Mobilni radari / kamere

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
novi_korisnik
Posts: 221
Joined: 09/04/2014 13:11

#1251 Re: mobilni radari tj kamere

Post by novi_korisnik »

Šta je sa ovim stacioniranim na A1 ?

Sinoc se vracam sa utakmice, vozim 112, pored mene prolazi BMW, znaci vozi bar 130, radar ništa. Mislim da bi se bar primjetilo ono blago crveno osvjetljenje
User avatar
drug_profi
Posts: 50604
Joined: 16/07/2012 16:00

#1252 Re: mobilni radari tj kamere

Post by drug_profi »

Mislim da taj slika na +21, tj. na 131.
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#1253 Re: mobilni radari tj kamere

Post by esso_sa »

novi_korisnik wrote: Slika u oba smjera..

Ima na stranici MUPa HNK svaki mjesec lista sa radarima.. Uvijek su precizni.. Imaju samo jedan radar u citavom Kantonu, tako da je par dana u Konjicu, par dana u Mostaru a par dana juzno dole
E *ebiga... Nema ovog najavljenog na stranici MUP HNK. Nemaju nista najavljeno za 25.03, odnosno kad je ovaj bio u zasjedi
novi_korisnik
Posts: 221
Joined: 09/04/2014 13:11

#1254 Re: mobilni radari tj kamere

Post by novi_korisnik »

esso_sa wrote:
novi_korisnik wrote: Slika u oba smjera..

Ima na stranici MUPa HNK svaki mjesec lista sa radarima.. Uvijek su precizni.. Imaju samo jedan radar u citavom Kantonu, tako da je par dana u Konjicu, par dana u Mostaru a par dana juzno dole
E *ebiga... Nema ovog najavljenog na stranici MUP HNK. Nemaju nista najavljeno za 25.03, odnosno kad je ovaj bio u zasjedi
E to nisam znao, znaci treba se paziti kad ga nema nigdje taj dan... Moguce da su posmatrali punu, mada ako je bio na Salakovcu 200-300m od znaka 70, snimao je 100% ...
User avatar
drug_profi
Posts: 50604
Joined: 16/07/2012 16:00

#1255 Re: mobilni radari tj kamere

Post by drug_profi »

kad bi dio od Jablanice do Mostara pokrio video nadzorom, namlatili bi se para samo zbog pune, čak i da ne koriste radar uopšte.
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#1256 Re: mobilni radari tj kamere

Post by esso_sa »

novi_korisnik wrote:
esso_sa wrote:
novi_korisnik wrote: Slika u oba smjera..

Ima na stranici MUPa HNK svaki mjesec lista sa radarima.. Uvijek su precizni.. Imaju samo jedan radar u citavom Kantonu, tako da je par dana u Konjicu, par dana u Mostaru a par dana juzno dole
E *ebiga... Nema ovog najavljenog na stranici MUP HNK. Nemaju nista najavljeno za 25.03, odnosno kad je ovaj bio u zasjedi
E to nisam znao, znaci treba se paziti kad ga nema nigdje taj dan... Moguce da su posmatrali punu, mada ako je bio na Salakovcu 200-300m od znaka 70, snimao je 100% ...
Definitivno su snimali i bili su upravo na toj dionici 70 km/h kod Salakovca, okrenuti prema Mostaru. Fino sam vidio foto aparat montiran iza sajbe i sjede njih dvojica unutra. Jedva ih i vidis jer su pravo tamna stakla na autu, vidis ljude unutra tek kad se bas priblizis. Onako iz daljine izgleda kao obicni auto parkiran na prosirenju pored ceste
novi_korisnik
Posts: 221
Joined: 09/04/2014 13:11

#1257 Re: mobilni radari tj kamere

Post by novi_korisnik »

drugi profil wrote:kad bi dio od Jablanice do Mostara pokrio video nadzorom, namlatili bi se para samo zbog pune, čak i da ne koriste radar uopšte.

