MLS (Major League Soccer)

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Novi šampion će biti?

Atlanta United
7
54%
Portland Timbers
6
46%
 
Total votes: 13

User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40856
Joined: 21/05/2012 22:46

#101 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by AmiĐa_Idriz »

Bobi
Forum administrator
Posts: 32198
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#102 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by Bobi »

I šta je sad bolje gledat od ovih egzotičnih liga, MLS ili onu arapsku :D ?
User avatar
studeni76
Posts: 5422
Joined: 03/06/2009 14:12

#103 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by studeni76 »

Bobi wrote: 27/08/2023 12:43 I šta je sad bolje gledat od ovih egzotičnih liga, MLS ili onu arapsku :D ?
Ova americka ide u nevakat, arapi igraju bas kada treba
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45296
Joined: 29/12/2005 01:20

#104 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by jeza u ledja »

Jbt evo Miami je i LAFC uzeo, u gostima, Messi dvije asistencije. Pa do kad jbt? Remizirali su proslo kolo. To im je jedini remi u zadnjih desetak utakmica.
Ja mislim da im je Messi vec najbolji strijelac tima u historiji. :lol:

Znaci uzeli su dva kupa nabrzaka. Sad bi bio fazon da kao zadnji klub u ligi na kraju udju u play off i postanu prvaci. :lol:
User avatar
Point.
Posts: 27809
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#105 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by Point. »

Ovaj američki zatvoreni sistem takmičenjima bez ispadanja i još sa playoffom je toliko bezvezan.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45296
Joined: 29/12/2005 01:20

#106 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by jeza u ledja »

Point. wrote: 05/09/2023 07:38 Ovaj američki zatvoreni sistem takmičenjima bez ispadanja i još sa playoffom je toliko bezvezan.
Bajdvej, Meksikanci su takodje promjenili svoj sistem i zatvorili ligu. Valjda vidjeli kako to Amerikanci rade pa kontaju uzeti koju kintu. Rezultati katastrofalni. :D
Mislim da imaju najskuplju ligu na spanskom govornom podrucju u Amerikama.
User avatar
Point.
Posts: 27809
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#107 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by Point. »

jeza u ledja wrote: 06/09/2023 02:05
Point. wrote: 05/09/2023 07:38 Ovaj američki zatvoreni sistem takmičenjima bez ispadanja i još sa playoffom je toliko bezvezan.
Bajdvej, Meksikanci su takodje promjenili svoj sistem i zatvorili ligu. Valjda vidjeli kako to Amerikanci rade pa kontaju uzeti koju kintu. Rezultati katastrofalni. :D
Mislim da imaju najskuplju ligu na spanskom govornom podrucju u Amerikama.
I oni pobudalili a imali su solidnu ligu. A čitava Amerika ima taj čudan sistem, sjeverna sa zatvorenim ligama i playoffom a južna sa clausurama, apertura pičke materine a isto tako ispadanje i ulazak u prvu ligu im je isto bezveze.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40856
Joined: 21/05/2012 22:46

#108 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by AmiĐa_Idriz »

Meksički sistem je uvijek haos bio.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45296
Joined: 29/12/2005 01:20

#109 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by jeza u ledja »

Point. wrote: 06/09/2023 07:14
jeza u ledja wrote: 06/09/2023 02:05

Bajdvej, Meksikanci su takodje promjenili svoj sistem i zatvorili ligu. Valjda vidjeli kako to Amerikanci rade pa kontaju uzeti koju kintu. Rezultati katastrofalni. :D
Mislim da imaju najskuplju ligu na spanskom govornom podrucju u Amerikama.
I oni pobudalili a imali su solidnu ligu. A čitava Amerika ima taj čudan sistem, sjeverna sa zatvorenim ligama i playoffom a južna sa clausurama, apertura pičke materine a isto tako ispadanje i ulazak u prvu ligu im je isto bezveze.
Apertura i Clausura ja mislim ima u vecini latinoamerickih zemalja. Ja pretpostavljam da znaci otvaranje i zatvaranke (sezone). Nekad uopste ne postoji sampion jedne sezone, vec po 2 tokom kalendarske godine. Sad se negdje igra playoff izmedju pobjednika dva dijela.

U Brazilu dugo vremena uopste nije bilo nacionalnog prvenstva, a i kad je pocelo jedno vrijeme su i dalje bila bitnija drzavna. (drzava Sao Paulo, drzava Rio de Janeiro i tako).
Uglavnom totalno drukciji sistemi od evropskih.
User avatar
Point.
Posts: 27809
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#110 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by Point. »

jeza u ledja wrote: 06/09/2023 13:38
Point. wrote: 06/09/2023 07:14
I oni pobudalili a imali su solidnu ligu. A čitava Amerika ima taj čudan sistem, sjeverna sa zatvorenim ligama i playoffom a južna sa clausurama, apertura pičke materine a isto tako ispadanje i ulazak u prvu ligu im je isto bezveze.
Apertura i Clausura ja mislim ima u vecini latinoamerickih zemalja. Ja pretpostavljam da znaci otvaranje i zatvaranke (sezone). Nekad uopste ne postoji sampion jedne sezone, vec po 2 tokom kalendarske godine. Sad se negdje igra playoff izmedju pobjednika dva dijela.

