Metallica Hardwired

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Amagon
Posts: 392
Joined: 12/07/2007 16:10
Location: Zenica-Sarajevo

#26 Re: Metallica Hardwired

Post by Amagon »

Ma shvatam šta hoćeš reći, samo je malo grubo reći thrasheri 90ih bili grunge/hardrock/slipknot, zbog 2-3 pjesme. Kreator je meni se čini imao neke gothic rock albume koji su meni bili skroz ok. Inače su devedesete bile dosta čudne za thrash, pa je bilo dosta izlaženja van okvira, što meni nije nužno loša stvar.

Ta stvar Exodusa i čitav taj album mi je baš ono..metal :-D s mudima, dobrim riffovima i vokalima.
Neke stvari Anthraxa su u rap/metal, alternative/rock fazonu, ali će oni uvijek biti dio velike thrash četvorke.
Slayerov Diabolous in musica je meni najlošiji, jeste produkcijski dosta moderan, ali opet daleko da je to neki Nu, na tragu Slipknota, Mudvaynea i njima sličnih, meni je u rangu Metallicinog "St. Angera", znači, loš. "God hates us all" je recimo puno bolji, a i on ima modernih karafeka :thumbup:

A sad..back to Hardwired :-D

Sjajan omaž Lemmyju, i odlična stvar h
User avatar
dale cooper
Posts: 28470
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#27 Re: Metallica Hardwired

Post by dale cooper »

Niko iz velike četvorke (Metallica, Megadeth, Slayer i Anthrax) osim Metallice nije imao taj
breakthrough komercijalni momenat kakav je Metallica imala sa Black albumom niti je
uspio da kapitalizira na dotadašnjoj undeground popularnosti i reputaciji. Slayer su manje
više uvijek bilo prepoznatljivi Slayer koji nisu bili spremni da prave kompromise zarad
većeg komercijalnog uspjeha. Megadeth su se u jednom momentu bili blizu tome, ali
nisu prešli taj prag. Anthrax je imao žanrovskih eksperimenata, ali ni oni nisu prešli granice.

Black album je bio dobar album. To je još uvijek bila prepoznatljiva Metallica sa prva
4 albuma, samo prilagođena široj publici, kraćih pjesama, ušminkane i čvrste produkcije
sa jakim i catchy refrenima, ukratko sve što je potrebno za masovnu radio i MTV rotaciju.
I upalilo je, Metallica je postala jedan od najvećih i najpopularnijih bendova, ogromna
koncertna atrakcija u rangu Rolling Stonesa. Ali je to ujedno značilo i kraj jedne ere
i ulazak u sasvim drugi rang. I nešto se nedvojbeno izgubilo u tome. Jer 5 godina poslije i
gomile turneja kojima su osvojili čitav svijet, Metallica je izašla kao sasvim drugačiji
bend.
User avatar
So What!
Posts: 11159
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#28 Re: Metallica Hardwired

Post by So What! »

dale cooper wrote:Niko iz velike četvorke (Metallica, Megadeth, Slayer i Anthrax) osim Metallice nije imao taj
breakthrough komercijalni momenat kakav je Metallica imala sa Black albumom niti je
uspio da kapitalizira na dotadašnjoj undeground popularnosti i reputaciji. Slayer su manje
više uvijek bilo prepoznatljivi Slayer koji nisu bili spremni da prave kompromise zarad
većeg komercijalnog uspjeha. Megadeth su se u jednom momentu bili blizu tome, ali
nisu prešli taj prag. Anthrax je imao žanrovskih eksperimenata, ali ni oni nisu prešli granice.

Black album je bio dobar album. To je još uvijek bila prepoznatljiva Metallica sa prva
4 albuma, samo prilagođena široj publici, kraćih pjesama, ušminkane i čvrste produkcije
sa jakim i catchy refrenima, ukratko sve što je potrebno za masovnu radio i MTV rotaciju.
I upalilo je, Metallica je postala jedan od najvećih i najpopularnijih bendova, ogromna
koncertna atrakcija u rangu Rolling Stonesa. Ali je to ujedno značilo i kraj jedne ere
i ulazak u sasvim drugi rang. I nešto se nedvojbeno izgubilo u tome. Jer 5 godina poslije i
gomile turneja kojima su osvojili čitav svijet, Metallica je izašla kao sasvim drugačiji
bend.
Manje više bih potpisao ovu izjavu. Moglo bi se reći da su žrtvovali ugled zarad popularnosti žanra (i zaradili tonu para). Jer upravo ljudi kada čuju da Metallica svira thrash metal, pomisle, a dobro, kakvih još srodnih bendova ima i nalete na Slayer, Exodus, Sepulturu, Anthrax itd...

Što je dobro svakako. Meni se sviđa činjenica da s godinama nisu ispali iz kalupa i skroz zalutali u mainstream poput Slasha recimo.

Kroz ove spotove su pokazali da su itekako svjesni odakle su došli, i pored omaža Lemmyu, tu je meni svakako najinteresantnije odato priznanje black metalu kroz spot za pjesmu Man Unkind.

