mobilna mreza halo

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
medeni99
Posts: 153
Joined: 08/11/2016 17:13

#326 Re: mobilna mreza halo

Post by medeni99 »

esmasaric wrote:Ukinuli su bonus.
Ne znam da li je to samo slučaj kod mene, ali kad uključim 3G opciju, ode mi kredit u par minuta.
Pokušavala sam i da ukucavam za 1km npr.samo, iako recimo imam 4KM. Ne, on skine sve što imam. I to poprilično brzo :roll:

E sad, kako da to stopiram na 1km, ili da samo uplačujem sebi markicu po markicu :D
ako nisi doplatila nijednu od 3 opcije interneta http://www.haloo.ba/mobilni-internet-s62
1 GB za 1 KM na dan
1 GB za 3 KM na 7 dana
2 GB za 8 KM na mjesec dana

NARAVNO da ti radi klasično internet i toliko skida
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#327 Re: mobilna mreza halo

Post by Sanjarko »

kloniran wrote:daj boba drug ne budi stipsa :mrgreen: :-D
Ma nisam stipsa, ak nisu mogli na onome svemu bit u plusu, mogli su zadrzat i bonus i dokup minuta al manje i minuta i bonusa.

Konto sam davat negdje oko 15 km mjesecno, sad je vec druga prica.
Alkos
Posts: 2722
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#328 Re: mobilna mreza halo

Post by Alkos »

Koliko ja znam ono su im bile promotivne ponude, sto znaci da traju jedan odredjeni period i ukidaju se. Ako ukidaju nesto vjerovatno je da su u minusu nakon toga i da im se ne isplati :mrgreen:

@Vizionar... :)
Ima li ista pozitivno? :D
User avatar
kloniran
Posts: 12184
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#329 Re: mobilna mreza halo

Post by kloniran »

Vizionar 1985 wrote:
kloniran wrote:daj boba drug ne budi stipsa :mrgreen: :-D
Ma nisam stipsa, ak nisu mogli na onome svemu bit u plusu, mogli su zadrzat i bonus i dokup minuta al manje i minuta i bonusa.

Konto sam davat negdje oko 15 km mjesecno, sad je vec druga prica.
ma vidim tri puta sam sebe kvotas pa reko da se nisi nabobao :D
medeni99
Posts: 153
Joined: 08/11/2016 17:13

#330 Re: mobilna mreza halo

Post by medeni99 »

Alkos wrote:Koliko ja znam ono su im bile promotivne ponude, sto znaci da traju jedan odredjeni period i ukidaju se. Ako ukidaju nesto vjerovatno je da su u minusu nakon toga i da im se ne isplati :mrgreen:

@Vizionar... :)
Ima li ista pozitivno? :D
ma nema kod njih nista pozitivno
najbolje im je da se vrate ili prebace na bht uhljebe
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#331 Re: mobilna mreza halo

Post by Sanjarko »

Alkos wrote:Koliko ja znam ono su im bile promotivne ponude, sto znaci da traju jedan odredjeni period i ukidaju se. Ako ukidaju nesto vjerovatno je da su u minusu nakon toga i da im se ne isplati :mrgreen:

@Vizionar... :)
Ima li ista pozitivno? :D
Bonus net. +
Relacija autoput SA-ZE slabo net radi. -
I sto upustvo nemaju mana, Ja se prepo da mi kartica nije blokirala a mane kodova. -
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#332 Re: mobilna mreza halo

Post by Sanjarko »

medeni99 wrote:
Alkos wrote:Koliko ja znam ono su im bile promotivne ponude, sto znaci da traju jedan odredjeni period i ukidaju se. Ako ukidaju nesto vjerovatno je da su u minusu nakon toga i da im se ne isplati :mrgreen:

@Vizionar... :)
Ima li ista pozitivno? :D
ma nema kod njih nista pozitivno
najbolje im je da se vrate ili prebace na bht uhljebe
Nisam na uhljebima, na mtelu sam.
+ bio davno na uhljebima, skoro godinu dana broj nisam koristio jos se nije ugasio. + za uhljebe.
11 mjeseci ne koristen broj, jos pozive prima.
Jest ne mos zvat al opet valja.
Officer Crabtree
Posts: 3540
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#333 Re: mobilna mreza halo

Post by Officer Crabtree »

o kojem bonusu govorite?

ako se misli na novi broj / prenos broja, to traje 6 mjeseci od aktivacije / prenosa...

internet paketi i dalje frceraju kako su i išli
User avatar
kloniran
Posts: 12184
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#334 Re: mobilna mreza halo

Post by kloniran »

