluba na sebi. Pusti se tih filmskih furki i idi na svaki motosusret, naći ćeš prijatelje i jedino možeš dobiti koju pivu đabe. :thumbup:
speedyfany
Posts: 72
Joined: 13/11/2012 21:29

#34 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by speedyfany »

Ramzess Veliki wrote:
speedyfany wrote:Ajde vi meni recite kako da ode na neki susret neko ko nije u nekom klubu i nema nijednog prijatelja da vozi motor??? Takva je npr. moja malenkost. Volio bi to pravo ali nema se ekipa :-(

Jeli malo beze se sam onako pojavit, vjerovatno jeste.
O tim predrasudama bih mogao knjigu napisati. Solo vozači koji imaju strah ili averziju prema klubovima. Ja sam magistar građevine i imam boje kluba. Moji iz kluba su:
- profesionalni fotograf koji je slikao za The Times, Mondo, dobio silu nagrada i radi izložbe fotografija
- nastavnik u srednjoj školi
- direktor i vlasnik pilane
- biznismen i vlasnik građevinske firme u njemačkoj
- pilot
- član UO ZOI84
..... da dalje ne nabrajam.
I tebe strah da se pojaviš među nama? Valjda će me magistrat natjerati da ti nekog zla uradim jer imam boje kluba na sebi. Pusti se tih filmskih furki i idi na svaki motosusret, naći ćeš prijatelje i jedino možeš dobiti koju pivu đabe. :thumbup:

Pofresno si me shvatio. Nemam nikakvu averziju sto se tice klubova, vec jednostavno nisam u krugu ljudi koji voze motore. Cak sta vise, mozda bi rado i bio u nekom klubu. Svakako cu otici na susrete u blizini Sarajevo, npr. kiseljak sad u subotu i slicno. To ce mi biti prvi put, pa vidjet cemo :-)
scooterista
Posts: 64
Joined: 05/04/2013 11:41

#35 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by scooterista »

Ramzess Veliki wrote:O tim predrasudama bih mogao knjigu napisati. Solo vozači koji imaju strah ili averziju prema klubovima. Ja sam magistar građevine i imam boje kluba. Moji iz kluba su:
- profesionalni fotograf koji je slikao za The Times, Mondo, dobio silu nagrada i radi izložbe fotografija
- nastavnik u srednjoj školi
- direktor i vlasnik pilane
- biznismen i vlasnik građevinske firme u njemačkoj
- pilot
- član UO ZOI84
..... da dalje ne nabrajam.
I tebe strah da se pojaviš među nama? Valjda će me magistrat natjerati da ti nekog zla uradim jer imam boje kluba na sebi. Pusti se tih filmskih furki i idi na svaki motosusret, naći ćeš prijatelje i jedino možeš dobiti koju pivu đabe. :thumbup:
Pa te predrasude su se kod nas jos pojacale odkad je prije koju godinu Global ili tako neki magazin, pisao o ratovima moto-klubova i bandi u BiH, a kod nas je jos sve zbrda zdola pobrkano. Meni su pricali i cito sam o cijeloj toj filozofiji sta su MK a sta MC klubovi, kako MK ne bi smjeli nositi trodjelne "boje", a kod na nose, kako se mozes uvaliti u belaj zbog toga, il ako s bojama pogresnog kluba udjes na "teritorij" drugog i sta sve vec ne. Pa onda izadje po Avazu o tucama u Ruti 66, pa Avaz jos to onako strucno senzacionalistički zamota... Ljudima kojima je samo do vozanja motora (odn. skutera) naravno nije do takvog negativnog imidža, zato se i ustežu.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#36 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by Ramzess Veliki »

scooterista wrote:Pa te predrasude su se kod nas jos pojacale odkad je prije koju godinu Global ili tako neki magazin, pisao o ratovima moto-klubova i bandi u BiH, a kod nas je jos sve zbrda zdola pobrkano. Meni su pricali i cito sam o cijeloj toj filozofiji sta su MK a sta MC klubovi, kako MK ne bi smjeli nositi trodjelne "boje", a kod na nose, kako se mozes uvaliti u belaj zbog toga, il ako s bojama pogresnog kluba udjes na "teritorij" drugog i sta sve vec ne. Pa onda izadje po Avazu o tucama u Ruti 66, pa Avaz jos to onako strucno senzacionalistički zamota... Ljudima kojima je samo do vozanja motora (odn. skutera) naravno nije do takvog negativnog imidža, zato se i ustežu.
Pričaj mi. :D To sam na svojoj koži osjetio. Sad je MK scena dominantnija i niko ne dobiva te prijetnje, neće niko u takve klubove, neće ljudi, a ni mi, nikakve velike obaveze. Motore vozimo zbog sebe a ne da nekoga prepadamo po cesti. :thumbup:
User avatar
super_hik
Posts: 53
Joined: 10/05/2012 07:55

