Moć molitve!

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
JoseMujica
Posts: 27556
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#51 Re: Moć molitve!

Post by JoseMujica »

Image
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#52 Re: Moć molitve!

Post by aurora313 »

patriot_1 wrote:Kako bismo razumjeli Isusa kao Boga na zemlji koji se moli svome Ocu na nebu, moramo shvatiti da su vječni Otac i vječni Sin imali vječan odnos prije no što je Isus uzeo obličje čovjeka.
Mariner, i sam vidiš da su to petljavine koje zbunjuju i vjernike, ali oni to brzo opraštaju jer su tako istrenirani.

Ovo što sam podvukao je primjer toga, a iz njih se vjernici ne mogu izvući izuzev kobajagi navodima iz jevanđelja. Jer prema gornjem, jasno je da je Isus i prije nego što je bio rođen na zemlji imao vječan odnos sa ocem.

A zatim priča se zapetljava. Uzeo je obličje čovjeka. Mati ga nosala i rodila ovdje na Zemlji, a on ipak uzima obličje čovjeka?! Znači nije božiji sin rođen ovdje nego je avatar!?!

Pa ti nastavi diskutovati i dalje sa ovakvim stručnjacima.
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#53 Re: Moć molitve!

Post by patriot_1 »

aurora313 wrote:
patriot_1 wrote:Kako bismo razumjeli Isusa kao Boga na zemlji koji se moli svome Ocu na nebu, moramo shvatiti da su vječni Otac i vječni Sin imali vječan odnos prije no što je Isus uzeo obličje čovjeka.
Mariner, i sam vidiš da su to petljavine koje zbunjuju i vjernike, ali oni to brzo opraštaju jer su tako istrenirani.

Ovo što sam podvukao je primjer toga, a iz njih se vjernici ne mogu izvući izuzev kobajagi navodima iz jevanđelja. Jer prema gornjem, jasno je da je Isus i prije nego što je bio rođen na zemlji imao vječan odnos sa ocem.

A zatim priča se zapetljava. Uzeo je obličje čovjeka. Mati ga nosala i rodila ovdje na Zemlji, a on ipak uzima obličje čovjeka?! Znači nije božiji sin rođen ovdje nego je avatar!?!

Pa ti nastavi diskutovati i dalje sa ovakvim stručnjacima.
Bio oduvjek i odlučio "obući" tijelo,tj utjeloviti se!
Što je nejasno?
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#54 Re: Moć molitve!

Post by patriot_1 »

mariner wrote:
patriot_1 wrote:Kako bismo razumjeli Isusa kao Boga na zemlji koji se moli svome Ocu na nebu, moramo shvatiti da su vječni Otac i vječni Sin imali vječan odnos prije no što je Isus uzeo obličje čovjeka. Molim vas da pročitate Ivanovo Evanđelje 5,19-27, posebice stih 23 gdje Isus uči da je Otac poslao Sina (vidi također Ivana 15,10). Isus nije postao Božjim Sinom kad se rodio u Betlehemu. On je oduvijek bio Božji Sin od prošle vječnosti, još uvijek je Sin Božji i uvijek će biti Sin Božji.

Izaija 9,6 nam kaže da je Sin bio dan i da se Dijete rodilo. Isus je uvijek bio dio Trojstva, zajedno sa Svetim Duhom. Trojedinost je uvijek postojala: Bog Otac, Bog Sin i Bog Duh – ne tri boga, nego jedan Bog koji postoji u tri osobe. Isus je poučavao da su On i Otac jedno (Ivan 10,30), što znači da su On i Njegov Otac od iste supstancije i iste biti. Otac, Sin i Duh su tri jednake osobe koje postoje kao Bog. To troje imalo je, te i dalje ima, vječan odnos.

