mobilna mreza halo

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#1 mobilna mreza halo

Post by rovac13 »

Ne mogu naci temu,ako vec ima nek neko prebaci tamo post.

Evo mene konkretno zanima,ima li ko ideju,zasto raja u bosni ne koristi odnosno koristi ali rijetko ovu mrezu.

Pozivi unutar mreze su besplatni,samo uspostava poziva se plati i udri kolko hoces.Sto bi u prevodu znacilo da sad svi koristimo ovu mrezu niko od nas vise nebi placao telefoniju kao sad(10,20,50,100 KM mjesecno).

Ima li neko konkretan razlog sta ne valja na ovoj mrezi.
User avatar
saraf_osmica
Posts: 1173
Joined: 04/03/2014 17:10
Location: RBIH

#2 Re: mobilna mreza halo

Post by saraf_osmica »

rovac13 wrote:Ne mogu naci temu,ako vec ima nek neko prebaci tamo post.

Evo mene konkretno zanima,ima li ko ideju,zasto raja u bosni ne koristi odnosno koristi ali rijetko ovu mrezu.

Pozivi unutar mreze su besplatni,samo uspostava poziva se plati i udri kolko hoces.Sto bi u prevodu znacilo da sad svi koristimo ovu mrezu niko od nas vise nebi placao telefoniju kao sad(10,20,50,100 KM mjesecno).

Ima li neko konkretan razlog sta ne valja na ovoj mrezi.
Rovac reklamira još jedan eronetov proizvod. Ma jok, nikako nije ofiran :lol: :lol: :lol: :run:
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#3 Re: mobilna mreza halo

Post by rovac13 »

Sarafu drzi se teme,da te ne posalju moderatori opet na hladjenje :D :D :D .
Senad_Duster
Posts: 453
Joined: 15/04/2012 17:02

#4 Re: mobilna mreza halo

Post by Senad_Duster »

Ja sam sa djevojkom koristio ovu mrezu platio 4 km dobio 2 kartice jedna otisla njoj jedna meni.

Sad iskreno mogu reci da sam bio zadovoljan, jer pricali smo danima satima....jedino sto kaze uspostava poziva je 9 feninga i udri al' nije koliko hoces, vec onoliko koliko te oni puste, odnosno finta im je da te prekino u pola razogovora, kako ? jednostavno pricate normalno i odjednom se poziv prekine, nije to slucajnost sigurno ili do telefona jer smo ih testirali na sve moguce nacine i to im je jedina mana.
User avatar
saraf_osmica
Posts: 1173
Joined: 04/03/2014 17:10
Location: RBIH

#5 Re: mobilna mreza halo

Post by saraf_osmica »

rovac13 wrote:Sarafu drzi se teme,da te ne posalju moderatori opet na hladjenje :D :D :D .
Post ti je prijavljen kao reklamiranje bez dozovle Klix-a. Pošalji razglednicu iz Banovića ;) :izet:
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#6 Re: mobilna mreza halo

Post by rovac13 »

Senad_Duster wrote:Ja sam sa djevojkom koristio ovu mrezu platio 4 km dobio 2 kartice jedna otisla njoj jedna meni.

Sad iskreno mogu reci da sam bio zadovoljan, jer pricali smo danima satima....jedino sto kaze uspostava poziva je 9 feninga i udri al' nije koliko hoces, vec onoliko koliko te oni puste, odnosno finta im je da te prekino u pola razogovora, kako ? jednostavno pricate normalno i odjednom se poziv prekine, nije to slucajnost sigurno ili do telefona jer smo ih testirali na sve moguce nacine i to im je jedina mana.
Ako to rade to nije ok.
Ja i zena smo davno uzeli to da probamo,ja sam jedno vece ostao do kasno u sarajevu,i krenuo za tuzlu posle 3h ujutro,nazvao sam zenu i spustio mob na pepeljaru u autu i pricali smo do tuzle nije me prekidalo.

Sad te brojeve koriste ona i njena mama,i njih jos uvijek ne prekida.