U Brazilu dugo vremena uopste nije bilo nacionalnog prvenstva, a i kad je pocelo jedno vrijeme su i dalje bila bitnija drzavna. (drzava Sao Paulo, drzava Rio de Janeiro i tako).
Uglavnom totalno drukciji sistemi od evropskih.
Valjda jesenji i proljetni prvak koliko sam upamtio, sad je li se računaju kao dvije zasebne titule Boga pitaj.
Osmi Socrates
Posts: 8113
Joined: 19/10/2020 15:33

#111 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by Osmi Socrates »

Računaju se Apertura i Clausura kao dvije zasebne titule, u većini zemalja. Možda čak i u svim, ali to ne znam 100%.

Razlozi su različiti zašto biraju ovakav način natjecanja. Neki i nisu razlozi, nego izgovori. Mogu se naći razne druge čudne stvari u latinoameričkim ligama. U Argentini se, recimo, kao kriterij za ispadanje iz najviše lige uzima koeficijent iz nekoliko prethodnih sezona. Ne možeš ispasti ako si samo jednu sezonu odigrao loše.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45296
Joined: 29/12/2005 01:20

#112 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by jeza u ledja »

Osmi Socrates wrote: 06/09/2023 15:31 Računaju se Apertura i Clausura kao dvije zasebne titule, u većini zemalja. Možda čak i u svim, ali to ne znam 100%.

Razlozi su različiti zašto biraju ovakav način natjecanja. Neki i nisu razlozi, nego izgovori. Mogu se naći razne druge čudne stvari u latinoameričkim ligama. U Argentini se, recimo, kao kriterij za ispadanje iz najviše lige uzima koeficijent iz nekoliko prethodnih sezona. Ne možeš ispasti ako si samo jednu sezonu odigrao loše.
U Argentini su mijenjali dosta zadnjih godina, a mislim da su uveli titulu zajednickog prvaka, tj. da pobjednik Aperture i Clausure igraju playoff za titulu prvaka te godine. U Meksiku se ja mislim igra playoff u okviru Aperture i Clausure. U Brazilu ja mislim nema to, vec je sezona regularna, ali se igra u toku jedne kalendarske godine. Medjutim i oni isto tek od nedavno igraju normalnu ligu, sa kolima i to.
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#113 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by Zoooka »

I vi pratite te amaterske lige. Liga Saudijske Arabije je poslije Premiershipa najkvalitetnija liga trenutno, i to ubjedljivo.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45296
Joined: 29/12/2005 01:20

#114 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by jeza u ledja »

OK.
Osmi Socrates
Posts: 8113
Joined: 19/10/2020 15:33

#115 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by Osmi Socrates »

Ja ne pratim nijednu ligu osim Premier Lige. Saudijce, niti jednu drugu ligu, ne bih pratio ni da 1000 najboljih igrača svijeta igra tamo.

Ne bi falilo ništa Englezima ni da osiromaše kao Liga. Šta fali da se malo izjednače klubovi? Najgori period engleskog fudbala je bio kad su istjerani iz evropskih takmičenja. Šteta što nisam bio dovoljno star da to pratim.
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#116 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by Zoooka »

Pratio sam ja tad, nije bilo generacijskih igraca, pa nisi puno propustio.
Osmi Socrates
Posts: 8113
Joined: 19/10/2020 15:33

#117 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by Osmi Socrates »

Nisam bio nikako star. :lol: WTF, ja mislio to se desilo u devedesetim. Je l' iko pratio englesku ligu tada? Doduše, vjerovatno i nije bilo na izvolite na televiziji k'o danas, pa gledaj ofsajd pozicije iz osamsto različitih uglova. Razmaženi smo mi.
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#118 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by Zoooka »

Ma ni pocetkom 2000tih nisi imao tolike uslove da pratis, a kamoli tada, pricam o nasoj zemlji. Gledao se top gol ponedjeljkom i evropska takmicenja.

I ne znam kako nisi znao da se to desilo poslije Heysela, to svi znaju.
Osmi Socrates
Posts: 8113
Joined: 19/10/2020 15:33

#119 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by Osmi Socrates »

Pa nisam ja suvremenik Heysela da ga iz glave odmah postavljam u istorijski kontekst i vežem za datum.
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#120 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by Zoooka »

Sramota je da to ne znaš.
Post Reply