Kada je Isus, vječni Božji Sin, na sebe uzeo bezgrješno čovječanstvo, također je uzeo i oblik sluge, ostavljajući svoju nebesku slavu (Filipljanima 2,5-11). Kao Bogo-čovjek, morao se naučiti poslušnosti (Hebrejima 5,8) svome Ocu kroz Sotonske kušnje, kroz ljudsko optuživanje, odbacivanje od vlastita naroda i, na kraju, kroz raspeće. Kada se molio nebeskome Ocu, molio se za silu (Ivan 11,41-42) i mudrost (Marko 1,35; 6,46). Njegova molitva pokazala je njegovu ovisnost o Ocu u njegovoj čovječnosti kako bi proveo Očev plan otkupljenja, što vidimo u Kristovoj velikosvećeničkoj molitvi u Ivanu 17. Njegova molitva pokazala je da se On sasvim pokorio Očevoj volji, a Očeva volja bila je da ode na križ i plati kaznu (smrt) za naše kršenje Božjega zakona (Matej 26,31-46). Naravno, On je tjelesno ustao iz mrtvih i osvojio oproštenje i vječni život za one koji se pokaju od svojih grijeha i povjeruju u njega kao svoga Spasitelja.

Činjenica da se Bog Sin molio ili razgovarao s Bogom Ocem ne predstavlja nikakav problem. Kao što smo spomenuli, oni su imali vječan odnos prije no što je Isus postao čovjekom. Taj odnos opisan je u Evanđeljima tako da možemo vidjeti kako je Bog Sin u svojoj čovječnosti izvršio Očevu volju, te učinivši to, ostvario otkupljenje za Njegovu djecu (Ivan 6,38). Kristovo stalno pokoravanje nebeskom Ocu dobivalo je snagu i održavalo žarište kroz njegov molitveni život. Kristov primjer molitve možemo i sami slijediti.

Isus Krist nije bio ništa manje Bog na zemlji kada se molio svome Ocu na nebu. Pokazao je da je nužno da čak i bezgrješni čovjek ima vitalan molitveni život kako bi činio volju svoga Oca. Isusova molitva Ocu pokazatelj je Njegova odnosa unutar Trojstva i služi kao primjer nama da se trebamo pouzdati u Boga kroz molitvu kako bismo dobili snagu i mudrost koja nam je potrebna. Budući da je Krist, kao Bogo-čovjek, trebao imati vitalan molitveni život, isto je i s Kristovim sljedbenikom danas.
Zasto je Isus pred svoju smrt govorio tako ce samnom biti i tako je Bog odlucio. Nema potrebe da se sklanjam, nema potrebe da Judu maknemo, nema potrebe da brinete za mene..suudbina je jasna i prepusta se njoj, rece svojim zabrinutim ucenicima.
Ali zasto se on prelomio kad je zakucan na krst pa spomenu: Boze sta mi uradise, sto mi ledja okrenu??

Ovo ti meni odgovori a ne ono gore!

( ove stvari su inace dobro bile poznate genijalnom Fridrihu Nietscheu pa je to u svojoj knjizi antihrist lijepo objasnio)
Genijalac :-D
U BBC-evoj emisiji Human all too Human, jedan od gostiju govori da Nietzscheovo ludilo nije posljedica njegove bolesti (prepostavlja se da je Nietzsche bolovao od sifilisa, iako nikad točno nije utvrđeno), već Da je Nietzscheovo ludilo posljedica njegova genija i njegova učenja.
Naime, taj gost, romanopisac Will Self, tvrdi da je Nietzsche došao do takvog nadljudskog nivoa, da si je počeo postavljati pitanja zbog kojih je poludio.
Drugim riječima, iako si je postavio pitanja koja većina nikada nebi, njegov mozak je i dalje bio suviše ljudski da bi podnio sve implikacije i moguće odgovora na ta pitanja, te je naprosto pukao.
Jeli moguće da mi sami sebe tom nekom potragom za znanjem dovedemo do pravog pravcatog ludila?
Um koji sam sebi postavlja pitanja koja ga uništavaju, poput zmije koja sama sebi grize rep.
http://blog.dnevnik.hr/whiskybar/2008/1 ... udilo.html
"Bože moj,Bože moj zašto si me ostavio" - Krist je na sebe primio grijeh cjelog čovječanstva,tad na križu!Bog nemože biti tamo gdje je grijeh prisutan!
Jedna od teza!
Druga,Krist je bio ne samo Bog nego i čovjek!Kao čovjek , u tako teškoj patnji,osjeća se od Boga napušten!(kao i svi mi).Iako je Bog blizu!
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#55 Re: Moć molitve!

