Mirsad Kukić -Gospodar života i smrti

veiz
Posts: 421
Joined: 15/01/2010 20:39

#1 Mirsad Kukić -Gospodar života i smrti

Post by veiz »

SUDSKI I ISTRAŽNI POSTUPCI
Vrsta postupka Datum podnošenja Svojstvo Predmet Tok postupka Status Presuda Datum okončanja Bilješka
Krivični 2002. Optužen Zloupotreba položaja ili ovlaštenja Kukić je optužen da je kao direktor Rudnika mrkog uglja "Banovići" oštetio ovo preduzeće prebacujući njegovu imovinu u vlasništvo druge osobe, čime je prekoračio granice svog službenog ovlaštenja i pribavio korist drugom. Kukić je, također, optužen i da je nevršenjem službene dužnosti omogućio svojoj majci sticanje imovinske koristi od 50 hiljada KM. Okončan Kriv, zatvorska kazna od godinu i šest mjeseci* 2006.
Izvor: Kantonalni sud u Tuzli / Vrhovni sud Federacije BiH
*Kantonalni
Detaljnije

Krivični 10.3.2017. Optuženi Krivično djelo primanje nagrade ili drugog oblika koristi za trgovinu utjecajem Kukić je optužen da je koristeći svoj položaj koji ima kao visoki funkcioner SDA i pomoćnik generalnog direktora RMU Banovići posredovao pri zapošljavanju u JP Elektroprivreda BiH. U toku Izvor: Kantonalno tužilaštvo u Sarajevu
Last edited by veiz on 20/02/2018 07:13, edited 1 time in total.
mesihtrko
Posts: 341
Joined: 23/09/2008 01:38

#2 Re: Mirsad Kukić -Lik i djelo

Post by mesihtrko »

mesihtrko
Posts: 341
Joined: 23/09/2008 01:38

#3 Re: Mirsad Kukić -Lik i djelo

Post by mesihtrko »

https://youtu.be/cmsynvocsLg


NAROD voli ovakve .
kosponovodjeluje
Posts: 524
Joined: 17/09/2016 19:05

#4 Re: Mirsad Kukić -Lik i djelo

Post by kosponovodjeluje »

veiz wrote:SUDSKI I ISTRAŽNI POSTUPCI
Vrsta postupka Datum podnošenja Svojstvo Predmet Tok postupka Status Presuda Datum okončanja Bilješka
Krivični 2002. Optužen Zloupotreba položaja ili ovlaštenja Kukić je optužen da je kao direktor Rudnika mrkog uglja "Banovići" oštetio ovo preduzeće prebacujući njegovu imovinu u vlasništvo druge osobe, čime je prekoračio granice svog službenog ovlaštenja i pribavio korist drugom. Kukić je, također, optužen i da je nevršenjem službene dužnosti omogućio svojoj majci sticanje imovinske koristi od 50 hiljada KM. Okončan Kriv, zatvorska kazna od godinu i šest mjeseci* 2006.
Izvor: Kantonalni sud u Tuzli / Vrhovni sud Federacije BiH
*Kantonalni
Detaljnije

Krivični 10.3.2017. Optuženi Krivično djelo primanje nagrade ili drugog oblika koristi za trgovinu utjecajem Kukić je optužen da je koristeći svoj položaj koji ima kao visoki funkcioner SDA i pomoćnik generalnog direktora RMU Banovići posredovao pri zapošljavanju u JP Elektroprivreda BiH. U toku Izvor: Kantonalno tužilaštvo u Sarajevu
Kasno SDA bot iz Centrale na forum stiže. :lol:
papazi
Posts: 44
Joined: 09/03/2017 13:42

#5 Re: Mirsad Kukić -Lik i djelo

Post by papazi »

kažu sve dogovoreno u Tornju .
Ako se to veče istuširao u avazu ,izaći će čist ko suza
Ima da Fahro od njega napravi Redžu poštenjačinju
veiz
Posts: 421
Joined: 15/01/2010 20:39

#6 Re: Mirsad Kukić -Lik i djelo

Post by veiz »

Milijardu maraka gradnja TERMOBLOKA
520 miliona Ostali troškovi
Akteri :Bakir,Fahro,Lagumdžija(Nikšić),Čović ....
Možda i Dodik dođe do dijela novca
zulfo
Posts: 417
Joined: 09/01/2009 11:00