Mlate oni i sad sto se tice pune. I sa tim se u potpunosti slazem. Skoro pa po citav dan pokrivaju pravce na kojima znaju da se prestize preko pune. Vidiš im samo glavu.. Također se treba paziti preticanja kolone vozila kao i da se preticanje ne pocne i ne zavrsi na punoj, jer ima par pravaca sa ispekidanom gdje također gledaju.. A što se tice radara, to u salakovcu je opravdano koliko toliko, jer je naselje.. A sama konfiguracija puta omogucava da drzis tempomat najmanje na 100km/h.. Cijelim putem Od mosta Begica i Begovica do Vrapcica :D . Budu na jos jednom ili dva mjesta u kanjonu, ali svaki put pod tablom za naselje i gdje je ogranicenje 70. Također ordinira i presretac ( škoda oktavija, legenda kaže da je siva) na ovom potezu, ali ja jos nisam imao priliku da ga primjetim, iako cesto vozim ovom dionicom.
Android Knego
Posts: 1558
Joined: 13/03/2012 08:11

#1258 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Android Knego »

novi_korisnik wrote:
esso_sa wrote:
Throttle wrote: Imaju i Golfa 4 tamnoplavog karavana, čuvaj se i njega :mrgreen:
Tamnoplavog Golfa 4 karavana imaju i u Hercegovini. 4Motion, zatamnjena stakla. Danas ga vidio nadomak Mostara, kod Grabovice, na potezu gdje je ogranicenje 70. Ima nesto kao klasicni foto aparat, montiran direktno na konzolu instrument table i slika onako kroz sofersajbu. Ne znam da li slika u oba pravca, ako slika zguza, na*ebao sam :)

Slika u oba smjera..

Ima na stranici MUPa HNK svaki mjesec lista sa radarima.. Uvijek su precizni.. Imaju samo jedan radar u citavom Kantonu, tako da je par dana u Konjicu, par dana u Mostaru a par dana juzno dole
a sta je sa onim laserskim radarom sto hvata sa ogromne daljine? prije 2-3 godine su me ulovili izmedju Jablanice i Mostara...
novi_korisnik
Posts: 221
Joined: 09/04/2014 13:11

#1259 Re: mobilni radari tj kamere

Post by novi_korisnik »

Image

Jel mislis na ovo ?
Naslovnica
Posts: 27896
Joined: 20/03/2013 15:38

#1260 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Naslovnica »

Ali je ova naša rijamu baš šupačka...šta će im koji qratz radar ispred naplatnih kućica iz pravca Sarajeva, ograničenje 40km/h. Niti bude udesa, niti problema, iako se brže vozi, niti je naselje, ma ništa...nego kao pravi drumski razbojnici.
FUJ!
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#1261 Re: mobilni radari tj kamere

Post by skafiskafsnjak »

Naslovnica wrote:Ali je ova naša rijamu baš šupačka...šta će im koji qratz radar ispred naplatnih kućica iz pravca Sarajeva, ograničenje 40km/h. Niti bude udesa, niti problema, iako se brže vozi, niti je naselje, ma ništa...nego kao pravi drumski razbojnici.
FUJ!
To samo kod nas ima...seljacine !
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#1262 Re: mobilni radari tj kamere

Post by skafiskafsnjak »

novi_korisnik wrote:
esso_sa wrote:
Tamnoplavog Golfa 4 karavana imaju i u Hercegovini. 4Motion, zatamnjena stakla. Danas ga vidio nadomak Mostara, kod Grabovice, na potezu gdje je ogranicenje 70. Ima nesto kao klasicni foto aparat, montiran direktno na konzolu instrument table i slika onako kroz sofersajbu. Ne znam da li slika u oba pravca, ako slika zguza, na*ebao sam :)

Slika u oba smjera..

