.

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
zikamu
Posts: 2955
Joined: 10/09/2005 09:40

#2051 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by zikamu »

Tehnickom dijelu osoblja na TVSA je plata bila samo za dzeparac... Prava lova se uzimala na tezgama i privatluku koristeci komplet televizijsku tehniku (od kamere, tona... do montaze) bez ikakve nadoknade. Slatka para bijase, ne znam kako je sada (vjerovatno isto ili jos gore...) Samo posteno, pa ko koga prevari :D .
User avatar
Chisum
Posts: 4685
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#2052 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Chisum »

Istina. I nije to bilo samo vezano za RTV sektor.

Bila je to nasa verzija "sve je svacije" uredjenja... ali bukvalno.

Sad, kada je vecina toga na ovaj ili onaj nacin privatizovano, ako ne javno, a ono - zna se cije je, ne znam vlada li isti princip, ali da se raznim gimnastikama fina para mozgla uzeti u ona doba - mogla je.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2054 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by muha_sa »

helpdesk1 wrote:http://mirzahasanefendic.com/?p=3863
da se ne zaboravi
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2055 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Edin H. »

Sta je sa onim Mustom sa Alipasina?

On je bas bio predratni kontraverzni businessman :D . Znam da je rat proveo u Njemackoj u zatvoru.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#2056 Re: Re:

Post by Ommadawn »

Sarajmen wrote:
Edin H. wrote:Interesentna transformacija od zakletog heavy-metalca u guslara.

Rahmetli Mahir je nastradao na koncertu Divljih Jagoda (cini mi se) jer se druzio sa Brnetom.

E sada pazi apsurda, Mahir nastrada jer se druzio sa Brnetom, a Brne ode u cetnike :shock:
Branislav Gavrilović Brne, između ostalog , o ljudima i dešavanjima u i oko Sarajeva.

Slus´o frajer Aron Meejden uporedo i gusle.
Sandzaklije sve krive.
Im´o prijatelje muslimane.

Poslije pet minuta gasim da mi nesto ne bude...
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2057 Re: Re:

Post by Edin H. »

Ommadawn wrote:
Sarajmen wrote:
Edin H. wrote:Interesentna transformacija od zakletog heavy-metalca u guslara.

Rahmetli Mahir je nastradao na koncertu Divljih Jagoda (cini mi se) jer se druzio sa Brnetom.

E sada pazi apsurda, Mahir nastrada jer se druzio sa Brnetom, a Brne ode u cetnike :shock:
Branislav Gavrilović Brne, između ostalog , o ljudima i dešavanjima u i oko Sarajeva.

Slus´o frajer Aron Meejden uporedo i gusle.
Sandzaklije sve krive.
Im´o prijatelje muslimane.

Poslije pet minuta gasim da mi nesto ne bude...
Jos je bolje objasnjenje za Markale, zna jer su mu mama i tata tamo radili.

Da li neko zna da li su Brneta teretili da je pocinio neke zlocine ili ne?
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#2058 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Ommadawn »

@Edin: nisam to cuo. I ovih pet minuta sto sam pogledao, bilo mi je previse.
Jesu mu starci bili u Sarajevu dok je on bio na drugoj strani ili je i njih "prebacio" na vrijeme?
On je sa Alipasina no to je prilicno mlado naselje. Odakle je stigao na Alipasino?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#2059 Re: Re:

Post by Banksy »

Ommadawn wrote:
Slus´o frajer Aron Meejden uporedo i gusle.
Sandzaklije sve krive.
Im´o prijatelje muslimane.

Poslije pet minuta gasim da mi nesto ne bude...
Nije trebalo mrcinu ni postavljati...
DZONPI
Posts: 1115
Joined: 03/05/2009 14:19

#2060 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by DZONPI »

Brne C faza metalac koncert Alvin lee Brne sa ekipom siso na ledenu povrsinu zetre i svi za njim nastalo ludilo znao sam svu tu ekipu metalaca rokera a bio sam i sam medzu njima to je ta generacija jebajiga sintelan parkopan artan alkohol i dernek nista drugo se i nije znalo u toj bransi jedan od najpoznatijih.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2061 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by mali_milojica »

Starija raja je o njemu pricala.
Totalna budala. Navijao za Partizan. Soba kompletno obojena u crno. U njoj nema nista,samo mrtvacki sanduk u kojem je spavao. Sam sebe rezao,po prici otkidao male komade mesa,pekao upaljacem i jeo.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#2062 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Ommadawn »

mali_milojica wrote:Starija raja je o njemu pricala.
Totalna budala. Navijao za Partizan. Soba kompletno obojena u crno. U njoj nema nista,samo mrtvacki sanduk u kojem je spavao. Sam sebe rezao,po prici otkidao male komade mesa,pekao upaljacem i jeo.
Malo mi je tesko povjerovati da je bas spavao u mrtvackom sanduku.
Brne je sigurno idiot ali ne toliki da spava na necemu sto je neudobno.

