Misionari u Bosni?

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#1 Misionari u Bosni?

Post by pure_love »

Koliko su aktivni i koliko imaju uspjeha?

evo citam na josua projekt da evadjelici na Balkanu imaju najveci uspjeh kod Albanaca,pa Srba pa Hrvata.

0,5% Hrvata prihvatilo protestantizam ,1,1% srba i 0,002% bosnjaka.Sta mislite zasto bosnjaci manje prihvacaju u odnosu na hrvate i srbe? i zasto imaju toliki uspjeh kod Albanaca?

po mom misljenju ove misionerske organizacije treba zabraniti,imaju cak kampove za djecu gdje im pricaju o Isusu i sl,,to je vec prenisko,bas citam pisma djece,,i gotovo da ne znaju pisati,tipa !"ja sam X,ja volim ici na kampovanje i ucimo o Isusu koji je nas Bog"...to su djeca ipak.Sta vi mislite?
User avatar
Chisum
Posts: 4685
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#2 Re: Misioneri u Bosni?

Post by Chisum »

Mogu ruku pod ruku s tvojom ljubimicom, Arzijom Mahmutovic. (ovo tvoje selektivno - "to su ipak djeca" me nasmija do suza...)

Da je ovo normalna drzava, i njoj i ovim ludjacima koje ovdje spominjes, bilo bi zabranjeno da prilaze djeci u krugu od jednog kilometra.
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#3 Re: Misioneri u Bosni?

Post by TheMule »

pure_love wrote:Koliko su aktivni i koliko imaju uspjeha?

evo citam na josua projekt da evadjelici na Balkanu imaju najveci uspjeh kod Albanaca,pa Srba pa Hrvata.

0,5% Hrvata prihvatilo protestantizam ,1,1% srba i 0,002% bosnjaka.Sta mislite zasto bosnjaci manje prihvacaju u odnosu na hrvate i srbe? i zasto imaju toliki uspjeh kod Albanaca?

po mom misljenju ove misionerske organizacije treba zabraniti,imaju cak kampove za djecu gdje im pricaju o Isusu i sl,,to je vec prenisko,bas citam pisma djece,,i gotovo da ne znaju pisati,tipa !"ja sam X,ja volim ici na kampovanje i ucimo o Isusu koji je nas Bog"...to su djeca ipak.Sta vi mislite?

Prvo, ima Muslimana koji postanu ateisti, i ponekad predju na Krscanstvo, ali ni blizu velikom broju koji predju sa druge strane na Islam. Muslimani ne prelaze na druge religije lahko.

Drugo, lahko je nekom ko je vec Krscanin malo promjenit svoje misljenje i preci na drugu verziju Krscanstva.
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#4 Re: Misioneri u Bosni?

Post by pure_love »

TheMule wrote:
pure_love wrote:Koliko su aktivni i koliko imaju uspjeha?

evo citam na josua projekt da evadjelici na Balkanu imaju najveci uspjeh kod Albanaca,pa Srba pa Hrvata.

0,5% Hrvata prihvatilo protestantizam ,1,1% srba i 0,002% bosnjaka.Sta mislite zasto bosnjaci manje prihvacaju u odnosu na hrvate i srbe? i zasto imaju toliki uspjeh kod Albanaca?

po mom misljenju ove misionerske organizacije treba zabraniti,imaju cak kampove za djecu gdje im pricaju o Isusu i sl,,to je vec prenisko,bas citam pisma djece,,i gotovo da ne znaju pisati,tipa !"ja sam X,ja volim ici na kampovanje i ucimo o Isusu koji je nas Bog"...to su djeca ipak.Sta vi mislite?

Prvo, ima Muslimana koji postanu ateisti, i ponekad predju na Krscanstvo, ali ni blizu velikom broju koji predju sa druge strane na Islam. Muslimani ne prelaze na druge religije lahko.

Drugo, lahko je nekom ko je vec Krscanin malo promjenit svoje misljenje i preci na drugu verziju Krscanstva.

to je i moje misljenje,ali zbog toga mnogi muslimani prelaze na siizam,selefizam i sl
simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#5 Re: Misioneri u Bosni?

