Mobilni radari / kamere

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
mostarurscu
Posts: 433
Joined: 12/09/2011 19:35

#1401 Re: mobilni radari tj kamere

Post by mostarurscu »

pink floydd wrote:ja nemam pojma...al 110 nije sigurno i očekuj plavu kovertu ako su te slikali
Mislim da je tu 80 ogranicenje jer nije naseljeno mjesto , a dobar pravac. Radar slika bas svako auto ?
Kad sam se okrenuo desni i ugledao ih i oni su se trznuli i gledali za mnom..to su sigurno likovali " evo papka".. :)
mostarurscu
Posts: 433
Joined: 12/09/2011 19:35

#1402 Re: mobilni radari tj kamere

Post by mostarurscu »

seoBIH wrote::lol: :lol: :lol: da neces vozati auto duzi period :mrgreen:
Ma samo da ne dodje do petka da mi je u Zenicu na utskmicu otici :)))
mostarurscu
Posts: 433
Joined: 12/09/2011 19:35

#1403 Re: mobilni radari tj kamere

Post by mostarurscu »

Kako se na sudu prolazi kada su u pitanju saobracajni prekrsaji poput prekoracenja..ima li ko iskustva ? Ono , priznajem krivicu al trazim minimalnu kaznu..prvi put , nemam za germe itd :)
mostarurscu
Posts: 433
Joined: 12/09/2011 19:35

#1404 Re: mobilni radari tj kamere

Post by mostarurscu »

Sad san gledao na stranici MUP HNK plan radarskih kontrola za juni. Nema ove lokacije gdje sumnjam da su me uslikali. Jel rade oni strogo po planu radarske kontrole ili ?
User avatar
pink floydd
Posts: 6041
Joined: 04/01/2012 14:06
Location: Vinograd

#1405 Re: mobilni radari tj kamere

Post by pink floydd »

haj ba sta si se usro neces u zatvor...more to i na rate da se plati, a na sudu ces pokihat dzaba.
promaha
Posts: 600
Joined: 04/01/2011 21:11

#1406 Re: mobilni radari tj kamere

Post by promaha »

mostarurscu wrote:Danas sam se nategao na onom pravcu kad se iz Blagaja ukljucujes na magistralni put Mostar Nevesinje. I onda ide onaj pravac preko puta aerodromske piste. Tek kad sam prosao upratim ih sa desne strane uvuceni prema nekadasnjim podzemnim avionskim garazama, pogledam na sat..brzina 110 km/h. Sta mi je ocekivati ?
Ne znam ni koliko je ogranicenje tu u p.m.

tu je ogranicenje spusteno sa 80 na 70 nakon sto su napravili odvajanje prema onom novom naselju ... :/
mostarurscu
Posts: 433
Joined: 12/09/2011 19:35

#1407 Re: mobilni radari tj kamere

Post by mostarurscu »

promaha wrote:
mostarurscu wrote:Danas sam se nategao na onom pravcu kad se iz Blagaja ukljucujes na magistralni put Mostar Nevesinje. I onda ide onaj pravac preko puta aerodromske piste. Tek kad sam prosao upratim ih sa desne strane uvuceni prema nekadasnjim podzemnim avionskim garazama, pogledam na sat..brzina 110 km/h. Sta mi je ocekivati ?
Ne znam ni koliko je ogranicenje tu u p.m.

tu je ogranicenje spusteno sa 80 na 70 nakon sto su napravili odvajanje prema onom novom naselju ... :/

e hebi ga ...znači 30+ prekoračenje = 400 d0 1000 KM , valjda će biti najniža i jel vazi onih pola iznosa u roku 7 dana?

ma najgore mi je bez vozacke 2 mjeseca u p.m..
mostarurscu
Posts: 433
Joined: 12/09/2011 19:35

#1408 Re: mobilni radari tj kamere

Post by mostarurscu »

pink floydd wrote:haj ba sta si se usro neces u zatvor...more to i na rate da se plati, a na sudu ces pokihat dzaba.
ma vise mi je do vozacke al sta ces ...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#1409 Re: mobilni radari tj kamere

Post by kakavdanakneiskustvu »

mostarurscu wrote:Kako se na sudu prolazi kada su u pitanju saobracajni prekrsaji poput prekoracenja..ima li ko iskustva ? Ono , priznajem krivicu al trazim minimalnu kaznu..prvi put , nemam za germe itd :)

mislis kad trazis sudsko odlucivanje za neki prekrsaj?
mostarurscu
Posts: 433
Joined: 12/09/2011 19:35

