Moral i seks prije braka

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2427
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#1 Moral i seks prije braka

Post by ZyzzSar »

Evo čitam jednu objavu na spottedu, i prolazim kroz komentare, i ne mogu da vjerujem da je toliko ljudi ograničeno ili zaostalo, nesigurno u sebe ili opsjednuto vjerom, koji god da je razlog, i tvrdi da je svaka djevojka koja izgubi nevinost van braka kurva, i da takvu ne bi ženili.

Objava i izdvojeni komentari:
Image

Jedan od rijetkih normalnih komentara, vrlo dobro objašnjeno
Image

Zanima me kakvo je mišljenje foruma, je li ovo fakat naša realnost, da djevojka mora biti nevina za brak, bez obzira kakva je, šta je sve ostalo radila, bitno je da nevina, a muškarci bi da je*u što više, ali takvu ne bi kući dovodili.
Znači, po ovima, ne postoji razlika između djevojke koja je spavala sa momkom ili par njih, i djevojke koja je fakat drolja i ne može se sjetiti ni imena svih njenih partnera.
kiligonzales
Posts: 5435
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#2 Re: Moral i seks prije braka

Post by kiligonzales »

sto bi semsa rekla "tugo moja kome da te pricam" :D

nek svako leti u svoje jato, sto bi se reklo mi jebaci i jebulje medjusobno, nejebaci i nejebulje u svoje jato. :D

spavati sa sto vise zena, a onda maksuzije insistirati na nevinoj za zeniti, po meni je suludo. onako neposteno.

ma da ta opna ne garantuje tu cestitost, mozda ga je uzela malo rukicama, malo usnicama, malo primila u dupe, ali opnu cuva nozem, svasta se danas nazalost podvaljuje pod cestitost. :D
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#3 Re: Moral i seks prije braka

Post by muhafuca »

hajd tema manje vise, razglabano sto puta,

ali ova mi je jaka

Samo jos kod nas i u zemljama treceg svjeta .... blah blah blah

a ni ne konta da je to ustvari ogromna vecina svjeta :-)

da ne govorimo da o tome da se izjava ne podudara sa realnim stanjem

(npr zaljevske zemlje su zemlje ekonomski prvog svjeta a nevinost se cjeni

dok u juznoj Americi sve sirotinja treceg svjeta a sexualno su i preslobodni)

Mogla je bar pametnije to formulisati

npr

U zapadnoj Evropi i Sjevernoj Americi koji su ekonomski najnapredniji i prema cemu treba teziti blah blah blah

Ili nesto u tom fazonu

pa da je neko bar ozbiljnije shvati - ovako kad procitas samo se zapitas

ko je ova glupa kurava :D
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#4 Re: Moral i seks prije braka

Post by duminjo »

Ajd iako nije nevina, uvijek je jedan bio prije tebe
suncana_strana
Posts: 156
Joined: 03/01/2018 18:09

#5 Re: Moral i seks prije braka

Post by suncana_strana »

Brakovi koji se zakljuce u srednjim tridesetim i kasnije obicno traju citav zivot.
Obje strane su zrele i samosvjesne osobe sa realnim ocekivanjima i zahtjevima. (Sa dosta zivotnog iskustva iza sebe koje oblikuje razmisljanja)

Brakovi koji se zakljuce u tinejdzerskom dobu ili ranim dvadesetim sa moralnim odredjenjem da oboje moraju biti nevini se raspadnu prije ili kasnije (obicno nakon 5-7 godina, danas cesto i ranije) jer ljudi pozele promjenu koju nikad nisu osjetili pa nevine cure i nevini momci u braku pocnu svrljati sa stane jer su se odrekli svoje mladosti na ustrb tradicije i nisu prozivjeli zivot.