Post by simpozijum delirijum »

pure_love wrote:Koliko su aktivni i koliko imaju uspjeha?

evo citam na josua projekt da evadjelici na Balkanu imaju najveci uspjeh kod Albanaca,pa Srba pa Hrvata.

0,5% Hrvata prihvatilo protestantizam ,1,1% srba i 0,002% bosnjaka.Sta mislite zasto bosnjaci manje prihvacaju u odnosu na hrvate i srbe? i zasto imaju toliki uspjeh kod Albanaca?

po mom misljenju ove misionerske organizacije treba zabraniti,imaju cak kampove za djecu gdje im pricaju o Isusu i sl,,to je vec prenisko,bas citam pisma djece,,i gotovo da ne znaju pisati,tipa !"ja sam X,ja volim ici na kampovanje i ucimo o Isusu koji je nas Bog"...to su djeca ipak.Sta vi mislite?
meni je u komsiluku bio bracni par, misionari baptisti iz USA
fini ljudi, a bilo ih je tamo oko 1998-1999 gomila u Sarajevu, raja ih fino izlevatila u smislu;" ma nema problema Isus i folovi i golovi ,samo vici Yes .. Yes daj ti meni sredi vizu za USA' pa im donacije trazili , oni pare silne davali i bosnje ih izradili ko' levate i sada ih i nema vise , ljudi skontali dje' ce sa mahalom na kraj izaci :lol:
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#6 Re: Misioneri u Bosni?

Post by pure_love »

jesi to i ti zgulio za Ameriku preko njih? :lol:


ma kad su budale izradjuj koliko mozes,,eej odose na drugu stranu svijeta da ljude ubjedjuju kako je njihova vjera prava,pa valjda i u Americi ima koliko hoces "unreached people"(tako zovu nekrscane) :-)
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#7 Re: Misioneri u Bosni?

Post by tranquil »

pure_love wrote:po mom misljenju ove misionerske organizacije treba zabraniti,imaju cak kampove za djecu gdje im pricaju o Isusu i sl,,to je vec prenisko,bas citam pisma djece,,i gotovo da ne znaju pisati,tipa !"ja sam X,ja volim ici na kampovanje i ucimo o Isusu koji je nas Bog"...to su djeca ipak.Sta vi mislite?
Neću se osvrtati na pitanja "zašto mislite o velikom/malom uspjehu kod X ili Y grupe" ali u odgovoru na citirani stav imam da kažem sljedeće: ja mogu prihvatiti bilo kakvu vjeronauku na koju roditelji šalju djecu, samo pod uslovom da je mimo redovne školske nastave, dakle van škola i obdaništa.

Dakle SVAKO ima pravo na vjersko obrazovanje svoje djece na način na koji on preferira, pod uslovom da ne ugrožava prava drugih osoba i cijele zajednice - a pod ovim mislim da ne dolazi do segregacije u javnim školama.

Ja ovdje jedino vidim da bi ti vlastitoj vjerskoj grupi vjerovatno odobrio školovanje (ispravi me ako griješim u ovoj stavci, i javno ću da pošaljem izvinjenje), a uskratio drugima, i takvo školovanje nazvao "preniskim". Tvoja tvrdnja da je to "prenisko" je jedino "nisko" što vidim ovdje.

SVAKO ima pravo na izbor vjerskog opredjeljenja, i to nevezano za nacionalnost i vjerska opredjeljenja njegovih roditelja.
User avatar
Vares City
Posts: 6965
Joined: 01/02/2008 21:13
Location: 'nonde

#8 Re: Misioneri u Bosni?

Post by Vares City »

Ja im predlazem da skoknu u Serice kod Zenice(BiH),pa ako udu i u jednu avliju ,...JA castim :mrgreen:
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#9 Re: Misioneri u Bosni?

Post by tranquil »

Vares City wrote:Ja im predlazem da skoknu u Serice kod Zenice(BiH),pa ako udu i u jednu avliju ,...JA castim :mrgreen:
:thumbup:

Prototip BH tolerancije i merhameta. Jelde treba tako?
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#10 Re: Misioneri u Bosni?

