.

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#2226 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Muhamed Đakmić »

Zašto ja imam dojam da se radi o nekoj grupi teških klošara koje se ovdje glorifikuje jer pripadaju nekim boljim vremenima? :D
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#2227 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

apsolutno romantican wrote:slagat cu ti, ima par mjeseci kako je umro gudra ucinila svoje, jedva je i hodao
Dobro je doguro i do sad
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#2228 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by liaar »

Pa po priči i jeste tako, neki veći mangupi iz prijeratnog perioda
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2229 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Edin H. »

Muhamed Đakmić wrote:Zašto ja imam dojam da se radi o nekoj grupi teških klošara koje se ovdje glorifikuje jer pripadaju nekim boljim vremenima? :D
Drale i Stakor? :D
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#2230 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

Muhamed Đakmić wrote:Zašto ja imam dojam da se radi o nekoj grupi teških klošara koje se ovdje glorifikuje jer pripadaju nekim boljim vremenima? :D
Upravo tako, samo imaš dojam. Ostali se samo prisjećali nekih davnih vremena. Nisu svi bili cvjecke a nisu ni svi klošari
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2231 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Edin H. »

Edin H. wrote:
Muhamed Đakmić wrote:Zašto ja imam dojam da se radi o nekoj grupi teških klošara koje se ovdje glorifikuje jer pripadaju nekim boljim vremenima? :D
Drale i Stakor? :D
Interesantno niko ne spominje Bobu, Spaska, Patka i Batu, samo Edu Omerovica.
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#2232 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Muhamed Đakmić wrote:Zašto ja imam dojam da se radi o nekoj grupi teških klošara koje se ovdje glorifikuje jer pripadaju nekim boljim vremenima? :D
Ma jesu klošari bili svi. Neki su se malo uhavizali u međuvremenu, a neki nisu. Ono svi smo imali svoje neke faze, oni te svoje gang furke. Čoče i Gus, standardni narkosi/sitni lopovi, ali ok kao raja.

Nema tu glorifikacije nikakve. Samo hoćemo reći da je i u ono vrijeme bilo itekako razloga da se plasis na ulici, i da naučis da igraš i da se biješ kad moraš.
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2233 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Edin H. »

drugi profil wrote:
Muhamed Đakmić wrote:Zašto ja imam dojam da se radi o nekoj grupi teških klošara koje se ovdje glorifikuje jer pripadaju nekim boljim vremenima? :D
Ma jesu klošari bili svi. Neki su se malo uhavizali u međuvremenu, a neki nisu. Ono svi smo imali svoje neke faze, oni te svoje gang furke. Čoče i Gus, standardni narkosi/sitni lopovi, ali ok kao raja.

Nema tu glorifikacije nikakve. Samo hoćemo reći da je i u ono vrijeme bilo itekako razloga da se plasis na ulici, i da naučis da igraš i da se biješ kad moraš.

Sta ces se biti, kad su nosali lance i bezboj palice. :D
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#2234 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Edin H. wrote:
Edin H. wrote:
Muhamed Đakmić wrote:Zašto ja imam dojam da se radi o nekoj grupi teških klošara koje se ovdje glorifikuje jer pripadaju nekim boljim vremenima? :D
Drale i Stakor? :D
Interesantno niko ne spominje Bobu, Spaska, Patka i Batu, samo Edu Omerovica.
Dobro to je starija ekipa, ono 62-64 godište otprilike. Edo je 67-68 tako nekako.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#2235 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Muhamed Đakmić »

drugi profil wrote:
Muhamed Đakmić wrote:Zašto ja imam dojam da se radi o nekoj grupi teških klošara koje se ovdje glorifikuje jer pripadaju nekim boljim vremenima? :D
Ma jesu klošari bili svi. Neki su se malo uhavizali u međuvremenu, a neki nisu. Ono svi smo imali svoje neke faze, oni te svoje gang furke. Čoče i Gus, standardni narkosi/sitni lopovi, ali ok kao raja.

Nema tu glorifikacije nikakve. Samo hoćemo reći da je i u ono vrijeme bilo itekako razloga da se plasis na ulici, i da naučis da igraš i da se biješ kad moraš.
Hvala :thumbup:

Pa upravo to što si rekao, ne uklapaju mi se u onu priču da si mogao spavati na klupi, zato i pitam :D
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#2236 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Muhamed Đakmić wrote:
drugi profil wrote:
Muhamed Đakmić wrote:Zašto ja imam dojam da se radi o nekoj grupi teških klošara koje se ovdje glorifikuje jer pripadaju nekim boljim vremenima? :D
Ma jesu klošari bili svi. Neki su se malo uhavizali u međuvremenu, a neki nisu. Ono svi smo imali svoje neke faze, oni te svoje gang furke. Čoče i Gus, standardni narkosi/sitni lopovi, ali ok kao raja.

