Mobilni radari / kamere

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#1301 Re: mobilni radari tj kamere

Post by walk_M-A-N »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/kanton- ... /170421073
"Ne smije niko pomislit da puni kantonalne budžete na način da uradi harač nad narodom i vozačima. Svi zakoni treba da imaju preventivnu, a onda represivnu mjeru. Ja sam više pobornik mišljenja da će preventiva puno više uraditi. Pitanje je da li su naši građani u stanju da plaćaju kazne koje su veće i od vrijednosti vozila koja voze. Treba se stavit u realne okvire", kazao je Mihaljević.
Ne znam je li ZOBS okvirni, ali jeste idiotski sa onim kaznama, i ova rečenica je za pozdraviti. Volio bih i da ostali ministri tako rade. I ne šalju patrole da slikaju na 61 i tako.
Neki dan bila vijest, 31 auto ukradeno u Sarajevu za mjesec a policija vratila 2. Nemaju se interesa tim baviti, pored kazni.
NediM17
Posts: 21684
Joined: 05/11/2009 11:49

#1302 Re: mobilni radari tj kamere

Post by NediM17 »

Darinka za predsjednika! :bih: :bih:

Ove nove kazne su prenapuhane i bolesne, a ogranicenja na cestama iz doba Fica.

Izjednacili prekoracenja na otvorenoj cesti i gradu, sto nikako ne moze biti isto.
Ne moze nikako biti isto prekoraciti ogranicenje brzine na autoputu za 21km/h i u zoni skola gdje je ogranicenje 30 isto toliko.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1303 Re: mobilni radari tj kamere

Post by supercali »

Kazne nisu napuhane nego su i male
E sad samo treba to ispeglati da ne budr isto grad i otvorena cesta
Samo nek povecaju kazne u gradu
NediM17
Posts: 21684
Joined: 05/11/2009 11:49

#1304 Re: mobilni radari tj kamere

Post by NediM17 »

premale, upravu si
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58735
Joined: 03/08/2010 19:04

#1305 Re: mobilni radari tj kamere

Post by kakavdanakneiskustvu »

treba naci nacin da osobama koje imaju hiljade i hiljade maraka neplaćenih kazni se to na neki nacin naplati
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#1306 Re: mobilni radari tj kamere

Post by zdruzdjo »

Ukoliko neko putuje u beograd ili malo dalje, Interesantna info
Napisao sam na drugoj temi ali evo i ovdje da ne bi neko zglajzao. Mozda.

negdje prije bg na ap iz pravca nisa stajem na neku pumpu da se baci toalet i provjere gume.
vrijeme oko 21:00. zaustavljam se a na pumpi a odmah ispred mene se zaustavlja kod goriva mitsubishi lancer. novija generacija. crni, zatamnjen, auspuh bijesan, pruge preko haube krova i gepeka. kako stajem tako iz istog izlazi policajac u fluo kombinezonu sa full lizalom i utokom i sipa gorivo drugi sjedi na suvozacevom mjestu. Kod retrovizora na sajbi KAMERA. PRESRETAC!?!?!?! da da presretac.
Znaci ideja vrh. izvedba jos bolja. navlakusa za wanabee rejsere samo taka. vec zamisljam nadobudnog klinca u bmw-u 5ici kako mu ovaj na 170-180 presjeca put i pali onaj led displej na zadnjoj sajbi. Da li je presretac ili covjek ima lancer-a a ima kameru da snima onako za svoju dusu, ne znam ali eto da znate ako idete eventualno tuda pa vidite nekoga tako.
U pamet. Kazu da su cifre straaaasne.
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#1307 Re: mobilni radari tj kamere

Post by zdruzdjo »

esso_sa wrote: .......... Bar je ja nikad nisam vidio na djelu. Isto kao i ona na Otoci
E tu na otoci ni ja nisam nikad vidio na djelu. Ali sam vidio njeno "djelo" kad mi je dosla cestitka prije par godina. Ja jos trazio sliku da vidim.
Veselo moja registracija u odlasku a ispod cifra 79km/h.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#1308 Re: mobilni radari tj kamere

Post by amar1994 »

zdruzdjo wrote:Ukoliko neko putuje u beograd ili malo dalje, Interesantna info
Napisao sam na drugoj temi ali evo i ovdje da ne bi neko zglajzao. Mozda.

