exMixer Chipas House Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Haris.ba
Posts: 24399
Joined: 08/09/2005 20:08

#126 Re: Mixer House Sarajevo

Post by Haris.ba »

ultima_palabra wrote:
Haris.ba wrote:
ultima_palabra wrote:Ne znam kako su dobili dozvolu za koncerte, citavo naselje vibrira :-) Bar 1000 ljudi ne moze spavati.
A niko se nije zalio na zvuk masina kad je fabrika radila?

Sta fali zrtvovati se za kulturu? Jos dzabane koncert.
Pa pretpostavljam da nije fabrika radila u 1 ujutru.

Kad se prebacivala norma, radila je.
User avatar
Better Man
Posts: 16689
Joined: 01/10/2006 20:10

#127 Re: Mixer House Sarajevo

Post by Better Man »

Bio sinoć na Urbanu i njegovoj četvorci. Odličan koncert, koji je pokvarila naša bajna nesposobna policija, jer je isti prekinula zbog buke. Koncert bi sigurno trajao još 30 do 40 minuta. Ovako je trajao sat i četrdeset minuta. Dok Sejfić i slični bez problema dobivaju oružje i sve ostalo u zatvoru i bježe kako im se čefne, dok ubice za volanom haraju Sarajevom i drugim gradoima, dok se raznorazne psihopate, ubice i silovatelji slobodno šetaju gradom, dotle policija se bavi kako prekinuti jedan koncert na kojem su normalni ljudi koji se žele opustiti i uživati i gdje nema nikakvog incidenta. I kako da bilo šta urbano opstane u gradu. Da vidim što bi prrekinuli kakv koncert turbo folk seljakluka i slično. Kriv je i organizator, jer da je svirka počela u 21:00 h kako je najavljeno, onda bi sve bilo na vrijeme gotovo. Skroz je sinoć bio bespotreban pored Urbana. U Engleskoj se tačno znaju propisi i dokad mogu trajati koncerti. Zato tamo koncerti počinju iumeđu 19:00 h i 20:00 h i završavaju do 23:00 h. I publika tamo dolazi na vrijeme, a ne kao kod nas. Kod nas publika pšođe dolaziti u vrijeme kad treba da počne koncert i zato uvijek kasni, a gore publika doše minimum sat prije početka. I gore nema čekanja publike da dođe. Koncerti počinju tačno na vrijeme i nije ih pribiga za one što kasne. Prilaz koncertnoj dvorani se mora urediti i isto tako se mora napraviti zvučna izolacija, jer u suprotnom ni jedan koncert se neće moći održati. Svi će biti prekidani od strane policije.
User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#128 Re: Mixer House Sarajevo

Post by Edin H. »

Haris.ba wrote:
ultima_palabra wrote: Pa pretpostavljam da nije fabrika radila u 1 ujutru.

Kad se prebacivala norma, radila je.

Nema odmora dok traje obnova. :oops:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#129 Re: Mixer House Sarajevo

Post by Bloo »

Better Man wrote:Bio sinoć na Urbanu i njegovoj četvorci. Odličan koncert, koji je pokvarila naša bajna nesposobna policija, jer je isti prekinula zbog buke. Koncert bi sigurno trajao još 30 do 40 minuta. Ovako je trajao sat i četrdeset minuta. Dok Sejfić i slični bez problema dobivaju oružje i sve ostalo u zatvoru i bježe kako im se čefne, dok ubice za volanom haraju Sarajevom i drugim gradoima, dok se raznorazne psihopate, ubice i silovatelji slobodno šetaju gradom, dotle policija se bavi kako prekinuti jedan koncert na kojem su normalni ljudi koji se žele opustiti i uživati i gdje nema nikakvog incidenta. I kako da bilo šta urbano opstane u gradu. Da vidim što bi prrekinuli kakv koncert turbo folk seljakluka i slično. Kriv je i organizator, jer da je svirka počela u 21:00 h kako je najavljeno, onda bi sve bilo na vrijeme gotovo. Skroz je sinoć bio bespotreban pored Urbana. U Engleskoj se tačno znaju propisi i dokad mogu trajati koncerti. Zato tamo koncerti počinju iumeđu 19:00 h i 20:00 h i završavaju do 23:00 h. I publika tamo dolazi na vrijeme, a ne kao kod nas. Kod nas publika pšođe dolaziti u vrijeme kad treba da počne koncert i zato uvijek kasni, a gore publika doše minimum sat prije početka. I gore nema čekanja publike da dođe. Koncerti počinju tačno na vrijeme i nije ih pribiga za one što kasne. Prilaz koncertnoj dvorani se mora urediti i isto tako se mora napraviti zvučna izolacija, jer u suprotnom ni jedan koncert se neće moći održati. Svi će biti prekidani od strane policije.
Da, to isto primjetih i na drugim koncertima na drugim lokacijama (AG, Sloga, CDA itd). Dođem kulturno u 20 koliko i piše na kartu, koncert počne u 22.