Nema tu glorifikacije nikakve. Samo hoćemo reći da je i u ono vrijeme bilo itekako razloga da se plasis na ulici, i da naučis da igraš i da se biješ kad moraš.
Hvala :thumbup:

Pa upravo to što si rekao, ne uklapaju mi se u onu priču da si mogao spavati na klupi, zato i pitam :D
A ako ćeš pravo, spavalo se na klupi bez problema. Ribarski voz za Ploče u 01:30. Tamo si oko 5. Busevi počinju tek oko 7 voziti, i taj sat i po otspavaš u parku u Pločama. Više puta lično. Najzgodnije bilo za otić na more. U Sarajevu baš i ne znam da je neko na klupi spavao.
Last edited by drug_profi on 22/03/2018 22:42, edited 1 time in total.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#2237 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

To jednostavno nije tačno.
Mnogi jesu bili i ostali i klošari i jalijasi i narkomani. Dobar dio je imao te neke faze (a ko ih u ta doba nije imao?) sad fol svi cvjecke i studenti ma daj.
I da, mogao si na klupi spavati. Niko nikog nije dirao ako nije bilo razloga. Ja ih skoro sve znam (manje više) u dušu i nikad ni sa jednim nisam imao problema, eto danas mi je jedan od njih i kum i vrlo uspješna i stabilna osoba
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2238 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by insomnia78 »

Joj nikad niko nikog nije diro bez razloga :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2239 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Edin H. »

drugi profil wrote:
Dobro to je starija ekipa, ono 62-64 godište otprilike. Edo je 67-68 tako nekako.
Patak je i tada izgledao kao da mu je 50, ostali mozda godinu - dvije mladji.

Drale i Stakor su bili talentovani podmladak :D gardaroba po posljednjim evropskim terndovima. :D
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#2240 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

zateznistub wrote:To jednostavno nije tačno.
Mnogi jesu bili i ostali i klošari i jalijasi i narkomani. Dobar dio je imao te neke faze (a ko ih u ta doba nije imao?) sad fol svi cvjecke i studenti ma daj.
I da, mogao si na klupi spavati. Niko nikog nije dirao ako nije bilo razloga. Ja ih skoro sve znam (manje više) u dušu i nikad ni sa jednim nisam imao problema, eto danas mi je jedan od njih i kum i vrlo uspješna i stabilna osoba
Da se ispravim, nisu svi. Znam ih par solidnih momaka danas.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#2241 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

insomnia78 wrote:Joj nikad niko nikog nije diro bez razloga :lol:
Slagah li ja?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2242 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by insomnia78 »

zateznistub wrote:
insomnia78 wrote:Joj nikad niko nikog nije diro bez razloga :lol:
Slagah li ja?
Pa eto zastani malo pa razmisli jesi li
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#2243 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

insomnia78 wrote:
zateznistub wrote:
insomnia78 wrote:Joj nikad niko nikog nije diro bez razloga :lol:
Slagah li ja?
Pa eto zastani malo pa razmisli jesi li
Nemam ja sta stajati, sve znam vrlo dobro. Ništa od ovoga što sam napisao na ovu temu nije od rekla kazala. A ti, ako znaš, daj ime ili detalj ko koga i kada
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2244 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by insomnia78 »

:lol:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#2245 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

insomnia78 wrote::lol:
:-)
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#2246 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by julisiz es grant »