Post by arzuhal »

Nietzscheova bolest i smrt nemaju veze s njegovim filozofskim putem i promišljanjem...
User avatar
medvjed23
Posts: 26699
Joined: 16/07/2010 13:49

#56 Re: Moć molitve!

Post by medvjed23 »

Black swan wrote:ko vjeruje vjerujem da pomaze i da ima jaka dusevna svojstva
ponekad i tijelo izlijeci jer je sve u korelaciji

stetiti ne moze
upravo :thumbup:
osim ako prevelike nade položiš u to
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#57 Re: Moć molitve!

Post by aurora313 »

patriot_1 wrote:"Bože moj,Bože moj zašto si me ostavio" - Krist je na sebe primio grijeh cjelog čovječanstva,tad na križu!
Što se mene tiče, za mene nije trebao.
Ali, kakav je to otac koji pušta sina da smrtno ispati. Gdje je tu moral priče koji treba cijeniti.
Glupost maximalis.
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#58 Re: Moć molitve!

Post by patriot_1 »

aurora313 wrote:
patriot_1 wrote:"Bože moj,Bože moj zašto si me ostavio" - Krist je na sebe primio grijeh cjelog čovječanstva,tad na križu!
Što se mene tiče, za mene nije trebao.
Ali, kakav je to otac koji pušta sina da smrtno ispati. Gdje je tu moral priče koji treba cijeniti.
Glupost maximalis.
Tvoj grijeh nije ni uzeo na sebe,samo onih koji su se pokajali i koji spasenje žele!Koji ne,na njima grijeh njihov ostaje!
"Jer Bog je tako volio ljude da je sina svog jedinog dao da nijedan koji u njega povjeruje,ne umre vječnom smrću nego da ima vječni život"-slobodan prevod!Razlog je jasan,i još nešto Krist je živ!
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#59 Re: Moć molitve!

Post by triconja »

U pravu si patriot, covjek umire dva puta, prvi put kad umre bioloski a drugi put kad ga zaborave. Krist ce jos dugo ostati u mislima generacija pa nece umrijeti drugi put, eventualno za nekih hiljadu godina kao i "poslanici" nekih prijasnjih religija.
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#60 Re: Moć molitve!

Post by patriot_1 »

triconja wrote:U pravu si patriot, covjek umire dva puta, prvi put kad umre bioloski a drugi put kad ga zaborave. Krist ce jos dugo ostati u mislima generacija pa nece umrijeti drugi put, eventualno za nekih hiljadu godina kao i "poslanici" nekih prijasnjih religija.
Tako je to u percepciji onih koji misle da je svijet nastao sam od sebe!Mi koji vjerujemo da ga je stvorio Bog vjerujemo i u vječni život!
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#61 Re: Moć molitve!

Post by triconja »

patriot_1 wrote:
triconja wrote:U pravu si patriot, covjek umire dva puta, prvi put kad umre bioloski a drugi put kad ga zaborave. Krist ce jos dugo ostati u mislima generacija pa nece umrijeti drugi put, eventualno za nekih hiljadu godina kao i "poslanici" nekih prijasnjih religija.
Tako je to u percepciji onih koji misle da je svijet nastao sam od sebe!Mi koji vjerujemo da ga je stvorio Bog vjerujemo i u vječni život!
Nije upitno da je bog (neka neshvatljiva sila) stvorio univerzum i dusa da je vjecna. Sta ce se desiti sa dusom nakon smrti niko ne zna i morat cemo sacekati jos dok nam svijeca zivota ne izgori.
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#62 Re: Moć molitve!