Vizionar 1985 wrote:
Nisam na uhljebima, na mtelu sam.
+ bio davno na uhljebima, skoro godinu dana broj nisam koristio jos se nije ugasio. + za uhljebe.
11 mjeseci ne koristen broj, jos pozive prima.
Jest ne mos zvat al opet valja.
meni su rekli da moze 12 mjeseci tako, i ja sinoc probao jednu karticu i isto prima pozive i poruke :D
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#335 Re: mobilna mreza halo

Post by Sanjarko »

Officer Crabtree wrote:o kojem bonusu govorite?

ako se misli na novi broj / prenos broja, to traje 6 mjeseci od aktivacije / prenosa...

internet paketi i dalje frceraju kako su i išli
Ma mislim na ono na dopuni bonus, 50% je bio na dopunu od 5 km, al najvise mislim na dokup minuta,
moglo se kupit 20 i 50 minuta razgovora prema svim mrezama.
Znam i razumijem da im mozda nije rentabilno bilo ali su mogli to smanjiti, zadrzat al smanjit i bonus
i dokup minuta, dok ne bude rentabilno.

Ideja im je super bila.

Evo sada ima bonus od 10% ako nekog dovedes u haloo, juce mi poruka o tome stigla.
Bas za ovo ne znam, raja u nas se ne zajebava sa tim, jos pola raje IT nepismeno itd.

Mozda bude valjala ova Ideja nova al cisto sumnjam.
Stare Ideje bonus na dopunu i dokup minuta su bile pravo interesantne i sa njima bi usili sve ostale telekome.

Nisu ih morali ukinut skroz mogli su samo smanjit do granice neke gdje bi im bilo profitabilno.
Uglavnom te Ideje su im Super bile znam prepoznat sta valja a sta ne, gresku otkrit, manu ali i dobru stvar, prednost a ovo im je bila prednost.

Nemam bez razloga Ideja i Ideja, Vizija itd. i nadimak ovdje Vizionar.
Svaki dan smislim nesto novo Ideju, Izreku itd.

Frcam od toga.

Mana jos imaju, Upustvo mana.
Imaju i prednosti.
Officer Crabtree
Posts: 3540
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#336 Re: mobilna mreza halo

Post by Officer Crabtree »

:) oprosti morao si raspojasati viziju a ja mislio na internet :)

ta akcija interneta od 6 mjeseci mi je bila korisna kad sam prešao, al me malo nerivralo što nije od 1. nego od dana prenosa (kod mene bio 7.) tako da ni tamo ni vamo, moraš dokupit do 7 a ne može tih 550mb trajati onda do 31 :)...

al dobro je kako sam bio na bh telecomu i kako su me uzimali na lopate... meni na halo mjesečno ode 12km (8 internet 4 pozivi i poruke)... zadovoljan za sad
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#337 Re: mobilna mreza halo

Post by Sanjarko »

Officer Crabtree wrote::) oprosti morao si raspojasati viziju a ja mislio na internet :)

ta akcija interneta od 6 mjeseci mi je bila korisna kad sam prešao, al me malo nerivralo što nije od 1. nego od dana prenosa (kod mene bio 7.) tako da ni tamo ni vamo, moraš dokupit do 7 a ne može tih 550mb trajati onda do 31 :)...

al dobro je kako sam bio na bh telecomu i kako su me uzimali na lopate... meni na halo mjesečno ode 12km (8 internet 4 pozivi i poruke)... zadovoljan za sad
Pa dobar je, ne kazem da ne valja al su im one ponude bile pravo dobre.
Mana upustvo, mane ga, za nas IT nepismene i laike to je problem.
Za ovo za net ne znam meni izgleda od aktivacije cak i kredit vazi od aktivacije 15 dana samo.

BH tel je stvarno skup, jos su raji ukinuli one naj brojeve, ne mogu se ukljucit vise besplatno.
Mene moji optuzili da im Ja nisam slucajno to uradio.

PS. Imas dodatnih opcija, slucajno Sestra otkrila posto je ona na BH tel ukucala *100# i izbacilo ponudu svu.
Mozes cak i kredu nekom prebacit itd.

Samo pukni kod da vidis sve, al opet mozda znate vec za ovo. Ja nisam znao.
Pozdrav.
Rosso
Posts: 191
Joined: 23/06/2010 23:39

#338 Re: mobilna mreza halo

Post by Rosso »

I ja se prebacujem definitivno. Mislio sam da je mana što se ne može slati kredit od drugi broj, ali evo skontah da moze.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#339 Re: mobilna mreza halo

Post by avaks »

Može se slati kredit, lično probao i radi bez problema :thumbup:
*100# i prati upute :thumbup:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#340 Re: mobilna mreza halo

Post by Sanjarko »

avaks wrote:Može se slati kredit, lično probao i radi bez problema :thumbup:
*100# i prati upute :thumbup:
Ma meni sestra to slucajno otkrila a ja skonto.
Ona na bh telekomu, pukla 100 da provjeri kredit koliko mi je potrosila i izbaci ovo, skocio i reko bona sta radis sjebat ces nest, jer nisu isti kodovi.

