Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#56626 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dezurni_ucenik »

Katalonija će 1. oktobra ove godine održati referendum o odvajanju od Španije, najavila je danas autonomna vlada Katalonije.


Sta Mile veli na ovo, jes' da su ga Katalonci otkantali davnih dana.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#56627 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

dezurni_ucenik wrote:
Katalonija će 1. oktobra ove godine održati referendum o odvajanju od Španije, najavila je danas autonomna vlada Katalonije.


Sta Mile veli na ovo, jes' da su ga Katalonci otkantali davnih dana.
njega niko ne moze otkantati samo on otkantava.

'ta ce mali katalonci. :oops:
User avatar
Acid25
Posts: 1891
Joined: 04/04/2013 01:48

#56628 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Acid25 »

Najveći neprijatelj Guardana i šumske. Mastermind iza svih problema koji se događaju u šumskoj.
Dole Soroš! :twisted:
Image
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#56629 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dezurni_ucenik »

Lako je na Sorosa haj' na Bendzija Natanjahua da udari.
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#56630 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by prljavi Hare »


NAJNOVIJE:"Nakon toga što je pozvao studente i narod da šumsku zovu državom,Guardian je tražio i da Zombi Dedu zovu
novim nadimkom-"Brzi"!

:lol: :lol: :lol:
Image
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#56631 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Toffee karamela »

Ništa od ruskih para :(

Image
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#56632 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 155_mm »

Penzioneri moraju vratiti višak

Vlada Republike Srpske posljednjih mjeseci obećava penzionerima da će im povećati penzije za tri odsto. Međutim, ovih dana BN televiziju kontaktiralo je više penzionera koji su nam kazali da im stižu obavještenja od Fonda PIO da moraju vratiti dio penzije koji im je isplaćen u većem iznosu od stvarne penzije u posljednjih nekoliko godina.
Vijesti|
Republika Srpska
Subota, 10.06.2017. | 15:00



Jedan od njih Milinko Ljuboje iz Istočnog Sarajeva krajem 2012. godine stekao je pravo na punu starosnu penziju i dobio je privremeno rješenje na iznos penzije od 329,99 maraka.

Konačnim rješenjem, penzija mu je smanjena na 323 marke. Fond PIO sada od Milinka traži da vrati preplaćeni dio, koji za pet godina iznosi 375 maraka.

U obavještenju se navodi da će mu taj iznos od 375 maraka odbiti u tri rate od penzije.

Uz to ovaj penzioner ima i kreditno zaduženje koje mjesečno otplaćuje banci.

"Ne znam kako ću preživjeti. Rata kredita mi je 135 maraka ikada mi odbiju 125 maraka mjesečno koje su mi navodno preplatili ostaće mi 90 maraka'', jada se Ljuboje u razgovoru sa dopisnikom BN televizije.

"Preplaćene penzije nisu rijetkost u Srpskoj, kažu u Fondu PIO.

"Samo u prošloj godini utvrđeno je milion maraka preplate do koje je došlo zbog razlike između privremenog i konačnog rješenja o visini penzije ili zbog promjena u statusu i broju članova porodica koje ostvaruju pravo na porodične penzije", rekli su u Fondu PIO RS.

Međutim, pitanje je zašto očitu neažurnost Fonda PIO u izdavaju konačnih rješenja, moraju platii penzioneri.

,,Nije suštinsko pitanje čija je greška. U praksi dolazi do preplate penzije'', kaže BN televiziji portparol Fonda PIO Republike Srpske Tihomir Joksimović.

Dodaje da je članom 140 zaakona o PIO regulisano da je svaku činjenicu koja je od uticaja na pravo i obim prava potrebno prijaviti Fondu u roku od 30 dana.

"Da se tako radi ne bi ni dolazilo do preplate penzije. U istom članu zakona se kaže da preplaćeni iznos penzije mora biti vraćen Fondu PIO'', navodi Joksimović.

Milinko Ljuboje se žalio na odluku Fonda PIO i kaže ako već mora da vrati novac, neka mu oduzimaju kako su ga i zaduživali.

,,Neka mi svaki mjesec odbijaju tih 6-7 maraka mjesečno i tako u narednih pet godina'',kaže Ljuboja, ali za Fond PIO to je rizik.

,,Veliki je to rizik.Fond bi na taj način izgubio sredstava jer vi ne možete na duži perod opteretiti stranke koje imaju 70 i više godina'', priznaje portparol Fonda PIO Republike Srpske Tihomir Joksimović.

I dok je država ažurna u naplati svojih potraživanja, ono što ona duguje građanima nikada ne isplaćuje.

Milinko Ljuboja, kojem sada traže da vraća preplaćenu penziju, borac je prve kategorije i neredovno prima borački dodatak.