#37 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by super_hik »

Image
scooterista
Posts: 64
Joined: 05/04/2013 11:41

#38 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by scooterista »

super_hik wrote:Image
A sta bi ovo trebalo biti?
Fali slika, ne otvara je
scooterista
Posts: 64
Joined: 05/04/2013 11:41

#39 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by scooterista »

Ramzess Veliki wrote:
scooterista wrote:Pa te predrasude su se kod nas jos pojacale odkad je prije koju godinu Global ili tako neki magazin, pisao o ratovima moto-klubova i bandi u BiH, a kod nas je jos sve zbrda zdola pobrkano. Meni su pricali i cito sam o cijeloj toj filozofiji sta su MK a sta MC klubovi, kako MK ne bi smjeli nositi trodjelne "boje", a kod na nose, kako se mozes uvaliti u belaj zbog toga, il ako s bojama pogresnog kluba udjes na "teritorij" drugog i sta sve vec ne. Pa onda izadje po Avazu o tucama u Ruti 66, pa Avaz jos to onako strucno senzacionalistički zamota... Ljudima kojima je samo do vozanja motora (odn. skutera) naravno nije do takvog negativnog imidža, zato se i ustežu.
Pričaj mi. :D To sam na svojoj koži osjetio. Sad je MK scena dominantnija i niko ne dobiva te prijetnje, neće niko u takve klubove, neće ljudi, a ni mi, nikakve velike obaveze. Motore vozimo zbog sebe a ne da nekoga prepadamo po cesti. :thumbup:
A imal ko taj clanak, il' zna tacno u kom je casopisu i broju bio? Ja ne znam jel Global il' neki drugi od tih petparackih sto Avaz i slicni izdaju. Da preskenira il' uslika kamerom pa posta ovdje na forum, da se dobro ismijemo kakvo smo to mi na dva tocka opasno drustvo :lol:
scooterista
Posts: 64
Joined: 05/04/2013 11:41

#40 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by scooterista »

scooterista wrote:A imal ko taj clanak, il' zna tacno u kom je casopisu i broju bio? Ja ne znam jel Global il' neki drugi od tih petparackih sto Avaz i slicni izdaju. Da preskenira il' uslika kamerom pa posta ovdje na forum, da se dobro ismijemo kakvo smo to mi na dva tocka opasno drustvo :lol:
PS volio bi to uokvirit, pa kad jednog dana, inshallah, docepam se pravog motora, isprepadam mamu :D Garant bi to nosala po komsiluku i pokazivala, kako joj se eto sin iskvario
User avatar
super_hik
Posts: 53
Joined: 10/05/2012 07:55

#41 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by super_hik »

A sta bi ovo trebalo biti?
Fali slika, ne otvara je[/quote]

mali motorić s integralnom gajbom piva, pokušat ću ponovo učitati sliku
Last edited by super_hik on 17/05/2013 15:13, edited 1 time in total.
User avatar
super_hik
Posts: 53
Joined: 10/05/2012 07:55

#42 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by super_hik »

Image
scooterista
Posts: 64
Joined: 05/04/2013 11:41

#43 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by scooterista »

super_hik wrote:A sta bi ovo trebalo biti?
Fali slika, ne otvara je
mali motorić s integralnom gajbom piva, pokušat ću ponovo učitati sliku[/quote]

Nagradno pitanje (nagrada: gajba pive): a sta je kasnije bilo sa gajbom :lol: :lol: :lol:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#44 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by Ramzess Veliki »

scooterista wrote: A imal ko taj clanak, il' zna tacno u kom je casopisu i broju bio? Ja ne znam jel Global il' neki drugi od tih petparackih sto Avaz i slicni izdaju. Da preskenira il' uslika kamerom pa posta ovdje na forum, da se dobro ismijemo kakvo smo to mi na dva tocka opasno drustvo :lol:
Čitao sam to, samo još jedna od novinarskih bajki. Članak je imao naslov - "Uskoro rat bajkerskih bandi u Evropi", tako nešto. I u članku su napisali da se u Evropi pojavila gomila bajkera iz Australije, Amerike, Bandidosi, Helsi, nabrajaju tako MC klubove, kao hiljade bajkera, da je Interpol na nogama ... čista laž. Istina je da se MC scena polako gasi, što iz razloga što više malo koga da mogu regrutirati, što zbog pritisaka javnosti i policije, što zbog naglog jačanja MK scene i moto-asocijacija.
scooterista
Posts: 64
Joined: 05/04/2013 11:41

