mobilna mreza halo

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#301 Re: mobilna mreza halo

Post by kloniran »

damdam6 wrote:
kloniran wrote:Evo ja kuci nemam ni na mtelu ni na bht 3G, a donedavno nisam imao ni na eronetu 3G mrezu, i pocetkom mjeseca ubacim haloo karticu, kad hop pojavi se 3G i poprilicno dobar signal :D

samo mana kako su popravili mjerace brzo ode onih 500 MB :D
Moze li se pored tih 500mb aktivirati i ona ponuda npr od 2gb..? istovremeno i to..ili se mora sacekati da se 500mb istrosi :)
nisam probao
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#302 Re: mobilna mreza halo

Post by Maharadza »

damdam6 wrote:
kloniran wrote:Evo ja kuci nemam ni na mtelu ni na bht 3G, a donedavno nisam imao ni na eronetu 3G mrezu, i pocetkom mjeseca ubacim haloo karticu, kad hop pojavi se 3G i poprilicno dobar signal :D

samo mana kako su popravili mjerace brzo ode onih 500 MB :D
Moze li se pored tih 500mb aktivirati i ona ponuda npr od 2gb..? istovremeno i to..ili se mora sacekati da se 500mb istrosi :)
Možeš ti aktivirati dodatni internet paket (npr. taj od 2gb), ali će ti prvo skidati sa tih 500MB (što ide provjera *102*2#) pa tek onda dodatni koji si aktivirao/dokupio!

I slažem se sa @kloniran da se limit brzo "topi", mes'čini da sada još brže ispucam ovih 500MB bonusa nego onih 350MB koliko su ranije davali! Valjda se čovjek uz veći bonus opusti pa ne pazi kao ranije!? :mrgreen:

A u par navrata se i zaboravio "prebaciti" sa 3G na Wifi nakon što sam stigao kući, jer je brzina na 3G dovoljna da bukvalno ne primjetim razliku! :mrgreen:
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#303 Re: mobilna mreza halo

Post by kloniran »

Maharadza wrote:
damdam6 wrote:
kloniran wrote:Evo ja kuci nemam ni na mtelu ni na bht 3G, a donedavno nisam imao ni na eronetu 3G mrezu, i pocetkom mjeseca ubacim haloo karticu, kad hop pojavi se 3G i poprilicno dobar signal :D

samo mana kako su popravili mjerace brzo ode onih 500 MB :D
Moze li se pored tih 500mb aktivirati i ona ponuda npr od 2gb..? istovremeno i to..ili se mora sacekati da se 500mb istrosi :)
Možeš ti aktivirati dodatni internet paket (npr. taj od 2gb), ali će ti prvo skidati sa tih 500MB (što ide provjera *102*2#) pa tek onda dodatni koji si aktivirao/dokupio!

I slažem se sa @kloniran da se limit brzo "topi", mes'čini da sada još brže ispucam ovih 500MB bonusa nego onih 350MB koliko su ranije davali! Valjda se čovjek uz veći bonus opusti pa ne pazi kao ranije!? :mrgreen:

A u par navrata se i zaboravio "prebaciti" sa 3G na Wifi nakon što sam stigao kući, jer je brzina na 3G dovoljna da bukvalno ne primjetim razliku! :mrgreen:
po pravilu je prioritet bonus sa kracim trajanjem, u ovom slucaju npr kad dokupis gigu
sutra cu dokupiti gigu pa cemo vidjeti kako ide

a za trosenje, mene je bas iznenadilo

evo do danas mi ostalo 230 MB
bas leti bonus :mrgreen:
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#304 Re: mobilna mreza halo

Post by hakazvaka »

kloniran wrote:
Maharadza wrote:
damdam6 wrote:
Moze li se pored tih 500mb aktivirati i ona ponuda npr od 2gb..? istovremeno i to..ili se mora sacekati da se 500mb istrosi :)
Možeš ti aktivirati dodatni internet paket (npr. taj od 2gb), ali će ti prvo skidati sa tih 500MB (što ide provjera *102*2#) pa tek onda dodatni koji si aktivirao/dokupio!