,,Radio sam u FAMOS-u i ostali su mi dužni 22 plate. Zimnicu i regres nikada nismo primili. Nisam dobio ni otpremninu za odlazak u penziju'',kaže Ljuboje i ističe da je FAMOS,dok je on radio bio u vlasništvu Vlade Republike Srpske.

Milinko u šali kaže da će pokušati da se nagodi sa Vladom Republike Srpske i kaže da se unaprijed odriče povećanja penzije dok se ne namire za onaj dio koji su mu dali više u posljednjih pet godina.
sta hoce ovi peMzioneri!. pa dogodi se cesto a u zadnje vrijeme sve cesce da se utvrdi da je peMzija bila previsoka. dobili ljudi nove digitrone i obracunali i kad ono vidi uvijek bude za nekih 10 tak maraka mjesecno viska.

ocekuje se za koju godinu nabavka jos tacniji digitrona. sta ce to da znaci vidjet ce mo.


i ne znam sta hoce ovaj ljuboje iz svesrpskog sarajva. bilo mu je fino trositi onih 6-7 maraka ove sve godine a sad kad to treba vratiti on nesto zavija i uvija.

pa nekim su toliko pogresno obracunali te penzije da su ih morali ganjati po havajima i monaku.
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#56633 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by GeeTnT »

Ja sam ja Jeremija prezivam se Krstic
selo mi je Toponica
drvena mi dvokolica
sluzio sam stari kadar .......artiljerija.

...u jarak ga preCednice svali...kmjbmtr
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#56634 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by prljavi Hare »

155_mm wrote:
Penzioneri moraju vratiti višak

Vlada Republike Srpske posljednjih mjeseci obećava penzionerima da će im povećati penzije za tri odsto. Međutim, ovih dana BN televiziju kontaktiralo je više penzionera koji su nam kazali da im stižu obavještenja od Fonda PIO da moraju vratiti dio penzije koji im je isplaćen u većem iznosu od stvarne penzije u posljednjih nekoliko godina.
Vijesti|
Republika Srpska
Subota, 10.06.2017. | 15:00



Jedan od njih Milinko Ljuboje iz Istočnog Sarajeva krajem 2012. godine stekao je pravo na punu starosnu penziju i dobio je privremeno rješenje na iznos penzije od 329,99 maraka.

Konačnim rješenjem, penzija mu je smanjena na 323 marke. Fond PIO sada od Milinka traži da vrati preplaćeni dio, koji za pet godina iznosi 375 maraka.

U obavještenju se navodi da će mu taj iznos od 375 maraka odbiti u tri rate od penzije.

Uz to ovaj penzioner ima i kreditno zaduženje koje mjesečno otplaćuje banci.

"Ne znam kako ću preživjeti. Rata kredita mi je 135 maraka ikada mi odbiju 125 maraka mjesečno koje su mi navodno preplatili ostaće mi 90 maraka'', jada se Ljuboje u razgovoru sa dopisnikom BN televizije.

"Preplaćene penzije nisu rijetkost u Srpskoj, kažu u Fondu PIO.

"Samo u prošloj godini utvrđeno je milion maraka preplate do koje je došlo zbog razlike između privremenog i konačnog rješenja o visini penzije ili zbog promjena u statusu i broju članova porodica koje ostvaruju pravo na porodične penzije", rekli su u Fondu PIO RS.

Međutim, pitanje je zašto očitu neažurnost Fonda PIO u izdavaju konačnih rješenja, moraju platii penzioneri.

,,Nije suštinsko pitanje čija je greška. U praksi dolazi do preplate penzije'', kaže BN televiziji portparol Fonda PIO Republike Srpske Tihomir Joksimović.

Dodaje da je članom 140 zaakona o PIO regulisano da je svaku činjenicu koja je od uticaja na pravo i obim prava potrebno prijaviti Fondu u roku od 30 dana.

"Da se tako radi ne bi ni dolazilo do preplate penzije. U istom članu zakona se kaže da preplaćeni iznos penzije mora biti vraćen Fondu PIO'', navodi Joksimović.

Milinko Ljuboje se žalio na odluku Fonda PIO i kaže ako već mora da vrati novac, neka mu oduzimaju kako su ga i zaduživali.

,,Neka mi svaki mjesec odbijaju tih 6-7 maraka mjesečno i tako u narednih pet godina'',kaže Ljuboja, ali za Fond PIO to je rizik.

,,Veliki je to rizik.Fond bi na taj način izgubio sredstava jer vi ne možete na duži perod opteretiti stranke koje imaju 70 i više godina'', priznaje portparol Fonda PIO Republike Srpske Tihomir Joksimović.

I dok je država ažurna u naplati svojih potraživanja, ono što ona duguje građanima nikada ne isplaćuje.