On eto znao po hodu ko je Sarajlija a ko nije. Odakle je on dosao na Alipasino, koje se pocelo graditi tek sredinom sedamdesetih? Cisto sumnjam da je kakvo carsijsko dijete...

Ako niste gledali ovaj video - i nemojte. Nista pametno necete cuti (bar ja nisam prvih pet minuta) a budala nije vrijedan nicije paznje.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2063 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by mali_milojica »

Ommadawn wrote:
mali_milojica wrote:Starija raja je o njemu pricala.
Totalna budala. Navijao za Partizan. Soba kompletno obojena u crno. U njoj nema nista,samo mrtvacki sanduk u kojem je spavao. Sam sebe rezao,po prici otkidao male komade mesa,pekao upaljacem i jeo.
Malo mi je tesko povjerovati da je bas spavao u mrtvackom sanduku.
Brne je sigurno idiot ali ne toliki da spava na necemu sto je neudobno.

On eto znao po hodu ko je Sarajlija a ko nije. Odakle je on dosao na Alipasino, koje se pocelo graditi tek sredinom sedamdesetih? Cisto sumnjam da je kakvo carsijsko dijete...

Ako niste gledali ovaj video - i nemojte. Nista pametno necete cuti (bar ja nisam prvih pet minuta) a budala nije vrijedan nicije paznje.
Sve je ovo prica rekla/kazala. Od starije raje sa AP. Da je bio zajeban,jeste.
Na video vala nisam ni kliknuo.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#2064 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by HAVANA »

Kome je ovaj tenkre interesantan.Ako je nekog rezao ko sebe...ne treba mu vise.Bio sam prisutan jednom kad se izrezo.Koliki je kreten, dobar je i ispo. :-)
User avatar
zli_hordas
Posts: 1250
Joined: 27/05/2010 08:58

#2065 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by zli_hordas »

HAVANA wrote:Kome je ovaj tenkre interesantan.Ako je nekog rezao ko sebe...ne treba mu vise.Bio sam prisutan jednom kad se izrezo.Koliki je kreten, dobar je i ispo. :-)
Znaci bio baš hajvan.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#2066 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Ommadawn »

zli_hordas wrote:
HAVANA wrote:Kome je ovaj tenkre interesantan.Ako je nekog rezao ko sebe...ne treba mu vise.Bio sam prisutan jednom kad se izrezo.Koliki je kreten, dobar je i ispo. :-)
Znaci bio baš hajvan.
Nije. Nego je ost´o hajvan.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#2067 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by strong69 »

Ako ne laže da je rođen "iz Sarajeva" kako reče, onda je to čisti dokaz da se Sarajlija ne postaje samo rođenjem. Gledao sam minutu i po i zao mi je sto jesam i toliko.
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#2068 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by corsa »

Trebali ste gledati duže, ima dosta provala. Kaže Juka se krstio na sahrani, nije ni on znao šta je! :lol:
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#2069 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Dr. Kuca »

20 godina poslije zavrsetka rata raja s ei dalje ibreti i cudi se svojim prijateljima koji su otisli u cetnike. Sta vam je? probudite se.
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#2070 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Paul F. »

Interesantna je ta povezanost sintelana, artana, tajnih službi, fudbala, druženja, teretana, patriotizma i javnog rezanja vlastite kože.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#2071 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by tempuser »

Chisum wrote: Sjecam se stana na Marijin Dvoru, prelijepo galerijski rijeseno potkrovlje, ne znam sta se s tim desilo.
Doca Doder sad zivi u potkrovlju na Mdvoru, negdje K. Tvtka, Dolina. A. Brauna, da to nije ta relaciija ili je Doca starosjedilac tu?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#2072 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by tempuser »