Jedini način da se preodgoji publika, je da počneš svirati bez nje :).
Mea_parvitas
Posts: 2526
Joined: 18/03/2015 01:36

#130 Re: Mixer House Sarajevo

Post by Mea_parvitas »

Pa nije ni normalno da koncert pocinje tako kasno... Sve je do organizatora... Ne treba organizovati koncerte u dvoranama koje nemaju adekvatnu zvucnu izolaciju ili se nalaze preblizu stambenih objekata. Zasto bih "ja" koji sam te nesrece da zivim pored neke hale koja je prenamijenjena u koncertnu dvoranu trpio koncerte svake subote npr. u te kasne sate, mozda imam bebu, naporan posao, ne odgovara mi buka, sta god vec, niko nema pravo narusavati bilo ciji mir. Nek fino koncert pocne u 19 i zavrsi do 22 i svi sretni... Ako je objekat izolovan, udaljen od stambenih objekata, onda nek traje cijelu noc i eto...
User avatar
Better Man
Posts: 16689
Joined: 01/10/2006 20:10

#131 Re: Mixer House Sarajevo

Post by Better Man »

Mea_parvitas wrote:Pa nije ni normalno da koncert pocinje tako kasno... Sve je do organizatora... Ne treba organizovati koncerte u dvoranama koje nemaju adekvatnu zvucnu izolaciju ili se nalaze preblizu stambenih objekata. Zasto bih "ja" koji sam te nesrece da zivim pored neke hale koja je prenamijenjena u koncertnu dvoranu trpio koncerte svake subote npr. u te kasne sate, mozda imam bebu, naporan posao, ne odgovara mi buka, sta god vec, niko nema pravo narusavati bilo ciji mir. Nek fino koncert pocne u 19 i zavrsi do 22 i svi sretni... Ako je objekat izolovan, udaljen od stambenih objekata, onda nek traje cijelu noc i eto...
Ja bih bio najsretniji da koncerti počinju između 19:00 h i 20:00 h kao normalnim zemljama. Prvo što bi trajali duže, a drugo što bi se mogao u normalno vrijeme vratiti kući.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14330
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#132 Re: Mixer House Sarajevo

Post by DaysleepeR »

već se lagano vidi za koga je pravljen Mikser

early bird za trubute band 10 KM, 15 sigurno na dan koncerta, možda i više

party-i 30 early bird, i 40 KM u pretprodaji

što se tiče ukidanja koncerta radi buke, pričam sa likom koji je upućen prije otvaranja i pitam ga kako je riješeno pitanje buke i policije, kaže ma on je to sve završio

vidimo kako je završio

krivica organizatora 100%
User avatar
Haris.ba
Posts: 24399
Joined: 08/09/2005 20:08

#133 Re: Mixer House Sarajevo

Post by Haris.ba »

DaysleepeR wrote:što se tiče ukidanja koncerta radi buke, pričam sa likom koji je upućen prije otvaranja i pitam ga kako je riješeno pitanje buke i policije, kaže ma on je to sve završio
Dok se uhodaju šeme. I utanači pazar. Ko i sve u ovoj državi - što bi mikser haus bio iznimka.
DaysleepeR wrote:već se lagano vidi za koga je pravljen Mikser
Ja sam se nadao da će biti ko neki Dom kulture. Gdje će šta god bila kultura - biti i dostupna "širokim narodnim masama". Tj. za džaba ili za minorne cijene. Nadao sam se da su se već nakačili na kakav fond - pa da mogu snositi glavne troškove. Možda i jesu - pa šta fali uzeti i raju još malo.
Mea_parvitas wrote:asto bih "ja" koji sam te nesrece da zivim pored neke hale koja je prenamijenjena u koncertnu dvoranu trpio koncerte svake subote npr. u te kasne sate, mozda imam bebu, naporan posao, ne odgovara mi buka, sta god vec, niko nema pravo narusavati bilo ciji mir. Nek fino koncert pocne u 19 i zavrsi do 22 i svi sretni... Ako je objekat izolovan, udaljen od stambenih objekata, onda nek traje cijelu noc i eto...
Trebaš se žrtvovati za kulturu. Ha ja.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14330
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#134 Re: Mixer House Sarajevo

Post by DaysleepeR »

U2 Tribute bend košta minimum 800 EUR.

