mobilna mreza halo

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
sagosen
Posts: 822
Joined: 24/08/2015 02:44

#251 Re: mobilna mreza halo

Post by sagosen »

Uplatio jutros tarifu 1GB za marku i naravno nisam mogao sve potrositi traje do 0:00 (isteklo maloprije). Ostalo mi vise od 800MB, otisao na sajt thinkbroadband.com i pokrenuo download test fajla, eto ciso onako da mi ne ostane bonusa. Kako glupa tarifa, ne traje ni 24 sata(osim ako ne uplatim u 0000), 90% ljudi ne uspiju potrositi taj gifabajt za dan, a i meni je ostalo 200MB, steta sto nisam ranije pokrenuo download.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#252 Re: mobilna mreza halo

Post by smartXL »

Pa bolje da ti ostane nego da ti zafali :-)
Mozda je za tebe bolja opcija 3KM - 1GM - 7 dana
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#253 Re: mobilna mreza halo

Post by sizifinho »

cao ljudi, upisujem se na temu s nadom da cete mi odg na par pitanja

do sad sam bio na bh telecomovom student paketu no sad odlucih ukiinuti to te prebaciti broj na halo.

1. je li ima neki broj koji pozovem, negdje trebam mozda otici?
2. koliko traje prebacivanje
3. ako sam kupio mob u telecomu moram li ga dekodirati?
ako moram, gdje? koliko?
sve vrijeme pratim kampanju haloo-a i svidja mi se njihova pobuda za internet. Fenomenalni su.
doff
Posts: 2329
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#254 Re: mobilna mreza halo

Post by doff »

1. kontaktiraj ih na jedan od ovih načina
Image

2. oni će ti dati tačan odgovor, ali to je par dana
3. Moraš otključat telefon. Ako je istekao ugovor, napišeš zahtjev i predaš u telekom centru. Kod ti pošalju poštom. Ako nije istekao ugovor, onda u servis nosi (ova varijanta se plaća)

Prije svega uzmi start paket, i testiraj net. Uglavnom je dobra pokrivenost 3G signalom
User avatar
sagosen
Posts: 822
Joined: 24/08/2015 02:44

#255 Re: mobilna mreza halo

Post by sagosen »

Sto se tice dekodiranja telefona, to je p. dim :D radi se o jedinstvenom kodu, kojeg mozes naci na ebayu, posaljes im imei broj, za neke modele, pogtovo za huawei, alcatel, zte i te kod nije ni 1 dolar
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#256 Re: mobilna mreza halo

Post by sizifinho »

IkaIJ wrote:Sto se tice dekodiranja telefona, to je p. dim :D radi se o jedinstvenom kodu, kojeg mozes naci na ebayu, posaljes im imei broj, za neke modele, pogtovo za huawei, alcatel, zte i te kod nije ni 1 dolar
možeš li mi na pp poslati jedan?
damir84
Posts: 1
Joined: 26/08/2008 10:01

#257 Re: mobilna mreza halo

Post by damir84 »

Ne prebacujte brojeve na halo, zeznut će te se drama.

Ovo su obični lopovi i prevaranti što se tiče ovog interneta Što se tiče cijene poziva prema ostalim mrežama, e to je strašno kako kredit nestaje. Govorim iz iskustva...
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#258 Re: mobilna mreza halo

Post by SONY_91 »

damir84 wrote:Ne prebacujte brojeve na halo, zeznut će te se drama.

Ovo su obični lopovi i prevaranti što se tiče ovog interneta Što se tiče cijene poziva prema ostalim mrežama, e to je strašno kako kredit nestaje. Govorim iz iskustva...
Ja sam na haloo mreži od 4.12. i nikakvih neugodnosti nisam imao. Sve po cjenovniku koji je naveden na sajtu ;) . Sa internetom je bilo problema u početku kada je bilo često 'pucanje' i brzina ograničena ali su i to brzo riješili. Sve pohvale od mene za haloo :) .
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#259 Re: mobilna mreza halo

Post by realna do boli »