P308 wrote:
Tomo Maric, Behudin Hozo? Znas li njih?
Predrag Doder je u penziji par godina, koliko znam.
Ima svoju tonsku opremu, radi privatno sa sinovima.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2073 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by mali_milojica »

tempuser wrote:
Chisum wrote: Sjecam se stana na Marijin Dvoru, prelijepo galerijski rijeseno potkrovlje, ne znam sta se s tim desilo.
Doca Doder sad zivi u potkrovlju na Mdvoru, negdje K. Tvtka, Dolina. A. Brauna, da to nije ta relaciija ili je Doca starosjedilac tu?
Mogu se raspitati,ali posto mu je pokojni otac (nedavno umro u Americi u 90 i nekoj godini) bio "Bog" na tv moguce je da je tu oduvijek. Otac mu je jedan od osnivaca RTV SA. Njih par su maznuli njemacku stanicu i prvi se u eter javili sa poznatom "Smrt fasizmu sloboda narodu" odmah po oslobodjenju Sarajeva. Bio ilegalac,uz Valtera Perica. Naravno,poslije rata je uzivao,zasluzeno, sve blagodati,pa vjerujem i stan na M Dvoru :mrgreen:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#2074 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by tempuser »

mali_milojica wrote:
tempuser wrote:
Chisum wrote: Sjecam se stana na Marijin Dvoru, prelijepo galerijski rijeseno potkrovlje, ne znam sta se s tim desilo.
Doca Doder sad zivi u potkrovlju na Mdvoru, negdje K. Tvtka, Dolina. A. Brauna, da to nije ta relaciija ili je Doca starosjedilac tu?
Mogu se raspitati,ali posto mu je pokojni otac (nedavno umro u Americi u 90 i nekoj godini) bio "Bog" na tv moguce je da je tu oduvijek. Otac mu je jedan od osnivaca RTV SA. Njih par su maznuli njemacku stanicu i prvi se u eter javili sa poznatom "Smrt fasizmu sloboda narodu" odmah po oslobodjenju Sarajeva. Bio ilegalac,uz Valtera Perica. Naravno,poslije rata je uzivao,zasluzeno, sve blagodati,pa vjerujem i stan na M Dvoru :mrgreen:
Ma eto meni zapade za oko to potrkovlje. Nedavno smo radili nesto zajedno i Docin sin mi kaze kako su adaptirali stan na vrhu zgrade, jel bilo price da su ugradili ili da je bio lift znam
User avatar
Chisum
Posts: 4685
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#2075 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Chisum »

@mali_milojica
@tempuser

Ne vidjeh postove, pa malo kasnim s odgovorom.

Nije, nije, Doca jeste u potkrovlju, ali u blizini, isto kao i onaj Saltagic (ili sad valjda njegova cerka, ne znam vise) s Televizije, i svi su u tom nekom aranzmanu na relaciji Televizija-Opstina zakacili stanove.

Radilo se, naime - a cinimi se da sam o tome i pisao na temama vezanim za arhitekturu - o predratnom konceptu "ozivljavanja" potkrovlja, na kojem je radila Opstina Centar i razliciti sarajevski arhitekti, ukljucujuci profesora Nedzada Kurtu, profesoricu Vesnu Pasic Hercegovac, Boru Spasojevica itd., a u projektima, cini mi se, i profesora Ugljena, ali ni to vise nisam siguran.

Kako se radilo o zasticenom ansamblu, u koji spada cijeli taj dio Marijin Dvora, tako su i projekti, da bi prosli opstinsku komisiju, morali ispunjavati izuzetno visoke standarde, pa su svi ti stanovi na kraju ispali jako dobri, te ne samo po nasim, nego i po vanjskim standardima i danas izgledaju odlicno (koliko znam, nakon sto je Fudo umro, a njegova zena se vratila, to veliko potkrovlje iznajmljivali su uglavnom stranci... ali nisam 100% siguran sta je na kraju bilo s tim... a, eto, Doca je dogradio taj svoj lift "k'o u filmovima").

Bio je to jednostavan fazon - vjerovatno, umjesto kupovine novog stana, za manje love, tadasnja Televizija je finansirala adaptaciju postojecih potkrovlja, a sve uz, od strane opstinske komisije odobren, adekvatan i po standardima zasticenog stambenog ansambla uradjen projekt.
Post Reply