S druge strane, domaći bendovi će sigurno morati da plaćaju da bi svirali tamo.
gidra
Posts: 3525
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#135 Re: Mixer House Sarajevo

Post by gidra »

Ne može ovo opstati u Sarajevu čisto zbog ekonomske računice, drugo što se nalazi iza M.Dvora.
Haj' u Beogradu i nekako jer na milion ljudi lahko je pronaći par stotina "urabanih" koji će napuniti dvoranu.

Ako se neko sjeti pokušao je i Senad na početku sa MyFace-om isto pa mu je na koncerte dolazilo do 50 ljudi maksimalno plus je pokušao i sa raznoraznim DJ-evima.
Tek kada je počeo dovoditi folkere, ispod 1000 ljudi mu ne dolazi u objekat pa ko god da gostuje.
A da ne pričamo koliko se para vrti, odnosno popije u folkotekama.
MyFace će izbaciti pazara za jednu noć na Aleksandri Prijović što House Mixer neće za godinu :D
User avatar
Dope_Man
Posts: 7757
Joined: 03/06/2016 16:31

#136 Re: Mixer House Sarajevo

Post by Dope_Man »

gidra wrote:Ne može ovo opstati u Sarajevu čisto zbog ekonomske računice, drugo što se nalazi iza M.Dvora.
Haj' u Beogradu i nekako jer na milion ljudi lahko je pronaći par stotina "urabanih" koji će napuniti dvoranu.

Ako se neko sjeti pokušao je i Senad na početku sa MyFace-om isto pa mu je na koncerte dolazilo do 50 ljudi maksimalno plus je pokušao i sa raznoraznim DJ-evima.
Tek kada je počeo dovoditi folkere, ispod 1000 ljudi mu ne dolazi u objekat pa ko god da gostuje.
A da ne pričamo koliko se para vrti, odnosno popije u folkotekama.
MyFace će izbaciti pazara za jednu noć na Aleksandri Prijović što House Mixer neće za godinu :D
Ovo ja govorim od pocetka ovog projekta. Sarajevo premal grad, sa premalo publike da ovo bude ekonomski odrziv projekat. A MyFace ti je odlican primjer, bas je tako i bilo. U pocetku niko ziv nije isao, sad kad dolazi sav sund mjesto je jedno od najpopularnijih za izlazak jer si istovremeno ''urban'' (jer izasao si u MyFace, nisi k'o oni seljaci u Barloti) ali i dobijes muziku koju stvarno zelis (onu iz Barlotija :D ).
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#137 Re: Mixer House Sarajevo

Post by kafanski_covjek »

Dope_Man wrote:
gidra wrote:Ne može ovo opstati u Sarajevu čisto zbog ekonomske računice, drugo što se nalazi iza M.Dvora.
Haj' u Beogradu i nekako jer na milion ljudi lahko je pronaći par stotina "urabanih" koji će napuniti dvoranu.

Ako se neko sjeti pokušao je i Senad na početku sa MyFace-om isto pa mu je na koncerte dolazilo do 50 ljudi maksimalno plus je pokušao i sa raznoraznim DJ-evima.
Tek kada je počeo dovoditi folkere, ispod 1000 ljudi mu ne dolazi u objekat pa ko god da gostuje.
A da ne pričamo koliko se para vrti, odnosno popije u folkotekama.
MyFace će izbaciti pazara za jednu noć na Aleksandri Prijović što House Mixer neće za godinu :D
Ovo ja govorim od pocetka ovog projekta. Sarajevo premal grad, sa premalo publike da ovo bude ekonomski odrziv projekat. A MyFace ti je odlican primjer, bas je tako i bilo. U pocetku niko ziv nije isao, sad kad dolazi sav sund mjesto je jedno od najpopularnijih za izlazak jer si istovremeno ''urban'' (jer izasao si u MyFace, nisi k'o oni seljaci u Barloti) ali i dobijes muziku koju stvarno zelis (onu iz Barlotija :D ).
jos samo da shishe ubaci (ako vec nije) :D i njihov sreci nema kraja :D
User avatar
Dope_Man
Posts: 7757
Joined: 03/06/2016 16:31

#138 Re: Mixer House Sarajevo

Post by Dope_Man »

Nisu jos.. ali ne znaci da nece :D

Sinoc naletih onako usput u Copa D'Oro na alipasinu.. nema kapi alkohola u lokalu, zid iza sanka izgleda nekako sablasno prazan, ali zato je sam pult prepun dudlara, i gosti za svakim stolom uredno dudlaju. Pitam ima li ista za popit u okolnim lokalima, kaze tesko.

