Mobilni radari / kamere

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#776 Re: mobilni radari tj kamere

Post by junior3 »

Očekujem kovertu. :mrgreen:
Rekoše mi sad da je bila kamera na relaciji gdje sam ja juče malo prestizao. :o
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#777 Re: mobilni radari tj kamere

Post by quarterback »

amar1994 wrote:ako iole jace auto imate, a ne gledate u brznomjer, haos :shock: , ja danas kroz grad lagano cetvrta, pogledam kad 80km/h :shock: :zoka: , koci,smanji :-) , ne osjeti se,a plovim , mislim u sebi: smanjuj brze bolje dok me nije sta uhvatilo :oops: :lol: :lol:
zato treba voziti golfa dvojku, u njemu kad ides 80 znas da ides 80 :)

prije desetak godina prodam golfa i uzmem novog forda
prva sljedeca voznja prema visokom u neko doba kontam sto mi auto ovako slabo vuce, pogledam kad ono 150 :)
u golfu kad ides 150, znas da ides 150 :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#778 Re: mobilni radari tj kamere

Post by amar1994 »

quarterback wrote:
amar1994 wrote:ako iole jace auto imate, a ne gledate u brznomjer, haos :shock: , ja danas kroz grad lagano cetvrta, pogledam kad 80km/h :shock: :zoka: , koci,smanji :-) , ne osjeti se,a plovim , mislim u sebi: smanjuj brze bolje dok me nije sta uhvatilo :oops: :lol: :lol:
zato treba voziti golfa dvojku, u njemu kad ides 80 znas da ides 80 :)

prije desetak godina prodam golfa i uzmem novog forda
prva sljedeca voznja prema visokom u neko doba kontam sto mi auto ovako slabo vuce, pogledam kad ono 150 :)
u golfu kad ides 150, znas da ides 150 :lol:
:thumbup: :lol: :lol:
taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#779 Re: mobilni radari tj kamere

Post by taureg71 »

prvo treba pod hitno mijenjati ogranicenja postavljena za vrijeme radnih akcija i izgradnje puteva...drugo, kazne za prekoracenja kroz naseljena mjesta i treba da su drakonske, ali za otvorenu cestu malo olabaviti...tj tolerisati do 20% npr...ali kakav smo narod onda mi vozili 50% preko... :izet:
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#780 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Haris033 »

Ja sam počeo uveliko koristiti tempomat. Na "Cruise" , pri vožnji gradom, stavim 65 km/h i koliko god pritisnuo gas neće kazaljka više od zadatog... :lol: :-D
User avatar
Aurea Mediocritas
Posts: 353
Joined: 24/05/2009 02:04

#781 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Aurea Mediocritas »

van Basten wrote:meni neki dan došlo iz Maglaja od prije 6 mjeseci (19.09 :shock: )
Ne sjećam se ni jesam li vozio taj dan kroz Maglaj a kamoli koliko... fina taktika, ko će se sad žaliti i peglati... nego plati i šuti
mobilna kamera, nisu me zaustavljali, navodno 82 vozio gdje je dozvoljeno 70
Nisi jedini. Mnogo ljudi se zali na bas taj period iz septembra 2015 i to bas u Maglaju. Navodno, ljudi koji ama bas nikad nisu imali nikakvih prekrsaja i vrlo savjesni vozaci i ozbiljni ljudi dobili su u zadnje vrijeme kazne iz Maglaja.

Udri po poštenom svijetu...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#782 Re: mobilni radari tj kamere

Post by amar1994 »

Haris033 wrote:Ja sam počeo uveliko koristiti tempomat. Na "Cruise" , pri vožnji gradom, stavim 65 km/h i koliko god pritisnuo gas neće kazaljka više od zadatog... :lol: :-D
kod mene hoce :shock: , jbg :lol: :lol:
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#783 Re: mobilni radari tj kamere

Post by mahalas505 »

condy wrote:Vidi klosarskih fazona :-)
Ako moze bez vrijedjanja molim. Ti znas dobro u kojem konteksu je ovo gore receno za tebe.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8495
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#784 Re: mobilni radari tj kamere

Post by kokuz_sa »

condy wrote:
kokuz_sa wrote:koliko se vremenski ceka da dodje kazna..

skoro 100% sam siguran da me uslikao radar iz policijskog auta..

i kolika je kazna za npr voznju 60 iznad ogranicenja
Sto se tiče vremene, kako gdje. Otprilike dvije sedmice do mjesec dana kad te uslika radar iz auta ili tronožac. Za one fiksne na cesti treba duže vremena.

Za to prekoračenje, ako je na otvorenoj cesti gdje je 80km/h ograničenje polazna kazna za to prekoračenje je od 100 KM i mjesec dana bez vozačke. Ukoliko je naseljeno mjesto i ograničenje 60 km/h onda je kazna još viša.