#7 Re: Mirsad Kukić -Lik i djelo

Post by zulfo »

Last edited by zulfo on 20/02/2018 07:23, edited 1 time in total.
mesihtrko
Posts: 341
Joined: 23/09/2008 01:38

#8 Re: Mirsad Kukić -Lik i djelo

Post by mesihtrko »

Mirsad Kukić manje je poznat po svom imenu, jer, kažu oni koji su ga godinama istraživali, sjena je njegovo prirodno okruženje: iz sjene vlada, iz sjene upravlja procesima, iz sjene skida svoje neistomišljenike. Zato je, u posljednjih desetak godina, dobio različite nadimke. Zovu ga „Gospodarom života i smrti“ u Tuzlanskom kantonu, „ratnim profiterom“, „nacionalnom opasnošću“, ali najpoznatiji je kao „Vladar iz podzemlja“. Tako su njega i film o njemu nazvali novinari „Žurnala“.

Mirsad Kukić je iz Banovića, u tom gradu je rođen i iz njega je krenuo u „podzemlje“. Do titule „Vladara iz podzemlja“ nije stigao preko noći, objašnjava film. Za to mu je trebao utjecaj, a za utjecaj su mu trebali novci. Mnogo novca. Upućeni kažu da je njegov prvi i najdugotrajniji izvor bogaćenja rudnik Banovići u kojem je bio generalni direktor od 1994. do 2001. godine. Kad je zavladao rudnikom, počeo je vladati i Banovićima. Tako, kažu, da u ovom gradu ni danas ne vrijede državni ili federalni zakoni, već samo „zakoni“ Mirsada Kukića. A Kukić je, tvrde, u međuvremenu, od vlasnika jedne trošne kuće, postao vlasnik imovine vrijedne oko 10 miliona maraka, uz milione koje, navodno, drži na računima u švicarskim bankama.

- Upravljajući rudnikom Banovići više od dvije decenije gospodin Kukić je na kriminalan način toliko ekonomski ojačao, da sada, sa nezakonito stečenim novcem kontroliše sve, kako političke tako i sve druge odnose na ovim prostorima - tako je kazivao i ukazivao bivši sekretar društva banovićkog rudnika Muradif Mujkanović.

Mujkanović je o saznanjima o Kukićevom kriminalu pisao i Visokom predstavniku u BiH Valentinu Inzku. Bezuspješno.

DOK SU SE RUDARI BORILI ZA „HLJEB SA SEDAM KORA“, KUKIĆ SE BOGATIO?!

Novac, a onda i moć Mirsad Kukić crpi iz banovićkog rudnika, tvrde Žurnalovi sagovornici u filmu „Mirsad Kukić, vladar podzemlja“. Kako? Samo jedan mali segment odgovora na ovo pitanje vidljiv je iz prikazanog dokumenta o nabavci eksploziva za potrebe rudnika. Eksploziv je nabavljan preko firme Bex-eksploziv, čiji je suvlasnik bio Mirsad Kukić. Samo za jednu nabavku na račun Kukića uplaćeno je, prikazano je u filmu, 100.000 maraka. Jedan od suvlasnika spomenute firme je bio i Tomica Godec. Godeca je hrvatski USKOK hapsio zbog kriminala.

Kukić je upetljao svoje prste, tvrde Žurnalovi sagovornici, i u izgradnju Bloka 7 Termoelektrane Tuzla. Upravo zbog toga, kažu, ovaj Blok i nije napravljen. Kukić je bio kočničar najveće posljeratne investicije u BiH, ali je s druge strane lobirao da se gradi termoelektrana u njegovim rodnim Banovićima i to na zemljištu u vlasništvu firme, pogađate, Bex-eksploziv, pojašnjavaju.

OSUĐIVAN ZA PRIVREDNI KRIMINAL

Veza Mirsada Kukića s kriminalom prvi put je dokazana 2005. godine. Tada ga je sudsko vijeće Kantonalnog suda u Tuzli osudilo zbog zloupotrebe položaja ili ovlasti dok je bio na poziciji direktora Rudnika Banovići. Kukić je optužen da je kao direktor Rudnika mrkog uglja Banovići oštetio ovo preduzeće prebacujući njegovu imovinu u vlasništvo druge osobe, čime je prekoračio granice svog službenog ovlaštenja i pribavio korist drugom. Kukić je, također, optužen i da je nevršenjem službene dužnosti omogućio svojoj majci sticanje imovinske koristi od 50 hiljada KM. Od Rudnika je, naime, dva puta nezakonito naplatio odštetu za oštećenja na majčinoj kući koja je nastala zbog eksploatacije uglja. Dobio je godinu i po zatvora.