Milinko Ljuboja, kojem sada traže da vraća preplaćenu penziju, borac je prve kategorije i neredovno prima borački dodatak.

,,Radio sam u FAMOS-u i ostali su mi dužni 22 plate. Zimnicu i regres nikada nismo primili. Nisam dobio ni otpremninu za odlazak u penziju'',kaže Ljuboje i ističe da je FAMOS,dok je on radio bio u vlasništvu Vlade Republike Srpske.

Milinko u šali kaže da će pokušati da se nagodi sa Vladom Republike Srpske i kaže da se unaprijed odriče povećanja penzije dok se ne namire za onaj dio koji su mu dali više u posljednjih pet godina.
sta hoce ovi peMzioneri!. pa dogodi se cesto a u zadnje vrijeme sve cesce da se utvrdi da je peMzija bila previsoka. dobili ljudi nove digitrone i obracunali i kad ono vidi uvijek bude za nekih 10 tak maraka mjesecno viska.

ocekuje se za koju godinu nabavka jos tacniji digitrona. sta ce to da znaci vidjet ce mo.


i ne znam sta hoce ovaj ljuboje iz svesrpskog sarajva. bilo mu je fino trositi onih 6-7 maraka ove sve godine a sad kad to treba vratiti on nesto zavija i uvija.

pa nekim su toliko pogresno obracunali te penzije da su ih morali ganjati po havajima i monaku.

Zahvaljući ubačenim elentima poturica iz opozicije u legalne institucije šumske,namjerno je napravljena administrativna greška i peMzioneri
su već duže vremena primali peMzije veće nego što je po zakonu i sada kada treba vraćati razliku odmah problem? :?
Izdajnici se nalaze na svim mogućim mjestima!Četvore oči moraju se otvoriti! :mrgreen:
User avatar
Acid25
Posts: 1891
Joined: 04/04/2013 01:48

#56635 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Acid25 »

:-) :-) :-)
Zdravko Krsmanović:
Jedini način da se bez prolivanja krvi smijeni vlast Dodika je da DNS i Domovina priđu opoziciji 2018.


Mi moramo pobijediti za predsjednika Republike, a onda će ta vladajuća struktura SNSD, DNS i SP-a raspasti i određene političke partije, prije svega mislim DNS će prići novoj vladajućoj strukturi, zajedno sa Domovinom i to je jedini demokratski način da se bez sukoba, ulice i prolivanja krvi promijeni vlast u RS-u, da se prevaziđe ovakva situacija", kazao Krsmanović.
U prijevodu: Odlazi Guardiane inače će biti nasilja i krvi; i završićeš kao Gadafi sa štapom u anusu!

Pa i najvećoj budali je jasno da niste u stanju da dobijete izbore i mirnim putem uklonite Guardiana!
Soroš izgleda ne štedi kada je u pitanju uništavanje precednika. :-)


Ovaj Krsmanović učio od Abu Baketa kako se daju izjave. :lol:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#56636 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by KB9 »

seln wrote:
Tipicoti wrote:Image
Moram i ja za 5 eura poceti koristiti termin "pet stotina", mozda bude kakve koristi....
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Acid25
Posts: 1891
Joined: 04/04/2013 01:48

#56637 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Acid25 »

Specijalno izdanje Dezinformera. :thumbup:
Image
User avatar
mayab
Posts: 27312
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#56638 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mayab »

JEL SE OVO NEKO ZAJEBAVA ? ? ? :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo:
Penzioneri moraju vratiti višak

Vlada Republike Srpske posljednjih mjeseci obećava penzionerima da će im povećati penzije za tri odsto. Međutim, ovih dana BN televiziju kontaktiralo je više penzionera koji su nam kazali da im stižu obavještenja od Fonda PIO da moraju vratiti dio penzije koji im je isplaćen u većem iznosu od stvarne penzije u posljednjih nekoliko godina.
Vijesti|
Republika Srpska
Subota, 10.06.2017. | 15:00



Jedan od njih Milinko Ljuboje iz Istočnog Sarajeva krajem 2012. godine stekao je pravo na punu starosnu penziju i dobio je privremeno rješenje na iznos penzije od 329,99 maraka.

Konačnim rješenjem, penzija mu je smanjena na 323 marke. Fond PIO sada od Milinka traži da vrati preplaćeni dio, koji za pet godina iznosi 375 maraka.

U obavještenju se navodi da će mu taj iznos od 375 maraka odbiti u tri rate od penzije.

Uz to ovaj penzioner ima i kreditno zaduženje koje mjesečno otplaćuje banci.

