Mobilni radari / kamere

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Optimist
Posts: 13654
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#551 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Optimist »

yoyo13 wrote:
ima treca traka :D :D :D
Ima i kod Zovke skretanje za lijevo, kao i skretanje za Maglaj na semaforu koje nije pokriveno senzorima. :D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#552 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Bakir1 »

@klixo
to ogranicenje 50 je od motela kroz raskrsnicu pa iza energopetrolove pumpe, s time da je kamera malo povis pumpe, e sad da li je ono magistralni put kroz naseljeno mjesto ne bih ti znao reci ali stojanki se mozes nadati
User avatar
Nabucco
Posts: 1336
Joined: 13/06/2012 19:45

#553 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Nabucco »

E ljudi, da li se vidi blic radara po danu, daje li neki signal da me slikao ?


Da u Binježevu, nesto se zamislio pratim auto ispred, odjednom ugledam one izreske na cesti, pogledam kad radar 10m od mene, jbg. Vozio sam oko 70 sad ne znam +-5km/h. Na koliko oni slikaju, ogranicenje je 60.


Kad sam se vracao baš sam gledao i nigdje nisam upratio tablicu sa upozorenjem na mjerenje brzine :!:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58737
Joined: 03/08/2010 19:04

#554 Re: mobilni radari tj kamere

Post by kakavdanakneiskustvu »

Nabucco wrote:E ljudi, da li se vidi blic radara po danu, daje li neki signal da me slikao ?


Da u Binježevu, nesto se zamislio pratim auto ispred, odjednom ugledam one izreske na cesti, pogledam kad radar 10m od mene, jbg. Vozio sam oko 70 sad ne znam +-5km/h. Na koliko oni slikaju, ogranicenje je 60.


Kad sam se vracao baš sam gledao i nigdje nisam upratio tablicu sa upozorenjem na mjerenje brzine :!:

vjerovatno je na 71 prekršaj
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#555 Re: mobilni radari tj kamere

Post by zippoo87 »

ja stvarno ne znam sta se desilo sa onom mojom kaznom,jos mi nista ne dolazi
ili je mozda i doslo a da nisam vidio ?

gdje ja to mogu opet provjeriti ?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58737
Joined: 03/08/2010 19:04

#556 Re: mobilni radari tj kamere

Post by kakavdanakneiskustvu »

zippoo87 wrote:ja stvarno ne znam sta se desilo sa onom mojom kaznom,jos mi nista ne dolazi
ili je mozda i doslo a da nisam vidio ?

gdje ja to mogu opet provjeriti ?


odakle bi trebala doci?
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#557 Re: mobilni radari tj kamere

Post by zippoo87 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
zippoo87 wrote:ja stvarno ne znam sta se desilo sa onom mojom kaznom,jos mi nista ne dolazi
ili je mozda i doslo a da nisam vidio ?

gdje ja to mogu opet provjeriti ?


odakle bi trebala doci?
slikao me radar u tuzli pocetkom septembra i kroz mjesec i kusur doslo mi da sam napravio prekrsaj i ono pise,ako nisam ja upravljao vozilom,da posaljem podatke ko jest i tako ...i kako sam ja upravljao,nisam nista ni slao i cekam sada prekrsajni nalog ali ga nema
sracunaj koliko je od tada proslo :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58737
Joined: 03/08/2010 19:04

#558 Re: mobilni radari tj kamere

Post by kakavdanakneiskustvu »

zippoo87 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
zippoo87 wrote:ja stvarno ne znam sta se desilo sa onom mojom kaznom,jos mi nista ne dolazi
ili je mozda i doslo a da nisam vidio ?

gdje ja to mogu opet provjeriti ?