#1410 Re: mobilni radari tj kamere

Post by mostarurscu »

kakavdanakneiskustvu wrote:
mostarurscu wrote:Kako se na sudu prolazi kada su u pitanju saobracajni prekrsaji poput prekoracenja..ima li ko iskustva ? Ono , priznajem krivicu al trazim minimalnu kaznu..prvi put , nemam za germe itd :)

mislis kad trazis sudsko odlucivanje za neki prekrsaj?
Da, ja recimo imam super iskustva na sudu kada su u pitanju privredni prekrsaji. Uvijek su mi smanjili kaznu , a vrlo cesto i uvjetna.
Ne znam kako je sa saobracajnim prekrsajima...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#1411 Re: mobilni radari tj kamere

Post by kakavdanakneiskustvu »

mostarurscu wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
mostarurscu wrote:Kako se na sudu prolazi kada su u pitanju saobracajni prekrsaji poput prekoracenja..ima li ko iskustva ? Ono , priznajem krivicu al trazim minimalnu kaznu..prvi put , nemam za germe itd :)

mislis kad trazis sudsko odlucivanje za neki prekrsaj?
Da, ja recimo imam super iskustva na sudu kada su u pitanju privredni prekrsaji. Uvijek su mi smanjili kaznu , a vrlo cesto i uvjetna.
Ne znam kako je sa saobracajnim prekrsajima...

ako si dobio kaznu od 400 maraka mozda bi ti se i isplatilo tražiti sudsko odlucivanje jer ti mozda smanje kaznu,a za kaznu od 30 ne bih bas rekao da ce ti se isplatiti
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#1412 Re: mobilni radari tj kamere

Post by condy »

Nista mu sud nece smanjiti niti moze izreci nizu novcanu kaznu od najnize propisane za to prekoracenje. Ono sto sud moze, moze izreci uslovnu osudu, odnosno uslovno ga kaznit na 400 KM a da ne bude u obavezi to platit ali mu opet mora oduzet vozacka na 2 mjeseca jer je to imperativno propisano za taj prekrsaj. U praksi nikad za ove saobracajne prekrsaje ne izricu uvjetne kazne. U sudsko odlucivanje se ide ako imas mogucnost da osporavas da si pocinio prekrsaj. Da radar nije bazdaren, da si vozio sporije a i to je tesko nemoguce dokazat ako je radar uredu. To iziskuje troskove, vjestaka advokata...bilo je ljudi koji su pokusali dokazat da radar nije dobar, ali vecina ili svi, nisu uspjeli.

Najbolje mu je platit pola 200 u roku od 8 dana kad dobije kaznu, i strpit se dva mjeseca. Ako bude trazio sudsko odlucivanje morat ce na kraju platit 400 plus sudske troskove koji nisu nesto visoki 20-40 KM, i izgubice na vremenu a nece nista dobit. Jos ce bit ponizen jer se oni prekrsajci na sudu samo dodvoravaju onim nepismenim zastupnicima iz policije
Last edited by condy on 04/06/2017 17:13, edited 1 time in total.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#1413 Re: mobilni radari tj kamere

Post by kakavdanakneiskustvu »

condy wrote:Nista mu sud nece smanjiti niti moze izreci nizu novcanu kaznu od najnize propisane za to prekoracenje. Ono sto sud moze, moze izreci uslovnu osudu, odnosno uslovno ga kaznit na 400 KM a da ne bude u obavezi to platit ali mu opet mora oduzet vozacka na 2 mjeseca jer je to imperativno propisano za taj prekrsaj. U praksi nikad za ove saobracajne prekrsaje ne izricu uvjetne kazne. U sudsko odlucivanje se ide ako imas mogucnost da osporavas da si pocinio prekrsaj. Da radar nije bazdaren, da si vozio sporije a i to je tesko nemoguce dokazat ako je radar uredu. To iziskuje troskove, vjestaka advokata...bilo je ljudi koji su pokusali dokazat da radar nije dobar, ali vecina ili svi, nisu uspjeli.

da,sve to stoji ali ja znam za ljude,istina rade u policiji pa znaju pojedine sudije koji su napravili prekrsaj prekoracenja brzine,trazili sudsko odlucivanje i platili samo sudske troskove,umjesto kazne dobili ukor
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#1414 Re: mobilni radari tj kamere