Volio bih cuti jos misljenja.
User avatar
CoCoLoCo
Posts: 1455
Joined: 12/10/2012 14:29
Location: Letim na mixeru...trazhim shtekdoznu :P

#7 Re: mobilna mreza halo

Post by CoCoLoCo »

Uspostava poziva je 7 feninga ja mislim, i da istina je sto rece frajer, zna se desit da pocesto prekinu al nece svakog normalno, vec ko bas puno koristi onda se zna desit ponekad. Al se isplati jbga, samo im je steta sto nema mogucnosti da se salje mms il barem nije bilo kad sam ja testirao, sad nisam siguran mozel. Ugl koristim ih i sad i ja sam zadovoljan cisto jer nikad u zivotu nisam zelio nit bio korisnik bh telekom parazita sopstvenog naroda. I btw, cisto da se zna, haloo nema nikakve veze sa eronetom, ne bubajte gluposti bezveze ;)
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#8 Re: mobilna mreza halo

Post by rovac13 »

Citam na njihovoj stranici imaju u ponudi i internet.
Za 500mb skine ti 2KM sa racuna.
Treba li mms pored ovog :D
Ja na eronetu u tarifi imam uracunato da posaljem 150 sms/mms,i jos nikad nisam poslao mms,i ne znam zasto.
User avatar
CoCoLoCo
Posts: 1455
Joined: 12/10/2012 14:29
Location: Letim na mixeru...trazhim shtekdoznu :P

#9 Re: mobilna mreza halo

Post by CoCoLoCo »

Ma treba vala nekad, sta ako ocu curi gologuzu sliku poslat, red je da ima i ta opcija jbemga :D
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#10 Re: mobilna mreza halo

Post by rovac13 »

CoCoLoCo wrote:Ma treba vala nekad, sta ako ocu curi gologuzu sliku poslat, red je da ima i ta opcija jbemga :D
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Ja sam slao preko vibera :lol: :lol: :lol:
doff
Posts: 2323
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#11 Re: mobilna mreza halo

Post by doff »

Haloo prekida pozive, ali to ne kriju, u uslovima korištenja je naglašeno da je poziv ograničen na max 1,5h. Vala ako sat i po nije dosta da se ispričate za 9 kf onda stvareno ne znam, možda je isplativije plaćati postojećim operaterima po minutnom obračunu, ha ya
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#12 Re: mobilna mreza halo

Post by Sarayman »

rovac13 wrote: Ja i zena smo davno uzeli to da probamo,ja sam jedno vece ostao do kasno u sarajevu,i krenuo za tuzlu posle 3h ujutro,nazvao sam zenu i spustio mob na pepeljaru u autu i pricali smo do tuzle nije me prekidalo.
Ko još zove ženu u 3 sata ujutro i priča s njom par sati..? Priznaj da si zvao švalerku!
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#13 Re: mobilna mreza halo

Post by rovac13 »

Sarayman wrote:
rovac13 wrote: Ja i zena smo davno uzeli to da probamo,ja sam jedno vece ostao do kasno u sarajevu,i krenuo za tuzlu posle 3h ujutro,nazvao sam zenu i spustio mob na pepeljaru u autu i pricali smo do tuzle nije me prekidalo.
Ko još zove ženu u 3 sata ujutro i priča s njom par sati..? Priznaj da si zvao švalerku!
Zasto bih lagao na forumu :-D

Nisam zvao da bi se svalerao,nego sam taj dan vozio za sarajevo,pa uvece radio tamo,pa na fajrontu vozio kuci.
Da nisam s nekim pricao spavalo bi mi se,a nije mi se ostajalo tamo do sutra. :D :D

Bit svega je da se preko toga telefonira haman dzaba.Al iz nekog razloga raja u Bosni ipak to nece pa najvise se koriste ova tri vodeca operatera.

Pa pokusavam shvatit koji je razlog .
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#14 Re: mobilna mreza halo

Post by avaks »

Razlog je što nemaju veći broj korisnika kao i to da su virtuelni operater. Vjerovatno još uz sve koriste Eronetovu infrastrukturu što ti je dovoljno da spada u "njihove" a ne "naše". :thumbup:
doff
Posts: 2323
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#15 Re: mobilna mreza halo

Post by doff »

avaks wrote:Razlog je što nemaju veći broj korisnika kao i to da su virtuelni operater. Vjerovatno još uz sve koriste Eronetovu infrastrukturu što ti je dovoljno da spada u "njihove" a ne "naše". :thumbup:
Bit će prije ovo zadnje da je stvarni razlog, ovo prvo se da riješit, prenese se postojeći broj u njihovu mrežu i to je to. Ne nosimo mi džaba epitet "glupi bosanac", nismo bez razloga tako prozvani. Neće on džaba, draže mu je "svom" debelo platit, nego "njihov" džaba. Ovo "njihov" za eronet je malo glupo jer je većinski vlasnik Vlada FBiH. :run:
User avatar
saraf_osmica
Posts: 1173
Joined: 04/03/2014 17:10
Location: RBIH