Post by pure_love »

e tranquil tranquil.nisi skontao

kada saljes djete na vjeronauku to radis jer svjesno zelis da uci o vjeri kojoj pripada,a ovi sto rade to nije to,,to su djeca pravoslavaca,katolika,muslimana,roma itd...vecinom oni najsiromasniji,i njihovim roditeljima se ne kaze "vodimo djecu da ih krstimo na protestantizam i ucimo o Isusu" vec im se kaze vodimo ih da se provode a onda im pricaju o Isusu kasnije :-)
User avatar
Vares City
Posts: 6965
Joined: 01/02/2008 21:13
Location: 'nonde

#11 Re: Misioneri u Bosni?

Post by Vares City »

tranquil wrote:
Vares City wrote:Ja im predlazem da skoknu u Serice kod Zenice(BiH),pa ako udu i u jednu avliju ,...JA castim :mrgreen:
:thumbup:

Prototip BH tolerancije i merhameta. Jelde treba tako?
TAKO,i samo tako :!:
Znas li za ono u Iraku :!: :mrgreen:
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#12 Re: Misioneri u Bosni?

Post by tranquil »

pure_love wrote:e tranquil tranquil.nisi skontao

kada saljes djete na vjeronauku to radis jer svjesno zelis da uci o vjeri kojoj pripada,a ovi sto rade to nije to,,to su djeca pravoslavaca,katolika,muslimana,roma itd...vecinom oni najsiromasniji,i njihovim roditeljima se ne kaze "vodimo djecu da ih krstimo na protestantizam i ucimo o Isusu" vec im se kaze vodimo ih da se provode a onda im pricaju o Isusu kasnije :-)
Okaj onda. Ukoliko je to tačno da su roditelji dali bez vlastitog pristanka dijete u kamp koji će djecu učiti vjerskim uvjerenjima s kojim roditelji nisu saglasni, to JESTE prevara i ukoliko je to tačno, takvima bi stvarno trebalo zabraniti rad. Međutim pri tome moram uložiti prigovor da ako je ovo stvarno slučaj, da su ti ljudi strašno naivni da daju djecu tamo gdje ne znaju niti šta se dešava, kao roditelji su dužni makar da obiđu mjesto gdje će ostaviti djecu da vide šta je tamo - tako da mi to potkopava kredibilnost priče.

Čak i ako je prevara, takva prevara se može desiti JEDNOM i samo jednom. Savjestan roditelj koji drži do svoje vjere će to primjetiti i prestati slati dijete dalje.

Ukoliko i pored toga roditelj nastavi da šalje dijete, to je već dobrovoljni pristanak i u tom slučaju ne vidim nikakav problem u tome.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#13 Re: Misioneri u Bosni?

Post by tranquil »

Vares City wrote:
tranquil wrote:
Vares City wrote:Ja im predlazem da skoknu u Serice kod Zenice(BiH),pa ako udu i u jednu avliju ,...JA castim :mrgreen:
:thumbup:

Prototip BH tolerancije i merhameta. Jelde treba tako?
TAKO,i samo tako :!:
Znas li za ono u Iraku :!: :mrgreen:
Nemam pojma na šta misliš, reci pa da vidimo?
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#14 Re: Misioneri u Bosni?

Post by Jazz_Junkie »

Meta svih vjerskih misionara su uvijek socijalno ugrozeni ljudi, dakle siromasan svijet. Zbog toga su najvise prisutni u Africi, nekim azijskim zemljama i juznoj Americi. Nije ni cudo sto su se tokom i nakon rata i u Bosni pojavile razne radikalne sekte, pa i evangelikalci te vehabije.
User avatar
Vares City
Posts: 6965
Joined: 01/02/2008 21:13
Location: 'nonde

#15 Re: Misioneri u Bosni?

Post by Vares City »

@tranquil,znas ti dobro na sta ja mislim,...na misionarstvo u iraq-u!
Sve je opravdano dok se desava u normalnim okolnostima :mrgreen:
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#16 Re: Misioneri u Bosni?

Post by tranquil »

Vares City wrote:@tranquil,znas ti dobro na sta ja mislim,...na misionarstvo u iraq-u!
Sve je opravdano dok se desava u normalnim okolnostima :mrgreen:
Izvini ne prati svako sve detaljne vijesti u Iraq-u - odustao sam da pratim sve vijesti iz te zemlje nakon nekoliko samoubilačkih napada urađenih tako da ubiju što više lokalnih ljudi, tako da ne znam detalje, ali ozbiljno.