Post by aurora313 »

triconja wrote:
patriot_1 wrote:
triconja wrote:U pravu si patriot, covjek umire dva puta, prvi put kad umre bioloski a drugi put kad ga zaborave. Krist ce jos dugo ostati u mislima generacija pa nece umrijeti drugi put, eventualno za nekih hiljadu godina kao i "poslanici" nekih prijasnjih religija.
Tako je to u percepciji onih koji misle da je svijet nastao sam od sebe!Mi koji vjerujemo da ga je stvorio Bog vjerujemo i u vječni život!
Nije upitno da je bog (neka neshvatljiva sila) stvorio univerzum i dusa da je vjecna. Sta ce se desiti sa dusom nakon smrti niko ne zna i morat cemo sacekati jos dok nam svijeca zivota ne izgori.
Evo još par koraka, pa ću u osamdesete. Kada bi nekim čudom stigao do raja, u čemu i kako bih ja u tim godinama mogao da uživam u zelenoj travi, potocima koji žubore, jabukama, i čemu se sve ne nudi? Čak i ako bi tamo jednom sreo Smrleta sa 72 djevice... šta bih to sa njima?
Boli me patka za takva 'obećanja' a posebno kada sam čuo da moj pas ne može/ne smije biti sa mnom. Valjda, da nešto ne usere, jelte?

A za patriJota: U pravu si oko realnosti. Svijet je nastajao vremenom, sam od sebe, a bog je nastao sam od tebe.
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#63 Re: Moć molitve!

Post by patriot_1 »

"aurora313"
Evo još par koraka, pa ću u osamdesete. Kada bi nekim čudom stigao do raja, u čemu i kako bih ja u tim godinama mogao da uživam u zelenoj travi, potocima koji žubore, jabukama, i čemu se sve ne nudi? Čak i ako bi tamo jednom sreo Smrleta sa 72 djevice... šta bih to sa njima?
Boli me patka za takva 'obećanja' a posebno kada sam čuo da moj pas ne može/ne smije biti sa mnom. Valjda, da nešto ne usere, jelte?

A za patriJota: U pravu si oko realnosti. Svijet je nastajao vremenom, sam od sebe, a bog je nastao sam od tebe
.
Valjda nećeš u raju biti starac?Vjerujem da nam je Bog u vječnom životu pripravio nešto bolje od sexa i druženja sa psima!Nisi ti siguran u to što vjeruješ,nešto tebe kopka jer nebi inače visio na "religiji" toliko!
Čudno,ti "znaš" kako je sve nastalo i siguran si 100% u to a mnogi znanstvenici neznaju?Zar si pametniji od njih?Velika većina čovječanstva otkad postojimo vjeruje u Boga,ovog ili onog,i dan danas vjeruje većina iako je znanje napredovalo,mi glupi ti pametan?
User avatar
Dope_Man
Posts: 7757
Joined: 03/06/2016 16:31

#64 Re: Moć molitve!

Post by Dope_Man »

Ateisti ne tvrde da znaju sve. Upravo suprotno, reci ce da ne znaju kako je sve nastalo. Neki ce se samo vise drzati odredjenih naucnih pretpostavki, drugi manje. Ono sto nauka do sada zna je da je sva materija bila u jednom trenutku zgusnuta u jednu tacku, iz koje se rasirila, onda se svi objekti formirali vec objasnjenim procesima, ako te zanima uzmi pa citaj nesto mimo Novog Zavjeta... sve u svemu, taj proces je potpuno besmislen ako postoji bog koji stvara sve onako kako jeste. Uostalom, i evolucija je besmislena ako je bog stvarao i ''bijese dobro'' to sto je stvorio. Ali pod pritiskom dokaza na kraju i Crkva prihvati evoluciju, naravno sa bogom kao dizajnerom i pokretacem procesa. Opet besmisleno ako vec imas moc da stvoris nesto tacno kako zelis, i ako si to i uradio (kako bjese zapisano u ''svetim'' knjigama).