Dakle nema vise :cuga: samo :nargila: bruda moj lijepi.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#139 Re: Mixer House Sarajevo

Post by JThomas »

Dope_Man wrote:
gidra wrote:Ne može ovo opstati u Sarajevu čisto zbog ekonomske računice, drugo što se nalazi iza M.Dvora.
Haj' u Beogradu i nekako jer na milion ljudi lahko je pronaći par stotina "urabanih" koji će napuniti dvoranu.

Ako se neko sjeti pokušao je i Senad na početku sa MyFace-om isto pa mu je na koncerte dolazilo do 50 ljudi maksimalno plus je pokušao i sa raznoraznim DJ-evima.
Tek kada je počeo dovoditi folkere, ispod 1000 ljudi mu ne dolazi u objekat pa ko god da gostuje.
A da ne pričamo koliko se para vrti, odnosno popije u folkotekama.
MyFace će izbaciti pazara za jednu noć na Aleksandri Prijović što House Mixer neće za godinu :D
Ovo ja govorim od pocetka ovog projekta. Sarajevo premal grad, sa premalo publike da ovo bude ekonomski odrziv projekat. A MyFace ti je odlican primjer, bas je tako i bilo. U pocetku niko ziv nije isao, sad kad dolazi sav sund mjesto je jedno od najpopularnijih za izlazak jer si istovremeno ''urban'' (jer izasao si u MyFace, nisi k'o oni seljaci u Barloti) ali i dobijes muziku koju stvarno zelis (onu iz Barlotija :D ).
fantastično sažeto i rečeno. ne bih ni sam bolje :mrgreen:
User avatar
Logovan
Posts: 94165
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#140 Re: Mixer House Sarajevo

Post by Logovan »

Dope_Man wrote:
Dakle nema vise :cuga: samo :nargila: bruda moj lijepi.
Ka' ćemo na šišu bruda, moramo je uskoro ispušiti bruda. :nargila:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#141 Re: Mixer House Sarajevo

Post by ultima_palabra »

DaysleepeR wrote:već se lagano vidi za koga je pravljen Mikser

early bird za trubute band 10 KM, 15 sigurno na dan koncerta, možda i više

party-i 30 early bird, i 40 KM u pretprodaji

što se tiče ukidanja koncerta radi buke, pričam sa likom koji je upućen prije otvaranja i pitam ga kako je riješeno pitanje buke i policije, kaže ma on je to sve završio

vidimo kako je završio

krivica organizatora 100%
Sa tim cijenama osudjeni su na propast... hajd 15-20 KM za Urbana i Skroz i nije strasno.

Ma nisu oni sekunde razmisljali o buci, na fejsbuku stavili da taj party traje do 6 sati... sta ima 6 :-) Ko i sve u ovoj drzavi, kako cemo lako cemo.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#142 Re: Mixer House Sarajevo

Post by JThomas »

lako ćemo znam ja komandira :mrgreen:

možda znaš, ali za ovo komandir mora biti na plati... :mrgreen:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14330
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#143 Re: Mixer House Sarajevo

Post by DaysleepeR »

Mikser je mosta za spajanje Beograda i Sarajeva po principu:

svi beogradski bendovi će svirati u Sarajevu, ali nijedan sarajevski bend neće svirati u Beogradu
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#144 Re: Mixer House Sarajevo

Post by drndalo »

DaysleepeR wrote:Mikser je mosta za spajanje Beograda i Sarajeva po principu:

svi beogradski bendovi će svirati u Sarajevu, ali nijedan sarajevski bend neće svirati u Beogradu
A to znas kako ? Citao si im biznis plan ili ?
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14330
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#145 Re: Mixer House Sarajevo

Post by DaysleepeR »

drndalo wrote:
DaysleepeR wrote:Mikser je mosta za spajanje Beograda i Sarajeva po principu:

svi beogradski bendovi će svirati u Sarajevu, ali nijedan sarajevski bend neće svirati u Beogradu
A to znas kako ? Citao si im biznis plan ili ?
To im je PR.
Gdje će naši bendovi svirali u BG? U Mikseru u Bg se nije nešto nasviralo naših bendova.
Sad nema Miksera u Bg.