Ima na stranici MUPa HNK svaki mjesec lista sa radarima.. Uvijek su precizni.. Imaju samo jedan radar u citavom Kantonu, tako da je par dana u Konjicu, par dana u Mostaru a par dana juzno dole
Neki dan mi prijatelja uslikalo, u Paprasku kod Jablanice. Dobra cesta, ali jbg naseljeno... isao 90kmh hahaha. 400km, bodovi i 2 mjeseca vozacka. Tacno se ne isplati zaebavati....
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#1263 Re: mobilni radari tj kamere

Post by esso_sa »

novi_korisnik wrote:Image

Jel mislis na ovo ?
Sa tim snimaju iz Golfa karavana sto sam ranije spomenuo. Velomatic radar, navedeno u rasporedu kontrola MUP HNK
skafiskafsnjak wrote: Neki dan mi prijatelja uslikalo, u Paprasku kod Jablanice. Dobra cesta, ali jbg naseljeno... isao 90kmh hahaha. 400km, bodovi i 2 mjeseca vozacka. Tacno se ne isplati zaebavati....
Koliko dugo je trebalo da mu dodje cestitka ?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#1264 Re: mobilni radari tj kamere

Post by skafiskafsnjak »

skafiskafsnjak wrote: Neki dan mi prijatelja uslikalo, u Paprasku kod Jablanice. Dobra cesta, ali jbg naseljeno... isao 90kmh hahaha. 400km, bodovi i 2 mjeseca vozacka. Tacno se ne isplati zaebavati....
Koliko dugo je trebalo da mu dodje cestitka ?[/quote]

3 dana :D

Ja sam nekoliko dana prije toga prosao , na istom mjestu , policija sa sluzbenim autom. I ja sam 90kmh isao :lol: :lol:
Cim sam dosao kuci, zovem ovog jednog prijatelja da mi provjeri, kad sreca kaze, nisu taj dan nigdje radari biili :lol: :lol:
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#1265 Re: mobilni radari tj kamere

Post by esso_sa »

skafiskafsnjak wrote:
Ja sam nekoliko dana prije toga prosao , na istom mjestu , policija sa sluzbenim autom. I ja sam 90kmh isao :lol: :lol:
Cim sam dosao kuci, zovem ovog jednog prijatelja da mi provjeri, kad sreca kaze, nisu taj dan nigdje radari biili :lol: :lol:
Pa to ga je onda skinuo ovaj isti, plavi Golf karavan. Kako neko ranije pomenu, voza se i slika na potezu Konjica - Mostar.
Uglavnom, treba paziti, kada ga vidis da stoji onako bezazleno pored ceste - puna kocnica :thumbup:
Moras proci pored njega da bi te izmjerio. Ne hvata mu radar onako na daljinu, tako da imas fore da usporis kada ga vidis
novi_korisnik
Posts: 221
Joined: 09/04/2014 13:11

#1266 Re: mobilni radari tj kamere

Post by novi_korisnik »

esso_sa wrote:
novi_korisnik wrote:Image

Jel mislis na ovo ?
Sa tim snimaju iz Golfa karavana sto sam ranije spomenuo. Velomatic radar, navedeno u rasporedu kontrola MUP HNK
Da ovo je malo starija verzija, ali to je to.. Kameru stave naprijed ili nazad, a ovo kuciste je nakaceno na zadnji bocni prozor i mozete primjetiti da je zadnji prozor spuštan za 2-3cm.. Što je najtužnije, ovaj model radara je dugo vremena bio na udaru kritika u Europi, cak su ljudi dobivali parnice na sudu. Radar je jako osjetljiv na nagib, tako da ako nije uštiman u mm vrlo lahko moze da pokazuje puno vecu brzinu od realne. Iako su svi radari pa cak i tonošci osjetljivi na nagib i imaju svi male vaservage, ovi su baš bili kriticni po pitanju toga..
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#1267 Re: mobilni radari tj kamere

Post by skafiskafsnjak »

novi_korisnik wrote:
Da ovo je malo starija verzija, ali to je to.. Kameru stave naprijed ili nazad, a ovo kuciste je nakaceno na zadnji bocni prozor i mozete primjetiti da je zadnji prozor spuštan za 2-3cm.. Što je najtužnije, ovaj model radara je dugo vremena bio na udaru kritika u Europi, cak su ljudi dobivali parnice na sudu. Radar je jako osjetljiv na nagib, tako da ako nije uštiman u mm vrlo lahko moze da pokazuje puno vecu brzinu od realne. Iako su svi radari pa cak i tonošci osjetljivi na nagib i imaju svi male vaservage, ovi su baš bili kriticni po pitanju toga..
U nas moli Boga da te ne uslika... na sudu samo mozes dobiti duplu kaznu.
novi_korisnik
Posts: 221
Joined: 09/04/2014 13:11