Moram takođe napomenuti da ovdje govorimo o Bosni i Hercegovini, a ne Iraq-u.
User avatar
Vares City
Posts: 6965
Joined: 01/02/2008 21:13
Location: 'nonde

#17 Re: Misioneri u Bosni?

Post by Vares City »

tranquil wrote:
Vares City wrote:@tranquil,znas ti dobro na sta ja mislim,...na misionarstvo u iraq-u!
Sve je opravdano dok se desava u normalnim okolnostima :mrgreen:
Izvini ne prati svako sve detaljne vijesti u Iraq-u - odustao sam da pratim sve vijesti iz te zemlje nakon nekoliko samoubilačkih napada urađenih tako da ubiju što više lokalnih ljudi, tako da ne znam detalje, ali ozbiljno.

Moram takođe napomenuti da ovdje govorimo o Bosni i Hercegovini, a ne Iraq-u.
Hajd' da skratim,valjda ces skontat',kad vec ne pratis,CILJ MISIONARA JE ISTI,ali ozbiljno :evil:
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#18 Re: Misioneri u Bosni?

Post by tranquil »

Vares City wrote:
tranquil wrote:
Vares City wrote:@tranquil,znas ti dobro na sta ja mislim,...na misionarstvo u iraq-u!
Sve je opravdano dok se desava u normalnim okolnostima :mrgreen:
Izvini ne prati svako sve detaljne vijesti u Iraq-u - odustao sam da pratim sve vijesti iz te zemlje nakon nekoliko samoubilačkih napada urađenih tako da ubiju što više lokalnih ljudi, tako da ne znam detalje, ali ozbiljno.

Moram takođe napomenuti da ovdje govorimo o Bosni i Hercegovini, a ne Iraq-u.
Hajd' da skratim,valjda ces skontat',kad vec ne pratis,CILJ MISIONARA JE ISTI,ali ozbiljno :evil:
To mi jasno od prvog upoznavanja sa pojmom "misionari", samo što ja stvarno ne vidim problema sa tim - ako ti možeš slobodno da širiš svoju vjeru, zašto imaš problema sa drugima koji rade upravo istu stvar?
User avatar
Vares City
Posts: 6965
Joined: 01/02/2008 21:13
Location: 'nonde

#19 Re: Misioneri u Bosni?

Post by Vares City »

@tranquil,..
Siri je koliko ti volja,...ali imaju pravila,ispod pojasa je faul!
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#20 Re: Misioneri u Bosni?

Post by tranquil »

Vares City wrote:@tranquil,..
Siri je koliko ti volja,...ali imaju pravila,ispod pojasa je faul!
Zavisi šta ko smatra "ispod pojasa".

Nekima je to, s pravom, širenje vjere djeci ljudi koji nisu upoznati s tim gdje šalju svoju djecu - što je dijelom i njihova greška. To i ja smatram "ispod pojasa".

Nekima je međutim "ispod pojasa" otvoreno širenje određene religije među ljudima koji nisu do tada bili upoznati s tom religijom. Na ovaj način se dosta širilo i hrišćanstvo i islam, i nemam ništa protiv otvorenog širenja, gdje je svako upoznat s onim što se oglašava. To što se takovo širenje dešava u siromašnim sredinama, nije nikakav problem, tako se inače vjere i šire (izuzeću kreacionizam iz ovog šablona), pa tako ne vidim da je bilo šta "ispod pojasa", ako je glasno deklarisano kao misioniranje.

Zašto da svima ne damo iste šanse, pa ako je jedna religija stvarno ispravna u odnosu na ostale, trebala bi da trijumfuje i ignoriše misioniranje, zar ne?
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#21

Post by jOFLA »

.
Last edited by jOFLA on 13/06/2023 19:25, edited 2 times in total.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9942
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#22 Re: Misioneri u Bosni?