odakle bi trebala doci?
slikao me radar u tuzli pocetkom septembra i kroz mjesec i kusur doslo mi da sam napravio prekrsaj i ono pise,ako nisam ja upravljao vozilom,da posaljem podatke ko jest i tako ...i kako sam ja upravljao,nisam nista ni slao i cekam sada prekrsajni nalog ali ga nema
sracunaj koliko je od tada proslo :D


vala puno cekad,nazovi policiju u tuzli,moguce da te je postar trazio a nije pronasao,to se cesto desava
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#559 Re: mobilni radari tj kamere

Post by zippoo87 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
zippoo87 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:


odakle bi trebala doci?
slikao me radar u tuzli pocetkom septembra i kroz mjesec i kusur doslo mi da sam napravio prekrsaj i ono pise,ako nisam ja upravljao vozilom,da posaljem podatke ko jest i tako ...i kako sam ja upravljao,nisam nista ni slao i cekam sada prekrsajni nalog ali ga nema
sracunaj koliko je od tada proslo :D


vala puno cekad,nazovi policiju u tuzli,moguce da te je postar trazio a nije pronasao,to se cesto desava
nije to,znaju me postari dobro...jedan mi je drug :D
nesto je drugo
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#561 Re: mobilni radari tj kamere

Post by MOSALJOZE »

Odma poslije radara u Hadzićima(valjda nisam profulo)bude često milicija sa radarom.Valjda se raja ponada evo ga prošao sam i po gasu....
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#562 Re: mobilni radari tj kamere

Post by kritichar »

Ako znam kad me slikalo, koliko je prekoračenje i znam koliko ću platiti, da li mogu platiti prije nego dođe na adresu?
Pošto se radi o službenom vozilu, kada dođe u firmu, da li mogu da platim prije nego dođe na kućnu adresu?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#563 Re: mobilni radari tj kamere

Post by insomnia78 »

kritichar wrote:Ako znam kad me slikalo, koliko je prekoračenje i znam koliko ću platiti, da li mogu platiti prije nego dođe na adresu?
Pošto se radi o službenom vozilu, kada dođe u firmu, da li mogu da platim prije nego dođe na kućnu adresu?
Opa
Hehe
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#564 Re: mobilni radari tj kamere

Post by kritichar »

insomnia78 wrote:
kritichar wrote:Ako znam kad me slikalo, koliko je prekoračenje i znam koliko ću platiti, da li mogu platiti prije nego dođe na adresu?
Pošto se radi o službenom vozilu, kada dođe u firmu, da li mogu da platim prije nego dođe na kućnu adresu?
Opa
Hehe
molim samo konstruktivne opaske :skoljka:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#565 Re: mobilni radari tj kamere

Post by insomnia78 »

kritichar wrote:
insomnia78 wrote:
kritichar wrote:Ako znam kad me slikalo, koliko je prekoračenje i znam koliko ću platiti, da li mogu platiti prije nego dođe na adresu?
Pošto se radi o službenom vozilu, kada dođe u firmu, da li mogu da platim prije nego dođe na kućnu adresu?
Opa
Hehe
molim samo konstruktivne opaske :skoljka:
Mozes ba, odes u MUP, tu dje te uslikalo, i trazis da platis odmah
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#566 Re: mobilni radari tj kamere

Post by kritichar »

insomnia78 wrote: Mozes ba, odes u MUP, tu dje te uslikalo, i trazis da platis odmah
ma daleko, 4-5 sati vožnje
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58737
Joined: 03/08/2010 19:04

#567 Re: mobilni radari tj kamere

Post by kakavdanakneiskustvu »

kritichar wrote:Ako znam kad me slikalo, koliko je prekoračenje i znam koliko ću platiti, da li mogu platiti prije nego dođe na adresu?
Pošto se radi o službenom vozilu, kada dođe u firmu, da li mogu da platim prije nego dođe na kućnu adresu?


firma mora dostaviti podatke o vozacu,jedino da odes u policijsku stanicu i sam dadnes svoje podatke
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58737
Joined: 03/08/2010 19:04