#1268 Re: mobilni radari tj kamere

Post by novi_korisnik »

skafiskafsnjak wrote:
novi_korisnik wrote:
Da ovo je malo starija verzija, ali to je to.. Kameru stave naprijed ili nazad, a ovo kuciste je nakaceno na zadnji bocni prozor i mozete primjetiti da je zadnji prozor spuštan za 2-3cm.. Što je najtužnije, ovaj model radara je dugo vremena bio na udaru kritika u Europi, cak su ljudi dobivali parnice na sudu. Radar je jako osjetljiv na nagib, tako da ako nije uštiman u mm vrlo lahko moze da pokazuje puno vecu brzinu od realne. Iako su svi radari pa cak i tonošci osjetljivi na nagib i imaju svi male vaservage, ovi su baš bili kriticni po pitanju toga..
U nas moli Boga da te ne uslika... na sudu samo mozes dobiti duplu kaznu.
Pa kod nas u sred grada iz ruke gađa, tu sva polemika završava
User avatar
drug_profi
Posts: 50604
Joined: 16/07/2012 16:00

#1269 Re: mobilni radari tj kamere

Post by drug_profi »

novi_korisnik wrote:
skafiskafsnjak wrote:
novi_korisnik wrote:
Da ovo je malo starija verzija, ali to je to.. Kameru stave naprijed ili nazad, a ovo kuciste je nakaceno na zadnji bocni prozor i mozete primjetiti da je zadnji prozor spuštan za 2-3cm.. Što je najtužnije, ovaj model radara je dugo vremena bio na udaru kritika u Europi, cak su ljudi dobivali parnice na sudu. Radar je jako osjetljiv na nagib, tako da ako nije uštiman u mm vrlo lahko moze da pokazuje puno vecu brzinu od realne. Iako su svi radari pa cak i tonošci osjetljivi na nagib i imaju svi male vaservage, ovi su baš bili kriticni po pitanju toga..
U nas moli Boga da te ne uslika... na sudu samo mozes dobiti duplu kaznu.
Pa kod nas u sred grada iz ruke gađa, tu sva polemika završava
Da ti kazem da je moj kolega sporio njegovo rucno gadjanje, pa je onda trazio potvrdu da je kalibrisan i uputstvo za upotrebu. Nisu mu htjeli pokazati nista, ali nisu ni kaznu pisali.
Njemu ne bi mrsko da ode u stanicu da isto trazi, i onda je pocelo izvinjavanje.
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#1270 Re: mobilni radari tj kamere

Post by walk_M-A-N »

Zna li neko koje je opravdanje za ono idiotsko ograničenje od 60 na brzoj cesti zapadni prilaz Sarajevu?
Kreteni tu stoje čitav dan jer i sami znaju da je to samo za pljačku, otimaju ogromne pare, obično od onih koji voze 70 ili 80, što je normalna brzina tu.
Je li se neko obraćao nadležnim sa protestom, upitom, bilo čim?
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1271 Re: mobilni radari tj kamere

Post by supercali »

Pa valjda ona prikljucenja u blazuju ima 3-4 i zbog toga su doveli brzu cestu u kategoriju obicne
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#1272 Re: mobilni radari tj kamere