Ali kako ih je ovaj lik Barbarosa ložio :D
Koja akademska diskusija :D
Sukob na jalijaškoj ljevici, 20 years after :D
EVO VIDITE DRAGI CITAOCI KOJI SU TO PROFILI I LIKOVI.OVAJ -tito bravar-JE SAM OCRTAO NJIHOV KUKAVICKI MENTALNI SKLOP. KAZE DELEGAT- DA IM NE BI OPET OTISAO POD NOGE ili na stos- STO ZNACI DA SU MARISALI SAMO U COPORU POPUT HIJENA, ALI KOGA SU MOGLI.NARAVNO DA KAD BI SE BARBAROSA POJAVIO ILI NEKO DRUGI RECIMO MALI JASENKO ILI ZUTI MIRKO ILI ZUTI MITAR ILI TARIK KINDZE ILI RECIMO COCE ILI SPASKO ILI ILI... E , ONDA JE BILO NEMOJ BARBAROSA OCIJU TI ILI IZVOLITE GOSPODINE BARBAROSA I SLICNO... TO SU UGLAVNOM JADNICI BILI, TI RAMBOVCI. PRICALO SE DA SU SE I ORGANIZOVALI U GRUPU DA BI SE MOGLI BRANITI OD SEKSUALNOG NASILJA, KOJE JE NAD NJIMA SPROVODIO LAZETIC BLAGOJE PROF. GEOGRAFIJE.ON JE ONAKO CUPAV POPUT PAVIJANA NAJVISE VOLIO MLADO MESO OD OVIH SPOMINJANIH DRALETA , DURSE I SRLETA, A PREDJELO MU JE BIO OKAC I KUHARICA POPADICKA-STARA OD JELENE. ETO TOLIKO ZA SADA JAVITE SE KOKICE...
by barbarosa @ 2007-11-06

ono sto barbarosa zna pouzdano je to da je zuti mirko dugo vremena imao seksualni odnos sa edom omerovicem. ali to nije potrajalo ni 3 godine , posto je mirko postajao sve neuracunivljiji, edo ga je posudio svojoj maloj mici trofrtaljki, harisu , i to je bila ljubav na prvi pogled. zavolio ga je mirko bio pravo. kao svog decaka. u isto vrijeme se odigravala prava ljubavna drama u neboderu u kome su zivjeli omerovici siptari iz bara- ulcinja. tamo je kreho mensur u doslovnom smislu krehao i dursu i okca a ponekad i draska, za katralov zlatka i za smit roberta ne mogu nista da tvrdim sa sigurnoscu,pricalo se da su i oni ponekad upadali u seksualne zamke koje je postavljao mensur kreho u liftu tog istog nebodera, tako da nervozni stanari nisu mogli docekati taj lift jer je u njemu zvonila opasnost ili je bio zaglavljen od te iste tople brace oooopasnih rambovaca.toliko zasada od vaseg ridzobradog hronicara tog vremena. drale mindzaro javi se...
by BARBAROSA @ 2007-11-06

Hej Barbarosa vrijeme je da se probudis.Pa reci ko si pacovcino.Tito u pravu si!To je neki zbir sa Aneksa koji se iz skole kuci vracao preko Svrakinog jer kroz Otoku nije smio proci.Sada se javlja iz neke rupe i valja gluposti.Juce sam te pozvao da kazes ko si,ali kao sto svi mogu vidjeti pickica ce uvijek biti pickica.Edo i Mirko jesu bili ljubavnici tvojoj mami ja to znam sa sigurnoscu,a Kreho je nije jebavao u liftu vec u guzicu.Znas ti dobro da bi te Edo ili Haris polomili kada bi otkrio ko si.Znas kako kazu sve se jednog dana dozna,pa ce se i saznati ko si pacovcino.E onda ce i ostali da ti se na jebu mame.
by opet ja @ 2007-11-06
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#2247 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

Koja hrpa gluposti i laži
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2248 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Edin H. »

Evo mozete ovdje nastaviti o simpaticnim mladicima - Rambovcima, steta sto niko od njih nije sklon knjizevnosti, bilo je tu dobrog materijala za knjigu. :D
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#2249 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by julisiz es grant »

O'zone wrote:Bila/ima negdje tema "kucamo na vrata zaboravljenih asova" pa je bila/ima tema "momci sa sarajevskog asfalta" gdje se 90 strana pisalo o ovim i sličnim stvarima i sad opet....

Ne da ste se vratili u prošlost nego se smijem reći veći dio forumaša nije ni rodio u tom periodu....
U skladu sa Edinovim prijedlogom u zadnjem postu na temi momci-sa-sarajevskog-asfalta-prije-rata ... s2225.html, predlažem da se postovi o Rambovcima prebace na tu temu.
User avatar
drag_gost
Posts: 5538
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#2250 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drag_gost »

zateznistub wrote: Nemam ja sta stajati, sve znam vrlo dobro. Ništa od ovoga što sam napisao na ovu temu nije od rekla kazala. A ti, ako znaš, daj ime ili detalj ko koga i kada
Kakva je ovo suplja o tome da niko nikoga nije dirao bez razloga? Nema sta, prozori bili od marmelade i zidovi od cokolade.
Post Reply