Vecina naucnika DANAS (u naucno razvijenim zemljama, ne racuna se Turska, Indija, Saudijska Arabija i slicne kao naucni centri) nisu vjernici. Naravno, ti se volis drzati proslosti u kojoj su zbog utjecaja drustva MORALI biti religiozni, barem deklarativno, kako ne bi bili odbaceni na margine drustva. Dokazano ti je vec jednom na nekoj od tema da se broj vjernika smanjuje, posebno brzo u zemljama koje nude slobodu, obrazovanje i napredak, sam izvuci zakljucke zasto se tu broj vjernika smanjuje brze nego u jednoj Saudijskoj Arabiji ili nekim zaostalim kolonijama Crkve. Vidimo se za 20-30 godina kada vjernika bude jos daleko manje nego danas, nakon sto starije generacije umru, a mlade odrastu bez dogmi i rode se nove koje ce jos manje biti forsirane u religiju od rodjenja.
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#65 Re: Moć molitve!

Post by aurora313 »

patriot_1 wrote:...Velika većina čovječanstva otkad postojimo vjeruje u Boga,ovog ili onog,i dan danas vjeruje većina iako je znanje napredovalo,mi glupi ti pametan?
Eto tu se vi huserete u gaće... najprije vjerujete u jednog boga, onda dozvoljavate da je bilo i drugih bogova u prošlosti, zatim da je vaš bog sa velikim B... Ne znate ni kako da se postavite.
Stari su Grci smatrali da je najprije bio haos. Pa zar to nije mogućnost da je sve nastalo nakon Velikog praska? Što to ne slijedite?
A kod vas monoteista, sve je svedeno na to da je neko oduvijek postojao i da je zatim počeo sve da stvara. Valjda, iz dosade?! c.c.c.c...
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#66 Re: Moć molitve!

Post by aurora313 »

A pošto je tema Moć molitve, da dodam nešto što sam davno iznio ovdje. Radi se mom užem članu familije, adventisti i dubokom pokloniku Isusa, kome se svako jutro i svako veče moli. Ona mi stalno tvrdi da je Isus štiti i pazi ali i mene jer se moli za oboje.

Jednom ja u njenom stanu, vani snijeg napadao. Zvoni telefon i ona se javlja: Evo me na ulaznim vratima, pala sam, ali sam uspijela da se podignem, Dođi da mi pomogneš uz stepenice.

Siđem i zgrabim dosta snijega koji joj kasnije povežem na koljeno, tako da slijedeći dan nije imala problema.

I dok sam to radio, ona mi sva oduševljena priča kako je, eto, Isus na nju pripazio jer se okliznula i pala tek pred kućnim vratima?!?

Kontam, baš je ta molitva korisna stvar! :D
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#67 Re: Moć molitve!

Post by patriot_1 »

aurora313 wrote:
patriot_1 wrote:...Velika većina čovječanstva otkad postojimo vjeruje u Boga,ovog ili onog,i dan danas vjeruje većina iako je znanje napredovalo,mi glupi ti pametan?
Eto tu se vi huserete u gaće... najprije vjerujete u jednog boga, onda dozvoljavate da je bilo i drugih bogova u prošlosti, zatim da je vaš bog sa velikim B... Ne znate ni kako da se postavite.
Stari su Grci smatrali da je najprije bio haos. Pa zar to nije mogućnost da je sve nastalo nakon Velikog praska? Što to ne slijedite?
A kod vas monoteista, sve je svedeno na to da je neko oduvijek postojao i da je zatim počeo sve da stvara. Valjda, iz dosade?! c.c.c.c...
Ja se ne userem,ti se useruješ jer nebi inače prčkao po religiji!Nešto te pati! :-D Ja svog Boga dočekujem mirno,bez straha,moj Bog je Bog ljubavi!
On voli i tebe!
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#68 Re: Moć molitve!

Post by patriot_1 »

aurora313 wrote:A pošto je tema Moć molitve, da dodam nešto što sam davno iznio ovdje. Radi se mom užem članu familije, adventisti i dubokom pokloniku Isusa, kome se svako jutro i svako veče moli. Ona mi stalno tvrdi da je Isus štiti i pazi ali i mene jer se moli za oboje.

Jednom ja u njenom stanu, vani snijeg napadao. Zvoni telefon i ona se javlja: Evo me na ulaznim vratima, pala sam, ali sam uspijela da se podignem, Dođi da mi pomogneš uz stepenice.

Siđem i zgrabim dosta snijega koji joj kasnije povežem na koljeno, tako da slijedeći dan nije imala problema.

