Mobilni radari / kamere

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
Kvest
Posts: 477
Joined: 15/05/2013 18:49

#1376 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Kvest »

ITNet wrote:Docekala me cestitka juce iz marta prekrsaj, vozio 68 ogranicenje 40, 100km, 1 mjesec vozacka i 2 boda, sve ih jebalo :lol: hajde kazna i nekako ali ovo mjesec vozacka mi je bas malo previse ali eto. Gdje deponujem vozacku u SA? Imam jos kategorija na vozackoj jeli ne mogu i njih da vozim? Pitam jer pise zabrana upravljana motornim vozilom B kategorije pa reko da li vazi to za sve katerogrije ili samo B.
Gdje te uslikalo :skoljka:
ITNet
Posts: 779
Joined: 30/09/2016 11:47

#1377 Re: mobilni radari tj kamere

Post by ITNet »

Kvest wrote:
ITNet wrote:Docekala me cestitka juce iz marta prekrsaj, vozio 68 ogranicenje 40, 100km, 1 mjesec vozacka i 2 boda, sve ih jebalo :lol: hajde kazna i nekako ali ovo mjesec vozacka mi je bas malo previse ali eto. Gdje deponujem vozacku u SA? Imam jos kategorija na vozackoj jeli ne mogu i njih da vozim? Pitam jer pise zabrana upravljana motornim vozilom B kategorije pa reko da li vazi to za sve katerogrije ili samo B.
Gdje te uslikalo :skoljka:
U Rakovici negdje gdje je ono 40 ogranicenje, ne znam gdje me tamo nadje negdje su se klosari zastekali garant jer ja koliko znam tamo nema ona kamera na cesti sto snima, ako ima onda sam tek najebao :lol:
User avatar
Optimist
Posts: 13649
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#1378 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Optimist »

Na samom ulazu u Rakovicu iz pravca Sarajeva na onom pravcu je ogranicenje 40 i tu cesto bude policijski golf 5 sa kamerom na prosirenju-autobuskoj stanici pored. Vjerovatno je tu ogranicenje 40 zbog blizine osnovne skole.
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#1379 Re: mobilni radari tj kamere

Post by esso_sa »

ITNet wrote:Docekala me cestitka juce iz marta prekrsaj, vozio 68 ogranicenje 40, 100km, 1 mjesec vozacka i 2 boda, sve ih jebalo :lol: hajde kazna i nekako ali ovo mjesec vozacka mi je bas malo previse ali eto. Gdje deponujem vozacku u SA? Imam jos kategorija na vozackoj jeli ne mogu i njih da vozim? Pitam jer pise zabrana upravljana motornim vozilom B kategorije pa reko da li vazi to za sve katerogrije ili samo B.
Deponujes tamo gdje si je i izvadio, u CIPS-u opstine kojoj pripadas. Prije se moglo pregovarati kada ces je deponovati, ne znam je li moze jos uvijek.
Zabrana vazi samo za kategoriju sa kojom je prekrsaj i napravljen. Nazalost, majmuni nisu previse razmisljali kada su smisljali to deponovoanje i sta sa ljudima koji imaju i druge kategorije. Meni se to desilo, dobio zabranu za B kategoriju, a imam polozenu i A. Rjesenje je bilo tako sto su mi na potvrdu o deponovanju vozacke rukom dopisali da imam i A kategoriju , potpisali se i udarili pecat. Da mogu vozati motor, ali to je samo za onako lokalno, ne mozes sa tim preko granice naravno.
Druga opcija (koju inace svima "savjetuju") je da platis 60 maraka da ti se napravi nova vozacka na kojoj pise da imas zabranu za kategoriju sa kojom si napravio prekrsaj pa kad to istekne, ponovo platis 60 maraka da ti se napravi nova vozacka koja ce biti "cista" :-) :lol:

Ovo kako je sada krenulo slikanje na hinjaka i sa jedinim ciljem da ti uzmu pare, fakat mi dodje da pocnem skidati tablice kada negdje putujem pa nek slikaju materi...
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#1380 Re: mobilni radari tj kamere

Post by seoBIH »

Pa logicnije je da ne smijes upravljati bilo kojim vozilom, neovisno o kategoriji. Prekrsaj je prekrsaj, vozilo je vozilo.
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#1381 Re: mobilni radari tj kamere

