Mit o "umerenim" muslimanima

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#326 Re: Mit o "umerenim" muslimanima

Post by aurora313 »

SaraFina wrote:...Treba biti mazohista insan pa s pojedincima argumentirano raspravljati odnosno pravdati se i pravdati islamsku religiju dok je licemjerno ili otvoreno pljuju. Pa to nije moj djir :D
E, zato ćeš ti u dženet, a oni jok. :)
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#327 Re: Mit o "umerenim" muslimanima

Post by Truba »

neko me citiro i rekao da je sloboda

nije sloboda nego tuđa koza puna loja
ili trava je tamo zelenija preko ograde
pokondirena tikva
pomodarstvo

ako si manga ili džek pa ne vjeruješ u duhovnost svojih roditelja
nemoj vjerovati ni u istočnjačku

ovo samo beze navodim primjer na diskurs teme nevezano za glavni tok
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#328 Re: Mit o "umerenim" muslimanima

Post by Truba »

animals wrote:Ma mislio sam na nesto drugo..
dovoljno je uciniti dobro dijelo, zivjeti po Bozijem zakonu,
nema smisla moliti se, a ne zivis ni mrvicu po Bozijem zakonu..
razumijem ja obicaje, ne treba zaboravljati, ali ne treba pretjerivati..
mislim da praviš logičku pogrešku što unaprijed postavljaš ILI ILI

život nije takav...

danas činiš dobro djelo sutra ne
danas se ne moliš sutra da
nije crno bijelo
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#329 Re: Mit o "umerenim" muslimanima

Post by aurora313 »

SaraFina wrote:Ja sam već u startu detektirala zašto je tema postavljena i to vrijedi i sada.

Ovo potenciranje islama i šerijata, te nebulozne konstrukcije na takve teme... u negativnom kontekstu, kad je bošnjački narod u BiH pitanju, ima samo jednu svrhu: iskoristiti postojeću islamofobiju u svijetu i ocrniti naš narod do neprepoznatljivosti.
Ispraviti povjesne greške devedesetih i od žrtava etničkog ćišćenja, genocida i masovnih egzikucija napraviti začetnike ISIL-OVACA na tlu EU. Samim tim zločinci sebe amnestiraju i daju sebi otvorene alibije ...za ono što su radili...Toliko daleko ta bolest IDE kod pojedinaca da narod koji je imao embargo na uvoz oružja i nikakvu viziju stvaranja i nacionalne a ne vjerske države nazivaju "džihadistima devedesetih" a svoja nedjela " odbranom kršćanske Europe. 

Dovoljno?...
Da ne napisa ovo Dovoljno? koje me udari ex catedra, i postavljajući se bogomdano i autoritivno oko kompleksnih pitanja, ne bih se ni javio. Ali, rađe bih dao samo komentar na ovo tvoje:
Toliko daleko ta bolest IDE kod pojedinaca da narod koji je imao embargo na uvoz oružja i nikakvu viziju stvaranja i nacionalne a ne vjerske države nazivaju "džihadistima devedesetih" a svoja nedjela " odbranom kršćanske Europe.
Nisam na ovoj temi mogao naći ovo tvoje oko džihadista devedesetih i slično. Zato vjerujem da ti generalno smeta mišljenje i pogledi drugih koji su suprotni. Događa se.

Samo da ti pružim ovo gdje nisi u pravu, s time da najprije pročitaš ovaj direktan citat:

"...Najkraća definicija islamskog poretka definira ga kao jedinstvo vjere i zakona, odgoja i sile, ideala i
interesa, duhovne zajednice i države, dobrovoljnosti i prisile.
Kao sinteza ovih komponenata, islamski poredak ima dvije temeljne pretpostavke: islamsko društvo
i islamsku vlast. Prva je sadržina a druga forma islamskog poretka. Islamsko društvo bez islamske
vlasti je nedovršeno i nemoćno; islamska vlast bez islamskog društva je ili utopija ili nasilje."


Slažem se da kako kažeš ovaj narod nije imao nikakvu viziju stvaranja vjerske države devedesetih. Ali u praksi, narod se tu najmanje pita. Odlučuju grupice uticajnih ili čak pojedinci (skori 'slobodni izbori' u Turskoj).