#16 Re: mobilna mreza halo

Post by saraf_osmica »

doff wrote:
avaks wrote:Razlog je što nemaju veći broj korisnika kao i to da su virtuelni operater. Vjerovatno još uz sve koriste Eronetovu infrastrukturu što ti je dovoljno da spada u "njihove" a ne "naše". :thumbup:
Bit će prije ovo zadnje da je stvarni razlog, ovo prvo se da riješit, prenese se postojeći broj u njihovu mrežu i to je to. Ne nosimo mi džaba epitet "glupi bosanac", nismo bez razloga tako prozvani. Neće on džaba, draže mu je "svom" debelo platit, nego "njihov" džaba. Ovo "njihov" za eronet je malo glupo jer je većinski vlasnik Vlada FBiH. :run:
Nek si ti pametan rodila ga majka. :kiss:
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#17 Re: mobilna mreza halo

Post by rovac13 »

-besplatni razgovori unutar mreze(osim uspostave poziva)
-500mb za 2KM
-sve ovo na obicne dopune

Ne htjeti samo sto nije nas :? :? :?
User avatar
escobar__
Posts: 8850
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#18 Re: mobilna mreza halo

Post by escobar__ »

doff wrote:
avaks wrote:Razlog je što nemaju veći broj korisnika kao i to da su virtuelni operater. Vjerovatno još uz sve koriste Eronetovu infrastrukturu što ti je dovoljno da spada u "njihove" a ne "naše". :thumbup:
Bit će prije ovo zadnje da je stvarni razlog, ovo prvo se da riješit, prenese se postojeći broj u njihovu mrežu i to je to. Ne nosimo mi džaba epitet "glupi bosanac", nismo bez razloga tako prozvani. Neće on džaba, draže mu je "svom" debelo platit, nego "njihov" džaba. Ovo "njihov" za eronet je malo glupo jer je većinski vlasnik Vlada FBiH. :run:
Ni meni nije jasno kako je Eronet njihov kad je vlasnik i Eroneta i BH Telekoma isti, tj. Federacija!?
doff
Posts: 2323
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#19 Re: mobilna mreza halo

Post by doff »

saraf_osmica wrote:Nek si ti pametan rodila ga majka. :kiss:
Nek' si se ti pronašao u ovome, baš mi je drago :thumbup:
escobar__ wrote:Ni meni nije jasno kako je Eronet njihov kad je vlasnik i Eroneta i BH Telekoma isti, tj. Federacija!?
U upravi nisu bošnjaci, pa im to smeta, al što pare idu u isti budžet to je manje bitno. Opet ostaje ona "glupi bosanac"...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58369
Joined: 03/08/2010 19:04

#20 Re: mobilna mreza halo

Post by kakavdanakneiskustvu »

ja zadovoljan
Alkos
Posts: 2718
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#21 Re: mobilna mreza halo

Post by Alkos »

I ja zadovoljan. Koristim ga kao "fiksni" i dobro ženi dođe dok ispoziva sve :mrgreen: Neki dan skontali da imaju i internet u ponudi i baš se isplati početi ga koristiti i u druge svrhe. Probao surfati i super internet, brži nego na BHT. Jedino je mana što traje 5 dana. Ali opet 2 KM za 500 MB za 5 dana, ne može čovjek ni potrošiti. Mjesečno je to 12 KM kome treba stalna konekcija (za posao ili neko bezvezno surfanje) i dobiješ 3 GB. Sasvim solidno vala.

Nadam se da će neko prvi početi sa planovima koji su više standard u svijetu i kod komšija. Daj 20 KM i dobiješ neograničene razgovore unutar mreže, nekih 1000 minuta prema dr mrežama, neograničen SMS i data plan.
L u c i f e r
Posts: 12308
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#22 Re: mobilna mreza halo

Post by L u c i f e r »

Prezadovoljan. :nargila:

Doduše, mogle bi im dopune duže trajati jer mi ostaje viška love na računu...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58369
Joined: 03/08/2010 19:04

#23 Re: mobilna mreza halo

Post by kakavdanakneiskustvu »

L u c i f e r wrote:Prezadovoljan. :nargila:

Doduše, mogle bi im dopune duže trajati jer mi ostaje viška love na računu...


duže traju nego eronetove
mariobl
Posts: 176
Joined: 12/09/2005 10:42

#24 Re: mobilna mreza halo

Post by mariobl »

Ako je za duzinu trajanja onda je tu najbolji izimobil, a trenutno i najpovoljniji.
L u c i f e r
Posts: 12308
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#25 Re: mobilna mreza halo

Post by L u c i f e r »

kakavdanakneiskustvu wrote:
L u c i f e r wrote:Prezadovoljan. :nargila:

Doduše, mogle bi im dopune duže trajati jer mi ostaje viška love na računu...


duže traju nego eronetove
Ma jebo eronet, al et nako velim...
Post Reply