User avatar
So What!
Posts: 11159
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#29 Re: Metallica Hardwired

Post by So What! »

Amagon wrote:Ma shvatam šta hoćeš reći, samo je malo grubo reći thrasheri 90ih bili grunge/hardrock/slipknot, zbog 2-3 pjesme. Kreator je meni se čini imao neke gothic rock albume koji su meni bili skroz ok. Inače su devedesete bile dosta čudne za thrash, pa je bilo dosta izlaženja van okvira, što meni nije nužno loša stvar.
Da upravo to, što ni meni nije loše, ali je jedina Metallica iz tog period optužena za prodaju i izdaju. Testament je devedesetih furao npr. death metal fazon, svi se okrenuli svojim fazonima nekim.

I da Megadeth je definitvno prešao granicu koja dijeli underground i mainstream. Pa Dave Mustaine je vodio emisiju na MTV-u.

Ovo je pjesma soundtrack za hit devedesetih Universal Soldier sa Van Dammeom u glavnoj ulozi.

dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#30 Re: Metallica Hardwired

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 15/12/2016 00:32, edited 1 time in total.
User avatar
Amagon
Posts: 392
Joined: 12/07/2007 16:10
Location: Zenica-Sarajevo

#31 Re: Metallica Hardwired

Post by Amagon »

Jojj jesu kritične te pjesme Megadetha :lol: Kraaaš-kraaš emmm. ili ona Insomni-omni-omniaaa. Isto djete neko da je pravilo

Uuu ti death metal albumi Testamenta su meni prejebeni.

Mislim da je mozda i najveci zaokret tada bio Sepulturin "Roots" (meni i dan danas jedan od najdrazih i najoriginalnijih albuma devedesetih). I jesu pokrenuli neki novi val, pićilo je to na MTV-u jako često (kao i Machine head, Fear factory, itd. Pa onaj imidz, maskirne hlače, tribal majice :lol: Eno Korn ih nešto optužuju da su im maznuli neke ideje sa njihovog prvjenca, koji bilmezi :lol:

Inače, ta stvar ManUNkind je zanimljivog naziva, odmah me podsjeti na ovo Image
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#32 Re: Metallica Hardwired

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 15/12/2016 00:32, edited 1 time in total.
User avatar
dale cooper
Posts: 28470
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#33 Re: Metallica Hardwired

Post by dale cooper »

Metallica se od 90-tih teško može po popularnosti porediti sa ostalim metal bendovima.
Više je prikladno poređenje sa Stonesima, U2, Springsteenom i ostalim izvođačima koji
pune masivne stadione i arene.
User avatar
Amagon
Posts: 392
Joined: 12/07/2007 16:10
Location: Zenica-Sarajevo

#34 Re: Metallica Hardwired

Post by Amagon »

dezurni_ucenik wrote:Pa sredinom i krajem devedesetih dosta bandova je furalo nu metal. Machine Head npr. pa ih i danas neki ismijavaju zbog From This Day. Slipknot takodjer, Fear Factory. Nije bilo lako biti Slayer u tom periodu pored Korna i Sepulture. Zato su i oni krenuli prema siroj publici sa Diabolusom. Metallica moze raditi sta hoce oni ce uvijek puniti stadione.
sjooo, đe me nađe :thumbup: ja sam djelimično odrastao na tom zvuku. i danas imam cd-ove Machine heada "Burning red" (koji mi je još uvijek jako dobar), i onaj totalni Nu/rap metal "Supercharger" koji je dosta lošiji ali ima jednu kulntu stvar - Bulldozer. Brzo su se vratili na stare staze albumom "Through the empire...". Fear Factory je strava bend, čak mi i onaj "Digimortal" ima odličnih pjesama, a ljudi i danas praše ono što su ranih devedesetih započeli, industrializovani death, ili kako ih je moj jaran opisao, kao da uđeš u neku tvornicu punu pobješnjelih robota koji te napadaju svim i svačim :lol:

Ma Ross Robinson sere k'o foka :lol: Samo dodaje ulje na vatru. Da se pojavi u medijima :D Sigurno da je više imala Sepultura na KoRn nego obratno ;-) Upravu si za Blind, ali zatvaranje tog albuma sa pjesmom "Daddy" me još uvijek naježi :run:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#35 Re: Metallica Hardwired

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 15/12/2016 00:32, edited 1 time in total.
User avatar
Amagon
Posts: 392
Joined: 12/07/2007 16:10
Location: Zenica-Sarajevo

#36 Re: Metallica Hardwired

Post by Amagon »

Ja "Supercharger" dobio na poklon za rođendan, kaže jaranica ušla u Cd shop i rekla dajte mi najžešće što imate, i oni joj dali taj cd :lol: A ja već uveliko krenuo slušati death metal i grindcore i sl. :D

Dobra stvar! ;-)

Meni je "Daddy" jedna od najbolji i najbolesnijih pjesama Korna (a sigurno i najkontroverznija), inače njihova prva 2 alubma su baš sjebana, spooky, neki uvrnuti zvukovi, spotovi isto.