Haloooo...zdravoooooo, kupila karticu, platila dopunu odmah na tom istom kiosku..dobila nekakav listic, pa kada aktiviram broj, da sama dopunim za internet....
Gledam listic, nekontam, nazovem sluzbu..pojma nemaju..navodno oni mi nadopunili..dali instrukcije za internet...dobila porukicu, sve o.k...i naravno nista ne radi....zvala ponovo..kazu restartajte mobitel....ne radi...Napravila samo jedan poziv da aktiviram broj...
Nista ne radi,,kazu nemate para na racunu...haaloooooo...imam navodno 2 km prilikom kupovine broja, uplatila jos tih 10km...8km za internet 2 gige..ostalo jos 2km za pricu..po nekoj matetmatici trebala bih imati 4km za pricu...
Nemam..zovem sluzbu..kazu bili ste na internet POLA sata i sve ste potrosili..ha.....
Ali najgore od svega, odmah nakon aktivacije broja poceli su zvati "kinezi"...a kako vec s tim imam iskustva..neodgovaram, zovem ih.,,kazu, svasta..zapisite te brojeve, pa nam se javite za sedam dana..
Da nije tuzno , bilo bi smijesno.....cao...
Kartica bacena u smece.
getriba
Posts: 391
Joined: 02/08/2014 09:40

#260 Re: mobilna mreza halo

Post by getriba »

realna do boli wrote:Haloooo...zdravoooooo, kupila karticu, platila dopunu odmah na tom istom kiosku..dobila nekakav listic, pa kada aktiviram broj, da sama dopunim za internet....
Gledam listic, nekontam, nazovem sluzbu..pojma nemaju..navodno oni mi nadopunili..dali instrukcije za internet...dobila porukicu, sve o.k...i naravno nista ne radi....zvala ponovo..kazu restartajte mobitel....ne radi...Napravila samo jedan poziv da aktiviram broj...
Nista ne radi,,kazu nemate para na racunu...haaloooooo...imam navodno 2 km prilikom kupovine broja, uplatila jos tih 10km...8km za internet 2 gige..ostalo jos 2km za pricu..po nekoj matetmatici trebala bih imati 4km za pricu...
Nemam..zovem sluzbu..kazu bili ste na internet POLA sata i sve ste potrosili..ha.....
Ali najgore od svega, odmah nakon aktivacije broja poceli su zvati "kinezi"...a kako vec s tim imam iskustva..neodgovaram, zovem ih.,,kazu, svasta..zapisite te brojeve, pa nam se javite za sedam dana..
Da nije tuzno , bilo bi smijesno.....cao...
Kartica bacena u smece.
realno da boli koliko je nepismen post :shock:
realno da boli da neko ne zna nadoplatiti kredit i još se usudi napisati nešto ovako :shock:
realno da boli... :run:
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#261 Re: mobilna mreza halo

Post by febo_acm »

Kupila broj i na neaktiviran broj dopunila kredit i dobila nekakav papir da dopuni internet... Jako cudan post.
User avatar
cincilator2012
Posts: 314
Joined: 11/01/2013 13:58
Contact:

#262 Re: mobilna mreza halo

Post by cincilator2012 »

Koristim "haloo" mrezu vec 6 mjeseci. Od samog pocetka (prenosenje broja) pa do danas nisam imao ama bas nikakvih problema. Svaki mjesec dobijem bonus kredita, nikada ne potrosim citavu dopunu (kao sto se desavalao sa bhtelecomom), signal nije losh (zna negdje biti slabiji povremeno) ali nema nikakvih prekida. Ukratko za sada zadovoljan.
getriba wrote:
realna do boli wrote:Haloooo...zdravoooooo, kupila karticu, platila dopunu odmah na tom istom kiosku..dobila nekakav listic, pa kada aktiviram broj, da sama dopunim za internet....
Gledam listic, nekontam, nazovem sluzbu..pojma nemaju..navodno oni mi nadopunili..dali instrukcije za internet...dobila porukicu, sve o.k...i naravno nista ne radi....zvala ponovo..kazu restartajte mobitel....ne radi...Napravila samo jedan poziv da aktiviram broj...
Nista ne radi,,kazu nemate para na racunu...haaloooooo...imam navodno 2 km prilikom kupovine broja, uplatila jos tih 10km...8km za internet 2 gige..ostalo jos 2km za pricu..po nekoj matetmatici trebala bih imati 4km za pricu...
Nemam..zovem sluzbu..kazu bili ste na internet POLA sata i sve ste potrosili..ha.....
Ali najgore od svega, odmah nakon aktivacije broja poceli su zvati "kinezi"...a kako vec s tim imam iskustva..neodgovaram, zovem ih.,,kazu, svasta..zapisite te brojeve, pa nam se javite za sedam dana..
Da nije tuzno , bilo bi smijesno.....cao...
Kartica bacena u smece.
realno da boli koliko je nepismen post :shock:
realno da boli da neko ne zna nadoplatiti kredit i još se usudi napisati nešto ovako :shock:
realno da boli... :run:
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#263 Re: mobilna mreza halo