Dobro si ga pričepio...malo uspori :)

danas bio u MUP-u..trazio da vidim imal sta kazni..
kazu nema..
mjesec je prosao od te situacije kad je to bilo..
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#785 Re: mobilni radari tj kamere

Post by kakavdanakneiskustvu »

Aurea Mediocritas wrote:
van Basten wrote:meni neki dan došlo iz Maglaja od prije 6 mjeseci (19.09 :shock: )
Ne sjećam se ni jesam li vozio taj dan kroz Maglaj a kamoli koliko... fina taktika, ko će se sad žaliti i peglati... nego plati i šuti
mobilna kamera, nisu me zaustavljali, navodno 82 vozio gdje je dozvoljeno 70
Nisi jedini. Mnogo ljudi se zali na bas taj period iz septembra 2015 i to bas u Maglaju. Navodno, ljudi koji ama bas nikad nisu imali nikakvih prekrsaja i vrlo savjesni vozaci i ozbiljni ljudi dobili su u zadnje vrijeme kazne iz Maglaja.

Udri po poštenom svijetu...


mislim da su u policiji u maglaju u velikom zaostatku sa tim prekrsajima zbog onih poplava,bukvalno im je sve bilo unisteno,pa mozda i izmedju ostalog i zbog toga toliko kasnjenje sa slanjem kazni
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#786 Re: mobilni radari tj kamere

Post by 530i »

Poplave su bile u maju 2014....
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#787 Re: mobilni radari tj kamere

Post by kakavdanakneiskustvu »

530i wrote:Poplave su bile u maju 2014....

znamznam,ali im je sve unisteno,bar sam tako nesto cuo,pa im sve novo nabavljano,oprema,kompjuteri
User avatar
Aurea Mediocritas
Posts: 353
Joined: 24/05/2009 02:04

#788 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Aurea Mediocritas »

kakavdanakneiskustvu wrote:
530i wrote:Poplave su bile u maju 2014....

znamznam,ali im je sve unisteno,bar sam tako nesto cuo,pa im sve novo nabavljano,oprema,kompjuteri
Inače, uposlenici u državnoj službi su veoma brzi, savjesni i ekspeditivni u svom poslu. U državnim službama nema zaposlenih po političkim linijama, nema tu ni nepotizma... Ako neki uposlenik u drzavnoj službi nekvalitetno radi svoj posao ili možda kasni sa poslom, nema ko da ga jadnog zaštiti, odmah se provode sankcije, pokreće se disciplinski postupak i stvari se ponovo dovode u savršeno stanje.

Rade svaku subotu, poneku i nedjelju kad treba, nemaju godišnjih odmora, na bolovanje ne smiju jer će dobiti otkaz, trpe strašan mobing...

Zato me zaista čudi to kašnjenje...
taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#789 Re: mobilni radari tj kamere

Post by taureg71 »

ako neko zna ali bas zna efikasan kontraradar nek salje na private poruku, hvala

ne mozes krenuti na put da ne sretnes 5 radara..nek se nose vise... :kiss:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#790 Re: mobilni radari tj kamere

Post by 530i »

kakavdanakneiskustvu wrote:
530i wrote:Poplave su bile u maju 2014....

znamznam,ali im je sve unisteno,bar sam tako nesto cuo,pa im sve novo nabavljano,oprema,kompjuteri
Ne vidim kakve bi to veze imalo sa kaznama iz septembra 2015.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#791 Re: mobilni radari tj kamere

Post by supercali »

taureg71 wrote:ako neko zna ali bas zna efikasan kontraradar nek salje na private poruku, hvala

ne mozes krenuti na put da ne sretnes 5 radara..nek se nose vise... :kiss:
Olaksaj nogu i eto kontra radara
User avatar
Aurea Mediocritas
Posts: 353
Joined: 24/05/2009 02:04

#792 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Aurea Mediocritas »

supercali wrote:
taureg71 wrote:ako neko zna ali bas zna efikasan kontraradar nek salje na private poruku, hvala

ne mozes krenuti na put da ne sretnes 5 radara..nek se nose vise... :kiss:
Olaksaj nogu i eto kontra radara
U pravu si, treba "olakšati nogu" i treba poštovati ograničenja i tako će svako izbjeći prekršaj za prekoračenje brzine.
Međutim, prema ponašanju naše policije (zasjede, čeke, postavljanje kamera na skrivenim mjestima...), ja tu ne vidim želju da se preventivno i edukkativno djeluje na smanjenju prestupa.
Bogami, ja tu vidim samo želju za uzimanjem para...
User avatar
holowey
Posts: 8431
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#793 Re: mobilni radari tj kamere

Post by holowey »

dosli smo u situaciju da nam je potrebno, kao u izraelu, na svako malo postavljeno policijsko vozilo sa ukljucenom rotacijom... preventive radi... jer se jedino tada vozaci smire...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#794 Re: mobilni radari tj kamere

Post by amar1994 »

prenosim svoj post iz druge teme
hipoteticki gledano

meni samo nije jasno, zasto zasteliti radar na kraju nekog pravca, a nigdje ni kuce ni psa, nista, kamion ide 70km/h, priblizavate se brdu, hoces da ga uzmes, ogranicenje je 80, tebi minimum treba 110km/h da ga fino preteknes, i sta preteknes usporis i ides uz brdo lagano 80 u 6stoj, al jok drot te zaustavi samo da ti pare uzme jer kao krsis propise, ili se vucaras iza kamiona 2gom nekih 30km/h i sam sebe jedes sto ga ne pretece prije brda :angry: :angry: :-) :-)
User avatar
Aurea Mediocritas
Posts: 353
Joined: 24/05/2009 02:04