Sorry na offtopicu, neću više :D

Inače, šta mislite o ovom fazonu da se izbacuju spotovi sa svih pjesama na albumu? Oće li to zavladati skroz? Meni se čini da je to još neko uradio, samo se ne mogu sjetiti tko.
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#37 Re: Metallica Hardwired

Post by Zoya »

Preslusala novinu i mnogo lajkam :srce:
User avatar
So What!
Posts: 11159
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#38 Re: Metallica Hardwired

Post by So What! »

Amagon wrote:Ja "Supercharger" dobio na poklon za rođendan, kaže jaranica ušla u Cd shop i rekla dajte mi najžešće što imate, i oni joj dali taj cd :lol: A ja već uveliko krenuo slušati death metal i grindcore i sl. :D

Dobra stvar! ;-)

Meni je "Daddy" jedna od najbolji i najbolesnijih pjesama Korna (a sigurno i najkontroverznija), inače njihova prva 2 alubma su baš sjebana, spooky, neki uvrnuti zvukovi, spotovi isto.

Sorry na offtopicu, neću više :D

Inače, šta mislite o ovom fazonu da se izbacuju spotovi sa svih pjesama na albumu? Oće li to zavladati skroz? Meni se čini da je to još neko uradio, samo se ne mogu sjetiti tko.
Treba para za to, Metallica ih je imala. Nakon filma, nije apsolutno nikoga iznenadilo. Ljudi grade novu bazu fanova, a gdje ćeš bolje od od desetak friških i zanimljivih spotova.

Čeka se nova turneja, Beograd ili Zagreb bi se trebali naći na mapi.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#39 Re: Metallica Hardwired

Post by mali_balon »

Kiselim kupus i pici Spit out the bone vec 3x na repeat.....i lords of summer pa......ona zeMska sto se marise
Meni odlican....
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#40 Re: Metallica Hardwired

Post by tranquil »

Slažem se sa većinom što je rečeno o ispraznosti i nemaštovitosti novog albuma. Meni je čak dosta slabiji od DM, koji je, po meni, imao ipak par dobrih stvari (All Nightmare Long, Broken, Beat & Scarred, čak i balada The Day That Never Comes mi se ponekad nađu na listi slušanja).

Ipak, i na tako lošem albumu nađe se ponešto što "sjedne" i sluša se više puta. Na Hardwired meni je to Spit Out the Bone (samo je bolje ne gledati spot, ne znam šta da mislim o tome :D )

User avatar
Better Man
Posts: 16771
Joined: 01/10/2006 20:10

#41 Re: Metallica Hardwired

Post by Better Man »

Svi koji su očekivali novu The Call Of Ctulu, po meni najveću stvar koju su ikad napisali ili Fade To Black, Welcome Home (Sanitarium),Orion, moraju biti svjesni da se takve pjesme i istrumentali ne mogu više ponoviti. Novi album je po meni odličan i upravo onakav kakav treba da bude.
Last edited by Better Man on 21/11/2016 20:53, edited 1 time in total.
User avatar
dale cooper
Posts: 28470
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#42 Re: Metallica Hardwired

Post by dale cooper »



Ovo mi je bilo zabavnije poslušati nego bilo šta sa novog albuma. :D Baš su se zadali i uživaju. :D
User avatar
agnostic_front
Posts: 6324
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#43 Re: Metallica Hardwired

Post by agnostic_front »

Dobar komentar na tom videu: "Finally Lars Ulrich uses a drum set he can actually master." :roll:
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#44 Re: Metallica Hardwired

Post by probook »

Ma ko bi vam ugodio:
Kada naprave album potpuno drugačiji od ostalih albuma onda su komentari aaaa ovo ne valja nista, gdje je stara metallica itd.
Kada snime album koji podsjeća na stare dane opet ne valja kao pokušavaju da budu oni stari, ali oni to nisu itd.

:D :D :D
User avatar
Izmedju CVile i DMalte
Posts: 951
Joined: 15/08/2005 08:23

#45 Re: Metallica Hardwired

Post by Izmedju CVile i DMalte »

Raja, poslusajte album od Cojones, Resonate....kakva Metallica, kakav Hardwired ! : :evil:
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#46 Re: Metallica Hardwired

Post by r_faruk »

evo slusam.... pa cemo vidjeti....

nego, zasto nikada ne sviraju fixxxer live?
User avatar
almirony
Posts: 1271
Joined: 10/09/2009 12:58
Location: Appiano Gentile

#47 Re: Metallica Hardwired

Post by almirony »

Sve što reče @dale cooper :thumbup:

Ovo je bio samo jedan dobar pokušaj i ništa više. Odavno su oni kreativno prazni. Muzika im je prestala biti glavna vodilja, nego pare, na žalost.
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#48 Re: Metallica Hardwired

Post by Zoya »

Cista perverzija :srce: Ko ce docekati godinu dana do njihovog koncerta :-)

Post Reply