Miševi u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
JimMorrison
Posts: 115
Joined: 26/07/2011 09:04

#1 Miševi u Sarajevu

Post by JimMorrison »

Čujem da je u Sarajevu propao tender za deratizaciju pa da se broj miševa povečao na alarmantnu razinu. Zanima me da li je to istina s obzirom da idem u Sarajevo uskoro? Da li se miševi nalaze svugje po stambenimobjektima, mogu li u hotelu očekivati miševe u sobi, zahodu, hodniku... (inače mislim ići u Hotel Grand). Da li je situacija ovakva ili su to mediji prenapuhali?
frngla
Posts: 3148
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#2 Re: Miševi u Sarajevu

Post by frngla »

Izvini što ću to ovako reći... Boga ti jesi li ti normalan?
JimMorrison
Posts: 115
Joined: 26/07/2011 09:04

#3 Re: Miševi u Sarajevu

Post by JimMorrison »

frngla wrote:Izvini što ću to ovako reći... Boga ti jesi li ti normalan?
Ali ja nisam iz Sarajeva, ja samiz daleka. Ja samo govorim što sam čuo pa ne znam do kojih razmjera je došlo po pitanju miševa. Zanima me je li prenapuhano ili su miševi stvarno sveprisutni?
splinter
Posts: 7334
Joined: 08/10/2011 12:28

#4 Re: Miševi u Sarajevu

Post by splinter »

da, nalaze se na svakom cosku, ali su manje vise prijateljski raspolozeni, cuo sam da im je u hotelu Grand krizni stab dok se ne provede deratizacija
frngla
Posts: 3148
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#5 Re: Miševi u Sarajevu

Post by frngla »

Ja miša u Sarajevu nisam vidio od ratne 94-e, kakvi "crni" miševi... :roll:
Last edited by frngla on 13/09/2012 10:37, edited 1 time in total.
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#6 Re: Miševi u Sarajevu

Post by karanana »

evo frishka slika od jutros sa centra bascarsije, srediste turisticke zone.

Image

splinter je onaj prvi s lijeva.
Last edited by karanana on 13/09/2012 10:39, edited 1 time in total.
User avatar
abondanzieri
Posts: 2851
Joined: 14/10/2007 18:06

#7 Re: Miševi u Sarajevu

Post by abondanzieri »

:lol: :lol: :lol: looodilo :D
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#8 Re: Miševi u Sarajevu

Post by KatarinaKosaca »

:lol: :lol:

Možda pitanje i nije tako besmisleno. :D Prije dvije godine sam u Istambulu u hotelu (koji nije bio bar po cijeni loš hotel) u kupatilu našla miša čim sam ušla ;-)
User avatar
jazzer
Posts: 7111
Joined: 20/12/2004 14:44

#9 Re: Miševi u Sarajevu

Post by jazzer »

Ma pretjeruju, kao u svemu. Ima miseva ali neces ga bas sada naci u cevapu. Nama su podjelili
letke sa uputstvima ''sta ciniti kada sretnete misa oci u oci''? I ti ces dobiti jedan na aerodromu ili
u taksiju, tramvaju..

Uglavnom, najvaznije u susretu sa misem je da ne panicis..probaj doci do mobilnog telefona i pozovi 122. Kazi lokaciju, popni se na ormar ili nesto slicno i cekaj. Cekaj, i ne poduzimaj nista na svoju ruku jer ovdje nisu obicni misevi,
malo su veci od normalnih, cca 55 cm.

Ako ga pak sretnes na ulici niposto ga ne gledaj u oci, sarajevski misevi to ne vole, postaju agresivni. Okreni glavu u stranu i kuliraj. I nikada, ali nikada ne spavaj u prostoriji u kojoj ima hrane..zabune se pa pored sira hoce pojest i nozni palac.

