Mobilni radari / kamere

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Optimist
Posts: 13633
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#1426 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Optimist »

drugi profil wrote:Nisi ti dobar. Kako je ba OK derati ljude koji su na sirokom dijelu AC 100-200 metara od naplate vozili 60-70, a znak je neko postavio na 40 za slučaj da postoji kolona.
I ko to profura sa ACC kroz naplatu kad moras usporiti ispod 40 da te ocita. Jel to 39 na sat jurnjava?
Kombinovano naplatno mjesto treba poštovati, dakle uzmeš tiket i razguli, a nemoj stajati na rampi dok spakuješ stvari. Ljudi su uzeli tagove da ne čekaju i da se ne zaustavljaju, i imaju pravo da dobiju ono što su platili.
Bas tako. Moras voziti ispod 40 da bi se tag uopste ucitao, sto uopce nije jurnjava. A mamlazi samo tako iskoristavaju ogranicenje 40 prije naplatnih da bi mogli hvatati i derati raju. Uzeo sam tag radi penzionera koji kad uzmu karticu, fino je odloze, pa onda dok zatvore prozor, pa onda dok krenu...elem vjecnost. A sve to rade u mjestu. Ovako milina, nema guzve nema cekanja.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#1427 Re: mobilni radari tj kamere

Post by condy »

U Austriji nedavno na naplatnim na tunelima, uhvatila se guzvara motorista, ljudi pedantni platili odmah za sve da ovi sa automobilima ne cekaju da se oni izmjenjaju, kad bi pojedinacno placali oduzilo bi se, i onda pozorili da svi prodju kad se rampa podigla kontaju platili su za sve, al je prosao samo prvi, drugom se rampa spustila i po glavi ga zveknula :lol:

Tako da ne valja pretjerano ni zurit :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1428 Re: mobilni radari tj kamere

Post by vjesticanametli »

bingov buraz wrote:Skinuli me na 61 ogranicenje 40,100 maraka kazna i mjesec zabrane i 2 boda nekakva :mrgreen:
Kaznu platio cekam obavijest da predam vozacku,kazu guzva neces do nove godine stici na red,uglavnom harac je bitan da se ubere a za vozacku nije frka :mrgreen:
mene upuco na 86.... :mrgreen: znaka za ogr nije bilo ..100 km 1 bod i jucer mi vratili vozacku jeblo mater hahhahahah sta se radi s tih bodova uopste ....kako ide skupljanje.....ostace masa naroda bez vozacke
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#1429 Re: mobilni radari tj kamere

Post by condy »

masa treba demonstrirat protiv nepravde :D
NediM17
Posts: 21639
Joined: 05/11/2009 11:49

#1430 Re: mobilni radari tj kamere

Post by NediM17 »

Kakva su to govna otimacka. A poslije 130-140km/h je tih 40km/h kao da se ne kreces uopce.

Fuj.

Nije cilj nikakva bezbjednost u saobracaju nego otimanje novca.

Usput...
http://www.visokoin.com/mahir-sahinovic ... -policiji/
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#1431 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Kataklinger »

Kataklinger wrote:Provjerih registar kazni i nađoše mi neku za prekoračenje brzine od prije 4 mjeseca. Hajd što sad moram platit 100% iznos nego moram i kamatu jer nije na vrijeme plaćeno. Nikad nisam dobio obavještenje o prekršaju na kućnu adresu. Kome da jebem mater?
Da citiram svoj post od proslog mjeseca. Otisao sam u PS Centar da provjerim prekrsaj, bilo je za nepropisno parkiranje. Lokacija je ta gdje sigurno NIKAD nisam parkirao auto, a niko drugi ne vozi moje auto. Obzirom da je kazna bila vec placena prilikom registracije, nisam se htio raspravljati ali ne mogu da vjerujem da ovo rade. Niti sam nasao kaznu zakacenu za auto niti je lokacija neka od onih gdje parkiram u gradu. A kad sam bio u PS uredno nadjose plavu kovertu koju su kao slali na adresu ali me nije bilo. A postar nije ostaivo ni obavjestenje da je bila posiljka...
User avatar
drug_profi
Posts: 50556
Joined: 16/07/2012 16:00