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/mi ... -i-beograd
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#146 Re: Mixer House Sarajevo

Post by drndalo »

Zasto bendovi moraju svirati u Mixeru ? Mogu li svirati gdje drugo u BGD?

Zasto sve moramo posrati ? Zasto niko iz Sarajeva nije napravio nesto slicno ili bolje na tom mjestu ? Mora li sve biti lose ? Ili je bolje da se ni ne pokusava nista ? Ili je bolje da dalje od dudlanja ni ne pokusavamo ? Da sami pricamo viceve o glupim Bosancima i jos se ponosimo time ?

Zasto je Senadov primjer reprezentativan ? Zavalio se u kredite pa ih je valjalo vracati... Postujem, ali nek mi ne prodaje muda za bubrege. Svako sa imalo pameti zna da ovakvo nesto AKO bude pozitivno, to moze biti SAMO nakon MINIMALNO godinu-dvije velikog rada da se ljudi odviknuti od svega normalnog ponovo dovedu u NORMALU ! Dakle mene odviknutog od dobrih svirki treba ponovo navici na njih... Po bilo koju cijenu... Meni je manji problem 5-10-15 KM, veci mi je problem sto smo zena i ja naviknuti da ne izlazimo iza 22.00 sata...

Mlada generacija tek treba DA SKONTA da ima i nesto drugo na svijetu osim Dare Prdare, i dudlanja... Naravno ne svi, ali 20% te generacije nije za toga, a alternative nisu imali, njih tek treba nauciti... Itd...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#147 Re: Mixer House Sarajevo

Post by JThomas »

tačno tako, nema mogućnosti ni da se profilira ukus. isto kao u politici, i to nije slučajno, jer politika je djelatnost koja odlučuje kako će se upravljati svim drugim...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#148 Re: Mixer House Sarajevo

Post by JThomas »

i ovo što kaže, myface za urbane, barloti za papke i seljake, a ista muzika...tako ti je i u politici.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14330
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#149 Re: Mixer House Sarajevo

Post by DaysleepeR »

drndalo wrote:Zasto bendovi moraju svirati u Mixeru ? Mogu li svirati gdje drugo u BGD?

Zasto sve moramo posrati ? Zasto niko iz Sarajeva nije napravio nesto slicno ili bolje na tom mjestu ? Mora li sve biti lose ? Ili je bolje da se ni ne pokusava nista ? Ili je bolje da dalje od dudlanja ni ne pokusavamo ? Da sami pricamo viceve o glupim Bosancima i jos se ponosimo time ?

Zasto je Senadov primjer reprezentativan ? Zavalio se u kredite pa ih je valjalo vracati... Postujem, ali nek mi ne prodaje muda za bubrege. Svako sa imalo pameti zna da ovakvo nesto AKO bude pozitivno, to moze biti SAMO nakon MINIMALNO godinu-dvije velikog rada da se ljudi odviknuti od svega normalnog ponovo dovedu u NORMALU ! Dakle mene odviknutog od dobrih svirki treba ponovo navici na njih... Po bilo koju cijenu... Meni je manji problem 5-10-15 KM, veci mi je problem sto smo zena i ja naviknuti da ne izlazimo iza 22.00 sata...

Mlada generacija tek treba DA SKONTA da ima i nesto drugo na svijetu osim Dare Prdare, i dudlanja... Naravno ne svi, ali 20% te generacije nije za toga, a alternative nisu imali, njih tek treba nauciti... Itd...
Mene nervira šuplja, to je sve.
Mikser je velika ubleha, pa da je 30000 puta urbano.
Skup ulaz, skup šank, program isti kao i do sada po Colloseumu, Slogi, Domu Mladih samo skuplji upad.

Šta je to novo i sjajno da se treba hvaliti i tolerisati?
User avatar
Haris.ba
Posts: 24399
Joined: 08/09/2005 20:08

#150 Re: Mixer House Sarajevo

Post by Haris.ba »

DaysleepeR wrote:Šta je to novo i sjajno da se treba hvaliti i tolerisati?
Očistili su i okrečili jednu halu, konobari će imati posla, taksisti, proizvođaći pića....pdv se plaća. :D
Post Reply