#568 Re: mobilni radari tj kamere

Post by kakavdanakneiskustvu »

kritichar wrote:
insomnia78 wrote: Mozes ba, odes u MUP, tu dje te uslikalo, i trazis da platis odmah
ma daleko, 4-5 sati vožnje


nazovi ih,gdje te uslikalo?
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#569 Re: mobilni radari tj kamere

Post by kritichar »

kakavdanakneiskustvu wrote:

nazovi ih,gdje te uslikalo?
kod ključa negdje
kakavdanakneiskustvu wrote:
kritichar wrote:Ako znam kad me slikalo, koliko je prekoračenje i znam koliko ću platiti, da li mogu platiti prije nego dođe na adresu?
Pošto se radi o službenom vozilu, kada dođe u firmu, da li mogu da platim prije nego dođe na kućnu adresu?


firma mora dostaviti podatke o vozacu,jedino da odes u policijsku stanicu i sam dadnes svoje podatke
čekat ću to, ali da li mogu kad to dođe do firme
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58737
Joined: 03/08/2010 19:04

#570 Re: mobilni radari tj kamere

Post by kakavdanakneiskustvu »

kritichar wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:

nazovi ih,gdje te uslikalo?
kod ključa negdje
kakavdanakneiskustvu wrote:
kritichar wrote:Ako znam kad me slikalo, koliko je prekoračenje i znam koliko ću platiti, da li mogu platiti prije nego dođe na adresu?
Pošto se radi o službenom vozilu, kada dođe u firmu, da li mogu da platim prije nego dođe na kućnu adresu?


firma mora dostaviti podatke o vozacu,jedino da odes u policijsku stanicu i sam dadnes svoje podatke
čekat ću to, ali da li mogu kad to dođe do firme

firmi se salje obavijest o prekrsaju i firma mora dostaviti podatke o vozacu,nema drugog nacina,vozacu se salje p .nalog
User avatar
Herr Flick
Posts: 8953
Joined: 02/04/2012 13:00

#571 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Herr Flick »

Koliko toleriraju na ovim radarima'? Prije 2 sata sam prosao kroz Gracanicu,tacnije pored stadiona i nesto je strane blicnulo 2 puta,onako nije bio jak blic,ja sam vozio oko 50-55kmh ne vise.Jel moguce da mi slijedi kazna?? Nije bilo nikakvog policijskog auta u blizini a tu nema ni stacionarnog radara :-) Inace pravi sam sreckovic sto se tice ovih radara.odnosno cudi me kako dosad nisam fasovo kaznu na ovim radarima kao na videu dole,mozda na magistrali toleriraju brzinu do 80 kmh sve preko je kazna,jer milion puta sam prosao dionicom doboj-tuzla i vozio sam barem 70-80 i nikad mi nije dosla kazna

kakavdanakneiskustvu
Posts: 58737
Joined: 03/08/2010 19:04

#572 Re: mobilni radari tj kamere

Post by kakavdanakneiskustvu »

mislim da je tolerancija 10 km/h iznad ograničenja
Android Knego
Posts: 1558
Joined: 13/03/2012 08:11

#573 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Android Knego »

je li tacno da radar na Stupu (Sarajevo), gdje je ogranicenje 60 km/h, okida vec na 61?
rekao mi taksist da je on platio kaznu na 63.
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#574 Re: mobilni radari tj kamere

Post by zippoo87 »

ja jos nikada nisam dobio onaj nalog...to ce me sacekati garant kada budem regostrovao auto...i morati cu platiti punu kaznu ebem ga i nalog
plus mozda i sudske troskove...a nisam ja kriv,sto mi nije doslo
User avatar
Nabucco
Posts: 1336
Joined: 13/06/2012 19:45

#575 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Nabucco »

U petak i jucer sam prolazio pored RTVa, kutija od radara je prazna, sudeći po katancu koji je uveliko zahrđao reklo bi se da odavno nije otkljucavano.
Post Reply