I dok sam to radio, ona mi sva oduševljena priča kako je, eto, Isus na nju pripazio jer se okliznula i pala tek pred kućnim vratima?!?

Kontam, baš je ta molitva korisna stvar! :D
Bog može i nevjernike upotrebiti za dobro djelo!To što ona ma krivo shvaćanje Boga nije dokaz da Boga nema!
User avatar
Dope_Man
Posts: 7757
Joined: 03/06/2016 16:31

#69 Re: Moć molitve!

Post by Dope_Man »

patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#70 Re: Moć molitve!

Post by patriot_1 »

Dope_Man wrote:
Klaun!
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#71 Re: Moć molitve!

Post by triconja »

aurora313 wrote:A pošto je tema Moć molitve, da dodam nešto što sam davno iznio ovdje. Radi se mom užem članu familije, adventisti i dubokom pokloniku Isusa, kome se svako jutro i svako veče moli. Ona mi stalno tvrdi da je Isus štiti i pazi ali i mene jer se moli za oboje.

Jednom ja u njenom stanu, vani snijeg napadao. Zvoni telefon i ona se javlja: Evo me na ulaznim vratima, pala sam, ali sam uspijela da se podignem, Dođi da mi pomogneš uz stepenice.

Siđem i zgrabim dosta snijega koji joj kasnije povežem na koljeno, tako da slijedeći dan nije imala problema.

I dok sam to radio, ona mi sva oduševljena priča kako je, eto, Isus na nju pripazio jer se okliznula i pala tek pred kućnim vratima?!?

Kontam, baš je ta molitva korisna stvar! :D
Koliko psihickih labilnih osoba religija cuva da ne cine losa djela, zdravije nego piti za smirenje lijekove :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#72 Re: Moć molitve!

Post by Truba »

najviše molim rano ujutro i pred spavanje
najviše molim za mentalno zdravlje sebe
i zdravlje meni najbližih

ni za šta materijalno ne molim :D iako imam strah od vjetra da mi ne digne krov :D


često imam poriv da spucam nekog šakom u žvalje :D kao odgovor na sve laži i gluposti koje slušam svakodnevno
osobno smatram da takav odgovor na društevne probleme nije poželjan
zato se molim za smirenost

veoma sam temperamentan često buknem :D i izuzetno sam nervozan
brzoplet... sve to želim ukloniti ali je nemoguće bez malih koraka :D
jedan od njih je molitva
Bože nemoj da ga žvajznem po žvaljama :D
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#73 Re: Moć molitve!

Post by Truba »

JoseMujica wrote:Image
osobno sam kačio ove zezancije po fejsu 2007

onda sam shvatio da sam sebi pomažem molitvom :D a ne drugome
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#74 Re: Moć molitve!

Post by arzuhal »

Black swan wrote:najviše molim rano ujutro i pred spavanje
najviše molim za mentalno zdravlje sebe
i zdravlje meni najbližih

ni za šta materijalno ne molim :D iako imam strah od vjetra da mi ne digne krov :D


često imam poriv da spucam nekog šakom u žvalje :D kao odgovor na sve laži i gluposti koje slušam svakodnevno
osobno smatram da takav odgovor na društevne probleme nije poželjan
zato se molim za smirenost

veoma sam temperamentan često buknem :D i izuzetno sam nervozan
brzoplet... sve to želim ukloniti ali je nemoguće bez malih koraka :D
jedan od njih je molitva
Bože nemoj da ga žvajznem po žvaljama :D
:lol:




:thumbup:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7757
Joined: 03/06/2016 16:31

#75 Re: Moć molitve!

Post by Dope_Man »

triconja wrote: Koliko psihickih labilnih osoba religija cuva da ne cine losa djela, zdravije nego piti za smirenje lijekove :lol:
Definitivno ima toga. Samo je problem sto postoje barem jednak broj, a vjerovatno i veci broj onih koji su pod dozom religije bili inspirisani da popune rubriku crna hronika, pa bi bilo bolje da su na tabletama ili u jednoj finoj kosulji :D
Post Reply