Zato je gore navedeno veoma loše zvučalo nemuslimanima kada je ovaj dio iz 'Islamske Deklaracije' Alije Izetbegovića počeo da se javno priča i prepričava u BiH uoči rata. A nas dvoje nemamo odgovor na scenario da je BiH ostala cjelovita sa muslimanima u većini. Da li bi u tom slučaju Alija poradio na ovoj svojoj ideji ili ne?

Ukratko, treba cijeniti sebe i svoje, ali i razmatrati mišljenja i stavove drugih bilo da su na tvojoj strani ili ne. Najlakše je njihovo odbaciti kao smeće jer se ne slaže sa nekim tvojim pogledima.

Dovoljno?
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#330 Re: Mit o "umerenim" muslimanima

Post by SaraFina »

aurora313 wrote:
SaraFina wrote:Ja sam već u startu detektirala zašto je tema postavljena i to vrijedi i sada.

Ovo potenciranje islama i šerijata, te nebulozne konstrukcije na takve teme... u negativnom kontekstu, kad je bošnjački narod u BiH pitanju, ima samo jednu svrhu: iskoristiti postojeću islamofobiju u svijetu i ocrniti naš narod do neprepoznatljivosti.
Ispraviti povjesne greške devedesetih i od žrtava etničkog ćišćenja, genocida i masovnih egzikucija napraviti začetnike ISIL-OVACA na tlu EU. Samim tim zločinci sebe amnestiraju i daju sebi otvorene alibije ...za ono što su radili...Toliko daleko ta bolest IDE kod pojedinaca da narod koji je imao embargo na uvoz oružja i nikakvu viziju stvaranja i nacionalne a ne vjerske države nazivaju "džihadistima devedesetih" a svoja nedjela " odbranom kršćanske Europe. 

Dovoljno?...
Da ne napisa ovo Dovoljno? koje me udari ex catedra, i postavljajući se bogomdano i autoritivno oko kompleksnih pitanja, ne bih se ni javio. Ali, rađe bih dao samo komentar na ovo tvoje:
Toliko daleko ta bolest IDE kod pojedinaca da narod koji je imao embargo na uvoz oružja i nikakvu viziju stvaranja i nacionalne a ne vjerske države nazivaju "džihadistima devedesetih" a svoja nedjela " odbranom kršćanske Europe.
Nisam na ovoj temi mogao naći ovo tvoje oko džihadista devedesetih i slično. Zato vjerujem da ti generalno smeta mišljenje i pogledi drugih koji su suprotni. Događa se.

Samo da ti pružim ovo gdje nisi u pravu, s time da najprije pročitaš ovaj direktan citat:

"...Najkraća definicija islamskog poretka definira ga kao jedinstvo vjere i zakona, odgoja i sile, ideala i
interesa, duhovne zajednice i države, dobrovoljnosti i prisile.
Kao sinteza ovih komponenata, islamski poredak ima dvije temeljne pretpostavke: islamsko društvo
i islamsku vlast. Prva je sadržina a druga forma islamskog poretka. Islamsko društvo bez islamske
vlasti je nedovršeno i nemoćno; islamska vlast bez islamskog društva je ili utopija ili nasilje."


Slažem se da kako kažeš ovaj narod nije imao nikakvu viziju stvaranja vjerske države devedesetih. Ali u praksi, narod se tu najmanje pita. Odlučuju grupice uticajnih ili čak pojedinci (skori 'slobodni izbori' u Turskoj).

Zato je gore navedeno veoma loše zvučalo nemuslimanima kada je ovaj dio iz 'Islamske Deklaracije' Alije Izetbegovića počeo da se javno priča i prepričava u BiH uoči rata. A nas dvoje nemamo odgovor na scenario da je BiH ostala cjelovita sa muslimanima u većini. Da li bi u tom slučaju Alija poradio na ovoj svojoj ideji ili ne?

Ukratko, treba cijeniti sebe i svoje, ali i razmatrati mišljenja i stavove drugih bilo da su na tvojoj strani ili ne. Najlakše je njihovo odbaciti kao smeće jer se ne slaže sa nekim tvojim pogledima.