Kukić je trenutno osumnjičen i u predmetu koje vodi kantonalno Tužilaštvo u Sarajevo i to za nezakonito posredovanje u zapošljavanju. A on je, po saznanjima agencije Patria, zbog toga tražio pomoć državnog ministra sigurnosti.

- Njih dvojica su se nedavno sreli u Topliku u Istočnom Sarajevu, gdje je Kukić molio Mektića da iskoristi svoj utjecaj kod glavne tužiteljice KS Dalide Burzić te spriječi istragu u odnosu na njega. Ovaj sastanak omogućio je brat parlamentarca SDS-a Borislava Bojića koji dobavlja motorna ulja za Rudnik Banovići, a poznato je da Kukić u Banovićima važi za čovjeka bez čijeg znanja se malo šta može dogovoriti. Mektić je odbio ovakve molbe, kazavši da se neće petljati u operativne nadležnosti tužioca - objavila je Patria.

GROBAR BANOVIĆA

Kukiću ponajviše zamjeraju zbog porobljavanja cijelog jednog grada – Banovića. Otuda Kukić nosi i nadimak grobara ovog grada, tvrdi aktuelni premijer TK. U njemu radi samo Rudnik.

- Vi u Banovićima nemate nijednog privrednog subjekta koji radi osim rudnika kojeg on drži u potpunosti pod svojom kontrolom. Sve drugo je zatvoreno, mrtvo, ugašeno - tvrdi Bego Gutić, premijer TK.

A „grobarom“ je i sudbina mnogih ljudi. Objašnjava to jedan od autora filma „Vladar podzemlja“:

„...trebala mi je decenija da shvatim filozofiju Mirsada Kukića – Vladara iz podzemlja. Ali kad sam shvatio – moja urednička karijera na FTV je okončana. Koje li slučajnosti, baš tog dana kada su izvijestili da „Avdo Avdić više nije urednik IP FTV“, kamere FTV-a su uživo iz Banovića prenosile premijeru filma „Hiljadarka“ snimljenog uz pomoć „velikog čovjeka i privrednika“, „zvijezde vodilje svih građana Banovića“ – Mirsada Kukića.“

Danas je, filozofija koju je spoznao novinar Avdo Avdić, usmjerena na jednog premijera, jednu Vladu i cijeli jedan Kanton. Ipak, u ovom slučaju nije dovoljna samo jedna „Kukićeva filozofija“, potrebna je volja 18 zastupnika u Skupštini Tuzlanskog kantona. Ako je suditi po utjecaju koji je „Vladar iz podzemlja“po svemu sudeći nezakonito ili kriminalno stekao pitanje je imaju li svi zastupnici slobodnu volju ili će raditi po volji Mirsada Kukića. Još je mnogo pitanja, ali na njih odgovore traže ili će tek tražiti nadležna tužilaštva.
papazi
Posts: 44
Joined: 09/03/2017 13:42

#9 Re: Mirsad Kukić -Gospodar života i smrti

Post by papazi »

Sasvim je normalno da oni koje je Kukić ranije izabrao u odbor ,daju podršku Kukiću
Pitanje je da li će narod dati podršku ovoj trinaestorici zastupnika
zleo
Posts: 13
Joined: 14/07/2014 11:30

#11 Re: Mirsad Kukić -Gospodar života i smrti

Post by zleo »

Gledaj i ako je sve to što pišete o njemu istina, ostaje činjenica da nije sve samo sebi uzimao. I ne može ga niko nazivati "GROBAROM BANOVIĆA" a naročito ne jedan Bego, policajčić koji je i došao do premijerske fotelje zahvaljujući tom istom MIrsadu Kukiću.
Taj isti Mirso je obezbijedio posao hiljadama Banovićana tako da vas ne iznenađuje što su ti ljudi njemu odani. Nije dopustio barabama da zapošljavaju samo svoju familiju i prijatelje. Nepisano pravilo je da iz svake porodice makar jedno bude zaposleno. Znači mjesni odbornik sačini spisak svih stanovnika i kada se konkurs u rudniku otvori zapošljavaju se oni kojima to najviše treba. Naravno u Direkciju se može samo preko urgencije člana porodice.
Ja do skora nisam bila ljubitel lika i djela Misada Kukića, ali kako vrijeme prolazi sve mi je draži iz sljedećih razloga:

1. Nije dopustio pridruživanje rudnika Banovići Elektroprivredi (pogledajte Kreku, Đurđevik i ostale rudnike od kako su pristupili)
2. Ako krade ostavlja i drugima dovoljno za život
3. Možete pričati šta hoćete ali ljudi u Banovićima lijepo žive, imaju i regres i 13-tu platu, mogu i na bolovanje, ako zbog oboljenja ne mogu raditi teže poslove bivaju raspoređeni na lakše-ne dobijaju otkaz.
4.A najdraži mi je zato što se ne da zahebavat. Pogledajte samo kakav je rusvaj napravio sada u SDA.

Na kraju da kažem da do sada nisam, ali da ću od sada glasati za njega na kojoj god listi se nađe. Volila bih da se kandiduje i pobijedi u trci za predsjedništvo. Kakav bi samo rusvaj tada napravio Bakiru i njegovim poslušnicima.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#12 Re: Mirsad Kukić -Gospodar života i smrti

Post by General War »

zleo wrote:Gledaj i ako je sve to što pišete o njemu istina, ostaje činjenica da nije sve samo sebi uzimao. I ne može ga niko nazivati "GROBAROM BANOVIĆA" a naročito ne jedan Bego, policajčić koji je i došao do premijerske fotelje zahvaljujući tom istom MIrsadu Kukiću.
Taj isti Mirso je obezbijedio posao hiljadama Banovićana tako da vas ne iznenađuje što su ti ljudi njemu odani. Nije dopustio barabama da zapošljavaju samo svoju familiju i prijatelje. Nepisano pravilo je da iz svake porodice makar jedno bude zaposleno. Znači mjesni odbornik sačini spisak svih stanovnika i kada se konkurs u rudniku otvori zapošljavaju se oni kojima to najviše treba. Naravno u Direkciju se može samo preko urgencije člana porodice.
Ja do skora nisam bila ljubitel lika i djela Misada Kukića, ali kako vrijeme prolazi sve mi je draži iz sljedećih razloga:

1. Nije dopustio pridruživanje rudnika Banovići Elektroprivredi (pogledajte Kreku, Đurđevik i ostale rudnike od kako su pristupili)
2. Ako krade ostavlja i drugima dovoljno za život
3. Možete pričati šta hoćete ali ljudi u Banovićima lijepo žive, imaju i regres i 13-tu platu, mogu i na bolovanje, ako zbog oboljenja ne mogu raditi teže poslove bivaju raspoređeni na lakše-ne dobijaju otkaz.
4.A najdraži mi je zato što se ne da zahebavat. Pogledajte samo kakav je rusvaj napravio sada u SDA.

Na kraju da kažem da do sada nisam, ali da ću od sada glasati za njega na kojoj god listi se nađe. Volila bih da se kandiduje i pobijedi u trci za predsjedništvo. Kakav bi samo rusvaj tada napravio Bakiru i njegovim poslušnicima.
jedino ti je tacno da je bego bio mirsadov covjek, ostalo ni pas s maslom nebi ovo mogao svariti.
Ove kantone treba razjebati pod hitno...seoski djilkos postade tito.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#14 Re: Mirsad Kukić -Gospodar života i smrti

Post by Point. »

Ma sa ovakvim kukoljima treba samo maljem u glavu.
zleo
Posts: 13
Joined: 14/07/2014 11:30

#16 Re: Mirsad Kukić -Gospodar života i smrti

Post by zleo »

General War wrote: jedino ti je tacno da je bego bio mirsadov covjek, ostalo ni pas s maslom nebi ovo mogao svariti.
Ove kantone treba razjebati pod hitno...seoski djilkos postade tito.

Vidi, porodičnim vezama sam vezana za Banoviće (na žalost ne dovoljno da se i ja uhljebim) tako da znam šta ljudi tamo misle i osjećaju.
Znam situaciju u RMU Banovići, kako je sada a kako je bilo dok je SDP bio na vlasti u istom. A na svakim izborima sam glasala za njih.
Znači sasvim realno govorim.