"Ne znam kako ću preživjeti. Rata kredita mi je 135 maraka ikada mi odbiju 125 maraka mjesečno koje su mi navodno preplatili ostaće mi 90 maraka'', jada se Ljuboje u razgovoru sa dopisnikom BN televizije.

"Preplaćene penzije nisu rijetkost u Srpskoj, kažu u Fondu PIO.

"Samo u prošloj godini utvrđeno je milion maraka preplate do koje je došlo zbog razlike između privremenog i konačnog rješenja o visini penzije ili zbog promjena u statusu i broju članova porodica koje ostvaruju pravo na porodične penzije", rekli su u Fondu PIO RS.

Međutim, pitanje je zašto očitu neažurnost Fonda PIO u izdavaju konačnih rješenja, moraju platii penzioneri.

,,Nije suštinsko pitanje čija je greška. U praksi dolazi do preplate penzije'', kaže BN televiziji portparol Fonda PIO Republike Srpske Tihomir Joksimović.

Dodaje da je članom 140 zaakona o PIO regulisano da je svaku činjenicu koja je od uticaja na pravo i obim prava potrebno prijaviti Fondu u roku od 30 dana.

"Da se tako radi ne bi ni dolazilo do preplate penzije. U istom članu zakona se kaže da preplaćeni iznos penzije mora biti vraćen Fondu PIO'', navodi Joksimović.

Milinko Ljuboje se žalio na odluku Fonda PIO i kaže ako već mora da vrati novac, neka mu oduzimaju kako su ga i zaduživali.

,,Neka mi svaki mjesec odbijaju tih 6-7 maraka mjesečno i tako u narednih pet godina'',kaže Ljuboja, ali za Fond PIO to je rizik.

,,Veliki je to rizik.Fond bi na taj način izgubio sredstava jer vi ne možete na duži perod opteretiti stranke koje imaju 70 i više godina'', priznaje portparol Fonda PIO Republike Srpske Tihomir Joksimović.

I dok je država ažurna u naplati svojih potraživanja, ono što ona duguje građanima nikada ne isplaćuje.

Milinko Ljuboja, kojem sada traže da vraća preplaćenu penziju, borac je prve kategorije i neredovno prima borački dodatak.

,,Radio sam u FAMOS-u i ostali su mi dužni 22 plate. Zimnicu i regres nikada nismo primili. Nisam dobio ni otpremninu za odlazak u penziju'',kaže Ljuboje i ističe da je FAMOS,dok je on radio bio u vlasništvu Vlade Republike Srpske.

Milinko u šali kaže da će pokušati da se nagodi sa Vladom Republike Srpske i kaže da se unaprijed odriče povećanja penzije dok se ne namire za onaj dio koji su mu dali više u posljednjih pet godina.
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#56639 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Kejn »

@Acid :thumbup:
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#56640 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Toffee karamela »

Druže Kiseli uljepša mi nedeljno jutro sad ću Dezinformera da ćeifim uz kafu :kiss:
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#56641 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by prljavi Hare »

AKTIVIRA SE POZNATA TERORISTIČKA ĆELIJA:TZV "ŽELJEZNIČARI"! :mrgreen:

Dan D: Hoće li biti protesta? :oops:

Radnici "Željeznica Republike Srpske" još ne mogu da ovjere zdravstvene knjižice, pa će sindikati tog preduzeća na sastanku koji je zakazan za ponedjeljak, donijeti odluku o novim protestima. Sindikalni predstavnici “Željeznica” poručuju da su spremni na sve radikalne mjere da bi ostvarili svoja prava. Resorni ministar kaže da ne opravdava štrajkove glađu.

Vijesti Republika Srpska

Nedjelja, 11.06.2017. | 15:58

Image

Revolucija, protesti ili štrajk glađu. O ovome će u ponedjeljak radnici "Željeznica Srpske" ponovo razgovarati. Kažu, prema dogovoru,
čekali su da probleme riješe Uprava i Ministarstvo, ali očigledno da je ponovo sve na radnicima.

Još čekaju platu i doprinose za prošli mjesec. Ni sporazum o reprogramu, koji su im obećali direktor Fonda zdravstvenog osiguranja i ministar zdravlja, još nije pokrenut, poručuje predsjednik Sindikata saobraćajno-transportne djelatnosti Zlatko Marin.

Dok se radnici "Željeznica" bore za svoj komad hljeba, resorni ministar kaže da razumije zabrinutost radnika za sudbinu ovog preduzeća.

Ne opravdava, kaže, štrajkove glađu, ali je poručio upravi i radnicima da moraju da sarađuju.

Svi sindikalni predstavnici u "Željeznicama Srpske" saglasni su da pitanje ovjere zdravstvenih knjižica bude što prije riješeno. Za ostvarenje svojih prava spremni su, kažu, na sve poteze.