Dovoljno?
Ne dovoljno.

Ne smeta mi mišljenje drugih niti konstruktivna kritika. Već sam rekla da nikad nijednu religiju, niti ideologiju.... ne bi branila u njenim negativnostima.
Zašto bi islam?Jesam negdje pokušala?

Što se tiče r.Alije Izetbegovića i njegove deklaracije koju si citirao kao argument, meni je taj tvoj pokušaj smiješan. I to iz više razloga, pa ću ti navesti nekoliko:

- Muslimani u EX YU u odnosu na Srbe i Hrvate bili su debelo u manjini. Ne znam zašto izdvajaš BiH kao neki ekstra slučaj(???) - neovisan od tkz; SFRJ, kad su prijeratna, ratna i poratna dešavanja u pitanju?Da prikažeš kršćansku ugrozbu Alijinom deklaracijom?Pa nisu Srbija i Hrvatska na drugim kontinentima, da bi tako nešto moglo poslužiti kao alibi, odnosno opravdanje za stradanje bošnjačkog stanovništva? Mislim, ako je ovo neki pokušaj moždanog driblinga. ...gdje želiš kršćane u BiH zbog mišljenje šačice muslimanskih intelektualaca prikazati i djelomično ugroženim u BiH i žrtvama. ... moram ti reći da ubuduće, ako se već javiš, poradiš bolje na argumentaciji...
- Kako je nemuslimanima ta deklaracije izgledala i muslimansko vodjstvo, ja ne znam. U strahu su velike oči. No rezultati su (na moju veliku žalost) etničkog ćišćenja, masovnih egzikucija, silovanja i genocida su protivno tvojoj tvrdnji a u prilog mojoj tezi. Bošnjački narod u BiH je stradao više nego kršćani. I to debelo više. Toliko o ugroženosti, deklaraciji kao prijetnji u srcu kršćanske EUROPE sa Srbijom i HR ns granicama i spremnosti bosanskohercegovačkih muslimana za ratni konflikt.
A kasnije i dominaciju. Mislim, djetetu je jasno da geografski položaj odredjuje bukvalno sve.
-Nažalost (moju a i velike većine Bošnjaka) A.I nije bio vizionar a ni dorastao zadatku, nije bio kao i velika većina Bošnjaka devedesetih spreman za trgovinu, savezništva i sve ono podmuklo i pokvareno što je predhodilo ratnim strahotama. On je bio više za imama neke gradske džamije i njegova uloga izmedju Miloševića i Tudjmana a i stradanje bošnjačkog naroda to najbolje pokazuje.

- Što se tiče muslimana i ratnih i prijeratnih zbivanja, ne znam jesi svjestan koliko ti podmuklo ( svjesno ili ne, zvuči zadnja rečenica u obliku pitanja ) A nas dvoje nemamo odgovor na scenario da je BiH ostala cjelovita sa muslimanima u većini. Da li bi u tom slučaju Alija poradio na ovoj svojoj ideji ili ne?
Agresija na BiH i jeste počela što je sasvim izvjesno bilo da bi BiH za 10 - 20 godina bila muslimanska prćija.
Stvarno vjeruješ u slučajnost i nebuloze oko referenduma za ocjepljenje BiH od tada već krnje Yuge? Mislim, to je naučna fantastika.
Stoga, da ja tebi postavim pitanje za kraj.... Misliš ti da je u tim okolnostima Aliji Izetbegoviću i šačici muslimanskih intelektualaca odgovarao RAT?Misliš ti da bi stvarno i da je BiH opstala sa muslimanskom većinom u srcu kršćanske Europe bez rata, neko uvodio kalifat i šerijat? Na kraju misliš li ti da bi to E i svjetske sile tolerirale, sve i da se Srbija i HR ne miješaju?

Eto ti dakle odgovora iscrpnog na sve moguće scenarije. Dovoljno logično?

