mobilna mreza halo

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#51 Re: mobilna mreza halo

Post by friskyoreo »

Koristite li ovih dana net na Haloo? Kakva je brzina?
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#52 Re: mobilna mreza halo

Post by made_in_sarajevo »

friskyoreo wrote:Koristite li ovih dana net na Haloo? Kakva je brzina?
1GB za 5KM pici bez problema i brzina je dobra, otvara bez problema
User avatar
Ljakan
Posts: 4684
Joined: 07/01/2014 09:48
Location: tuspas mene i sviju nas

#53 Re: mobilna mreza halo

Post by Ljakan »

Koliko mozes viber za 1gb interneta koristiti da pricas i saljes poruke,da li to puno trosi?Koristim ga samo na wifiju tako da neznam..
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#54 Re: mobilna mreza halo

Post by made_in_sarajevo »

haloo ima mogucnost pozivanja, tako da je tu za 5KM 1GB interneta najjeftinije,ja nisam vidio da ima gdje jeftinije. od telekoma se davno odustalo kad su se vidjele cijene :D
User avatar
Qler
Posts: 23605
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#55 Re: mobilna mreza halo

Post by Qler »

Ljakan wrote:Koliko mozes viber za 1gb interneta koristiti da pricas i saljes poruke,da li to puno trosi?Koristim ga samo na wifiju tako da neznam..
Viber Data Usage – Per Call

The bandwidth rate during a Viber call is approximately 240 KB per minute up and down, 14 MB per hour up and down.

You talk for 1 Minute – 240KB data is consumed
You talk for 1 hour on a call – 14MB data is consumed

Viber Data Usage – Per Message

Viber message is about 828 bytes per 500 English characters – approx 1KB per 500 characters
This is approx equal to 1KB per 5 short messages


U glavnom, porukat se mozes do sljedece godine, ali pozivi malo vise uzmu... eto 5h razgovora 70MB pojede...
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#56 Re: mobilna mreza halo

Post by friskyoreo »

Super za net, vidjeh na fb neko se žalio na brzinu, i na forumu ovdje pa stekoh dojam da problem neki ima.
ja sam predao zahtjev za prenos broja na halo. Dvoumio sam se izmedju mtel i halo. I išao bih na mtel, ali im je ona ponuda bila samo za ograničen period. Evo i sad su nešto opet izbacilo 5.5 KM 1.5 gb mjesec dana, što nije loše. Ali opet i to traje samo do kraja augusta. Tako da sam se ipak odlučio za Haloo. Jer net mi je najbitniji, poslije toga pozivi. BHT ubjedljivo najskuplji i najslabiju ponudu ima za prepaid. Kasni za ostalima uveliko.
Last edited by friskyoreo on 09/06/2015 10:23, edited 1 time in total.
User avatar
Qler
Posts: 23605
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#57 Re: mobilna mreza halo

Post by Qler »

Slika pojede onoliko MB koliko je teska, jedino ako ne radi neki resize originala, ista situacija je i sa videom.... ali postavio sam gore, koliko potrosi. U glavnom SMS je trenutno najskuplja opcija za komunikaciju kad sracunas kolicinu prenesenih podataka i cijenu koju ti naplate...
User avatar
Ljakan
Posts: 4684
Joined: 07/01/2014 09:48
Location: tuspas mene i sviju nas

#58 Re: mobilna mreza halo

Post by Ljakan »

Hvala za odgovore,jos samo da vidim ovo za prenos broja jel se to naplucuje i kako ide,nebih ovaj mjenjao..
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#59 Re: mobilna mreza halo

Post by made_in_sarajevo »

z u m b u l wrote:
made_in_sarajevo wrote:haloo ima mogucnost pozivanja, tako da je tu za 5KM 1GB interneta najjeftinije,ja nisam vidio da ima gdje jeftinije. od telekoma se davno odustalo kad su se vidjele cijene :D
pa jel tih 5 KM račun kao dopunu
ili opet moraš doplatit i dopunu
5KM je aktiviranje interneta 1GB, da se pozivi trose to je posebno. pod najbolja varijanta sam mislio da sa tom karticom ima mogucnost pozivanja i slanja sms i koristenje interneta, kao ultra kartica u bhtelecomu. samo sto ultra je smece tesko pogotovo internet. u trenutku gledanja ponuda haloo je bio najbolji sa 5KM=1gb interneta i traje 20 dana, dodatno se napuni kredit za pozive i sms. Mtela me sve nesto strah da u Sarajevu nemaju najbolji signal, inace Mtel koliko sam nedavno vidio u svemu ima bar za mrvu bolje usluge
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#60 Re: mobilna mreza halo

Post by friskyoreo »