#1432 Re: mobilni radari tj kamere

Post by drug_profi »

Jesi li se zamjerio kojem drotu, sinu drota, bratu drota, kćerci drota, sestri drota...
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1433 Re: mobilni radari tj kamere

Post by supercali »

drugi profil wrote:Jesi li se zamjerio kojem drotu, sinu drota, bratu drota, kćerci drota, sestri drota...
Zaboravio si najvaznije zeni drota :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58693
Joined: 03/08/2010 19:04

#1434 Re: mobilni radari tj kamere

Post by kakavdanakneiskustvu »

Kataklinger wrote:
Kataklinger wrote:Provjerih registar kazni i nađoše mi neku za prekoračenje brzine od prije 4 mjeseca. Hajd što sad moram platit 100% iznos nego moram i kamatu jer nije na vrijeme plaćeno. Nikad nisam dobio obavještenje o prekršaju na kućnu adresu. Kome da jebem mater?
Da citiram svoj post od proslog mjeseca. Otisao sam u PS Centar da provjerim prekrsaj, bilo je za nepropisno parkiranje. Lokacija je ta gdje sigurno NIKAD nisam parkirao auto, a niko drugi ne vozi moje auto. Obzirom da je kazna bila vec placena prilikom registracije, nisam se htio raspravljati ali ne mogu da vjerujem da ovo rade. Niti sam nasao kaznu zakacenu za auto niti je lokacija neka od onih gdje parkiram u gradu. A kad sam bio u PS uredno nadjose plavu kovertu koju su kao slali na adresu ali me nije bilo. A postar nije ostaivo ni obavjestenje da je bila posiljka...

u vecini slucajeva nepropisnog parkiranja,bar u zenici,policajci i fotografišu vozilo,trazi da ti daju sliku tvog nepropisno parkiranog vozila
noviclan
Posts: 10885
Joined: 31/10/2013 06:48

#1435 Re: mobilni radari tj kamere

Post by noviclan »

http://tuzlanski.ba/infoteka/samo-u-bih ... adar-foto/
prva miss pratilja zenicko-dobojskog kantona

&

http://mup.ks.gov.ba/aktuelno/obavjeste ... saobracaja
mister kantona capajebo
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1436 Re: mobilni radari tj kamere

Post by supercali »

Je li ovo znaci da su pezoi usli u mup pored vw-a
shheff
Posts: 694
Joined: 22/07/2013 14:11

#1437 Re: mobilni radari tj kamere

Post by shheff »

OPREZ! U petak mi je prijatelj putovao Bihac-Sarajevo i nakon ulaza u RS poslije Kljuca (tacno prije tunela pri penjnju na Cadjavicu) patrola vec ima zaustavljeno vozilo i policajac izlijece pred njega i zaustavlja i njega pored vec zaustavljenog vozila, i krece prica sta radi, gdje... da je isao malo preko ogranicenja, ali eto ne puno, nabrajanje kazni i clanova, i onda drugi kolega policajac pise po nekim racunima, kriza i upisuje kao neke brojeve, da bi na kraju on rekao nista ok pisite kaznu, ali moram i vidjeti sliku, uz dosta njihovog izvlacenja i muljanja na kraju kazu, kao eto nisi isao puno pa cemo ti oprostiti. Poslije ga je zaustavila patrola u okolini Travnika, i on im to spomene, da bi mu tu jedan od policajaca rekao da se i njemu isto desilo mjesec ranije na lokaciji Mrkonjica.
citroen xm
Posts: 18086
Joined: 17/04/2012 22:57

#1438 Re: mobilni radari tj kamere

Post by citroen xm »

Hvataju na foru da ima se da nešto.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#1439 Re: mobilni radari tj kamere

Post by amar1994 »

ja greskom vozio na pozicijama juce od TR do Sarajeva , prosao 5 patrola i nisu me zaustacljali :D , sjetio se u Vogosci da upalim :lol: :run:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#1440 Re: mobilni radari tj kamere