Post by esso_sa »

seoBIH wrote:Pa logicnije je da ne smijes upravljati bilo kojim vozilom, neovisno o kategoriji. Prekrsaj je prekrsaj, vozilo je vozilo.
Pa po toj logici bi onda trebao dobiti i sve kategorije cim polozis jednu, a ne svaku pojedinacno placati i polagati. Volan je volan :mrgreen:
ITNet
Posts: 779
Joined: 30/09/2016 11:47

#1382 Re: mobilni radari tj kamere

Post by ITNet »

esso_sa wrote:
ITNet wrote:Docekala me cestitka juce iz marta prekrsaj, vozio 68 ogranicenje 40, 100km, 1 mjesec vozacka i 2 boda, sve ih jebalo :lol: hajde kazna i nekako ali ovo mjesec vozacka mi je bas malo previse ali eto. Gdje deponujem vozacku u SA? Imam jos kategorija na vozackoj jeli ne mogu i njih da vozim? Pitam jer pise zabrana upravljana motornim vozilom B kategorije pa reko da li vazi to za sve katerogrije ili samo B.
Deponujes tamo gdje si je i izvadio, u CIPS-u opstine kojoj pripadas. Prije se moglo pregovarati kada ces je deponovati, ne znam je li moze jos uvijek.
Zabrana vazi samo za kategoriju sa kojom je prekrsaj i napravljen. Nazalost, majmuni nisu previse razmisljali kada su smisljali to deponovoanje i sta sa ljudima koji imaju i druge kategorije. Meni se to desilo, dobio zabranu za B kategoriju, a imam polozenu i A. Rjesenje je bilo tako sto su mi na potvrdu o deponovanju vozacke rukom dopisali da imam i A kategoriju , potpisali se i udarili pecat. Da mogu vozati motor, ali to je samo za onako lokalno, ne mozes sa tim preko granice naravno.
Druga opcija (koju inace svima "savjetuju") je da platis 60 maraka da ti se napravi nova vozacka na kojoj pise da imas zabranu za kategoriju sa kojom si napravio prekrsaj pa kad to istekne, ponovo platis 60 maraka da ti se napravi nova vozacka koja ce biti "cista" :-) :lol:

Ovo kako je sada krenulo slikanje na hinjaka i sa jedinim ciljem da ti uzmu pare, fakat mi dodje da pocnem skidati tablice kada negdje putujem pa nek slikaju materi...
Hvala za info, deponovacu je necu se zajebavati sa tim vadenjem nove izdrzacu mjesec jedan jebaji ga. Ovo je neki hinjak mrtvi bio jer cesto prolazim tom cestom i do sad sam jednom vidio muriju, gdje su se sad zakopali bili veze nemam :lol:
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#1383 Re: mobilni radari tj kamere

Post by esso_sa »

ITNet wrote:
esso_sa wrote:
ITNet wrote:Docekala me cestitka juce iz marta prekrsaj, vozio 68 ogranicenje 40, 100km, 1 mjesec vozacka i 2 boda, sve ih jebalo :lol: hajde kazna i nekako ali ovo mjesec vozacka mi je bas malo previse ali eto. Gdje deponujem vozacku u SA? Imam jos kategorija na vozackoj jeli ne mogu i njih da vozim? Pitam jer pise zabrana upravljana motornim vozilom B kategorije pa reko da li vazi to za sve katerogrije ili samo B.
Deponujes tamo gdje si je i izvadio, u CIPS-u opstine kojoj pripadas. Prije se moglo pregovarati kada ces je deponovati, ne znam je li moze jos uvijek.
Zabrana vazi samo za kategoriju sa kojom je prekrsaj i napravljen. Nazalost, majmuni nisu previse razmisljali kada su smisljali to deponovoanje i sta sa ljudima koji imaju i druge kategorije. Meni se to desilo, dobio zabranu za B kategoriju, a imam polozenu i A. Rjesenje je bilo tako sto su mi na potvrdu o deponovanju vozacke rukom dopisali da imam i A kategoriju , potpisali se i udarili pecat. Da mogu vozati motor, ali to je samo za onako lokalno, ne mozes sa tim preko granice naravno.
Druga opcija (koju inace svima "savjetuju") je da platis 60 maraka da ti se napravi nova vozacka na kojoj pise da imas zabranu za kategoriju sa kojom si napravio prekrsaj pa kad to istekne, ponovo platis 60 maraka da ti se napravi nova vozacka koja ce biti "cista" :-) :lol:

Ovo kako je sada krenulo slikanje na hinjaka i sa jedinim ciljem da ti uzmu pare, fakat mi dodje da pocnem skidati tablice kada negdje putujem pa nek slikaju materi...
Hvala za info, deponovacu je necu se zajebavati sa tim vadenjem nove izdrzacu mjesec jedan jebaji ga. Ovo je neki hinjak mrtvi bio jer cesto prolazim tom cestom i do sad sam jednom vidio muriju, gdje su se sad zakopali bili veze nemam :lol:
Pa ako vozis i tu drugu kategoriju sto imas, slobodno trazi da ti na potvrdu o deponovanju dopisu da je imas i stave potpis/pecat. Da je mozes voziti :thumbup:
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#1384 Re: mobilni radari tj kamere

Post by kafanski_covjek »

da li na potezu Bacici - Tarcin (A1) ima fiksnih/mobilnih rada?
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#1385 Re: mobilni radari tj kamere

Post by esso_sa »

kafanski_covjek wrote:da li na potezu Bacici - Tarcin (A1) ima fiksnih/mobilnih rada?
Ja ih nisam nikada upratio, mada se vole kretenisati kod naplatnih kucica i loviti raju radarom na ogranicenja prije kucica, ali to rade na svim dijelovima gdje imaju kucice
Leon16v
Posts: 5789
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#1386 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Leon16v »

Na tom potezu nema stacioniranih, ali cuo sam da znaju iza tunela se zaštekati, kao presretači ili slikaju.
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#1387 Re: mobilni radari tj kamere

Post by zdruzdjo »

Meni je prije par godna otisla vozacka na mjesec dana. Ista prica. Kazna plus mjesec. Kaznu platio odmah a za vozacku mi rekli doci ce obavijest.
Jednu noc 10 i kusur, ja se zavalio u pidzamu gledam tv. Interfon zvono.
Ko je?
Mup Ks mozete li otvoriti.
Mene odmah presjeklo. Kontam starci nesto, sestra....sve sto ne treba.
Otvaram kad drot uz stepenice eto da donesem najkasnije prekosutra vozacku u cips.
Ja ih nagrdio pravo. Jebo te jeste normalni u 10 dolazite da mi kazete da nosim vozacku. Pa ne mozes nista dobro misliti da se desilo ako ti zvoni murija u 10 navece na vrata.
Idioti retardirani i oni koji im daju to da rade u gluha doba.
ITNet
Posts: 779
Joined: 30/09/2016 11:47

#1388 Re: mobilni radari tj kamere

Post by ITNet »

Ljudi zna li neko moram li ja cekati tu neku obavjest da predam vozacku ili mogu samoincijativno doci i predati vozacku na lezanje? Bezveze mi da moram cekati tu neku obavjest sad mi odgovara da to predam i rijesim poslace mi obavjest da je predam kad mi najvise bude trebala :-)
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#1389 Re: mobilni radari tj kamere

Post by bingov buraz »

Skinuli me na 61 ogranicenje 40,100 maraka kazna i mjesec zabrane i 2 boda nekakva :mrgreen:
Kaznu platio cekam obavijest da predam vozacku,kazu guzva neces do nove godine stici na red,uglavnom harac je bitan da se ubere a za vozacku nije frka :mrgreen:
Leon16v
Posts: 5789
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#1390 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Leon16v »

bingov buraz wrote:Skinuli me na 61 ogranicenje 40,100 maraka kazna i mjesec zabrane i 2 boda nekakva :mrgreen:
Kaznu platio cekam obavijest da predam vozacku,kazu guzva neces do nove godine stici na red,uglavnom harac je bitan da se ubere a za vozacku nije frka :mrgreen:
Nedavno su mog jarana ispred naplatnih kucica na autoputu klepili, kakav kretenluk
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#1391 Re: mobilni radari tj kamere

Post by milann1971 »