Post by condy »

kakavdanakneiskustvu wrote:
condy wrote:Nista mu sud nece smanjiti niti moze izreci nizu novcanu kaznu od najnize propisane za to prekoracenje. Ono sto sud moze, moze izreci uslovnu osudu, odnosno uslovno ga kaznit na 400 KM a da ne bude u obavezi to platit ali mu opet mora oduzet vozacka na 2 mjeseca jer je to imperativno propisano za taj prekrsaj. U praksi nikad za ove saobracajne prekrsaje ne izricu uvjetne kazne. U sudsko odlucivanje se ide ako imas mogucnost da osporavas da si pocinio prekrsaj. Da radar nije bazdaren, da si vozio sporije a i to je tesko nemoguce dokazat ako je radar uredu. To iziskuje troskove, vjestaka advokata...bilo je ljudi koji su pokusali dokazat da radar nije dobar, ali vecina ili svi, nisu uspjeli.

da,sve to stoji ali ja znam za ljude,istina rade u policiji pa znaju pojedine sudije koji su napravili prekrsaj prekoracenja brzine,trazili sudsko odlucivanje i platili samo sudske troskove,umjesto kazne dobili ukor
Ukor je zakonski moguc i kod njega ali se moraju ostvariti barem tri neophodna preduvjeta. Kad je prekrsaj za koji se moze izreci novcana kazna do 3000 KM, sto je kod njega slucaj i kad postoje okolnosti koje umanjuju njegovu odgovornost ili kad se radi o laksem obliku prekrsaja. On ova zadnja dva uvjeta ne ispunjava, i to nema okolnosti koji mu umanjuju odgovorost, npr. da je hitno morao ljekaru, bolest da je bio problem u vozilu i sl. ili ....zatim kod njega nije laksi oblik prekrsaja, vec tezi, i zbog toga mislim da ne moze proci sa ukorom.

A nije ni sudija :mrgreen:
Last edited by condy on 04/06/2017 17:28, edited 1 time in total.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#1415 Re: mobilni radari tj kamere

Post by kakavdanakneiskustvu »

jbg,ja cuo da je dobio samo ukor
mostarurscu
Posts: 433
Joined: 12/09/2011 19:35

#1416 Re: mobilni radari tj kamere

Post by mostarurscu »

Ne znam ljudi al ja kao sto rekoh imam odlicna iskustva sa sudom kad su privredni prekrsaji u pitanju. U nekoliko navrata su mi kazne od 300 KM pa do nekoliko hiljada KM preinacene u uslovne kazne.
Po meni se ljudi plase suda jer nemaju iskustva i odmah u startu polaze sa pretpostavkom da ce ga tamo samo jos dodatno oderati.
No , ako sudija procjeni da nisi covjek koji radi prekrsaje namjerno odnosno svjesno , da ti to nije navika sto znaci da prepozna da si savjestan i odgovoran covjek onda imas velike sanse da presudi u tvoju korist.
Svakom se desi pogreska ali je vrlo bitno da sud procijeni da nije bilo namjere i da se uslovnom kaznom moze postici efekat.
Kako to u saobracajnom prekrsaju dokazat, hm..tvrditi da nisi nikad platio kaznu zbog prekoracenja brzine ( zaista nisam nikad sem parkinga i pojasa) . Tvrdis da si zurio kuci iz nekog objektivnog razloga , temperatura djeteta i sl . , da imas kredite i da ti ta kazna predstavlja velik teret i sl. Naravno , trebas imati moc ubjedjivanja na svojoj strani i tu neku iskrenu auru koju ce sudija prepoznati, a s tim se radjas ili ne.
U takvoj situaciji gotovo sam siguran da ce 90 % sudija presiditi u tvoju korist i tu neku visoku kaznu preinaciti u uslovnu.
Oni samo kazu da je sud procijenio da ce uvjetna kazna imati efekat i da ce se i s njom postici cilj da se takvi prekrsaji vise ne cine.
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#1417 Re: mobilni radari tj kamere

Post by milann1971 »

moj ti je savjet, plati pola kazne tj 200 km i ne misli...nekad ces predati na 2 mjeseca vozacku " na cuvanje" u cips...ne zezaj se sa sudovima, male su to pare da rizikujes vecu kaznu...na sudu ti sudija za taj prekrsaj moze izreci do 1000 km po novom zakonu...ako te uslikalo plati 200 i caos
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#1418 Re: mobilni radari tj kamere

