MMA (Mixed Martial Arts)

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#5826 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by nema me tamo »

Ma gledao sam ja highlitse na jutubu i to..
Smijesno je koliko je on dobar..
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#5827 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by muhafuca »

I ode aldo u istoriju izgleda

sto je harao . harao - nema vise brzine i explozivnosti

ostarilo se - 30a :D je godina ipak

drago mi za Maxa zasluzio je
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#5828 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by nema me tamo »

Šta kaze Dana gdje je mojih 50 hiljada..

Što znaci sve ukupno recimo ce izac oko 150 hiljada..Dok Conor uzme 2 miliona.. :D

Pravi FeatherWeight Šampion Max.
Dead Man Walking
Posts: 6372
Joined: 28/05/2004 21:49

#5829 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by Dead Man Walking »

Na kraju mi zao Alda, trebao je pustiti sudija do kraja runde. Nema bradu, prvi ozbiljan udarac i pade...
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#5830 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by nema me tamo »

Da li me zajebavaš kad kazes prvi ozbiljan..

Obavezno sutra snimak gledat i pazljivo gledat koliko su cistih udaraca popili i 1 i drugi pogotovo Max.
Ne znam kako je lik prezivio kombinaciju u prvoj rundi..
Dead Man Walking
Posts: 6372
Joined: 28/05/2004 21:49

#5831 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by Dead Man Walking »

Pa nece on pasti od udaraca koje je zadao. :mrgreen: Max je primio puno vise, al ni blizu nije bio da padne.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#5832 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by nema me tamo »

Bio je blizu 2 puta Max da poljubi patos, al' eto ocigledno ili ima dobru bradu ili jednostavno Jose više nema udaračku snagu..
Aldo je isto primio pored glavnog 2, ili 3 cista po bradi, al' ih je progutao kako se kaže..

Ovaj je jebiga previše cist bio i bio je pocetak kraja, a eto kolko god bio cist opet se mali koprcao do kraja..
Dead Man Walking
Posts: 6372
Joined: 28/05/2004 21:49

#5833 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by Dead Man Walking »

Meni su iskreno Aldovi udarci jaci izgledali, narocito u prvoj rundi. Mislim da je do brade, hebiga. Nadao sam se nekom raspletu i revansu protiv Zutog, al do tog svakako ne bi ni doslo nikad. Valjda ce Max dobiti sansu da ga preslusa.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#5834 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by nema me tamo »

Bila je prica ta da bi kao Aldo mogao da ide iznad da ga ganja. :D

Al' evo poslije ovog nema apsolutno nikakvu potrebu, znaš moras biti pravo đubre ako ti nije zao Alda..
I osjetis bas kako se i on osjeca 2 poraza ova ce mu skroz unistiti šta je gradio tokom karijere..
Ma samo Conorovo ono bi mu bila mrlja dakle govorim kako bi prica isla, a ne šta ja mislim..

Pa to upravo do brade nema šta drugo imao je Aldo i brzinu i sve, al' jednostavno ga nije ubo kako treba da mu se zamanta ako si ikad osjetio znaš o cemu pricam. :D
Dead Man Walking
Posts: 6372
Joined: 28/05/2004 21:49

#5835 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by Dead Man Walking »

Ma crnjak bas, jedan od najvecih ikad i na kraju sto kazes dva poraza ce mu obiljeziti karijeru, bilo mu je tesko na kraju, ni intervju nije dao. Iako je bio u podredjenom polozaju, vecina onih udaraca je bilo u rukavice i mogao je izdrzati do kraja runde. Kad se sjetim Rockholda i Weidmana hebote i nije bilo prekida...
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#5836 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by nema me tamo »

Da, da...

Samo moraš znati razliku sudije ove gledaju samo i iskljucivo ako se braniš..
Evo da ti ukratko objasnim mada vjerujem da vec znas- uglavnom ovo..

DA bio je u podredjom polozaju to stoji, al' recimo da su mu ruke bile ispod i da je pokusao iz mrtve pozicije lafo da ga udara sudija bi pustio dok ga ovaj ne pošalje na spavanje..

Al' kad drži onako po 6, 7 šta ja znam sekundi i ništa ne radi to je njima momentalno kraj..
Jebiga borci na " prvom " mjestu..
Dead Man Walking
Posts: 6372
Joined: 28/05/2004 21:49

#5837 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by Dead Man Walking »

Teoretski da, ali obrnutih primjera bruka... Sjeti se Bektica i Elkinsa.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#5838 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by nema me tamo »

Pa sjecam se vala da ga je izdominirao, al' nikad nije bio blizu da ga završi Bektic..

To jest ono da ovaj pokrije rukama facu i iskljucivo krene samo da izbjegava udarce to jest Elkins je bio " aktivan "..
Dao je sudija priliku i Aldu da bude " aktivan ", al' ovaj kad je osjetio Maxa kako ga bombardira morao se pokriti jebiga drzao ga je u podredjom polozaju i to je to nema bjezanja iz one pozicije.A u onoj poziciji 50 sekundi do kraja runde cini se kao 500 hahaha...