Pokušali smo da dobijemo stav direktora "Željeznica Srpske" Dragana Savanovića, ali se nije javljao na naše pozive.

Čini se da su protesti i štrajkovi postali način na koji većina radnika u Republici Srpskoj mora da traži ono što su zaradili i što im po zakonu pripada, a to je redovna plata i plaćeni doprinosi.
"Dan D" je samo kodno ime za jednu od faza u planu sveopšteg napada na Guardiana gdje će se koristiti ozloglašeni tzv "Željezničari".
Guardian i nadležne službe spremne za udar ovih terorista,sav MTS spreman za upotrebu! :razz:
Image
Image
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#56642 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

prljavi Hare wrote:AKTIVIRA SE POZNATA TERORISTIČKA ĆELIJA:TZV "ŽELJEZNIČARI"! :mrgreen:

Dan D: Hoće li biti protesta? :oops:

Radnici "Željeznica Republike Srpske" još ne mogu da ovjere zdravstvene knjižice, pa će sindikati tog preduzeća na sastanku koji je zakazan za ponedjeljak, donijeti odluku o novim protestima. Sindikalni predstavnici “Željeznica” poručuju da su spremni na sve radikalne mjere da bi ostvarili svoja prava. Resorni ministar kaže da ne opravdava štrajkove glađu.
Kako izvjestavaju reporteri sa lica mjesta, preCedniku stize pomoc sa svih strana...

Image


...iako on apeluje da ima dovoljno mts-a.

Image

Image
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#56643 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by GeeTnT »

Image
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#56644 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by prljavi Hare »

GeeTnT wrote:Image
SNSD majica kao oznaka za prolaz?

Ulicama Banjaluke danas je prošao kamion natovaren daskom, što i ne bi bila neuobičajena pojava da se na kamionu nije našlo i stranačko obilježje SNSD-a sa likom jednog od stranačkih funkcionera.

http://www.rtvbn.com/3867649/snsd-majic ... -za-prolaz
Ništa čudno dragi kolega,samo mala olakšica šumskim saobraćajcima u regulisanju saobraćaja.Majica na vozilu sa nekim od likova iz
Guardianske stranke govori dežurnom saobraćajnom policajcu da je za volanom čestit čovjek,nesklon kršenju propisa i zakona i da takve
ljude nema potrebe zaustavljati i kontrolisati. :oops:

Naravno,majica se ne dobija tek tako već kao zbir nagradnih poena koje vozači u šumskoj za savjesnu vožnju mogu dobiti.Ovo na slici je
načelnik Šipova što znači da vozač ima jedan nagradni bod,dok majica sa Zmajem od Šipova znači dva nagradna boda.Na majici sa tri
nagradna boda su Dušanka Majkić i Milica Marković,četiri boda premijerka Željko dok najsavjesniji vozači sa pet nagradnih bodova ponosno
nose majicu sa likom Guardiane i takve ne dira policija ni u Rusiji,Iranu,Siriji i Sjevernoj Koreji. :mrgreen:

Image
Niti jednom šumskom saobraćajcu neće pasti na pamet da provjerava ovu vozačicu kolica-tački jer majica govori da već više godina
u nizu dobija samo nagradne poene,kazne nikada! :-D
SUDOVI U DISTRIKTU BRČKU POD KONTROLOM NATO-a :?


Sud presudio, Srna laže! :? :-)


Novinska agencija Republike Srpske SRNA zbog plasiranja lažne vijesti u javnosti da je fondacija Soroš plaćala opozicione lidere u Republici Srpskoj,obavezna je na osnovu sudske presude da bivšem predsjedniku Srpske demokratske stranke Mladenu Bosiću na ime naknade nematerijalne štete isplati pet hiljada KM. SRNA je, takođe, obavezna da presudu objavi u svom servisu u roku od 30 dana.

Vijesti Republika Srpska

Ponedjeljak, 12.06.2017. | 13:27

Ovu odluku donio je Osnovni sud Brčko distrikta, kojom je utvrđeno da je Novinska agencija Republike Srpske SRNA u vijesti objavljenoj u vlastitom servisu 13. maja prošle godine prenijela neistinito izražavanje klevetničkog sadržaja koje se odnosi na pitanja od političkog i javnog interesa, čime je nanijela nematerijalnu štetu Mladenu Bosiću.

"Obavezuje se tužena Novinska agencija Republike Srpske SRNA da tužitelju Mladenu Bosiću na ime naknade nematerijalne štete isplati iznos u visini od pet hiljada KM zajedno sa zakonskom zateznom kamatom počev od 11. aprila ove godine kao dana presuđivanja pa do konačne isplate, a sve u roku od 30 dana po pravosnažnosti presude", kaže se u presudi Osnovnog suda Brčko distrikta.