Nije mtel tako sjajan na prepaid. Ja kako sam računao, na frend izadje minuta s PDV 0.28 uz obračunska 60 sec čini mi se. U to sam uracunao i minutu razgovora, uspostavu poziva sve sa PDV. Halo je opet tu bolji. Sto se tice sms tu su negdje čini mi se.
Mene kod halo samo brine roaming, imaju li ga uopšte kad se ode gdje vani...
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#61 Re: mobilna mreza halo

Post by made_in_sarajevo »

imas 3G koji preskupo placas,zato je smece. to govorno ne znam, 1KM i 5KM mislim da ide dopuna. haloo se najvise koristi kao kartica za internet na drugom mobitelu tako da vazda po 5KM se puni radi interneta. cijene poziva mislim da su 0.18pf/min, nisam bas siguran :D
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#62 Re: mobilna mreza halo

Post by made_in_sarajevo »

sam si pisao cijene na ovoj i drugoj temi, zato je ultra 3G preskup. na haloo kartici, platim 5KM aktiviranje interneta od 1GB i ta aktivacija traje 20 dana ili dok se ne potrosi 1GB. ako se potrosi 1GB za 3 dana opet moras kupiti aktivaciju interneta. isto ovako se placa i na ultra karticama buy and surf. platim 5KM kredita da zivkam, platim 5KM posebno i tamo ukucam kod kako vec ide da se aktivira internet 1GB.

haloo
5KM=1GB=20 dana ( 2x5KM=10=2GB=40 dana)
pozivi unutar haloo mreze su 0,00KM, prema ostalim mrezama 0,18pf,obracunska jedinica 60 sekundi

ultra buy and surf
13KM=1GB=30 dana
10KM=1GB=10 dana
pozivi unutra bh mobile mreze 0,24pf, 60 sekundi obracunska jedinica, prema ostalim mrezama isto 0,24pf. ovo je bez onih ultra prica,fun,sms i ostala sranja mada u ovim kao paketima jedino ultra fun da valja necemu.

ako tebi ultra opcenito nije pretjerano skupa i obicno klempanje po usima, ti bujrum koristi onda ultru. ja sam na papir bacio ultru i haloo jos prije par mjeseci i jednostavno vidio da je haloo daleko bolji od ultre.
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#63 Re: mobilna mreza halo

Post by friskyoreo »

z u m b u l wrote:šta to plaćaš 3G bolan

pa moraš nadopunit karticu haloo da bi dopunio i internet, znači nije to samo cijena dopune interneta, jer to nije kartica samo za internet
kolko ti traje vremenski to 5 KM, tj. kad moraš ponovo napunit da bi ostala kartica aktivna, a time i upotrebljiva i za internet
5 KM, traje 20 dana koliko i net i dobiješ 1 gb. S računaj koliko bi te 1 gb koštao u najjeftinijoj mogućoj opciji na BHT, buy and Surf. Plus, ako se uclanis u klub, ako dopunis ukupno 10 km za taj mjesec, dobiješ bonus 1 KM.
doff
Posts: 2329
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#64 Re: mobilna mreza halo

Post by doff »

Zumbul, poznat si od ranije. Kako ti samo nije mrsko svako malo pravit naloge?
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#65 Re: mobilna mreza halo

Post by made_in_sarajevo »

z u m b u l wrote:
made_in_sarajevo wrote:sam si pisao cijene na ovoj i drugoj temi, zato je ultra 3G preskup.
ja ne znam o čemu ti uopšte pričaš
jel znaš ti uopšte šta znači 3G...to nije ultra paket, bolan ne bio
ako haloo nema 3G mrežu ako sve ide sporom EDGE brzinom, onda to kurcu ne valja
džaba što je jeftinije
u paketu sa govornom karticom jeste haloo povoljniji u odnosu na bhtelecom ultru
ali nije u odnosu na mtelov postpaid gdje je kartica samo za internet, 2 GB za 11,7 KM u mjesecu a poslije isteka 2 GB i dalej internet ali sa smanjenom brzinom 64 kbs
koji lik jebote :-)

haloo ima 3G i ti me prosvjetli sta je 3G, jebo te mtel i mtel najbolji. uhvatio se jedne kartice gdje je samo mobilni internet i glavom kroz zid sa tim. plati sebi dial up ako hoces libo me racku. ja sam napisao sta je jeftinije i sta se cega dobije za koliko para. hajd sad mrs na mtel i divi se kako na kartici imas samo mobilni internet.

sto nesto imam osjecaj da je lik tek naucio sta je mobilna mreza i dosao pametovati
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#66 Re: mobilna mreza halo