Post by Bosanac sa dna kace »

kao prvo pise se misonari,
pure_love wrote:0,5% Hrvata prihvatilo protestantizam ,1,1% srba i 0,002% bosnjaka.Sta mislite zasto bosnjaci manje prihvacaju u odnosu na hrvate i srbe? i zasto imaju toliki uspjeh kod Albanaca?
statistika je tacan zbir netacnih podataka,odakle ti ove cifre, is sta su uopste bitne?
Bosnjaci su dezorjentisani a ima tu i efekta rata tako da se zazire od ''krsta'' i sl.
valjda imaju uspjeh kod Albanaca zbog siromastva, Albanija je bila jako siromasna zemlja, na Kosovu je velika nezaposlneost itd..
pure_love wrote:po mom misljenju ove misionerske organizacije treba zabraniti,imaju cak kampove za djecu gdje im pricaju o Isusu i sl,,to je vec prenisko,bas citam pisma djece,,i gotovo da ne znaju pisati,tipa !"ja sam X,ja volim ici na kampovanje i ucimo o Isusu koji je nas Bog"...to su djeca ipak.Sta vi mislite?
a jel, zabranit, ma super ti ideja,masala pa tako pametan! eto mores mislit kako su ti misionEri brezobrazni sjetili su se onu djecu fukare najvece da odvedu nekud, da im pokazu kako svijet izgleda, dok @pure_love sjedi nedje gorikan u Svedskoj i gladi medjunozje prdeci u fotelju u finoj vrucoj sobi....ma nema bas si ono za pluralizam ono kako pise u Kuranu :oops: da te nemamo trebali bi te izmislit, ti bi da nekom nesto zabranis i to cak iz Svedske iz zemlje dje si i sam dosljak , sta mislis da neko kaze da teb zbarani islam u Svedskoj?
dokle god ne sile ljude da im se pridruze imaju pravo da misionere sta hoce!
ako ti se brate ne svijadju kampovi ti skoci i sam nesto izoorganizuj, niko ti ne zabranjuje da krenes sa misionErenjem islama
ja svakom misionaru skidam kapu koji ode medju fukaru i zivi sa njima, pomaze ih, uci djecu...mislis da je tek tako lahko doc odnekle iz Amerike u Rupin do i pit vodu zajedno iz istog kotla oklen i Ramin stoka, zivjet bez struje, hodat u opancima po blatu, ic u cenifu na dnu njive i podapirat se ledenom vodom....
eto nek si nam reko da ih trebamo zabranit, imas jos kakih prijedloga
Broj 1
Posts: 371
Joined: 15/09/2009 20:50

#23 Re: Misioneri u Bosni?

Post by Broj 1 »

Interesantno je da ti misionari gotovo nikako ne idu u zapadnu Hercegovinu ili recimo na Pale, Trebinje ili Banjaluku.
Sve su oni snimili ko je kakvog temperamenta i koga je najlakse izlevatiti. Dobri Bosnjo ih jos primi na kafu i samo klima glavom itd.

Kriva je IZ koja ne radi na skolovanju umeta da se zna argumentima braniti od nasrtljivaca. Krivi smo mi koji ne mamo spoznaju o vlastitoj vjeri.
Bosanac sa dna kace wrote:kao prvo pise se misonari,
pure_love wrote:0,5% Hrvata prihvatilo protestantizam ,1,1% srba i 0,002% bosnjaka.Sta mislite zasto bosnjaci manje prihvacaju u odnosu na hrvate i srbe? i zasto imaju toliki uspjeh kod Albanaca?
statistika je tacan zbir netacnih podataka,odakle ti ove cifre, is sta su uopste bitne?
Bosnjaci su dezorjentisani a ima tu i efekta rata tako da se zazire od ''krsta'' i sl.
valjda imaju uspjeh kod Albanaca zbog siromastva, Albanija je bila jako siromasna zemlja, na Kosovu je velika nezaposlneost itd..
pure_love wrote:po mom misljenju ove misionerske organizacije treba zabraniti,imaju cak kampove za djecu gdje im pricaju o Isusu i sl,,to je vec prenisko,bas citam pisma djece,,i gotovo da ne znaju pisati,tipa !"ja sam X,ja volim ici na kampovanje i ucimo o Isusu koji je nas Bog"...to su djeca ipak.Sta vi mislite?
a jel, zabranit, ma super ti ideja,masala pa tako pametan! eto mores mislit kako su ti misionEri brezobrazni sjetili su se onu djecu fukare najvece da odvedu nekud, da im pokazu kako svijet izgleda, dok @pure_love sjedi nedje gorikan u Svedskoj i gladi medjunozje prdeci u fotelju u finoj vrucoj sobi....ma nema bas si ono za pluralizam ono kako pise u Kuranu :oops: da te nemamo trebali bi te izmislit, ti bi da nekom nesto zabranis i to cak iz Svedske iz zemlje dje si i sam dosljak , sta mislis da neko kaze da teb zbarani islam u Svedskoj?
dokle god ne sile ljude da im se pridruze imaju pravo da misionere sta hoce!
ako ti se brate ne svijadju kampovi ti skoci i sam nesto izoorganizuj, niko ti ne zabranjuje da krenes sa misionErenjem islama
ja svakom misionaru skidam kapu koji ode medju fukaru i zivi sa njima, pomaze ih, uci djecu...mislis da je tek tako lahko doc odnekle iz Amerike u Rupin do i pit vodu zajedno iz istog kotla oklen i Ramin stoka, zivjet bez struje, hodat u opancima po blatu, ic u cenifu na dnu njive i podapirat se ledenom vodom....
eto nek si nam reko da ih trebamo zabranit, imas jos kakih prijedloga
User avatar
PRO testant
Posts: 1017
Joined: 22/10/2009 20:58
Location: preko puta Zgembine piljare

