mikrotik rb411 često se kvari

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
goran1122
Posts: 144
Joined: 13/04/2013 19:00

#1 mikrotik rb411 često se kvari

Post by goran1122 »

pozdrav forumašima evo mene i ovde sa svoim problemima.

dakle ovako kao što je na profilu navedeno živim u brčko distriktu BIH. te koristim wirelss internet kod provajdera DASTO semtel-zona.ba u pitanju je oprema na 5 ghz i antena/ruter mikrtoik rb411. 2012 godine u maju jesecu su mi postavili opremu i sv je radilo normalno do juna mjeseca 2013 godine kada je u neposrednoj blizini moje kuće udarijo gorm i tom prilikom su mi stradali jedan računar wirelss ruter tp lnk tl-wr740n kao i taj mikrotik rb 411. tu nije bilo problema odma sutra dan su došli i zamjenili mi taj mikrotik ruter i sve je opet prorailo normalno. ali 2014 godine u 9-om mjesecu mi je mikrotik riknuo sam od sebe tj prvo je stao i nisam imo internet 18-19 h te neposredno na nekoliko možda 20-30 minuta pred dolazak tehničara radi zamjenje internet je sam od sebe proradijo te je tehniar kada je došao i vidijo da internet radi normalno konsatovo da je sve ok i otišao. ali iternet je nakon 1 sata ponovo prestao da radi i ja sam pozvao ponovo tehničku službu i objasnijo im problem te su mi rekli pošto je bilo već pred kraj radnog vremena da će poslati nekoga sutra dan. tako je i bil0o sutra dan je došao tehničar i zamjenijo mi uredjaj konstatovajući da je uredjaj u jako lošem stanju. od tada do prije 2 dana je sve radilo uredno ali u nedjelju 26.7.2015 god. mi je nestalo internet signala i tada sam ustanovijo pošto imam povezan wirelss ruter koi je podešen da radi bez DHCP servera tj ds mu mikrotik dodjeljuje ip adrese. dakle kada je mikrtik u kvaru nije moguće sapajanje na wirelss ruter koi se nalazi iza mikrotikovog rb411 rutera.ako nisam bijo dovoljno jasan pojasnit ću.

mene sad dakle zanima pošto ikrotik važi za jedanog dosta kvalitetnog proizvodjaća mrežne opreme. iz kog razloga se kod mene u tako kratkom roku kvari urdjaj. šta može da uzrokuje ovu situaciju. u manje od godinu dana da se 2 puta dešavaju isti problemi. a nije problem nisa naponom struje jer imam ups na kome mi je sve povezano. što se tiče komp opreme.niti je bilo kakvih fizički oštećenja nti bilo šta.

molim vas napišite sve što znate o ovome kao i vaša iskustva sa ovom uredjajem.

hvala u naprijed
Rexi1
Posts: 208
Joined: 04/04/2015 15:56

#2 Re: mikrotik rb411 često se kvari

Post by Rexi1 »

Mozda ti tehnicari ne postavljaju nove mikrotike vec one koje su vec koristeni tako da moze to bit da su i oni slabi.A sto se tice kvarova nema tu nekog roka trajanja jednostavno kvar se desi bilo da je nesto novo ili polovno. :-D :-D
Post Reply