Post by friskyoreo »

z u m b u l wrote:
friskyoreo wrote:
z u m b u l wrote:šta to plaćaš 3G bolan

pa moraš nadopunit karticu haloo da bi dopunio i internet, znači nije to samo cijena dopune interneta, jer to nije kartica samo za internet
kolko ti traje vremenski to 5 KM, tj. kad moraš ponovo napunit da bi ostala kartica aktivna, a time i upotrebljiva i za internet
5 KM, traje 20 dana koliko i net i dobiješ 1 gb. S računaj koliko bi te 1 gb koštao u najjeftinijoj mogućoj opciji na BHT, buy and Surf. Plus, ako se uclanis u klub, ako dopunis ukupno 10 km za taj mjesec, dobiješ bonus 1 KM.
KOLKO je minimalna dopuna na karticu i kolko vremenski traje !!?!?!'
mjesec, pola, dva....
minimalna je najmanja nego kod svih drugih operatera, i iznosi 1 KM i svaki prag traje bar 5 dana duže nego na BHT u.
I šaraf ajd sjasi s teme, imaš BHT temu i idi tamo trolaj
:-D
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#67 Re: mobilna mreza halo

Post by friskyoreo »

z u m b u l wrote:I kroz kolko vremena moras nadopunit opet 1 KM da bi kartica bila aktivna
Kroz 15 dana, mjesec, dva ...
Sve kartice su aktivne do 2020 godine, a ako 2020 dopunis za 1 KM rok trajanja se produžuje na sljedećih 10 godina. Osim ako BiH ne udje u eu, tada se trajanje ograničava na samo 3 godine. :-D
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#68 Re: mobilna mreza halo

Post by friskyoreo »

z u m b u l wrote:
friskyoreo wrote:
z u m b u l wrote:I kroz kolko vremena moras nadopunit opet 1 KM da bi kartica bila aktivna
Kroz 15 dana, mjesec, dva ...
Sve kartice su aktivne do 2020 godine, a ako 2020 dopunis za 1 KM rok trajanja se produžuje na sljedećih 10 godina. Osim ako BiH ne udje u eu, tada se trajanje ograničava na samo 3 godine. :-D
po tome je znači ne moraš ni dopunjavat za govornu opciju
samo rokat internet dopunu
ili sam nešto propustio....ili ti
na bhtelecomu uplatom 10 KM dopune, kartica je aktivna za pozive 1,5 mjesec
ako ponovo ne dopuniš, ne možeš zvati, samo primati pozive, izvjesno vrijeme, ne znam tačno koliko, ako i dalje ne dopuniš kartica se deaktivira
Eto vidiš da je Haloo bolji i u tome od svih ostalih.
:-D
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#69 Re: mobilna mreza halo

Post by friskyoreo »

z u m b u l wrote:haloo, pa ja tebe pitam jel bolji
kolko ti traje dopuna od 1 KM
treći put te pitam, kroz kolko moraš napravit novu dopunu da bi kartica ostala aktivna, da bi imao pozive i mogao dopunjavat internet
Čitaj sve ponovo, odgovoreno ti je
getriba
Posts: 391
Joined: 02/08/2014 09:40

#70 Re: mobilna mreza halo

Post by getriba »

Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#71 Re: mobilna mreza halo

Post by Alkos »

Ne znam šta nije jasno, nadoplatiš račun sa 5 KM i onda aktiviraš internet od 1gb. Račun ti traje 20 dana (dopuna od 5 km traje 20 dana), a i internet imaš 20 dana (1 GB). Obzirom da imaš 0 km na računu (broj je aktivan, kao i kartica), nadoplaćuješ po 1-2-3 KM, po potrebi. Kada ti istekne internet, ponoviš isto i eto ga. :mrgreen:
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2518
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#72 Re: mobilna mreza halo

Post by Del_Boy1 »

Image
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#73 Re: mobilna mreza halo

Post by friskyoreo »

:lol:
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#74 Re: mobilna mreza halo

Post by L u c i f e r »

Zumbule

Ti si u pravu, ultra je zakon. Niposto ne mijenjaj.

Lucifer over and out. :nargila:
User avatar
Ljakan
Posts: 4684
Joined: 07/01/2014 09:48
Location: tuspas mene i sviju nas

#75 Re: mobilna mreza halo

Post by Ljakan »

z u m b u l wrote: i dalje mi je povoljnija opcija kupovina zasebne mtel postpaid kartice samo za internet od 2 GB za 11,7 KM u mjesec dana
oklen ti to?vamo za 5km imas gigu i 20 dana ti vazi,kad ti istekne ti opet dopunis 5 i imas gigu plus jos 20 dana znaci za 5+5 40dana i 2 gige a kod mtela za 11,7km 2 gige i mjesec.
Post Reply