Jebiga na kraju krajeva ovo je sport koliko god se cini da nije kavez ovo ono..
Imali bi mi sigurno milijardu primjera npr da nema sudije i da ih pustis ko zivotinje da se šutaju i npr u onoj poziciji da ostaviš Maxa i Alda znaci bez sata i to..Aldo bi se pokrio rukama Max bi morao stati ko zna koliko puta da uzme daha jer je nemoguce iz one pozicije nekoga nokautirati smijesni su ono udarci..Al' to je prica za neki paralelni univerzum,, :D
Dead Man Walking
Posts: 6372
Joined: 28/05/2004 21:49

#5839 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by Dead Man Walking »

Ma jasno je to sve, Elkinsa sam naveo kao odgovor da se kao prekid da se zastiti borac, a dobio je puno vece batine nego Aldo. Pa i veceras je Silva izgubio iako je bio aktivan sa zemlje... Hocu reci da sudije ovo pravilo svako na svoj nacin tumaci haman i to malo nervira. Jeste Aldo postao neaktivan, ali realno slabo je u onoj zadnjoj seriji ista proslo, i obzirom ma vaznost borbe mogao je sudija progledati kroz prste. Al hebaji ga sad, gotovo je. Ja da sam Aldo otisao bih kategoriju gore i ganjao revans sa Connorom. :mrgreen:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#5840 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by nema me tamo »

Što bi se prekinulo?

Nije to da se zaštiti borac, borac kad je nektivan i kad se iskljucivo brani kao npr Junior dos Santos protiv Stipe sad u zadnjoj borbi to je odma kraj..
Nebitno kakvi su udarci vec sam objasnio to u zadnjem postu ako se pokriva s obje ruke sudije to prate 2, 3 sekunde i odma kraj..

Naravno Elkinsa su provjerili doktori vidio je na oba oka jeste da je vidio jedva, al' je vidio i nastavak borbe..
Da nije mogao vidjet npr na 1 oko bio bi kraj.
Dead Man Walking
Posts: 6372
Joined: 28/05/2004 21:49

#5841 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by Dead Man Walking »

Al su pustili do kraja runde pa tek onda provjeravali hehehe. Kazem opet, po pravilima je sve i ok, ali bih volio da je jos malo pustio jer Aldo nije dobio neke zestoke batine uopste.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#5842 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by nema me tamo »

Pustio je do kraja sudija jer je Elkins bio aktivan i primao je batine :D

Zamisli kako bi Aldo izgledao da je bio " aktivan " i da je bio otvoren onim poluudarcima.

https://www.youtube.com/watch?v=0LsjsMm-kJQ

Evo ti ovdje pogledaj mu lijevo oko, haha..

Zamisli da je ovaj udarac završio na vilici zatvorio bi mu oci sigurno na par sekundi. :D
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#5843 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by cassius »

cassius wrote:Warrrr Hollowaaaay !!!!!
Cisto da se citiram :D

Max Blessed Holloway. Momak ima bradu sto jest jest, od cini mi se 19te godine je u UFC-u i njegov rad je samo dosao na naplatu sad. Sa 25 godina prvak kategorije. Ne zalim Alda ni sekunde. Odlicna borba, Aldo je bio bolji prvu rundu, nakon toga Holloway preuzima sa odgovarajucom taktikom.
Sto se tice prekida borbe, na vrijeme prekinuta. Cim se ne pruza nikakav vid odbrane , sudija mora zaustaviti.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#5844 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by Daryl Dixon »

prve dvije runde Aldo bolji.. Max zasluženo pobijedio, svaka cast, regularan je momak i drago mi je zbog njega, ima potencijala, skill-a i jaku bradu.. kad sam neki dan vidio Alda kako izgleda blago rečeno sam se sjebao kako je napredovao, bas se vidi da trenira ali jebi ga - shit happens.. nije mi jasan sa ove zadnje tri borbe, zasto decko ne koristi hebeni low kick?! pa kad sjevne jedan low kick zatrese se dvorana.. ne znam stvarno do cega je, je li do lose taktike, trenera ili cega vec.. jako je dobar u stand up-u, ko ga malo duze prati zna o cemu pricam ali imati black belt bjj a ni jednom ni ne pomislja da ide u parter, nesto/nekoga mora mijenjati pod hitno u ovoj prici..
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#5845 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by cassius »

Vjeruje u svoje boxing skillove. A vec zadnjih par borbi ne radi low kickove. :)
User avatar
House
Posts: 46748
Joined: 17/03/2010 15:36

#5846 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by House »

sastavi ga Holloway ko dječja kolica :D
User avatar
plagijator1975
Posts: 2576
Joined: 13/07/2011 23:13

#5847 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by plagijator1975 »

Max odlično odradio, a po meni sudija je i previše pustio, vjerojatno zbog Aldovog renomea, mogao je komotno i ranije prekinuti
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#5848 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by cassius »

Mcgregor - Mayweather

26 August

:thumbup:
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#5849 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by Daryl Dixon »

cassius wrote:Mcgregor - Mayweather

26 August

:thumbup:
vidjeh jutros.. ne znam sta da ti kazem ...cirkus :mrgreen:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#5850 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by nema me tamo »

Daleko od Cirkusa.

Ako ga Floyd nokautira ( što je nemoguce ) ili ga baš bude ismijavao u ringu onda ok Cirkus.
Al' suština je da ljudi hoce da vide ovo i u rekordnom roku je pao dogovor tako da..

Samo ako ga Conor nokautira... :-)
Post Reply