Post by esso_sa »

Jucer kod kamenoloma u Hadzicima (standardna kota), love raju laserom onako iz ruke. Nikakav stalak i to...
Zar smiju uopste tako mjeriti i iz ruke ? Kako sam cuo, svako pomjeranje utice na ispravno ocitanje radara
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1419 Re: mobilni radari tj kamere

Post by supercali »

Neki dan prodjem na pofalicima na zuto
Znaci bukvalno ispod semafora kad sam bio bilo zuto

Znam ono nesto cak i kad je crveno 2 sekunde ne slika al opet jel moguce da me je slikalo iako sam prosao kroz zuto

Jbg ta neka me savjest opet kopka jel moglo se desiti da me slika
User avatar
drug_profi
Posts: 50211
Joined: 16/07/2012 16:00

#1420 Re: mobilni radari tj kamere

Post by drug_profi »

supercali wrote:Neki dan prodjem na pofalicima na zuto
Znaci bukvalno ispod semafora kad sam bio bilo zuto

Znam ono nesto cak i kad je crveno 2 sekunde ne slika al opet jel moguce da me je slikalo iako sam prosao kroz zuto

Jbg ta neka me savjest opet kopka jel moglo se desiti da me slika
Ja isto pitao prije jedno tri mjeseca, ista stvar. Nije nista doslo nikad. U medjuvremenu registrovao auto bez problema.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4343
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#1421 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Romeo 80 »

supercali wrote:Neki dan prodjem na pofalicima na zuto
Znaci bukvalno ispod semafora kad sam bio bilo zuto

Znam ono nesto cak i kad je crveno 2 sekunde ne slika al opet jel moguce da me je slikalo iako sam prosao kroz zuto

Jbg ta neka me savjest opet kopka jel moglo se desiti da me slika
Ako je stvarno tako bilo, nema šanse da si uslikan. Udri brigu na veselje ;-)
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1422 Re: mobilni radari tj kamere

Post by supercali »

Ma tako je sigurno bilo al opet me kopka nesto jbg
broi01
Posts: 237
Joined: 15/01/2012 18:11
Location: Zenica

#1423 Re: mobilni radari tj kamere

Post by broi01 »

Leon16v wrote:
bingov buraz wrote:Skinuli me na 61 ogranicenje 40,100 maraka kazna i mjesec zabrane i 2 boda nekakva :mrgreen:
Kaznu platio cekam obavijest da predam vozacku,kazu guzva neces do nove godine stici na red,uglavnom harac je bitan da se ubere a za vozacku nije frka :mrgreen:
Nedavno su mog jarana ispred naplatnih kucica na autoputu klepili, kakav kretenluk
Nije to nikakav kretenluk.
Ispred naplatnih kucica treba derat maximalno pogovo one sto imaju ACC pa prolete ko furije a ogranicenje 20km/h kroz kucice. Jos nedo Bog ako si uso u konbinovanu acc i karta pocne svirat zato sto mora zakocit i stat par sekundi.
Prije neki mjesec je bila emisija na SAT1, tipa su uputili psihologu i ponovo polaganje zato sto je vozio 40 i kusur na ogranicenju 20 u tom smislu halooo jesi li ti nomalan vidis da je znak 20. Cak su momka propratili i snimali razgovore sa psihologom, njegove reeakcije i komentare.
User avatar
drug_profi
Posts: 50211
Joined: 16/07/2012 16:00

#1424 Re: mobilni radari tj kamere

Post by drug_profi »

Nisi ti dobar. Kako je ba OK derati ljude koji su na sirokom dijelu AC 100-200 metara od naplate vozili 60-70, a znak je neko postavio na 40 za slučaj da postoji kolona.
I ko to profura sa ACC kroz naplatu kad moras usporiti ispod 40 da te ocita. Jel to 39 na sat jurnjava?
Kombinovano naplatno mjesto treba poštovati, dakle uzmeš tiket i razguli, a nemoj stajati na rampi dok spakuješ stvari. Ljudi su uzeli tagove da ne čekaju i da se ne zaustavljaju, i imaju pravo da dobiju ono što su platili.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#1425 Re: mobilni radari tj kamere

Post by MOSALJOZE »

Jesu ga zaustavili ili?
Post Reply