Post by realna do boli »

Zao mi je sto se zaposlenici halo mreze nadzose prozvani, ali prvo naucite biti na usluzi svojim korisnicima
Prvo se educirajte koji su to brojevi koje treba neko ukucati u mobitel da bi nadopunio vasu karticu..nismo svi korisnici ultra kartica...nikada je nisam imala i zasto bi to morala znati.
Drugo..ako neznate kako pomoci korisniku, onda nemojte davati razlicita uputstva u zavisnosti ko se javi na telefon...
Trece, objasnite kako se (dva) gigabajta mogu potrositi za POLA sata, i to nakon sto se nijedna stranica nije mogla otvoriti.
Cetvrto...educirajte se o piratskim pozivima...odgovor..e svasta..nije odgovor..
I peto...bezobrazni ste.
Nuken
Posts: 2110
Joined: 09/09/2011 14:47

#264 Re: mobilna mreza halo

Post by Nuken »

Ja ne znam stvarno kakvih vi to problema imate za par dana a ja na haalo godinu i sitno skoro.3G pokrivenost odlična,brzina dobra,stabilan-hajmo reći da na svakih 500 sati rada na jedan sat nestane interneta.Sve suporotno od BhT kojeg sam koristio godinama
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#265 Re: mobilna mreza halo

Post by realna do boli »

Nikada nisam bila korisnik ultra kartice, pa iskreno, nisam znala koji broj sa listica na kiosku trebam ukucati.
Kupila sam taj broj u nadi da cu koristiti internet na vikendici pute hotspota...ali nista od toga.
Korisnicki servis me je stvarno iznervirao, vjerovatno su mislili da ce ih pozivati neko ko ima pojam, a ne neko ko nema pojma, pa su onda bili u problemu...doduse, bila je nedelja, mozda im je bilo mrsko.
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#266 Re: mobilna mreza halo

Post by Officer Crabtree »

kako se registrova na forum :lol:
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#267 Re: mobilna mreza halo

Post by friskyoreo »

Kakvi ba kinezi sto zovu? I kako vec s njima imas iskustva... Ovo mi lici na onaj dozivljaj od Ede Maajke kad su mu na vrata pokucali Mulder i Scully... :D
getriba
Posts: 391
Joined: 02/08/2014 09:40

#268 Re: mobilna mreza halo

Post by getriba »

realna do boli wrote:Zao mi je sto se zaposlenici halo mreze nadzose prozvani, ali prvo naucite biti na usluzi svojim korisnicima
Prvo se educirajte koji su to brojevi koje treba neko ukucati u mobitel da bi nadopunio vasu karticu..nismo svi korisnici ultra kartica...nikada je nisam imala i zasto bi to morala znati.
Drugo..ako neznate kako pomoci korisniku, onda nemojte davati razlicita uputstva u zavisnosti ko se javi na telefon...
Trece, objasnite kako se (dva) gigabajta mogu potrositi za POLA sata, i to nakon sto se nijedna stranica nije mogla otvoriti.
Cetvrto...educirajte se o piratskim pozivima...odgovor..e svasta..nije odgovor..
I peto...bezobrazni ste.
Šesto, posjetio bi http://www.haloo.ba/
Sedmo, pregledao stranicu koja je izuzetno jednostavna, a posebno bi obratio pažnju na gornji desni ugao gdje piše DOPUNA