Post by esso_sa »

walk_M-A-N wrote:Zna li neko koje je opravdanje za ono idiotsko ograničenje od 60 na brzoj cesti zapadni prilaz Sarajevu?
Kreteni tu stoje čitav dan jer i sami znaju da je to samo za pljačku, otimaju ogromne pare, obično od onih koji voze 70 ili 80, što je normalna brzina tu.
Je li se neko obraćao nadležnim sa protestom, upitom, bilo čim?
Taj znak ogranicenja je ostao iz vremena dok se cesta jos radila, pa se moralo usporiti zbog radova. Policija sada koristi (zloupotrebljava) "zaboravljeni" znak u svrhu lupanja ljudi po usima. Realno, tu bi trebalo stajati ogranicenje 80 km/h, a 60 km/h je trebalo pomjeriti na iskljucnu traku za Blazuj jer skreces u naselje, pa samim tim i usporavas na brzinu koja vazi za kretanje kroz naselja.
Stvar su dodatno usrali sto su na potezu kroz Blazuj ostavili i par cudnih "prikljucaka", plus onaj "skok" preko pruge, pa je sva cesta izgubila svoj smisao kao "brza cesta" i bez znakova ogranicenja
supercali wrote:Pa valjda ona prikljucenja u blazuju ima 3-4 i zbog toga su doveli brzu cestu u kategoriju obicne
Jok, nego je razlog ovaj sto sam napisao. Kada bi se zbog prikljucaka stavljala ogranicenja, onda bi na svakom autoputu bilo ograničenje 60 km/h gdje god postoji iskljucno-ukljucna traka ;-)
Last edited by esso_sa on 03/04/2017 12:34, edited 2 times in total.
axe22
Posts: 1788
Joined: 11/03/2013 21:21

#1273 Re: mobilni radari tj kamere

Post by axe22 »

Jucer sam kod Lukavca (semafori) prvi put vidio da imaju tronozac niski (nije standardne visine kao sto bude kad policajac nisani), ali nisam najbolje vidio u prolazu ima li dodatne opreme na njemu ili je samo standardni radar.
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#1274 Re: mobilni radari tj kamere

Post by esso_sa »

axe22 wrote:Jucer sam kod Lukavca (semafori) prvi put vidio da imaju tronozac niski (nije standardne visine kao sto bude kad policajac nisani), ali nisam najbolje vidio u prolazu ima li dodatne opreme na njemu ili je samo standardni radar.
Trebao si stati, strpat ga u gepek i pravo na PIK :mrgreen:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1275 Re: mobilni radari tj kamere

Post by supercali »

esso_sa wrote:
walk_M-A-N wrote:Zna li neko koje je opravdanje za ono idiotsko ograničenje od 60 na brzoj cesti zapadni prilaz Sarajevu?
Kreteni tu stoje čitav dan jer i sami znaju da je to samo za pljačku, otimaju ogromne pare, obično od onih koji voze 70 ili 80, što je normalna brzina tu.
Je li se neko obraćao nadležnim sa protestom, upitom, bilo čim?
Taj znak ogranicenja je ostao iz vremena dok se cesta jos radila, pa se moralo usporiti zbog radova. Policija sada koristi (zloupotrebljava) "zaboravljeni" znak u svrhu lupanja ljudi po usima. Realno, tu bi trebalo stajati ogranicenje 80 km/h, a 60 km/h je trebalo pomjeriti na iskljucnu traku za Blazuj jer skreces u naselje, pa samim tim i usporavas na brzinu koja vazi za kretanje kroz naselja.
Stvar su dodatno usrali sto su na potezu kroz Blazuj ostavili i par cudnih "prikljucaka", plus onaj "skok" preko pruge, pa je sva cesta izgubila svoj smisao kao "brza cesta" i bez znakova ogranicenja
supercali wrote:Pa valjda ona prikljucenja u blazuju ima 3-4 i zbog toga su doveli brzu cestu u kategoriju obicne
Jok, nego je razlog ovaj sto sam napisao. Kada bi se zbog prikljucaka stavljala ogranicenja, onda bi na svakom autoputu bilo ograničenje 60 km/h gdje god postoji iskljucno-ukljucna traka ;-)
Nisam rekao iskljucno ukljucna traka nego ukljucenja kao da je obicna T raskrsnica
Jer dole u blazuju u duzini mozda 200 metara ima 3-4 iskljucenja zbog naselja zbog onih prodavnica klinaca i sl
Post Reply