P.S što se tiče džihadista i poredjenja, prelistaj susjetske i komšinske portale. ... pozovala bi se i na izjave visokih političkih zvaničnika pa i same HR presjednice... druge teme na podforumu politika i relugija i sl. ..
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#331 Re: Mit o "umerenim" muslimanima

Post by Sanjarko »

desni wrote:
    :thumbup:
      Ne znam zašto,ali ti si mi prvi naumpao kad sam počeo čitati bljuvotine na ovoj temi.Halali :mrgreen:
        Zbog zlobne primisli koju sam dobio"Gdje je sad onaj Salik,ako je iskren u onom što piše da se ovdje oglasi".Respekt puni za napisano na temi.
          Jedino se ne slažem da selefijama/tekfirdžijama(da budemo politički korektni) u potpunosti diriguju cionisti.Jest da njima odgovara ovakva slika o muslimanima,ali ne treba ih amnestirati.Mislim da se radi uglavnom o vjerski i uopće neobrazovanim i isključivim ljudima koji posežu za najlakšim odgovorima.
            Ili da kažemo jedni drugima dođu ko neko opravdanje :idea:
            Bruda ima umno programiranje ili pranje mozga. To su svi radili od Cije, Kgba, Nacista pa nadalje. I dan danas to rade. Sad su samo usavrsili tehniku.
            User avatar
            Sanjarko
            Posts: 23012
            Joined: 17/02/2015 19:32
            Location: U snu

            #332 Re: Mit o "umerenim" muslimanima

            Post by Sanjarko »

            iz Mostara wrote:
            SaraFina wrote::zjev: Parada šovinizma. Da ne bi ulazila u diskusiju s vama dečarci prijaviću vam postove :D

            Mislim, ne bi VI imali šanse ni sa tim bolesnim šovinjarskim forama ali mrsko mi. Zato uskličnik ka moderaciji od mene :)
            Čuj to, šovinizam, zar si tako slaba i nebitna u stvarnom životu da ti je duševna hrana forum na kojem kao prosipaš fore i dominiraš!

            Doduše u kasnim 30_tim dolazi do krize identiteta, nemaš momka, nisi se udala, trenutno imaš neke kriterije kako bi budući izgledao ali još malo kriteriji više neće postojati i svaki tvoj pogled upućen prema suprotnom polu biće kao da ti na čelu piše BUJRUM uzmi me!

            Na reku uzdaha sunce se ne vraća, godine prolaze nervoznim korakom :lol:

            WHO IS YOUR DADDY :lol: :lol: :lol:
            :jbt:
            dadinjo33
            Posts: 1748
            Joined: 10/08/2016 18:41

            #333 Re: Mit o "umerenim" muslimanima

            Post by dadinjo33 »

            arzuhal wrote: Zato sam ja mnogo prije i pozvao @dadinja33, @zagor-te-neja i slične samozatajne pripadnike sekti koji su se okomili na islam, na temelju ovog ajeta: hajde bolan čini kakvo dobro, pokaži svojim djelom da si bolji kao čovjek, da si veći dobročinitelj jer pripadaš toj i toj religiji ili sekti, pa time istakni ispravnost te vjere, a ne da svoju "vjeru" dokazuješ time što ćeš stalno pokušavati popljuvati islam pa će se tako pokazati tvoja religija ili sekta kao ispravna ili ispravnija od islama, a ne živjeti u hinjskoj bezmudosti. Jalov je to posao, to i Allah kaže...
            Znači dobro djelo je da prestanemo tebe "dominirati", što reče Sarafina :kiselavoda: , te da ti otkrijemo kojim čudnovatim sektama pripadamo, pa da možeš prestati čupati kosu od tolikog nagađanja i napokon prestati pisati patetične impotentne ad hominem postove i mirno zaspati :D
            User avatar
            aurora313
            Posts: 2203
            Joined: 10/10/2010 12:47

            #334 Re: Mit o "umerenim" muslimanima

            Post by aurora313 »

            SaraFina wrote:Ne dovoljno.
            Kaže se 'nije dovoljno' ili 'nedovoljno'.
            Ja sam samo htio da napravim dokazom poduprt komentar. A nisam kvalifikovan da liječim frustracije.
            User avatar
            Towelie
            Posts: 7487
            Joined: 03/05/2013 19:29