Prije ulaska u potpunu i kompletnu zrelosnu dob kao sto su 30-te i kasnije, treba se provoditi i zabavljati da se covjek zasiti.
(sto naravno , ukljuce i odrzavanje seksualnih odnosa bez moralnih barijera, jer seksualni odnos u svojoj osnovi ne treba biti samo nuzno nemoralan, jer je potreba)

Nevinost je jednostavno precjenjena i cesto skoci na nos sto je empirijski potvrdjeno. :)
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#6 Re: Moral i seks prije braka

Post by HAVANA »

E cuj onog on uziva u svojoj ljepsoj polovini i bez intimnih odnosa. :lol:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21481
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#7 Re: Moral i seks prije braka

Post by MarlboroGold »

Ti su pod uticajem onoga šta će mahala reći + umiješanost religije. Za mene nema gore kombinacije.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#8 Re: Moral i seks prije braka

Post by KB9 »

HAVANA wrote:E cuj onog on uziva u svojoj ljepsoj polovini i bez intimnih odnosa. :lol:
:lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#9 Re: Moral i seks prije braka

Post by triconja »

Ne kontam sta je problem, radi sta hoces sve dok druga strana daje saglasnost da mores radit to sta hoces, ali mislim da je ovdje problem to sto ti hoces nesto a naletis na nekog ko ne razmislja isto ko i ti i onda ga napadnes (kad jelte ne pristane na to isto). More se uzet sa strane nevinog/nevine prema jebacu/iskusnoj i obratno, jednostavno dodju jedni drugima i ide ono vid mu glave i napadanje, a ne konta se da je to igra dje se more i birat, znaci ako on hoce nevinu a ti nisi ima ko nece nevinu ili ako ako nevin hoce iskusnu a ti nevina ima ko hoce nevinu (isto vazi i sa zenske strane).

Bolje odjebat neke ljude nego ih jebat, jelte :D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21481
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10 Re: Moral i seks prije braka

Post by MarlboroGold »

triconja wrote:Ne kontam sta je problem, radi sta hoces sve dok druga strana daje saglasnost da mores radit to sta hoces, ali mislim da je ovdje problem to sto ti hoces nesto a naletis na nekog ko ne razmislja isto ko i ti i onda ga napadnes (kad jelte ne pristane na to isto). More se uzet sa strane nevinog/nevine prema jebacu/iskusnoj i obratno, jednostavno dodju jedni drugima i ide ono vid mu glave i napadanje, a ne konta se da je to igra dje se more i birat, znaci ako on hoce nevinu a ti nisi ima ko nece nevinu ili ako ako nevin hoce iskusnu a ti nevina ima ko hoce nevinu (isto vazi i sa zenske strane).

Bolje odjebat neke ljude nego ih jebat, jelte :D
Ti si meni car :D
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#11 Re: Moral i seks prije braka

Post by mad_max_ba »

ma hajte molim Vas

:D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#12 Re: Moral i seks prije braka

Post by spreca »

svi bi nevinu...a svima mrsko drkat :lol:
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#13 Re: Moral i seks prije braka

Post by sekerbay »

suncana_strana wrote:Brakovi koji se zakljuce u srednjim tridesetim i kasnije obicno traju citav zivot.
Aha, ok. Vjerujem da ti neće biti problem da ovaj upis potvrdiš nekom anketicom il, još bolje, nekom statistikom.
suncana_strana wrote:Prije ulaska u potpunu i kompletnu zrelosnu dob kao sto su 30-te i kasnije, treba se provoditi i zabavljati da se covjek zasiti.
Hm, zašto svoje želje il vlastito iskustvo guraš ko standard kojeg se treba pridržavati?
Uprošteno, ako govoriš iz iskustva tj ako si razbila više jaja o zadnjicu nego o tavu, ne znači da druge žene podržavaju tvoj stav.
Dopustimo im da same odaberu ono što misle da je najbolje za njih.

I da ne bude da ti odgovorim argumentom, prilažem jedan članak u kojem je objavljeno istraživanje tog fenomena.
Helem, naučnici se pitaju zašto u njihovoj modernoj državi koja garantuje sve seksualne slobode i u kojoj se mladi ižive do kak ti reče tridesete, svaki drugi brak bude rastavljen :)

https://www.google.de/amp/s/amp.welt.de ... hance.html
Last edited by sekerbay on 07/07/2018 11:20, edited 1 time in total.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7753
Joined: 03/06/2016 16:31

#14 Re: Moral i seks prije braka

Post by Dope_Man »

spreca wrote:svi bi nevinu...a svima mrsko drkat :lol:
Toe to :thumbup: :lol:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#15 Re: Moral i seks prije braka

Post by S4mpion »

Objava je čisto smeće, napisana od strane frustrirane osobe koja je negdje pokupila žestoku korpu, s kojom se nikako ne može pomirit'. I šta takva osoba radi?-dolazi na fb stranicu i javno pljuje po drugim djevojkama.