I slažem se sa @kloniran da se limit brzo "topi", mes'čini da sada još brže ispucam ovih 500MB bonusa nego onih 350MB koliko su ranije davali! Valjda se čovjek uz veći bonus opusti pa ne pazi kao ranije!? :mrgreen:

A u par navrata se i zaboravio "prebaciti" sa 3G na Wifi nakon što sam stigao kući, jer je brzina na 3G dovoljna da bukvalno ne primjetim razliku! :mrgreen:
po pravilu je prioritet bonus sa kracim trajanjem, u ovom slucaju npr kad dokupis gigu
sutra cu dokupiti gigu pa cemo vidjeti kako ide

a za trosenje, mene je bas iznenadilo

evo do danas mi ostalo 230 MB
bas leti bonus :mrgreen:
samo moras airplane mode upalit ugasit da bi ti se koristio taj drugi bonus :D
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#305 Re: mobilna mreza halo

Post by kloniran »

:lol: :mrgreen:
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#306 Re: mobilna mreza halo

Post by kloniran »

Kad se dokupi net, u ovom slucaju giga opet prvo ide prioritet na trosenje besplatnog dodjeljenog neta, nema logike al jbg :roll:
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#307 Re: mobilna mreza halo

Post by hakazvaka »

kloniran wrote:Kad se dokupi net, u ovom slucaju giga opet prvo ide prioritet na trosenje besplatnog dodjeljenog neta, nema logike al jbg :roll:
Moras samo airplane mode on -> off, 100% ide prvo dokupljeni ako ovo uradis...
damdam6
Posts: 64
Joined: 01/06/2016 23:54

#308 Re: mobilna mreza halo

Post by damdam6 »

kloniran wrote:Kad se dokupi net, u ovom slucaju giga opet prvo ide prioritet na trosenje besplatnog dodjeljenog neta, nema logike al jbg :roll:
A u redu je sve to cini mi se pa kako god..povoljno i to..Samo ja evo jos cekam da mi prebace broj u haloo..u Pon poslao onaj online zathjev i kao sad treba da mi dodje na adresu dokumentacija ali je nigdje jos..juce zvao kor.centar kaze zena ''u sistemu sam''..sta god to znacilo :) konto sam bice gotovo sve ove hefte al jbg. makar su mi rekli da ide brzo
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#309 Re: mobilna mreza halo

Post by kloniran »

hakazvaka wrote:
kloniran wrote:Kad se dokupi net, u ovom slucaju giga opet prvo ide prioritet na trosenje besplatnog dodjeljenog neta, nema logike al jbg :roll:
Moras samo airplane mode on -> off, 100% ide prvo dokupljeni ako ovo uradis...

Je*ao li te airplane mod :D :lol:
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#310 Re: mobilna mreza halo

Post by avaks »

Možeš ti i telefon ugasiti/upaliti ili restart ali lakša opcija ti je airplane mode :lol: :mrgreen:
damdam6
Posts: 64
Joined: 01/06/2016 23:54

#311 Re: mobilna mreza halo

Post by damdam6 »

555MB..najs :D
Schlauf2
Posts: 366
Joined: 03/01/2013 21:58

#312 Re: mobilna mreza halo

Post by Schlauf2 »

Ima li jos neko probleme s provjerom stanja bonus MB-a (ovih 555 svakog mjeseca)? Nakon unosa koda za provjeru *102*2# izbacuje poruku "Nema podataka za Vas upit."

S obzirom da mi ne skida pare s racuna mogu zakljuciti da je usluga i dalje aktivna ali se stanje preko operatera ne moze provjeriti.
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#313 Re: mobilna mreza halo

Post by kloniran »

Schlauf2 wrote:Ima li jos neko probleme s provjerom stanja bonus MB-a (ovih 555 svakog mjeseca)? Nakon unosa koda za provjeru *102*2# izbacuje poruku "Nema podataka za Vas upit."

S obzirom da mi ne skida pare s racuna mogu zakljuciti da je usluga i dalje aktivna ali se stanje preko operatera ne moze provjeriti.
i kod mene isti slucaj :roll:
Schlauf2
Posts: 366
Joined: 03/01/2013 21:58

#314 Re: mobilna mreza halo

Post by Schlauf2 »

Evo danas proradilo.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#315 Re: mobilna mreza halo

Post by Sanjarko »

Resetovao Telefon na tvornicke postavke radi Clean Mastera jer mi je sve vise i vise memorije zauzimao.
Stavim SIM haloo karticu, nov start paket, upalim mane PIN ne trazi, a kartica aktivirala se izgleda bez PINa.
Greska isto ima nece da mi kopira u SIM haloo SMS sto sam dobio pozdravne itd.
Najgore upustva mane u paketu, mane kodova nigdje za aktivaciju bilo cega.
Ne pise nigdje haloo nego pise Eronet02.

Ne sjecam se, sta sve.
Nisam dobro ovdje objasnio sve, ne mogu da objasnim dobro.
Sjebalo mi dan citav, ova zajebancija, klonuo.

Uopste PIN ne trazi nije ni pri pokretanju paketa trazilo PIN.