Dalje se navodi da se tužena Novinska agencija Republike Srpske SRNA obavezuje da uvod i izreku presude nakon njene pravosnažnosti objavi na svom web portalu (servisu) u roku od 30 dana.

Mladen Bosić je 12. avgusta prošle godine podnio tužbu protiv Novinske agencije Republike Srpske SRNA koja je u servisu 13. maja prošle godine, pred održavanje opozicionih protesta u Banjaluci, plasirala lažnu vijest da Soroš sa skoro pola miliona dolara finansira opozicione lidere preko fondacije "Otvoreno društvo".




Donijeti presudu u korist ovakvog poturice dovoljno govori o takvom "sudu". :?
Stante paše i ustaše! :mrgreen:
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#56645 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by bh.tornjak »

prljavi Hare wrote:
SUDOVI U DISTRIKTU BRČKU POD KONTROLOM NATO-a :?


Sud presudio, Srna laže! :? :-)


Novinska agencija Republike Srpske SRNA zbog plasiranja lažne vijesti u javnosti da je fondacija Soroš plaćala opozicione lidere u Republici Srpskoj,obavezna je na osnovu sudske presude da bivšem predsjedniku Srpske demokratske stranke Mladenu Bosiću na ime naknade nematerijalne štete isplati pet hiljada KM. SRNA je, takođe, obavezna da presudu objavi u svom servisu u roku od 30 dana.

Vijesti Republika Srpska

Ponedjeljak, 12.06.2017. | 13:27

Ovu odluku donio je Osnovni sud Brčko distrikta, kojom je utvrđeno da je Novinska agencija Republike Srpske SRNA u vijesti objavljenoj u vlastitom servisu 13. maja prošle godine prenijela neistinito izražavanje klevetničkog sadržaja koje se odnosi na pitanja od političkog i javnog interesa, čime je nanijela nematerijalnu štetu Mladenu Bosiću.

"Obavezuje se tužena Novinska agencija Republike Srpske SRNA da tužitelju Mladenu Bosiću na ime naknade nematerijalne štete isplati iznos u visini od pet hiljada KM zajedno sa zakonskom zateznom kamatom počev od 11. aprila ove godine kao dana presuđivanja pa do konačne isplate, a sve u roku od 30 dana po pravosnažnosti presude", kaže se u presudi Osnovnog suda Brčko distrikta.

Dalje se navodi da se tužena Novinska agencija Republike Srpske SRNA obavezuje da uvod i izreku presude nakon njene pravosnažnosti objavi na svom web portalu (servisu) u roku od 30 dana.

Mladen Bosić je 12. avgusta prošle godine podnio tužbu protiv Novinske agencije Republike Srpske SRNA koja je u servisu 13. maja prošle godine, pred održavanje opozicionih protesta u Banjaluci, plasirala lažnu vijest da Soroš sa skoro pola miliona dolara finansira opozicione lidere preko fondacije "Otvoreno društvo".




Donijeti presudu u korist ovakvog poturice dovoljno govori o takvom "sudu". :?
Stante paše i ustaše! :mrgreen:
Visoko sudsko vijece je zasijedalo u najvecoj sudskoj ustanovi Donje Brke a predsjedavajuci je bio Marko Bećinice,uledni profesor medjunarodnog prava
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#56646 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by prljavi Hare »

PONOVO TERORISTIČKI NAPAD JAJIMA NA VLADU ŠUMSKE:OPERACIJA TESPIH!
Ponovo jajima gađao Vladu RS :mrgreen:

Banjalučanin Željko Blagojević jutros je bacao jaja na zgradu Vlade Republike Srpske.

Vijesti Republika Srpska

Ponedjeljak, 12.06.2017. | 19:32

Blagojević je jaja stavio u kesu, došetao se do glavnog ulaza i počeo da gađa prozore na zgradi Vlade Republike Srpske.

Image

Image

Image

Image

Ubrzo je reagovala i policija. Blagojević je priveden u prostorije CJB BL gdje će ostati do kraja dana na ispitivanju.

U MUP-u Republike Srpske BN televiziji su potvrdili da je Blagojević prekršio zakon o javnom redu i miru zbog čega će mu napisati prekršajni nalog.

Blagojević je ratni vojni invalid desete kategorije. Ovo nije prvi put da baca jaja na zgradu vlade. Slično je uradio i u septembru prošle godine kada je jajima gađao zgradu vlade.

Od Vlade je tražio besplatnu pravnu pomoć jer je nekoliko godina u porodičnom sporu u vezi sa zemljištem, a nema odakle da plati troškove advokata.