            #335 Re: Mit o "umerenim" muslimanima

            Post by Towelie »

            dadinjo33 wrote:
            arzuhal wrote: Zato sam ja mnogo prije i pozvao @dadinja33, @zagor-te-neja i slične samozatajne pripadnike sekti koji su se okomili na islam, na temelju ovog ajeta: hajde bolan čini kakvo dobro, pokaži svojim djelom da si bolji kao čovjek, da si veći dobročinitelj jer pripadaš toj i toj religiji ili sekti, pa time istakni ispravnost te vjere, a ne da svoju "vjeru" dokazuješ time što ćeš stalno pokušavati popljuvati islam pa će se tako pokazati tvoja religija ili sekta kao ispravna ili ispravnija od islama, a ne živjeti u hinjskoj bezmudosti. Jalov je to posao, to i Allah kaže...
            Znači dobro djelo je da prestanemo tebe "dominirati", što reče Sarafina :kiselavoda: , te da ti otkrijemo kojim čudnovatim sektama pripadamo, pa da možeš prestati čupati kosu od tolikog nagađanja i napokon prestati pisati patetične impotentne ad hominem postove i mirno zaspati :D
            Sara u svom elementu. :D

            User avatar
            SaraFina
            Posts: 20421
            Joined: 28/04/2014 20:32
            Location: Antananarivu

            #336 Re: Mit o "umerenim" muslimanima

            Post by SaraFina »

            aurora313 wrote:
            SaraFina wrote:Ne dovoljno.
            Kaže se 'nije dovoljno' ili 'nedovoljno'.
            Ja sam samo htio da napravim dokazom poduprt komentar. A nisam kvalifikovan da liječim frustracije.
            A ja šalu kao ocjenu i kazem sjedi 1 :D...

            Razbila sam ti uzgred " dokaz " u paramparčard. Ne kaže se dokaz, nego valjda argument.

            Kako god razbih, ko' beba zvečku.

            Dovoljno?
            dadinjo33
            Posts: 1748
            Joined: 10/08/2016 18:41

            #337 Re: Mit o "umerenim" muslimanima

            Post by dadinjo33 »

            Towelie wrote: Sara u svom elementu. :D

            Ma znaš ono "šovinstičko" da žene u Bošnja nemaju ime, nego su Šemsinica, Mujinica i slično. Mislim da bi ipak većina Bošnja dopustili da budu izdominirani, da budu Milicajci, a kako je tek bogougodno i religiozno-uzvišeno biti Saracen, to ne smijem ni pomisliti :D
            User avatar
            Towelie
            Posts: 7487
            Joined: 03/05/2013 19:29

            #338 Re: Mit o "umerenim" muslimanima

            Post by Towelie »

            dadinjo33 wrote:
            Towelie wrote: Sara u svom elementu. :D

            Ma znaš ono "šovinstičko" da žene u Bošnja nemaju ime, nego su Šemsinica, Mujinica i slično. Mislim da bi ipak većina Bošnja dopustili da budu izdominirani, da budu Milicajci, a kako je tek bogougodno i religiozno-uzvišeno biti Saracen, to ne smijem ni pomisliti :D
            Jel se ovo suptilno javljas na konkurs za bogougodnika? :D Da se osevapis :izet:
            dadinjo33
            Posts: 1748
            Joined: 10/08/2016 18:41

            #339 Re: Mit o "umerenim" muslimanima

            Post by dadinjo33 »

            Towelie wrote: Jel se ovo suptilno javljas na konkurs za bogougodnika? :D Da se osevapis :izet:
            Ih, kad-ikad sam ja bogu ugodio, sad je red da malo meni boginja ugađa :D


            Neka Sara s'vati da je moja muza, moja Saraswati :kiselavoda:
            User avatar
            SaraFina
            Posts: 20421
            Joined: 28/04/2014 20:32
            Location: Antananarivu

            #340 Re: Mit o "umerenim" muslimanima

            Post by SaraFina »

            Momci, klub mojih obožavatelja nije na religiji. Nisam ikona a ni slična prekodrinskoj "pevaljci".