Tek neki dan mi dosla poruka o ovom kodu, da ima.
Super stvar, al one su im ponude stare akcijske stvarno fakat bile dobre.
Sto sam naveo prethodno ono dokup minuta.

Mogli su samo smanjit ponudu za dokup minuta al je nisu morali skroz ukinut.
Jos ak uvedu ko free ono za net flat poslije potrosenog pa makar bilo i 32 i to bi pun pogodak bio.

Ma zadovoljan sam, jos bonus trosim, krede nista nove nisam spuco.
Sad tek cu malo dokupit neta.
U Zenici net izgleda dobro radi, hvata dobro, nisam mjerio, al nista nije od mtela sporiji meni se cini.
User avatar
Grof
Posts: 562
Joined: 24/02/2002 00:00

#341 Re: mobilna mreza halo

Post by Grof »

-
Last edited by Grof on 31/10/2017 22:00, edited 1 time in total.
Alkos
Posts: 2722
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#342 Re: mobilna mreza halo

Post by Alkos »

Grof wrote:Uskoro i na haloo smanjenje brzine nakon potrošene opcije za mobilni internet. :thumbup:
Otkud ti ta info, evo gledam im na fb stranici ne pise nista? :) Super bi to bilo, to bi im bio pravi potez.
User avatar
kloniran
Posts: 12184
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#343 Re: mobilna mreza halo

Post by kloniran »

Meni dosta i onaj gratis 600Mb tamam mi bude mjesec :D
User avatar
Grof
Posts: 562
Joined: 24/02/2002 00:00

#344 Re: mobilna mreza halo

Post by Grof »

-
Last edited by Grof on 31/10/2017 22:01, edited 1 time in total.
sarajlija1971
Posts: 314
Joined: 12/12/2011 20:05

#345 Re: mobilna mreza halo

Post by sarajlija1971 »

kloniran wrote:Meni dosta i onaj gratis 600Mb tamam mi bude mjesec :D
Isti sam :D
User avatar
kEEp1337
Posts: 17
Joined: 03/01/2017 12:06

#346 Re: mobilna mreza halo

Post by kEEp1337 »

Zna li ko da li bi radio haloo mobilni internet ako bi npr ukljucio internet od 2gb na mjesec dana u bosni, i u toku tih mjesec dana odem u hrvatsku ili neku drugu zemlju, hoce li i dalje raditi mobilni internet i hoce li mi se jos sta dodatno naplacivati s obzirom da sam u drugoj drzavi ?
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#347 Re: mobilna mreza halo

Post by avaks »

Ne radi u roamingu, barem ne bonusi a ići će mobilni po cijenama Bog zna kojim (28KM za 1MB možda) :mrgreen:
A vala u Hrvatskoj imaš 5 giga za neku siću tako da ne vidim razlog da tamo ne kupiš neku karticu ili bilo gdje u komšiluku.
Mislim da samo u CG su cijene papanske kao kod nas a ostali su već odavno na 4G i veoma povoljno možeš kupiti gige.
User avatar
kEEp1337
Posts: 17
Joined: 03/01/2017 12:06

#348 Re: mobilna mreza halo

Post by kEEp1337 »

Pa koji ima roaming opciju od ovih nasih operatera, gledo sam malo po netu i haloo mi se cini nekako najbolji sto se tice cijene i usluga koje pruza, jest da nema roaming al dobro bi bilo da uvedu i to, a i ovo sto je neko rekao da ce uskoro uvesti i da se koristi internet uz minimalnu brzinu i kad se prijedje limit.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#349 Re: mobilna mreza halo

Post by avaks »

A ima roaming ba ali to je bacanje para. Ja ti sad velim da je 15-20-30km 1MB prometa... Dok otvoris novosti skine ti 50km sa racuna ako vec imas toliko pa ne vidim poentu toga.
Pozivi i poruke su isto skupe, radice ti koju god karticu uzmes ali ako ti se isplati placati 1km za minutu poziva ili poruku onda fakat imas love na bacanje.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#350 Re: mobilna mreza halo

Post by Sanjarko »

Ne vidim Ja problem. Kupi karticu ko i ovdje sto se moze kupit i kad iskoristi da nekom.
Evo Ja kontam dam halo karticu sestri ako htjedne i ako ne uvede halo ovaj net po smanjenoj brzini.
Naravno ako go fri izbaci dopune ne samo po pumpama i slicno.

Dobro nije ni ovo halo lose, ali trazim alternativu mtelu. Da uvede halo net po smanjenoj brzini nakon potrosenog i da uvede da se gasi net kad istekne dokup i bonus, odmah bi mtel ukino. Samo bi furo halo.
Post Reply