Leon16v wrote:
bingov buraz wrote:Skinuli me na 61 ogranicenje 40,100 maraka kazna i mjesec zabrane i 2 boda nekakva :mrgreen:
Kaznu platio cekam obavijest da predam vozacku,kazu guzva neces do nove godine stici na red,uglavnom harac je bitan da se ubere a za vozacku nije frka :mrgreen:
Nedavno su mog jarana ispred naplatnih kucica na autoputu klepili, kakav kretenluk
to je zaista sramotno, otimacina, fuuuuj.... :shock: :shock: :shock:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58735
Joined: 03/08/2010 19:04

#1392 Re: mobilni radari tj kamere

Post by kakavdanakneiskustvu »

ITNet wrote:Ljudi zna li neko moram li ja cekati tu neku obavjest da predam vozacku ili mogu samoincijativno doci i predati vozacku na lezanje? Bezveze mi da moram cekati tu neku obavjest sad mi odgovara da to predam i rijesim poslace mi obavjest da je predam kad mi najvise bude trebala :-)

negdje moze,bar u zenici,ali moras odmah platiti kaznu
novi_korisnik
Posts: 221
Joined: 09/04/2014 13:11

#1393 Re: mobilni radari tj kamere

Post by novi_korisnik »

Pozdrav,

Danas sam slucajno prošao na crveno na cengic vili. Skretao sa glavne ( smijer od ilidže) prema paromlinskoj, i nisam primjetio semafor prije šina, vec stao na onaj drugi pred glavnu cestu ( nisam nikog ugrozio, tramvaja nije bilo, pješackih tu nema, i kretao se brzinom od max 15km/h).. Policija je stajala na trotoaru ispred apoteke ( gdje je taxi stand).. Vjerovatno ako je gledao, mogao je primjetiti da sam prošao, jer je imao dobar pogled na citavu situaciju.. Kad sam stao na drugi semafor, skontam da ovi sto su bili iza mene stoje na prvom, tad sam primjetio da je policajac usao u vozilo..

Da li postoji sansa da mi napiše kaznu iako me nije zaustavio ? Također me zanima da li postoji mogucnost da koriste neku kameru i da me uspio snimiti pa da na osnovu videa piše kaznu... U pitanju je bio oznacen Golf 5...
Last edited by novi_korisnik on 31/05/2017 19:14, edited 1 time in total.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#1394 Re: mobilni radari tj kamere

Post by seoBIH »

Naravno da postoji sansa. Kao sto postoji sansa da zena zatrudni iako koristis kondom, a ona pije tablete.
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#1395 Re: mobilni radari tj kamere

Post by zdruzdjo »

Zasto ne bi postojala.
Leon16v
Posts: 5789
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#1396 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Leon16v »

Ja mislim da bi oni ipak vjerovatno krenuli za tobom
mostarurscu
Posts: 433
Joined: 12/09/2011 19:35

#1397 Re: mobilni radari tj kamere

Post by mostarurscu »

Danas sam se nategao na onom pravcu kad se iz Blagaja ukljucujes na magistralni put Mostar Nevesinje. I onda ide onaj pravac preko puta aerodromske piste. Tek kad sam prosao upratim ih sa desne strane uvuceni prema nekadasnjim podzemnim avionskim garazama, pogledam na sat..brzina 110 km/h. Sta mi je ocekivati ?
Ne znam ni koliko je ogranicenje tu u p.m.
User avatar
pink floydd
Posts: 6041
Joined: 04/01/2012 14:06
Location: Vinograd

#1398 Re: mobilni radari tj kamere

Post by pink floydd »

ja nemam pojma...al 110 nije sigurno i očekuj plavu kovertu ako su te slikali
User avatar
pink floydd
Posts: 6041
Joined: 04/01/2012 14:06
Location: Vinograd

#1399 Re: mobilni radari tj kamere

Post by pink floydd »

bingov buraz wrote:Skinuli me na 61 ogranicenje 40,100 maraka kazna i mjesec zabrane i 2 boda nekakva :mrgreen:
Kaznu platio cekam obavijest da predam vozacku,kazu guzva neces do nove godine stici na red,uglavnom harac je bitan da se ubere a za vozacku nije frka :mrgreen:

i mene su tako, ograničenje 50 a ja 79 gonio...ista kazna potpuno i još mi nije došla čestitka da predam vozačku iako je 3 sedmice prošlo :D
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#1400 Re: mobilni radari tj kamere

Post by seoBIH »

:lol: :lol: :lol: da neces vozati auto duzi period :mrgreen:
Post Reply