            Pjesmice i sl pohranite u " klubu " .
            dadinjo33
            Posts: 1748
            Joined: 10/08/2016 18:41

            #341 Re: Mit o "umerenim" muslimanima

            Post by dadinjo33 »

            SaraFina wrote:Momci, klub mojih obožavatelja nije na religiji. Nisam ikona a ni slična prekodrinskoj "pevaljci".

            Pjesmice i sl pohranite u " klubu " .
            Naravno da nije, boginja je u srcu, ne u ili na religiji :djidovoma:
            User avatar
            Nurudin
            Posts: 3324
            Joined: 31/03/2013 07:25
            Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

            #342 Re: Mit o "umerenim" muslimanima

            Post by Nurudin »

            Towelie wrote:Diskurs koji je prisutan u medijima u doba delovanja raznih islamistickih grupacija jeste kako je umerena muslimanska vecina rob delovanja glasne, ekstremisticke manjine. Video ispod nam donosi podatke u procentima koliko islamkse zemlje zele serijat kao drzavni zakon sa svim svojim kaznenim merama. Postavlja se pitanje o mogucnosti uklapanja umerenosti kako se dozivljava na Zapadu sa odredbama serijata i da li su tzv. umereni muslimani zaista umereni ili latentni ekstremisti koji cekaju uspostavu serijata da rade ono isto sto i ISIS.


            Da li su umereni muslimani zaista vecina ili su, ipak, manjina? Postoji li uopste ovakva kategorija?
            To što ti vidiš da su u tvome Sandžaku ovi muftijini muslimani dominantni , ne znači da je takav cijeli svijet.
            Dakle, moraš malo putovati, izaći malo dalje od sandžačkih kasaba i foruma i vidjeti da je "mit" u stvari realnost.
            Kao što reče onaj drugi muftija iz Bg , bivši pravoslavac, na pitanje novinara šta misli o pričama da će manastiri
            na Kosovu biti srušeni , kaže :
            - Ma to ne smije da se dira, pa te su manastire Turci obnavljali , a sad neko da ih ruši!

            a inače u Beogradu je bilo 217 džamija i sve su porušene , osim jedne i ta je bila zapaljena prije desetak godina
            Prije 500 godina Turci (koji važe za neumjerne muslimane jel) obnavaljali manastire koji i dan
            danas svjedoče tome , a prije desetak godina gori jedina džamija u Beogradu.Pa onda uporedi bato !
            dadinjo33
            Posts: 1748
            Joined: 10/08/2016 18:41

            #343 Re: Mit o "umerenim" muslimanima

            Post by dadinjo33 »

            Nurudin wrote:
            To što ti vidiš da su u tvome Sandžaku ovi muftijini muslimani dominantni , ne znači da je takav cijeli svijet.
            Dakle, moraš malo putovati, izaći malo dalje od sandžačkih kasaba i foruma i vidjeti da je "mit" u stvari realnost.
            Kao što reče onaj drugi muftija iz Bg , bivši pravoslavac, na pitanje novinara šta misli o pričama da će manastiri
            na Kosovu biti srušeni , kaže :
            - Ma to ne smije da se dira, pa te su manastire Turci obnavljali , a sad neko da ih ruši!

            a inače u Beogradu je bilo 217 džamija i sve su porušene , osim jedne i ta je bila zapaljena prije desetak godina
            Prije 500 godina Turci (koji važe za neumjerne muslimane jel) obnavaljali manastire koji i dan
            danas svjedoče tome , a prije desetak godina gori jedina džamija u Beogradu.Pa onda uporedi bato !
            Ma vrati se i ti kući, ali nemoj kao on :lol:

            Džaba, kad neko voli his-story, eto mu je, Allah nije nepravedan :lol:
            User avatar
            Nurudin
            Posts: 3324
            Joined: 31/03/2013 07:25
            Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

            #344 Re: Mit o "umerenim" muslimanima

            Post by Nurudin »