#45 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by scooterista »

Ramzess Veliki wrote:
scooterista wrote: A imal ko taj clanak, il' zna tacno u kom je casopisu i broju bio? Ja ne znam jel Global il' neki drugi od tih petparackih sto Avaz i slicni izdaju. Da preskenira il' uslika kamerom pa posta ovdje na forum, da se dobro ismijemo kakvo smo to mi na dva tocka opasno drustvo :lol:
Čitao sam to, samo još jedna od novinarskih bajki. Članak je imao naslov - "Uskoro rat bajkerskih bandi u Evropi", tako nešto. I u članku su napisali da se u Evropi pojavila gomila bajkera iz Australije, Amerike, Bandidosi, Helsi, nabrajaju tako MC klubove, kao hiljade bajkera, da je Interpol na nogama ... čista laž. Istina je da se MC scena polako gasi, što iz razloga što više malo koga da mogu regrutirati, što zbog pritisaka javnosti i policije, što zbog naglog jačanja MK scene i moto-asocijacija.
Neeee, nije to isti clanak. Ovo sto si ti naveo nadje se odmah kad covjek googla "rat bajkerskih bandi". Clanak se bas odnosio na BiH, to su mi pricali, a ima dosta da je to izislo, i tamo negdje 2008 cak. Mozda je bila Bosna, mozda Dani, il' Global, il' onaj jos jedan casopis ne mogu mu se sjetiti imena. Cak to bilo na naslovnoj. Jaran ga je imao i jednom pokazao, ali sad ne more da se sjeti dje je ostavio
User avatar
super_hik
Posts: 53
Joined: 10/05/2012 07:55

#46 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by super_hik »

Utisci od jucer iz kiseljaka?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#47 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by insomnia78 »

Nije Kiseljak ali...
Za vikend se u mom gradu odrzavao Grand Prix de France
Image
Bilo je preko 80 000 gledalaca i stvarno kamara motora, kad sam se u petak vraco sa posla sreo sam ih na stotine na ulazu u grad.
Citav vikend je padala kisa sa tim da smo jucer i danas imali pravu oluju, pa je na stazi izgledalo ovako
ImageImage
A pored staze ovako
Image
Sama staza i jos malo slika
Image
Slike pada u gradu:mrgreen:
Jest ga lik ufatio
ImageImageImageImageImage
Ipak happy end:mrgreen:
Image
slike su pokupljene sa googla
Edit: sad citam na internetu da za tri dana trajanja ovog policija nije imala ni jednu ozbiljniju intervenciju.
Nazalost desile su se dvije ozbiljne nesrece od kojih jedna sa smrtnim ishodom (lokalni momak imao sudar sa traktorom malo izvan grada)
s' moje sokoćalo
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#48 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by insomnia78 »

Jos jedna stvar koja mi se svidja vani, kad se sa autom sklonis mororisti udesno na cesti da moze lakse proci, obavezno ide spustanje desne noge sa motora u znak pozdrava.
Ovaj je to digo na visi nivoImage

s' moje sokoćalo
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#49 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by Ramzess Veliki »

super_hik wrote:Utisci od jucer iz kiseljaka?
The Evolution I Irina uvijek dignu atmosferu do vrha svojom svirkom. :thumbup:
Nas je otišlo desetak iz kluba, svi koji su mogli od obaveza da podržimo ekipu iz Kiseljaka. Predobra ekipa i svi su nam dragi prijatelji, svakako da ćemo ih podržati.
Momci odličan parti i samo nastavite, imate našu podršku u svakom smislu. :thumbup:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#50 Re: Moto susreti-motorijade u BiH

Post by DaysleepeR »

Ramzess Veliki wrote:
scooterista wrote: A imal ko taj clanak, il' zna tacno u kom je casopisu i broju bio? Ja ne znam jel Global il' neki drugi od tih petparackih sto Avaz i slicni izdaju. Da preskenira il' uslika kamerom pa posta ovdje na forum, da se dobro ismijemo kakvo smo to mi na dva tocka opasno drustvo :lol:
Čitao sam to, samo još jedna od novinarskih bajki. Članak je imao naslov - "Uskoro rat bajkerskih bandi u Evropi", tako nešto. I u članku su napisali da se u Evropi pojavila gomila bajkera iz Australije, Amerike, Bandidosi, Helsi, nabrajaju tako MC klubove, kao hiljade bajkera, da je Interpol na nogama ... čista laž. Istina je da se MC scena polako gasi, što iz razloga što više malo koga da mogu regrutirati, što zbog pritisaka javnosti i policije, što zbog naglog jačanja MK scene i moto-asocijacija.
ne lupajte gluposti, ne gasi se MC scena
Post Reply