#24 Re: Misioneri u Bosni?

Post by PRO testant »

pure_love wrote:e tranquil tranquil.nisi skontao

kada saljes djete na vjeronauku to radis jer svjesno zelis da uci o vjeri kojoj pripada,a ovi sto rade to nije to,,to su djeca pravoslavaca,katolika,muslimana,roma itd...vecinom oni najsiromasniji,i njihovim roditeljima se ne kaze "vodimo djecu da ih krstimo na protestantizam i ucimo o Isusu" vec im se kaze vodimo ih da se provode a onda im pricaju o Isusu kasnije :-)
Moradoh da ti odgovorim.
Pridružih se na ovaj forum, ponovo, iako sam davno več reako da neču nikada više.
Ali kada pročitah tvoje postove nisi mi ostavio druge mogučnosti.

To što si naveo je nebuloza.
Prvo, u BiH zakonom je zabranjeno propovijedati bilo koju religiju djeci ispod 18 godina, bez dozvole roditelja.
Drugo, iz toga proizilazi da svako ko to radi bez te dozvole može da snosi jako velike posljedice, sudskih tužbi i osatle osude, te gubljenja dozvole za rad i šta sve ne još.
Treće, iz toga proizilazi da ti ljudi, koje ja ličnopoznajem, a nekada sam radio u jednom takvom (mada jako malom) kampu, nisu toliko glupi da rizikuju svoje poslove i sud, tužbe i sav ostali moguči rad rad na jednu takvu trivijalnu glupost da ne obavjeste roditelje o čemu se radi.
Četvrto, SVAKO dijete koje želi da dođe u jedan takav kamp, MORA doči sa PISMENOM dozvolom roditelja. USMENA SE (čak i ako se roditelj lično pojavi) NE UVAŽAVA.

I ja sam lično išao na razgovore i objašnjavao roditeljima o čemu se radi. (bilo je to vjerovatno u komšiluku onoga simpozijum delirijum-a, koji navodi onoliko iskorištavanje dobrote tih ljudi

To što ti pokušavaš je davno več provjereno i prevaziđeno.
User avatar
PRO testant
Posts: 1017
Joined: 22/10/2009 20:58
Location: preko puta Zgembine piljare

#25 Re: Misioneri u Bosni?

Post by PRO testant »

"Broj 1"]Interesantno je da ti misionari gotovo nikako ne idu u zapadnu Hercegovinu ili recimo na Pale, Trebinje ili Banjaluku.
Sve su oni snimili ko je kakvog temperamenta i koga je najlakse izlevatiti. Dobri Bosnjo ih jos primi na kafu i samo klima glavom itd.

Kriva je IZ koja ne radi na skolovanju umeta da se zna argumentima braniti od nasrtljivaca. Krivi smo mi koji ne mamo spoznaju o vlastitoj vjeri.
Griješiš,
u skoro svakom večem mjestu je ili bio ili je još uvijek neki misionar.
U Banjojluci ih je u jedno vrijeme bilo oko 7 - 8
Doboj, Prijedor, Livno Bugojno itd, itd
Post Reply