            Apsurdno je pričati o "umerenim muslimanima" u zemlji u kojoj je nad istima počinjen genocid i urađeno
            sve što bi valjda po nekoj vašoj logici muslimani trebali da rade , a ne nad njima da se radi.
            Ali kad ti je struktura realnosti izgrađena na internetu, a ne na onom što te okružuje , dobiješ peškirka i ekipicu
            User avatar
            Towelie
            Posts: 7487
            Joined: 03/05/2013 19:29

            #345 Re: Mit o "umerenim" muslimanima

            Post by Towelie »

            Nurudin wrote:Apsurdno je pričati o "umerenim muslimanima" u zemlji u kojoj je nad istima počinjen genocid i urađeno
            sve što bi valjda po nekoj vašoj logici muslimani trebali da rade , a ne nad njima da se radi.
            Ali kad ti je struktura realnosti izgrađena na internetu, a ne na onom što te okružuje , dobiješ peškirka i ekipicu
            Apsurdno je da forumski puk ne razume da se tema tice svih muslimana, a ne samo bosanskih. Oni su svakako po brojnosti na nivou statisticke greske u ummetu. Vise su, za ovu temu, relevantna misljenja malezijskih, iranskih ili pakistanskih muslimana nego raznih sara i nurudina koji po forumu bleblecu o onome sta ne razumeju.
            User avatar
            Towelie
            Posts: 7487
            Joined: 03/05/2013 19:29

            #346 Re: Mit o "umerenim" muslimanima

            Post by Towelie »

            Da mi je da docekam da u ovih 345 postova do sada neko napise SMISLEN ARGUMENT, kontra ovog sto se iznosi na temi, a da nije los ad hominem. E to bi bila dominacija.
            User avatar
            Nurudin
            Posts: 3324
            Joined: 31/03/2013 07:25
            Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

            #347 Re: Mit o "umerenim" muslimanima

            Post by Nurudin »

            Towelie wrote:Da mi je da docekam da u ovih 345 postova do sada neko napise SMISLEN ARGUMENT, kontra ovog sto se iznosi na temi, a da nije los ad hominem. E to bi bila dominacija.
            šta je "ad hominem" u tome da ti ignorišeš zbilju oko sebe, jer ako se ona razlikuje od onoga kako je ti percepiraš
            očigledno je da tvoja percepcija nije utemeljena na relanosti ?
            Kakav ti treba bolji argument od ovog koji sam ti naveo. Materijalni dokazi jbg
            User avatar
            Towelie
            Posts: 7487
            Joined: 03/05/2013 19:29

            #348 Re: Mit o "umerenim" muslimanima

            Post by Towelie »

            Nurudin wrote:
            Towelie wrote:Da mi je da docekam da u ovih 345 postova do sada neko napise SMISLEN ARGUMENT, kontra ovog sto se iznosi na temi, a da nije los ad hominem. E to bi bila dominacija.
            šta je "ad hominem" u tome da ti ignorišeš zbilju oko sebe, jer ako se ona razlikuje od onoga kako je ti percepiraš
            očigledno je da tvoja percepcija nije utemeljena na relanosti ?
            Kakav ti treba bolji argument od ovog koji sam ti naveo. Materijalni dokazi jbg
            Koju to zbilju ignorisem oko sebe? Na Balkanu jeste nizak procenat muslimana za serijat, i ja sam to i rekao. No, Balkan nije uopste merodavan u brojnom smislu na nivou celog ummeta jer je muslimana relativno malo.

            Materijalni dokaz je ono istrazivanje i statistika koju sam postavio na pocetku teme. Ovo vase je suplja.
            User avatar
            Nurudin
            Posts: 3324
            Joined: 31/03/2013 07:25
            Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

            #349 Re: Mit o "umerenim" muslimanima

            Post by Nurudin »

            a bogati, to što si ti našao na yt je mjerodavno , a sve drugo je šuplja ? :lol:
            User avatar
            Towelie
            Posts: 7487
            Joined: 03/05/2013 19:29

            #350 Re: Mit o "umerenim" muslimanima

            Post by Towelie »

            Nurudin wrote:a bogati, to što si ti našao na yt je mjerodavno , a sve drugo je šuplja ? :lol:
            Nije youtube nego istrazivanje instituta Pew. Googlaj i sam ces naci.
            Post Reply