#795 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Aurea Mediocritas »

holowey wrote:dosli smo u situaciju da nam je potrebno, kao u izraelu, na svako malo postavljeno policijsko vozilo sa ukljucenom rotacijom... preventive radi... jer se jedino tada vozaci smire...
To bi bilo odlično, ali neodrživo kod nas jer zbog takve preventive ne bi bilo kazni. A kad nema kazni, nema para...
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#796 Re: mobilni radari tj kamere

Post by vješalica »

http://www.avaz.ba/clanak/225724/na-mag ... rne-kamere
Pripadnici Operativnog centra Policijske uprave Mostar u četvrtak, 17. marta, oko 23:59 sati uočili su prekid rada kamere koja je instalirana uz magistralnu cestu M-17, na lokalitetu "Ina-Sutina", na sjevernom izlazu iz Mostara.

Nakon dvije minute prestala je s radom i kamera koja se nalazi tri do četiri kilometra u smjeru juga na magistralnoj cesti M-17, saopćeno je iz MUP-a Hercegovačko-neretvanskog kantona.

Uviđajem policijskih službenika PU Mostar utvrđeno je kako su kamere totalno uništene te je na temelju pronađenih čahura na mjestu događaja utvrđeno kako je na kamere pucano iz vatrenog oružja. PU Mostar provodi kriminalističku istragu i poduzima druge operativne radnje kako bi pronašli počinitelje - navodi se u saopćenju.

Iz policije navode kako su kamere instalirane uz magistralnu cestu M-17, davale odlične rezultate, prvenstveno u prevenciji saobraćaja, te samim tim i u smanjenu saobraćajnih nezgoda, te su također služile za rješavanje krivičnih djela.


- MUP Hercegovačko-neretvanskog kantona oštro osuđuje ovaj barbarski postupak neodgovornih osoba, te moli građane ako imaju neke informacije da prijave u Policijsku upravu Mostar - saopćeno je.
User avatar
holowey
Posts: 8431
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#797 Re: mobilni radari tj kamere

Post by holowey »

vješalica wrote:http://www.avaz.ba/clanak/225724/na-mag ... rne-kamere
Pripadnici Operativnog centra Policijske uprave Mostar u četvrtak, 17. marta, oko 23:59 sati uočili su prekid rada kamere koja je instalirana uz magistralnu cestu M-17, na lokalitetu "Ina-Sutina", na sjevernom izlazu iz Mostara.

Nakon dvije minute prestala je s radom i kamera koja se nalazi tri do četiri kilometra u smjeru juga na magistralnoj cesti M-17, saopćeno je iz MUP-a Hercegovačko-neretvanskog kantona.

Uviđajem policijskih službenika PU Mostar utvrđeno je kako su kamere totalno uništene te je na temelju pronađenih čahura na mjestu događaja utvrđeno kako je na kamere pucano iz vatrenog oružja. PU Mostar provodi kriminalističku istragu i poduzima druge operativne radnje kako bi pronašli počinitelje - navodi se u saopćenju.

Iz policije navode kako su kamere instalirane uz magistralnu cestu M-17, davale odlične rezultate, prvenstveno u prevenciji saobraćaja, te samim tim i u smanjenu saobraćajnih nezgoda, te su također služile za rješavanje krivičnih djela.


- MUP Hercegovačko-neretvanskog kantona oštro osuđuje ovaj barbarski postupak neodgovornih osoba, te moli građane ako imaju neke informacije da prijave u Policijsku upravu Mostar - saopćeno je.
sta je pisac htio reci? da zbog kamera saobracaj uopste nije tekao tom dionicom? pa naravno da ce se smanjiti broj saobracajnih nesreca ako nema saobracaja :evil:
User avatar
Aurea Mediocritas
Posts: 353
Joined: 24/05/2009 02:04

#798 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Aurea Mediocritas »

Uništavanje stacionarnih radara je vandalizam i počinioce treba pronaći i oštro kazniti. Oni su postavljeni na mjestima gdje se ograničenje mora poštovati. To jeste preventiva, bez ikakve sumnje.

Ali, ono "ciljanje iz grmlja" i skrivanje iza objekata...?

Ja ne znam kako bih to nazvao?!
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#799 Re: mobilni radari tj kamere

Post by vješalica »

To nije nikakvo opravdanje cak stavise pozdravljam to jer ljudi su pokvarena stoka
Nece divljati tamo gdje znaju da je radar pa se osile i previse
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#800 Re: mobilni radari tj kamere

Post by kakavdanakneiskustvu »

530i wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
530i wrote:Poplave su bile u maju 2014....

znamznam,ali im je sve unisteno,bar sam tako nesto cuo,pa im sve novo nabavljano,oprema,kompjuteri
Ne vidim kakve bi to veze imalo sa kaznama iz septembra 2015.
očito
Post Reply