Post by condy »

5 patrola :shock:

Nemaju pametnijeg i prečeg posla radit :)
User avatar
drug_profi
Posts: 50556
Joined: 16/07/2012 16:00

#1441 Re: mobilni radari tj kamere

Post by drug_profi »

:bih:
citroen xm wrote:Hvataju na foru da ima se da nešto.
Ja ovdje ispricao nedavno svoj dozivljaj na drugoj lokacij (ne bih detalje jet mi nije u interesui. Pa me nakav lik ismijavao.Kaze sta je bilo kad si se probudio.
citroen xm
Posts: 18086
Joined: 17/04/2012 22:57

#1442 Re: mobilni radari tj kamere

Post by citroen xm »

Ima govana na sve strane, počevši od vozača pa do policije.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#1443 Re: mobilni radari tj kamere

Post by amar1994 »

Radarisu i na stupu prije kruznog toka , ogranicenje je 40 na ulazu pa pripazite :thumbup:

sreca bi kolona ispred mene :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 46985
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1444 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Edin H. »

amar1994 wrote:Radarisu i na stupu prije kruznog toka , ogranicenje je 40 na ulazu pa pripazite :thumbup:

sreca bi kolona ispred mene :lol:
Trebao si udariti po koloni. :oops:
NediM17
Posts: 21639
Joined: 05/11/2009 11:49

#1445 Re: mobilni radari tj kamere

Post by NediM17 »

Jedna info. za stacionarne radare od jednog dobrog advokata. Dobar dio istih nema urbanisticku dozvolu, i kao takav nije legalan i pada na sudu!

Eto, ako je u pitanju kakav veci prekrsaj isplati se probati. Prije toga se naravno raspitas za konkretan radar.
User avatar
Optimist
Posts: 13633
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#1446 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Optimist »

NediM17 wrote:Jedna info. za stacionarne radare od jednog dobrog advokata. Dobar dio istih nema urbanisticku dozvolu, i kao takav nije legalan i pada na sudu!

Eto, ako je u pitanju kakav veci prekrsaj isplati se probati. Prije toga se naravno raspitas za konkretan radar.
Stacionarni i nisu problem jer uglavnom svi znamo gdje su. Ima li neka kvaka ze ove tronosce koji sluze samo i apsolutno za punjenje budzeta i nikakvu prevenciju?
Throttle
Posts: 12968
Joined: 10/06/2016 12:35

#1447 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Throttle »

Moze se provuci na sudu i za rucne ako nisu bazdareni
NediM17
Posts: 21639
Joined: 05/11/2009 11:49

#1448 Re: mobilni radari tj kamere

Post by NediM17 »

Optimist wrote:
NediM17 wrote:Jedna info. za stacionarne radare od jednog dobrog advokata. Dobar dio istih nema urbanisticku dozvolu, i kao takav nije legalan i pada na sudu!

Eto, ako je u pitanju kakav veci prekrsaj isplati se probati. Prije toga se naravno raspitas za konkretan radar.
Stacionarni i nisu problem jer uglavnom svi znamo gdje su. Ima li neka kvaka ze ove tronosce koji sluze samo i apsolutno za punjenje budzeta i nikakvu prevenciju?
Radarska kontrola mora biti najavljena putem sredstva javnog informisanja.

To ti je i radio Miljevina, tako da je to skoro nemoguce dobiti.
User avatar
Dadulino
Posts: 133
Joined: 26/05/2015 20:38

#1449 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Dadulino »

Put na relacijama Livno-TG-Kupres,patrolira bijela skoda octavia,najcesce parkirana pored puta i na suvozacevom mjestu se nalazi kamera,tako da pazite na toj relaciji,cesti su skoro svaki dan :)
Kvest
Posts: 477
Joined: 15/05/2013 18:49

#1450 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Kvest »

Ima li radara kada se prodje Kakanj? :zoka:
Cesta je odlična može se bez problema voziti 80 km/h a ograničenje 60 :-)
Post Reply