Znam malo je sve ovo konfuzno sto sam napisao, al stvarno ne mogu da objasnim sta se sve dogodilo.

Uglavnom ima mana haloo, velika mana sto mane Upustva.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#316 Re: mobilna mreza halo

Post by Sanjarko »

Vise o Lampica paketu ima nego o haloo. :roll:
medeni99
Posts: 153
Joined: 08/11/2016 17:13

#317 Re: mobilna mreza halo

Post by medeni99 »

Vizionar 1985 wrote:Resetovao Telefon na tvornicke postavke radi Clean Mastera jer mi je sve vise i vise memorije zauzimao.
Stavim SIM haloo karticu, nov start paket, upalim mane PIN ne trazi, a kartica aktivirala se izgleda bez PINa.
Greska isto ima nece da mi kopira u SIM haloo SMS sto sam dobio pozdravne itd.
Najgore upustva mane u paketu, mane kodova nigdje za aktivaciju bilo cega.
Ne pise nigdje haloo nego pise Eronet02.

Ne sjecam se, sta sve.
Nisam dobro ovdje objasnio sve, ne mogu da objasnim dobro.
Sjebalo mi dan citav, ova zajebancija, klonuo.

Uopste PIN ne trazi nije ni pri pokretanju paketa trazilo PIN.

Znam malo je sve ovo konfuzno sto sam napisao, al stvarno ne mogu da objasnim sta se sve dogodilo.

Uglavnom ima mana haloo, velika mana sto mane Upustva.
sta ti to znači "mane"
koji će ti kurac PIN ljudi pametni, većina korisnika i ne želi ili naknadno ukine zahtjev za PIN
imaš internet i haloo stranicu za sve što ti nije jasno
potrebno samo APN novi unijet web. haloo. ba
ostalo sve ok i čista petica za haloo
najbolji od svih
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#318 Re: mobilna mreza halo

Post by Sanjarko »

medeni99 wrote:
Vizionar 1985 wrote:Resetovao Telefon na tvornicke postavke radi Clean Mastera jer mi je sve vise i vise memorije zauzimao.
Stavim SIM haloo karticu, nov start paket, upalim mane PIN ne trazi, a kartica aktivirala se izgleda bez PINa.
Greska isto ima nece da mi kopira u SIM haloo SMS sto sam dobio pozdravne itd.
Najgore upustva mane u paketu, mane kodova nigdje za aktivaciju bilo cega.
Ne pise nigdje haloo nego pise Eronet02.

Ne sjecam se, sta sve.
Nisam dobro ovdje objasnio sve, ne mogu da objasnim dobro.
Sjebalo mi dan citav, ova zajebancija, klonuo.

Uopste PIN ne trazi nije ni pri pokretanju paketa trazilo PIN.

Znam malo je sve ovo konfuzno sto sam napisao, al stvarno ne mogu da objasnim sta se sve dogodilo.

Uglavnom ima mana haloo, velika mana sto mane Upustva.
sta ti to znači "mane"
koji će ti kurac PIN ljudi pametni, većina korisnika i ne želi ili naknadno ukine zahtjev za PIN
imaš internet i haloo stranicu za sve što ti nije jasno
potrebno samo APN novi unijet web. haloo. ba
ostalo sve ok i čista petica za haloo
najbolji od svih
Nema=Mane

Sve sad udure=dure=uredu.
Odnio na provjeru, radi, poruke jest neke nije htjelo kopirat al se dosjetio da tekst kopiram i sam ih sebi posaljem i snimim na SIM.
PIN ne trazi, iako po upustvu pise da za aktivaciju SIMa je potreban.
Prepo se zbog toga sto nije trazio PIN, reko da nije blokirala kartica.
Svejedno sam ga htjeo ugasit PIN.

U servisu mi net nastimali itd. sve dure sad.
Al neke moje konstantacije stoje.

Stoji sto se tice ponude da je medzu najboljima, al i ovo ostalo moraju rijesiti.
Jbg nismo svi IT pismeni ni inace Pismeni, Obrazovani, jos mnogi od nas smo Hendikepirani itd.

Mora se raditi na User Friendly, ili ti ga na Naski Korisnicko Prijateljski, Prijateljski za Korisnika.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#319 Re: mobilna mreza halo

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote:
medeni99 wrote:
Vizionar 1985 wrote:Resetovao Telefon na tvornicke postavke radi Clean Mastera jer mi je sve vise i vise memorije zauzimao.
Stavim SIM haloo karticu, nov start paket, upalim mane PIN ne trazi, a kartica aktivirala se izgleda bez PINa.
Greska isto ima nece da mi kopira u SIM haloo SMS sto sam dobio pozdravne itd.
Najgore upustva mane u paketu, mane kodova nigdje za aktivaciju bilo cega.
Ne pise nigdje haloo nego pise Eronet02.