negdje prije bg na ap iz pravca nisa stajem na neku pumpu da se baci toalet i provjere gume.
vrijeme oko 21:00. zaustavljam se a na pumpi a odmah ispred mene se zaustavlja kod goriva mitsubishi lancer. novija generacija. crni, zatamnjen, auspuh bijesan, pruge preko haube krova i gepeka. kako stajem tako iz istog izlazi policajac u fluo kombinezonu sa full lizalom i utokom i sipa gorivo drugi sjedi na suvozacevom mjestu. Kod retrovizora na sajbi KAMERA. PRESRETAC!?!?!?! da da presretac.
Znaci ideja vrh. izvedba jos bolja. navlakusa za wanabee rejsere samo taka. vec zamisljam nadobudnog klinca u bmw-u 5ici kako mu ovaj na 170-180 presjeca put i pali onaj led displej na zadnjoj sajbi. Da li je presretac ili covjek ima lancer-a a ima kameru da snima onako za svoju dusu, ne znam ali eto da znate ako idete eventualno tuda pa vidite nekoga tako.
U pamet. Kazu da su cifre straaaasne.
jeste , presretac je 100% :thumbup: , cini mi se 350 ili 400ks da je , mislim da nije samo jedan :D :run:

podsjeti me :D ,je li ovakav :)

zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#1309 Re: mobilni radari tj kamere

Post by zdruzdjo »

amar1994 wrote:[
jeste , presretac je 100% :thumbup: , cini mi se 350 ili 400ks da je , mislim da nije samo jedan :D :run:

podsjeti me :D ,je li ovakav :)

Nisam siguran ali mislim da je jos noviji model.
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#1310 Re: mobilni radari tj kamere

Post by milann1971 »

zdruzdjo wrote:Ukoliko neko putuje u beograd ili malo dalje, Interesantna info
Napisao sam na drugoj temi ali evo i ovdje da ne bi neko zglajzao. Mozda.

negdje prije bg na ap iz pravca nisa stajem na neku pumpu da se baci toalet i provjere gume.
vrijeme oko 21:00. zaustavljam se a na pumpi a odmah ispred mene se zaustavlja kod goriva mitsubishi lancer. novija generacija. crni, zatamnjen, auspuh bijesan, pruge preko haube krova i gepeka. kako stajem tako iz istog izlazi policajac u fluo kombinezonu sa full lizalom i utokom i sipa gorivo drugi sjedi na suvozacevom mjestu. Kod retrovizora na sajbi KAMERA. PRESRETAC!?!?!?! da da presretac.
Znaci ideja vrh. izvedba jos bolja. navlakusa za wanabee rejsere samo taka. vec zamisljam nadobudnog klinca u bmw-u 5ici kako mu ovaj na 170-180 presjeca put i pali onaj led displej na zadnjoj sajbi. Da li je presretac ili covjek ima lancer-a a ima kameru da snima onako za svoju dusu, ne znam ali eto da znate ako idete eventualno tuda pa vidite nekoga tako.
U pamet. Kazu da su cifre straaaasne.

i ne napisa sta je bilo kad si se probudio ???? dakle, takav presretac nema u SRB policiji....
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#1311 Re: mobilni radari tj kamere

Post by zdruzdjo »

milann1971 wrote: i ne napisa sta je bilo kad si se probudio ???? dakle, takav presretac nema u SRB policiji....

A boga ti, procita li ti sta sam ja napisao do kraja? Onako "just for fun".
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#1312 Re: mobilni radari tj kamere

Post by milann1971 »

procita jaro, nisi napisao Tihi don nego neku mastariju
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#1313 Re: mobilni radari tj kamere

Post by zdruzdjo »

Da da ljudi ovamo na drugom postu ne zakacise linkove, ja bih i povjerovao u to sto ti kazes. i fakat bih kontao da sam udahnuo malo dizela.
Ali onako si drcan pa mi se ne da bas raspravljati i debatovati.
http://www.blic.rs/vesti/hronika/najbrz ... at/45whg9k
broi01
Posts: 237
Joined: 15/01/2012 18:11
Location: Zenica

#1314 Re: mobilni radari tj kamere

Post by broi01 »

Meni svaka 2-3-mjeseca dodze kazna za prekoracenje brzine, mjerena sa mobilnim radarom.
I svaki put isto prekoracenje od 82km/h tacno mi je postalo sumnjivo ovo njihovo mjerenje.
Imam li ja pravo trazit sliku i da li naplacuju ovaj zahtjev?
Throttle
Posts: 13002
Joined: 10/06/2016 12:35

#1315 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Throttle »

Pa brate vozi ispod 70 :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#1316 Re: mobilni radari tj kamere

Post by drug_profi »

broi01 wrote:Meni svaka 2-3-mjeseca dodze kazna za prekoracenje brzine, mjerena sa mobilnim radarom.
I svaki put isto prekoracenje od 82km/h tacno mi je postalo sumnjivo ovo njihovo mjerenje.
Imam li ja pravo trazit sliku i da li naplacuju ovaj zahtjev?
Znas kako kazu svako moze zapet jednom, ali dvaput na isti kamen samo budala....
Ne nadji se uvrijedjen, ali pametan uci na tudjim greskama, budala na svojim, a sta je onda onaj koji nikako ne uci?
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#1318 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Dope_Man »

broi01 wrote:Meni svaka 2-3-mjeseca dodze kazna za prekoracenje brzine, mjerena sa mobilnim radarom.
I svaki put isto prekoracenje od 82km/h tacno mi je postalo sumnjivo ovo njihovo mjerenje.
Imam li ja pravo trazit sliku i da li naplacuju ovaj zahtjev?
Sad kad ovo procitam, i pogledam svoju cestitku od prosle sedmice.. 82.. :shock:
User avatar
Slo Burner
Posts: 5359
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#1319 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Slo Burner »