Vjerujem da si "rasturila" operatere svojim pitanjima tako da im nakon razgovora nije bilo dobro :-)

"haloo zaposlenik" :lol: :lol:
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#269 Re: mobilna mreza halo

Post by rovac13 »

Ja sam jednom uzimao halo da vidim kako radi...........sve ferceralo bez greske.........ali isto tako roditelji kad su uzeli oni se nisu nikako snasli..........pa sam im ja morao postimati.........oni su haman u godinama pa nisu za toga.............zato treba imati razumijevanja prema svima :lol: :lol: :lol:
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#270 Re: mobilna mreza halo

Post by febo_acm »

Officer Crabtree wrote:kako se registrova na forum :lol:
To sad ostaje velika misterija... :D
Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#271 Re: mobilna mreza halo

Post by Alkos »

realna do boli wrote:Zao mi je sto se zaposlenici halo mreze nadzose prozvani, ali prvo naucite biti na usluzi svojim korisnicima
Prvo se educirajte koji su to brojevi koje treba neko ukucati u mobitel da bi nadopunio vasu karticu..nismo svi korisnici ultra kartica...nikada je nisam imala i zasto bi to morala znati.
Drugo..ako neznate kako pomoci korisniku, onda nemojte davati razlicita uputstva u zavisnosti ko se javi na telefon...
Trece, objasnite kako se (dva) gigabajta mogu potrositi za POLA sata, i to nakon sto se nijedna stranica nije mogla otvoriti.
Cetvrto...educirajte se o piratskim pozivima...odgovor..e svasta..nije odgovor..
I peto...bezobrazni ste.
Koristim haloo dugo i stvarno sam zadovoljan. Nisam bio jedino zadovoljan u periodu kada su pravili internet pa je to potrajalo 2-3 mjeseca. Brzine su tada bile očajne, ali evo Bogu hvala sada su sve riješili i opet sam zadovoljan. :-D

@realna do boli
1. Jednostavno je nadoplatiti haloo račun (kao i ostale račune na dopunu). Uvijek imaš opciju direktne nadoplate na broj, a imaš i mogućnost da dobiješ onaj papirić i da ukucaš *123*broj koji se nalazi na papiriću# i dugme za poziv.

3. Ja do sada nisam imao problema sa potrošnjom interneta. Istina u početku jesam imao malih problema jer nisam resetovao mobile data na uređaju pa mi je jednom-dvaput skinuo par KM sa računa, ali sada sam se uštelio. Po svemu sudeći ili nisi aktivirala opciju kako treba (*117*1#). jesi li pokušala provjeriti stanje MB na *117*2#? To što ti nije mogao otvoriti stranicu je do toga što nisi upisala APN (web.haloo.ba). Iskreno, nemoguće je da ti je za pola sata skinuo 2 GB eto onako...

Uzmi opet karticu, pomoći ćemo ti mi da podesiš postavke, ako već call centar nije :) :thumbup:
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#272 Re: mobilna mreza halo

Post by realna do boli »

Alkos...hvala na ponudi...ali nakon pisanja zaposlenika na ovom forumu, presla sam na drugu mrez..i sve radi.
uvijekIInikadI
Posts: 1140
Joined: 10/11/2013 19:54

#273 Re: mobilna mreza halo

Post by uvijekIInikadI »

realna do boli wrote:Alkos...hvala na ponudi...ali nakon pisanja zaposlenika na ovom forumu, presla sam na drugu mrez..i sve radi.
Jesi li sada na happy mrezi? :D
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#274 Re: mobilna mreza halo

Post by Maharadza »

http://www.haloo.ba/poklanjamo-bonus-mb-s71

500MB x 6 mjeseci bonusa nije šala. :thumbup:
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#275 Re: mobilna mreza halo

Post by kloniran »

Maharadza wrote:http://www.haloo.ba/poklanjamo-bonus-mb-s71

500MB x 6 mjeseci bonusa nije šala. :thumbup:
samo jos da hoce trajanje dopune povecati
Post Reply