Znači isti terorista koji je u septembru prošle godine vladu šumske gađao sa 11 jaja,pa smo se pitali kakvu islamističku simboliku ima
broj od 11 jaja bačenih na šumsku instituciju?Taj slučaj je nepogrešivo dešifrovao jedan od kolega s teme..genijalno!!! :thumbup:

11x3=33...Tespih! :mrgreen:
Znači ostalo je još jedno bacanje od 11 jaja da se kompletira broj 33 i to je vjerovatno signal za početak akcije Bakirovih vehabija i domaćih
izdajnika na čelu s Bosnićem,Frljom,Govedaricom i ostalom nekrsti! :mrgreen:

Sada operacije britanske MI6 "Posljednja šansa" već dobija svoje konture!Cijela akcija planirana je u fazama,a ova operacija "Tespih" samo
je jedna pločica koja čini cijelinu ovog mračnog mozaika! :cry:
User avatar
mayab
Posts: 27312
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#56647 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mayab »

Znači, ima se može se !!!


Jaja

:izet: :izet: :izet:
:pisnuo: :pisnuo:
User avatar
Država
Posts: 4968
Joined: 31/10/2010 15:15

#56648 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Država »

prljavi Hare wrote:
11x3=33...Tespih! :mrgreen:
a 33 x 22 = 666.


Napokon je sve jasno...



:sax:
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#56649 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by shake69 »

U nedostatku postavljanja kamenja temeljaca i otvaranju fabrika predsjednik Republike Srpske i SNSD-a se okrenuo kreiranju novog sistema vrijednosti u Republici Srpskoj. Dodik je studentima Fakulteta bezbjednosnih nauka u Banjaluci preporučio „da za Srpsku koriste termin država, jer, kako je naveo, ona i jeste država, osim što nema međunarodno priznanje, već ograničeno u “Dejtonu”, te da nema “stolicu” u UN, dok je BiH državna zajednica.“

Evo nekoliko dokaza koji potvrđuju ovu tezu:

Republika Srpska ima svoje stanovništvo. Jedan dio stanovništva je protjeran i dolazi u Republiku Srpsku samo tokom odmora, drugi dio stanovništva se vode kao nestali i njih još nismo otkopali. Treći dio stanovništva se odseljava u Austriju, Njemačku, Švajcarsku i sl., a četvrti dio je tu jer je star i ne zna strane jezike.
Republika Srpska ima definisanu teritoriju, ali kad pripojimo i Distrikt Brčko biće još definisanija.
Republika Srpska graniči sa Hrvatskom, Srbijom, Crnom Gorom, Mostarom, Konjicom, Sarajevom, Tuzlom, Tešnjom, Sanskim Mostom i drugim državama.
Glavni grad države Republike Srpske je Sarajevo koje se ne nalazi na njenoj teritoriji.
Republika Srpska ima zakonodavnu, izvršnu i sudsku vlast i Milorada Dodika koji to ništa ne jebe 2%. :lol:
Republika Srpska se dugi niz godina odupire nasrtajima Soroša, a to mogu samo države.
Dražava koja nema svoje ratne zločince nije država već hipi komuna.
Republika Srpska može da ostvaruje odnose sa drugim državama, tako je neki dan potpisala sporazum o saradnji sa Vojvodinom i Sankt Peterburgom.
Republika Srpska se zadužuje kao i svaka druga država.
Republika Srpska ima predstavništvo u Izraelu, kao i svaka normalna država.
Republika Srpska ima svoju istoriju i mogli ste je kupiti na svakom kiosku za 3 KM uz časopis „Nedeljnik“.
Republika Srpska ima javni servis koji pokriva cijelu teritoriju BiH.
Sportisti države Republike Srpske najviše vole da igraju za reprezentaciju države Srbije.
Iako nema stolicu u Ujednjenim nacijama, o državi Republici Srpskoj se često govori na Ist Riveru.
(Srdjan Puhalo, Frontal)
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#56650 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by prljavi Hare »

TE "Stanari" opasnost za Srpsku :-?

TE “Stanari” je prestala sa radom prije petnaest dana.Razlog leži u činjenici da je cijena proizvodnje struje u ovoj
termoelektrani visa od prodajne cijene
:lol: :lol: :lol: i da “EFT”, čije je vlasništvo TE, bilježi gubitke.

Vijesti Republika Srpska

Ponedjeljak, 12.06.2017. | 21:54

Niko iz vlasti, posebno ministar industrije i energetike Petar Đokić, o ovome nisu rekli ni riječ, iako se radi o ogromnom problemu;Problemu koji bi ovaj entitet mogao skroz finansijski da uništi. :sad:
Ukoliko TE “Stanari” ne nastavi sa proizvodnjom neće imati novca da vraća kredit, koji su dobili od Kineske razvojne banke.