MOj komsija je cesto dobivao kazne za parkiranje i jednom dobije kaznu za radar kod Zenice u isto vrijeme kad i kaznu za parking u Gracanici i ispostavio se da je zigu istu treba kao i ovaj miliocioner u Gracanici i ovaj mu pisao kazne nako ofrlje
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#1320 Re: mobilni radari tj kamere

Post by drug_profi »

Evo znači može se i ovako.
Kad bi u SA ovo uspostavili, od kazni bi se namakle plate i za ove koji bi to pratili i tabirili, i još bi im preostalo.
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#1321 Re: mobilni radari tj kamere

Post by zdruzdjo »

Sinoc cca 21:00 iza mcdonalds-a radon plaza, u desnoj odvojnoj traci za dobrinju stoji scenic a ispred njega famozna 5-ica presretac. taman kako semafor hvata tako i stojim do njih. Ono bas upecatljive one antene na krovu i cini mi se da je 2.0 fsi ali se ne mogu zakleti. kako se pali semafor zavrsili i oni sa likom i krecemo. naravno trpaju se u traku za pravo ispred lika odmicem vidim ih u retrovizoru. uredno grupa vozila ih je provalila i svi voze po ogranicenju i uredno se daju zmigavci. vidim par puta prestrojavanje njihovo, pa ljepljenje za guzicu nekom audi-ju 6 pa opet....i tako. prodjem prije njih jer su zaostali i kod remiza-bazena me hvata semafor. oni odose u odlivnu traku prema bazenu. upali se zeleno zoooom odatle se utrpase u traku za pravo ono dziberski. ja koliko znam ne smiju ciniti prekrsaje dok nekoga ganjaju ukoliko nemaju rotaciju ili sl.
bas bi bilo dobro da se ganjaju sa nekim a da taj neko ima kameru nazad postavljenu.
sad i razumijem ruske vozace i pomamu za kamerama u autu.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#1322 Re: mobilni radari tj kamere

Post by condy »

Ja prošle sedmice u De na autoputu sam vozio iza policije. Čista suprotnost od naših, za primjer su, sve rade po propisu, svaki put žmigavac uključi kad mijenja traku, čeka da bude slobodna lijeva strana ne ubacuje se naglo, sklanja se vozilu koje ide brže u ljevoj traci, uvijek se vraća u srednju traku kad obiđe nekog u lijevoj, nisu vozili brzo iako nema ograničenja oko 150...pratio ih neko vrijeme i onda obišao. Pored njih na jednoj dionici bila nezgoda, prevnuo se kombi, zastoj a svi se pomjerili do krajnje desne strane i lijeve strane, da može policija proći sredinom. Policija regulisala saobraćaj nakon 10 minuta. Kad ljudi rade posao stručno i pedantno. :)
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#1323 Re: mobilni radari tj kamere

Post by drug_profi »

zdruzdjo wrote: sad i razumijem ruske vozace i pomamu za kamerama u autu.
DA ti pravo kazem ja bih to uveo kao obaveznu opremu u autu. Iskljucivo radi dokumentovanja prekrsaja, udesa i sl.
Stanes. Dobar dan kontrola zapisa. Utakne stik, presnimi tvoju voznju i poslije je pregleda. Ti dobijes kuci izvjestaj. Pohvalu ili kaznu.
Memorija da se moze samo citati a ne brisati. Automatsko brisanje nakon npr. 10 dana. To uopste ne bi skupo bilo.
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#1324 Re: mobilni radari tj kamere

Post by zforumas »

drugi profil wrote:
zdruzdjo wrote: sad i razumijem ruske vozace i pomamu za kamerama u autu.
DA ti pravo kazem ja bih to uveo kao obaveznu opremu u autu. Iskljucivo radi dokumentovanja prekrsaja, udesa i sl.
Stanes. Dobar dan kontrola zapisa. Utakne stik, presnimi tvoju voznju i poslije je pregleda. Ti dobijes kuci izvjestaj. Pohvalu ili kaznu.
Memorija da se moze samo citati a ne brisati. Automatsko brisanje nakon npr. 10 dana. To uopste ne bi skupo bilo.
I obavezno po jednu cokoladu i foliju, pa da mozemo umotavati dok oni to skidaju na stik
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#1325 Re: mobilni radari tj kamere

Post by MOSALJOZE »

Bilo bi dobro,kada bi na osnovu snimka policija mogla kažnjavati.Tako bi se mogli kontrolisati.Npr prestigne me na punoj,pošaljem video i oni to riješe.Imaju video dokaz,nema potrebe za svjedokom.
Po meni bi to bilo :thumbup:
Post Reply