Drago mi je ako sam ti bar malo olaksao.
JimMorrison
Posts: 115
Joined: 26/07/2011 09:04

#10 Re: Miševi u Sarajevu

Post by JimMorrison »

abondanzieri wrote::lol: :lol: :lol: looodilo :D
Pa grebem mu život, očekivao sam da će mi netko reći kakva je situacija u Sarajveu po ovom pitanju, kad ono samo sprdnja. Sad sam proguglao i vidim da je bilo dosta poteleviziji o ovome. Ne znam da li se sprdate zato što se situacija ne rješava pa vam je svima na vrh glave pa ste možda zato odlučili primijeniti onu poslovicu: "Udri brigu na veselje".
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#11 Re: Miševi u Sarajevu

Post by KatarinaKosaca »

:lol: :lol:

Najtema ovo jutro.. popravi mi dan :thumbup:
JimMorrison
Posts: 115
Joined: 26/07/2011 09:04

#13 Re: Miševi u Sarajevu

Post by JimMorrison »

Superhik_ wrote:
JimMorrison wrote:
abondanzieri wrote::lol: :lol: :lol: looodilo :D
Pa grebem mu život, očekivao sam da će mi netko reći kakva je situacija u Sarajveu po ovom pitanju, kad ono samo sprdnja. Sad sam proguglao i vidim da je bilo dosta poteleviziji o ovome. Ne znam da li se sprdate zato što se situacija ne rješava pa vam je svima na vrh glave pa ste možda zato odlučili primijeniti onu poslovicu: "Udri brigu na veselje".
izgleda da ne čitaš postove. donesen je zakon o zaštiti životinja u FBIH. a kao što svi znamo i miševi su životinje. isti se ne smiju ubijati jer je to nehumano i nije evropski.
Znači, nema više ubijanja ni žohara, ni muha, ni komaraca... Ajme vama u Bosni. Ne bi vam htio biti u koži.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#14 Re: Miševi u Sarajevu

Post by KatarinaKosaca »

JimMorrison wrote:.. Ajme vama u Bosni. Ne bi vam htio biti u koži.
Tu si u pravu :D
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8484
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#15 Re: Miševi u Sarajevu

Post by kokuz_sa »

nama misevi ne smetaju
al smetaju nam ovi sto dolaze sa strane u glavni grad i pocnu pametovati kao da smo novootkriveno selo u brazilskoj prasumi a ne glavni grad jedne drzave i samim tim
i kulturni i multietnicki i svakakav nakav grad..epitete sam dodaji al eto usput stavi i grad smo koji iima i voli miseve

radije otidji u NY tamo nema miseva ali je ipak grad s najvecom stopom zohara na svijetu
User avatar
LeonardoAC
Posts: 928
Joined: 21/12/2009 21:57

#16 Re: Miševi u Sarajevu

Post by LeonardoAC »

splinter wrote:da, nalaze se na svakom cosku, ali su manje vise prijateljski raspolozeni, cuo sam da im je u hotelu Grand krizni stab dok se ne provede deratizacija
:lol: :lol: :lol:

Jučer su štrajkovali protiv deratizacije pozivajući se na univerzalnu deklaraciju o pravima miševa - situacija je napeta :lol:
JimMorrison
Posts: 115
Joined: 26/07/2011 09:04

#17 Re: Miševi u Sarajevu

Post by JimMorrison »

kokuz_sa wrote:nama misevi ne smetaju
al smetaju nam ovi sto dolaze sa strane u glavni grad i pocnu pametovati kao da smo novootkriveno selo u brazilskoj prasumi a ne glavni grad jedne drzave i samim tim
i kulturni i multietnicki i svakakav nakav grad..epitete sam dodaji al eto usput stavi i grad smo koji iima i voli miseve

radije otidji u NY tamo nema miseva ali je ipak grad s najvecom stopom zohara na svijetu
Koji su ovo kompleksi? Ko je uopće gadio vas sarajevce? Ja sam samo pitao u vezi onoga što je objavljeno u medijima. No, dobro, vidim da nema ozbiljnih odogovra, samo sprdnja pa ću napraviti unsubscribe od ovog threada.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#18 Re: Miševi u Sarajevu

Post by O'zone »