Uvijek me je fasciniralo kako ovakve priče uvijek idu po istom šablonu-nevine djevojke se "troše" na druge načine, nevjerne su i njihovi brakovi ne mogu opstat'. Kakva vam je ovo satisfakcija? Nemojte to radite, crknut ćete od muke. :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#16 Re: Moral i seks prije braka

Post by moonca »

spreca wrote:svi bi nevinu...a svima mrsko drkat :lol:
:facepalm:

:hihihi:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#17 Re: Moral i seks prije braka

Post by spreca »

moonca wrote:
spreca wrote:svi bi nevinu...a svima mrsko drkat :lol:
:facepalm:

:hihihi:
ja sam samo realan :oops: :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#18 Re: Moral i seks prije braka

Post by moonca »

spreca wrote:
moonca wrote:
spreca wrote:svi bi nevinu...a svima mrsko drkat :lol:
:facepalm:

:hihihi:
ja sam samo realan :oops: :lol:

Jos ce traziti...da.. :lol: znas vec... :lol:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#19 Re: Moral i seks prije braka

Post by spreca »

moonca wrote:

Jos ce traziti...da.. :lol: znas vec... :lol:
mislis da kuhaju peglaju i .... :lol:
kiligonzales
Posts: 5435
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#20 Re: Moral i seks prije braka

Post by kiligonzales »

HAVANA wrote:E cuj onog on uziva u svojoj ljepsoj polovini i bez intimnih odnosa. :lol:
:lol: :lol: :lol:

Sta ti znas? Znas kakav smo razgovor vodili :lol: :lol: :lol:
kiligonzales
Posts: 5435
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#21 Re: Moral i seks prije braka

Post by kiligonzales »

suncana_strana wrote:Brakovi koji se zakljuce u srednjim tridesetim i kasnije obicno traju citav zivot.
Obje strane su zrele i samosvjesne osobe sa realnim ocekivanjima i zahtjevima. (Sa dosta zivotnog iskustva iza sebe koje oblikuje razmisljanja)
Ovo uopste nije tacno. Sve je to relativno. Pozitivnih i negativnih primjera imam masu. Imam drugova kojima je duze veza trajala nego brak. Ozenili se u tridesetim. :)
A recimo imam tovar nekih poznanika koji su se ozenili u periodu od 18-25 godine pa im brakovi skladni.

Kad se ozenis iza 30-te haha svakako ti je to haman necijeg pola zivota haha blizu je kraj odatle haha
User avatar
escobar__
Posts: 8850
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#22 Re: Moral i seks prije braka

Post by escobar__ »

Mi smo jedno poprilično licemjerno društvo po mnogim nekim parametrima, a ta licemjernost je svakako prisutna i u ovom. Svi bi fino i čedno (nebitno jesu li žene ili muškarci u pitanju) ali niko ne bi krenuo od sebe. :)

Meni lično je danas svejedno sve dok je s druge strane zdrava (psihički), izgrađena i dobra osoba. Dok sam bio baš mlađi imao sam te tripove o nevinim djevojkama ali kako je vrijeme prolazilo (i kako sam te nevine više upoznavao) tako je i taj trip ispario. :D

Mislim da neke druge stvari trebaju bit prioritet pri odabiru partnera i supružnika od djevičanstva.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#23 Re: Moral i seks prije braka

Post by moonca »

Muskarac koji zeli 'biti prvi', dobio bi 'dijagnozu ' od mene.

:-) :hihihi:
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#24 Re: Moral i seks prije braka

Post by mad_max_ba »

moonca wrote:Muskarac koji zeli 'biti prvi', dobio bi 'dijagnozu ' od mene.

:-) :hihihi:
Pa od tebe dijagnozu dobiju i prvi i drugi i treći i nti

nisi ništa novo rekla
:D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#25 Re: Moral i seks prije braka

Post by moonca »

mad_max_ba wrote:
moonca wrote:Muskarac koji zeli 'biti prvi', dobio bi 'dijagnozu ' od mene.

:-) :hihihi:
Pa od tebe dijagnozu dobiju i prvi i drugi i treći i nti

nisi ništa novo rekla
:D
Ne bih rekla. Za drugog i treceg bi sacekala.

:lol:
Post Reply