Miljenko Jergovic

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#76 Re: Miljenko Jergovic

Post by It_is_a_Leclerc »

Imao sam čast upoznati i razgovarati sa gospodinom Jergovićem na jednom književnom druženju. Iako sam očekivao da je, baš kao njegove knjige, slojevit i pomalo nedokučiv, ispostavilo se da je nevjerovatno jednostavan i prostodušan čovjek. Pošto je bilo puno mladih cijelo ih je vrijeme nasmijavao, rado odgovarao na pitanja, potpisivao knjige, slikao se.
rise against
Posts: 347
Joined: 07/08/2012 15:04

#77 Re: Miljenko Jergovic

Post by rise against »

It_is_a_Leclerc wrote:Imao sam čast upoznati i razgovarati sa gospodinom Jergovićem na jednom književnom druženju. Iako sam očekivao da je, baš kao njegove knjige, slojevit i pomalo nedokučiv, ispostavilo se da je nevjerovatno jednostavan i prostodušan čovjek. Pošto je bilo puno mladih cijelo ih je vrijeme nasmijavao, rado odgovarao na pitanja, potpisivao knjige, slikao se.
ja sam ga slusao kad je bio u cazinskoj Gimnaziji,covjek je prejednostavan.Svi ocekivali nekog kompliciranog i dobili potpuno drugog covjeka.Genijalan je
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#78 Re: Miljenko Jergovic

Post by johnnykola »

imao sam priliku slusati ga u kamernom teatru.
kao i svi genijalci, jednostavan covjek.
tad je pitao nas sviju sjecamo li se imena
dvojice sudaca igara bez granica, emisije koja je pred kraj
osamdesetih isa na tv-u. igre na jadranu.
hladno kaza njihova imena.(((:
SPQR.SA
Posts: 157
Joined: 22/05/2007 15:54

#79 Re: Miljenko Jergovic

Post by SPQR.SA »

guido pancaldi & gennaro olivieri
:-)
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#80 Re: Miljenko Jergovic

Post by johnnykola »

((((((((((((((((((((:
User avatar
sinuhe
Posts: 11458
Joined: 03/06/2011 11:33

#81 Re: Miljenko Jergovic

Post by sinuhe »

Zasto se Miljenko oprasta od BiH i Sarajeva? Cudi me da nema osuda. Ne kazem da treba biti nego me samo cudi.
https://www.radiosarajevo.ba/kolumne/mi ... iji/277346 I tako u gotovo svakoj kolumni :D
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#82 Re: Miljenko Jergovic

Post by seln »

sinuhe wrote:Zasto se Miljenko oprasta od BiH i Sarajeva? Cudi me da nema osuda. Ne kazem da treba biti nego me samo cudi.
https://www.radiosarajevo.ba/kolumne/mi ... iji/277346 I tako u gotovo svakoj kolumni :D
Oprostio se Miljenko jos tisucudevetstodevedesetitrece, samo mu je to tek sada doslo do mozga.
Sve je podlozno promisljanju i kritici, pa tako i Sarajevo, pogotovo ovakvo kakvo je postalo... ali ja ipak, uz sav trud nisam smogao skontati sta je pisac hotio reci...
Da su i Bosnjaci/Muslimani/Hrvati muhamedanskog vjerozakona takodje bili funkcioneri u NDH?
Da je Sarajevo postalo skoro pa jednonacionalna balkanska rupa, poput Zagreba i Beograda?
Da je neki malac dobar slikar, sa senzibilitetom za balkansku realnost?

Za sve troje: da, pa sta?
User avatar
dulekrele
Posts: 3819
Joined: 10/04/2014 18:25

#83 Re: Miljenko Jergovic

Post by dulekrele »

Ah godine cine svoje. pomalo se gubi i stvari za koje je cuo predstavlja kao nesto sto je sam dozivio. Ali i dalje mi je drag.
User avatar
sinuhe
Posts: 11458
Joined: 03/06/2011 11:33

#84 Re: Miljenko Jergovic

Post by sinuhe »

Hoce li majstor prevaliti da napise rijec, dvije o Modricu? Znam da prati fudbal a i pisao je o npr. nekom 'nikad cuo' Poljaku :D
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#85 Re: Miljenko Jergovic

Post by KatarinaKosaca »

sinuhe wrote:Hoce li majstor prevaliti da napise rijec, dvije o Modricu? Znam da prati fudbal a i pisao je o npr. nekom 'nikad cuo' Poljaku :D
i cesto o utakmici sa Videotonom
Post Reply