JimMorrison wrote:
Znači, nema više ubijanja ni žohara, ni muha, ni komaraca... Ajme vama u Bosni. Ne bi vam htio biti u koži.
Iz ove kože se ne može.
Evo ja jutros doručkovao paštetu i dvije šnite hljeba al' ne lezi vraže dođoše dva miša i onu jednu šnitu mi uzeše a ja nesmjedoh ništa jer su zakonom zaštićeni pa sam mogao po članu 29. paragraf 3. Zakona o zaštiti glodavaca dobiti od 3 mjeseca do 3 godine zatvora :(
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#19 Re: Miševi u Sarajevu

Post by sha_ba »

KatarinaKosaca wrote::lol: :lol:

Najtema ovo jutro.. popravi mi dan :thumbup:
:thumbup: al bukvalno placem... :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#20 Re: Miševi u Sarajevu

Post by O'zone »

Image
JimMorrison
Posts: 115
Joined: 26/07/2011 09:04

#21 Re: Miševi u Sarajevu

Post by JimMorrison »

sha_ba wrote:
KatarinaKosaca wrote::lol: :lol:

Najtema ovo jutro.. popravi mi dan :thumbup:
:thumbup: al bukvalno placem... :lol: :lol: :lol: :lol:
Neka mi netko objasni, da li se sprdate zato što nije istina to što je objavljeno u medijima ili zato što se stvarno ništa ne radi po pitanju ubojstva miševa pa vam je više pun penis i miševa i nesposobne gradske vlasti koja ne radi deratizaciju?
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#22 Re: Miševi u Sarajevu

Post by _ado_ »

JimMorrison wrote:Čujem da je u Sarajevu propao tender za deratizaciju pa da se broj miševa povečao na alarmantnu razinu. Zanima me da li je to istina s obzirom da idem u Sarajevo uskoro? Da li se miševi nalaze svugje po stambenimobjektima, mogu li u hotelu očekivati miševe u sobi, zahodu, hodniku... (inače mislim ići u Hotel Grand). Da li je situacija ovakva ili su to mediji prenapuhali?
Ogroman je to problem. al pocelo se sa njegovim rjesavanjem. Naime,postavljeni su punktovi za podjelu ljepila na samom ulasku u Kanton Sarajevo. Lokacije punktova su:
- kod skretanja za Trzanj,odmah poslije izlaska iz tunela na Ivanu.
- kod restorana Bazeni
-na vogoscanskoj petlji.

Fino dobijes jednu tubu ljepila za mise da osiguras prostor u kojem spavas. Tvoje je samo da osiguras komade kartona na koje ces staviti ljepilo.
User avatar
muhanata
Posts: 702
Joined: 09/11/2011 12:49

#23 Re: Miševi u Sarajevu

Post by muhanata »

_ado_ wrote:Tvoje je samo da osiguras komade kartona na koje ces staviti ljepilo.
Evo ja ću mu obezbijediti kartone :lol:

Da ne bude nismo dobri domaćini 8-)
fantashokata
Posts: 21
Joined: 01/06/2011 13:27

#24 Re: Miševi u Sarajevu

Post by fantashokata »

Deratizacija se neprovodi iz razloga, što udruzenje za zaštitu glodara MIKIMAUS ima jak alibi za to.
Miševi su napali pse lutalice, prijavljeno je nekoliko napada ali nadležni nemaju za to rješenje.
Pa nismo tolio zaostali prijatelju...
JimMorrison
Posts: 115
Joined: 26/07/2011 09:04

#25 Re: Miševi u Sarajevu

Post by JimMorrison »

fantashokata wrote:Deratizacija se neprovodi iz razloga, što udruzenje za zaštitu glodara MIKIMAUS ima jak alibi za to.
Miševi su napali pse lutalice, prijavljeno je nekoliko napada ali nadležni nemaju za to rješenje.
Pa nismo tolio zaostali prijatelju...
Nema koristi od vas ljudi. Čovjek ne može dobiti jenostavnu informaciju, samo sprdanje. Odoh ja...
Post Reply