I ja sam ljuta zbog korupcije i nepotizma. I ja hoću šansu da se dokažem, ali da je Kuko kriv baš za sve.... To nije istina.
Nije cvjećka, ali nije ni takav kriminalac kakvim ga mediji prikazuju. A to što mu do sada nisu dohakali je sigurno zato što su njihove ruke puno prljavije od njegovih.


Slažem se da katone treba ukinuti, ali vrlo dobro znamo da se to neće desiti. A seoskih djilkoša je bilo i bit će. Samo pogledaj kroz istoriju.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#17 Re: Mirsad Kukić -Gospodar života i smrti

Post by General War »

zleo wrote:
General War wrote: jedino ti je tacno da je bego bio mirsadov covjek, ostalo ni pas s maslom nebi ovo mogao svariti.
Ove kantone treba razjebati pod hitno...seoski djilkos postade tito.

Vidi, porodičnim vezama sam vezana za Banoviće (na žalost ne dovoljno da se i ja uhljebim) tako da znam šta ljudi tamo misle i osjećaju.
Znam situaciju u RMU Banovići, kako je sada a kako je bilo dok je SDP bio na vlasti u istom. A na svakim izborima sam glasala za njih.
Znači sasvim realno govorim.

I ja sam ljuta zbog korupcije i nepotizma. I ja hoću šansu da se dokažem, ali da je Kuko kriv baš za sve.... To nije istina.
Nije cvjećka, ali nije ni takav kriminalac kakvim ga mediji prikazuju. A to što mu do sada nisu dohakali je sigurno zato što su njihove ruke puno prljavije od njegovih.


Slažem se da katone treba ukinuti, ali vrlo dobro znamo da se to neće desiti. A seoskih djilkoša je bilo i bit će. Samo pogledaj kroz istoriju.
Jedno je biti iz banovica a drugo iz banovica i iz SDA, ako to nisi iskombinovala onda znas gdje je greska.
Kako ba nije kriminalac ako postoje validni dokumenti da je namjestio da mu materi RMU dva puta isplati stetu za istu stvar? To je samo jedna stvar a ima ih koliko hoces...a naravno da kriminalac nece suditi kriminalca...i da ima gorih.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#18 Re: Mirsad Kukić -Gospodar života i smrti

Post by Heller »

Kukić najbolji rudarski ing. na Balkanu, :lol: :lol: :lol:
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#19 Re: Mirsad Kukić -Gospodar života i smrti

Post by MuaDib »

Gledaj ti te dramaturgije :D



:-D :-D :-D :-D :-D :-D
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#20 Re: Mirsad Kukić -Gospodar života i smrti

Post by Mutivoda »

:lol:

Bog i batina :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#21 Re: Mirsad Kukić -Gospodar života i smrti

Post by JThomas »

i oni sad skontali da je kuko lopov, kad su se prepali za "njegovih" 30 000 glasova...

na svim nivoima, jer u jedinstvu je snaga, pokaži odgovornost - traži odgovornost :lol:
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#22 Re: Mirsad Kukić -Gospodar života i smrti

Post by GeeTnT »

JThomas wrote:i oni sad skontali da je kuko lopov, kad su se prepali za "njegovih" 30 000 glasova...

na svim nivoima, jer u jedinstvu je snaga, pokaži odgovornost - traži odgovornost :lol:
..mozda nisi znao, ali trenutno jedini koji su isprepadani i koji se boje su tih 30000 glasaca...
papazi
Posts: 44
Joined: 09/03/2017 13:42

#23 Re: Mirsad Kukić -Gospodar života i smrti

Post by papazi »

kukić izbačen ,još da izbace :D Aliju Budnju i bit će :D

možda i ovaj ima 30.000 glasača
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#24 Re: Mirsad Kukić -Gospodar života i smrti

Post by aratet »

JThomas wrote:i oni sad skontali da je kuko lopov, kad su se prepali za "njegovih" 30 000 glasova...

na svim nivoima, jer u jedinstvu je snaga, pokaži odgovornost - traži odgovornost :lol:
To im se prvi put desava, do sad nikad nisu tako skontali da je neko lopov kad se okrenuo protiv njih. :D
moke_017
Posts: 249
Joined: 03/11/2013 20:47

#25 Re: Mirsad Kukić -Gospodar života i smrti

Post by moke_017 »

.
Last edited by moke_017 on 30/05/2018 00:20, edited 1 time in total.
Post Reply