Tomos 50cc - stari papiri?

Podforum za motocikliste...
Post Reply
_opstojnost_
Posts: 13
Joined: 26/03/2020 00:28

#1 Tomos 50cc - stari papiri?

Post by _opstojnost_ »

Pozdrav!

Dosta ovih sada starih Tomosa nemaju papire. Ima li koji način da se to riješi? :D
Last edited by _opstojnost_ on 10/04/2024 18:35, edited 1 time in total.
User avatar
mayab
Posts: 27202
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#2 Re: Moped 50cc - stari papiri, vožnja?

Post by mayab »

Pitaj ti o tome u nekom osiguranju, kao i u agenciji za registraciju automobila, oni su u tome poslu, trebali bi imati najrelevantnije informacije .
Mislim da trenutno nema šansi da voziš motorno vozilo u javnom prometu a da nemaš AO, tj.obavezno osiguranje od odgovornosti štete nanesene trećim licima , mada sa druge strane , kako i sam znaš svaki "šupak" jurca el. romobilom, a nema ništa
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#3 Re: Moped 50cc - stari papiri, vožnja?

Post by emotivac »

Koliko sam uspio vidjeti na OLX, tomos, šaltač apn 6 (najbolji :D) je poskup ako hoćeš sa papirima. A da li ti tražiš šaltača ili može i skuter obični, automatik ? Imaš finih kineza šta ja znam, ja sam davno imao keeway i stvarno se solidan pokazao :thumbup: :thumbup:
_opstojnost_
Posts: 13
Joined: 26/03/2020 00:28

#4 Re: Moped 50cc - stari papiri, vožnja?

Post by _opstojnost_ »

emotivac wrote: 11/08/2023 08:07 Koliko sam uspio vidjeti na OLX, tomos, šaltač apn 6 (najbolji :D) je poskup ako hoćeš sa papirima. A da li ti tražiš šaltača ili može i skuter obični, automatik ? Imaš finih kineza šta ja znam, ja sam davno imao keeway i stvarno se solidan pokazao :thumbup: :thumbup:
Ma obavezno manuelni :D Polako, naletiti će kad tad. Skontao sam da je fora samo imati strpljenja :D
milojicabrzi
Posts: 1730
Joined: 18/11/2009 12:43

#5 Re: Moped 50cc - stari papiri, vožnja?

Post by milojicabrzi »

Ti me sad podsjeti sa ovom pričom o starim papirima na mog pok. tetka, koji je položio nekad pred rat 1990. ili 1991. godine i dobio onu YU vozačku sa rokom važenja od 10 godina.

Elem, kako se zaratilo, nije on niti kupio auto, ni vozio, pa tamo nekad '99. godine, kupi on Golfa dvicaru iz uvoza i regularno krene u promet sa tom vozačkom... policija ga zaustavi, nisu mogli vjerovat kad im je dao vozačku, još ih napao-vidite da piše do kada važi :run: :bih:
Post Reply