MKD Denar u KM?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Kal El
Posts: 6247
Joined: 07/04/2013 21:49

#1 MKD Denar u KM?

Post by Kal El »

Gdje se u Sarajevu može zamijeniti Makedonski Denar?

Ostalo mi je nešto Denara koje bih želio da zamjenim ali 3 banke u koje sam ušao jučer (Reifeissen, Union i Intesa, svi na Ilidži) nisu primali Denar..

Jel mjenjačnice primaju možda?
Unaprijed Hvala!
User avatar
Dope_Man
Posts: 7753
Joined: 03/06/2016 16:31

#2 Re: MKD Denar u KM?

Post by Dope_Man »

Probaj mjenjacnice jer one bi teoretski trebalo da primaju sve i svasta s obzirom na njihovu djelatnost.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4335
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#3 Re: MKD Denar u KM?

Post by Romeo 80 »

Dope_Man wrote:Probaj mjenjacnice jer one bi teoretski trebalo da primaju sve i svasta s obzirom na njihovu djelatnost.
Ja kako sam cuo na Ilidzi u hotelu Hollywood mijenjaju sve zivo. Imaju svoju mjenjacnicu.
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4770
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#4 Re: MKD Denar u KM?

Post by Tvrtko II Kotromanić »

prije par godina isto tako mi je ostalo MKD ali nisam nigdje u gradu uspio naci ni mjenjacnicu ni banku voljnu da zamijeni
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5 Re: MKD Denar u KM?

Post by Truba »

to ti se zove nekonvertibilni novac :D

ja sam imao problema i sa dinarima iz srbije... pa sam išao u AD banke koje su iz RS

jednom sam u rimu našao 40 nakih afričkih para :D 1 nosorog i 2 papagaja na naslovnicama

provjerio na internetu vrijednost 25 maraka ali niko ne otkupljuje :D zbog devalvacije nakon 19 godina vrijednost 7 maraka
ali sam ih uvalio kolekcionarima za 10 maraka prošle godine
User avatar
Kal El
Posts: 6247
Joined: 07/04/2013 21:49

#6 Re: MKD Denar u KM?

Post by Kal El »

Obisao 3 banke na Ilidzi, niko nece.

Pisao jednoj mjenjacnici na FB koja se nalazi u Grand Centru na Ilidzi i oni ne primaju, vidjet cu da li Hotel Hollywood zeli zamnjeniti, Hvala vam. :)
milojicabrzi
Posts: 1725
Joined: 18/11/2009 12:43

#7 Re: MKD Denar u KM?

Post by milojicabrzi »

Mene je iznenadilo da se RSD srbijanski dinar, ne može mijenjati u većini banaka, jedino Komercijalna banka a.d. vrši konverziju...

Jedno mi je ostalo cca 20 KM u dinarima, našao banku na M.Dvoru i zamijenio, ali me je iznenadilo, s obzirom da se Kune mijenjaju, pa čak i troše u dosta gradova koji gravitiraju granici sa RH...

Zbog toga uvijek kad se vraćam sa puta, nastojim na aerodromu ili granici potrošiti skoro sve, osim nekih par kovanica, za suvenira :)
User avatar
Dope_Man
Posts: 7753
Joined: 03/06/2016 16:31

#8 Re: MKD Denar u KM?

Post by Dope_Man »

Ja ostavim, vratit cu se opet u te zemlje :D

Recimo trenutno imam 20 Kuna, i jos po 20-30 KM u srbijanskoj, ceskoj i madzarskoj valuti. Srbiju cu ubrzo posjetit, Madzarsku pocetkom septembra, u Hrvatskoj za vikend bio i opet cu u augustu.. tako da ne trosim ''nazor''. A inace, vec spomenuto iznad, dosta mjesta blizu granice primaju i valutu susjedne zemlje. Recimo prosle godine sam u povratku iz Hrvatske stao da jedem u Capljini i zena me pitala hocu li da platim kunama ili markama. Isto tako su mi prije dvije godine u onom etno selu blizu Bijeljine rekli da mogu i marke i dinari.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15401
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#9 Re: MKD Denar u KM?

Post by problemnatravunu »

Ispred pijace na Otoci (ex Hepok) se muvaju kojekakvi tipovi, te parfemi, te gaće, kuponi Gras-a, a ima ih i koji govore deviza deviza , pa ne znam da li bi oni oktupili makedonske dinare
Post Reply