Mostar BLUES Fest

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
Post Reply
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#1 Mostar BLUES Fest

Post by mIRCerka »

14, 15 i 16 JULA u Mostaru ce se odrzati 3. internacionalni blues festival.
Jutros nisam pohvatala sve informacije, ali sadrzaj ce biti otprilike: dosta, u blues svijetu, poznatih imena koji ce osim svojih koncerata, raditi i u RADIONICAMA sa mladima koji su zeljni nauciti kako se svira blues :D

jedino sto sam upamtila kako treba jeste da ce i grupa SMAK gostovati na Festivalu, a predvodit ce je Tocak :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#2

Post by mIRCerka »

..................
:oops:
Last edited by mIRCerka on 08/07/2005 09:54, edited 1 time in total.
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#3

Post by Zadig »

---
Last edited by Zadig on 08/07/2005 09:51, edited 1 time in total.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#4

Post by Prenj »

Nemoj tako Mirci, daj nam koji minut.
Evo jos informacija:

Ovo je izgleda web site:

http://www.24sata.info/mostarblues/prva_lat.htm
MOSTAR BLUES FESTIVAL
3. INTERNACIONALNI BLUES FESTIVAL
14.07. - 16.07.2005.

Organizacioni tim koji radi na pripremi narednog festivala, posjeduje zavidno iskustvo u organizovanju ovakvih i slicnih manifestacija, što pokazuju i sjajne ocjene za organizaciju dosadašnjih festivala, ali i neka od imena koja treba da nastupe na trecem Mostar Blues Festivalu. U nastojanju da ovaj festival bude kvalitetniji od prethodnih, organizatori su vec u oktobru 2004. zapoceli sa pripremama.
Za sada, izvjesni su nastupi Vlatka Stefanovskog i Miroslava Tadica, grupe “Bare i placenici” i britanskog blues autora John O’Leary-ja sa grupom “Point Blank”.
Na ovogodišnjem Festivalu se ocekuje ucešce i blues grupa iz SAD-a, a neizostavni su i nastupi mladih, neafirmisanih grupa iz Bosne i Hercegovine.
Za treci Mostar Blues Festival je angazovan jedan od najboljih zvucnih sistema na ovim prostorima, sto garantuje vrhunsku kvalitetu zvuka.
Treba spomenuti i besplatne dnevne radionice gdje bi poznati muzicari, ucesnici Festivala, edukovali mlade ljude o blues-u, održavali radionice na razlicitim muzickim instrumentima i diskutovali o muzici uopšte i njenom znacaju u ukljucivanju mladih u društvo.
Naravno i ovaj festival, kao i dva prethodna, zadržava humanitarni karakter.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#5

Post by mIRCerka »

ZADIG, upalila je provokacija :D sad te molim da doticnu sliku uklonis sa svog posta :D
Last edited by mIRCerka on 08/07/2005 09:51, edited 1 time in total.
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#6

Post by Zadig »

mIRCerka wrote:kao sto rekoh, nista bolje se i nije zasluzilo...

Image

ma nije bas sve tako crno
:D
T
Posts: 1576
Joined: 29/06/2005 15:52

#7

Post by T »

Samo da postavim link za download jedne (meni strasno dobre) blues pjesme :D
Trebalo mi je malo vremena da je uploadujem na ovaj link, pa se nisam odmah javio :roll: :D

ZZ Top - Blue Jean Blues
http://rapidshare.de/files/2890055/ZZ_T ... s.mp3.html
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#8

Post by Zadig »

T wrote:Samo da postavim link za download jedne (meni strasno dobre) blues pjesme :D
Trebalo mi je malo vremena da je uploadujem na ovaj link, pa se nisam odmah javio :roll: :D

ZZ Top - Blue Jean Blues
http://rapidshare.de/files/2890055/ZZ_T ... s.mp3.html
Skinuo sam pjesmu

cool je totalno!
:D
Post Reply