Ne sjecam se, sta sve.
Nisam dobro ovdje objasnio sve, ne mogu da objasnim dobro.
Sjebalo mi dan citav, ova zajebancija, klonuo.

Uopste PIN ne trazi nije ni pri pokretanju paketa trazilo PIN.

Znam malo je sve ovo konfuzno sto sam napisao, al stvarno ne mogu da objasnim sta se sve dogodilo.

Uglavnom ima mana haloo, velika mana sto mane Upustva.
sta ti to znači "mane"
koji će ti kurac PIN ljudi pametni, većina korisnika i ne želi ili naknadno ukine zahtjev za PIN
imaš internet i haloo stranicu za sve što ti nije jasno
potrebno samo APN novi unijet web. haloo. ba
ostalo sve ok i čista petica za haloo
najbolji od svih
Nema=Mane

Sve sad udure=dure=uredu.
Odnio na provjeru, radi, poruke jest neke nije htjelo kopirat al se dosjetio da tekst kopiram i sam ih sebi posaljem i snimim na SIM.
PIN ne trazi, iako po upustvu pise da za aktivaciju SIMa je potreban.
Prepo se zbog toga sto nije trazio PIN, reko da nije blokirala kartica.
Svejedno sam ga htjeo ugasit PIN.

U servisu mi net nastimali itd. sve dure sad.
Al neke moje konstantacije stoje.

Stoji sto se tice ponude da je medzu najboljima, al i ovo ostalo moraju rijesiti.
Jbg nismo svi IT pismeni ni inace Pismeni, Obrazovani, jos mnogi od nas smo Hendikepirani itd.

Mora se raditi na User Friendly, ili ti ga na Naski Korisnicko Prijateljski, Prijateljski za Korisnika.
PS. Medeni nije uredu odmah napast nekoga za nesto kad se zali na nesto i kada kaze da nesto nije uredu i da ima gresku.
Jer da nema nas sa Zalbama, i nas koji Greske otkrijemo tapkali bi, stojali bi u mjestu.
Ne bi napredovali uopste, ne bi napredovali na bolje.
A to nam je svima cilj, zar ne?
medeni99
Posts: 153
Joined: 08/11/2016 17:13

#320 Re: mobilna mreza halo

Post by medeni99 »

damdam6 wrote:
kloniran wrote:Kad se dokupi net, u ovom slucaju giga opet prvo ide prioritet na trosenje besplatnog dodjeljenog neta, nema logike al jbg :roll:
A u redu je sve to cini mi se pa kako god..povoljno i to..Samo ja evo jos cekam da mi prebace broj u haloo..u Pon poslao onaj online zathjev i kao sad treba da mi dodje na adresu dokumentacija ali je nigdje jos..juce zvao kor.centar kaze zena ''u sistemu sam''..sta god to znacilo :) konto sam bice gotovo sve ove hefte al jbg. makar su mi rekli da ide brzo
jesil bio na bhtelekomu
nešto mi je drago ako su uhljupi izgubili još jednog
jedan po jedan....kad bude sve manje i ostanu sjebani, valjda že doći pameti
1 GB za 13 KM ......degenereici
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#321 Re: mobilna mreza halo

Post by Sanjarko »

Jel Haloo ukino onu opciju dokup minuta i onaj bonus na kupovinu dopune.
Izgleda da jesu.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#322 Re: mobilna mreza halo

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote:Jel Haloo ukino onu opciju dokup minuta i onaj bonus na kupovinu dopune.
Izgleda da jesu.
Sa ovim obodvoje su sili sve telekome.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#323 Re: mobilna mreza halo

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote:
Vizionar 1985 wrote:Jel Haloo ukino onu opciju dokup minuta i onaj bonus na kupovinu dopune.
Izgleda da jesu.
Sa ovim obodvoje su sili sve telekome.
Glup potez ak jesu.
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#324 Re: mobilna mreza halo

Post by kloniran »

daj boba drug ne budi stipsa :mrgreen: :-D
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#325 Re: mobilna mreza halo

Post by esmasaric »

Ukinuli su bonus.
Ne znam da li je to samo slučaj kod mene, ali kad uključim 3G opciju, ode mi kredit u par minuta.
Pokušavala sam i da ukucavam za 1km npr.samo, iako recimo imam 4KM. Ne, on skine sve što imam. I to poprilično brzo :roll:

E sad, kako da to stopiram na 1km, ili da samo uplačujem sebi markicu po markicu :D
Post Reply