U tom slučaju kredit od 320 miliona evra moraće da vraća Republika Srpska, koja je dala garancije da će to učiniti,ukoliko
EFT ne bude redovno izmirivao svoje obaveze.

Garancija Vlade RS nigdje nije javno objavljena.

Image

Đokić bi trebao hitno da se očituje o ovom problemu. Takođe, Đokić bi, umjesto što ćuti i pokušava prikriti ovu katastrofičnu situaciju, morao javnosti da saopšti da li je RS već u finansijskim problemima zbog činjenice da TE “Stanari” ne radi i da predoči mjere za prevazilaženje situacije, koja prijeti da eskalira i finansijski “srpži” ovaj entitet.

Đokić ne bi trebalo da ćuti, jer on je najodgovorniji za ovu oblast.

Ugovor o kreditu, između Kineske razvojne banke i EFT, potpisan je 20.06.2012. godine; Tada je precizirano da će izgradnja TE koštati 550 miliona evra, od čega je Kineska razvojna banka plasirala 320 miliona evra.

Vhong Zhong, predstavnik Kineske razvojne banke, tada je izjavio da su razgovori počeli 2009. godine.
“Zahvaljujući podršci od strane RS i EFT grupacije naša banka je zajedno sa preduzećem Dong Fang elektrik uspjela da pokrene ovaj projekat i konačno, uspjeli smo da zatvorimo finansijsku konstrukciju i da potpišemo današnji sporazum, rekao je tada Zhong.

Poznato je da Kina za kredite koje plasira izvan svoje teritorije, osim garancija firmi kojim ih odobrava, insistira i na garancijama države iz koje je to preduzeće.

Nema dileme da je tako bilo i u slučaju kompanije EFT, odnosno da je Vlada RS garantovala da će vratiti kredit, ukoliko to Hamovićeva firma ne bude mogla učiniti.

Nema dileme da je RS u strašnom problemu o kojem se ćuti zbog straha od njegovih mogućih strašnih posledica.

TE “Stanari” je svečano puštena u rad 20.09.2016. godine, ali je u stalnim problemima sa radom.

Još u oktobru prošle godine objavio sam da je nestao vlasnik kompanije koja je uvezla opremu za TE “Stanari”, a sa njim i brojni milioni neplaćenog PDV-a.



Oprema svako malo stane, jer je lošeg kvaliteta. Tako i cijela TE. :mrgreen:

Problemi će, kako sada stvari stoje, tek da eskaliraju.

Centar za istraživačko novinarstvo (CIN) je ranije objavio da Termoelektrana pripada globalnoj energetskoj grupaciji Energy Financing Team (EFT) čiji su većinski vlasnici Vuk Hamović i njegov sin Miloš. Hamović, biznismen srbijanskog porijekla, godinama trguje električnom energijom na Balkanu.

Image
Predstavnici kompanije Dong Fang elektrik! :lol: :lol: :lol:

EFT je za izgradnju termoelektrane uzeo kredit od Kineske razvojne banke u iznosu od 350 miliona eura. Zauzvrat su u zalog dali
preduzeće „EFT – Rudnik i Termoelektrana Stanari“ u Stanarima te njegovu pripadajuću imovinu i prava u vezi s njim.

Centar za istraživačko novinarstvo (CIN) otkrio je da je zbog tog kredita Vlada Republike Srpske (RS) mijenjala i zakonske akte.Tako je omogućeno Kineskoj razvojnoj banci da raspolaže koncesionim ugovorom u slučaju da EFT ne bude mogao vraćati kredit.

Slobodan Vasković
http://slobodanvaskovic.blogspot.ba/201 ... a.html?m=1


Izdajnik Vasković kojega Bakir preko Erdogana krije na nepoznatoj lokaciji u nekoj od od turskih vojnih baza,nastavlja da laže,mešetari,
špekuliše,protura priče i vrijeđa ljude. :mrgreen:

Šumska nema ništa sa tim Kinezima i njihovim kreditima,neka idu Hamoviću na vrata.Kakve veze ima sa tim Guardian i ministar Đokica? :?
Nek' se jebe i Vhong Zhong,i Dong Fang!!! :lol: :lol: :lol:

Nema Đokica vremena da se zamlaćuje sa ovakvim glupostima.On se trenutno nalazi na naftnim bušotinama u Donjim Žabarima gdje se svaki
čas očekuje da pokuljaju milijarde barela nafte čime će se uzdrmati svjetske berze do temelja i biće uspostavljen novi svjetski poredak najvećih
proizvođača nafte i njenih derivata,šumska definitivno izbija na prvo mjesto. :oops:

Čak postoje prijedlozi da šumska promijeni ime u Ujedinjeni Šumski Emirati,ali narod o tome tek treba da se izjasni na referendumu... :mrgreen:
Locked