Metallica Hardwired

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

mali_balon
Posts: 11230
Joined: 12/09/2012 09:57

#1 Metallica Hardwired

Post by mali_balon »

Sto bi se reklo fak mi sta je ovo vako
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#2 Re: Metallica Hardwired

Post by Koshpa »

Dobar,odlican tj ja sam zadovoljan :)

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3 Re: Metallica Hardwired

Post by So What! »

Ma boli glava album. Mogu zamisliti koliko će klinaca počet slušati metal uz ovo.

Hejteri će uvijek isticati da je Metallica prodan bend, da je ovaj album očajnički potez povratka metalu.

Ali je ovdje čujem samo fantastičan metal i ujedno i dokaz zašto se klasa razlikuje uvijek.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#4 Re: Metallica Hardwired

Post by dale cooper »

Malo sam preslušao iz znatiželje jer sam interes za Metallicu odavno izgubio. Ne znam, meni ovo
zvuči kao Metallica koja kopira Metallicu iz mlađih dana. Malo mi to sve zajedno zvuči kao očajnički
i pomalo ciničan pokušaj da se samo da ljudima ono što traže i misle da žele od njih. Ali oni kao ljudi nikada
neće više biti oni klinci iz 80-tih, puni bijesa i žara koje je bolio kurac šta ko misli o njima. Ima tu rifova i stvari
koje je podsjećaju na stare dane, ali je sve zajedno nekako...isprazno. :| I da, album je nepotrebno predug.
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#5 Re: Metallica Hardwired

Post by So What! »

dale cooper wrote:Malo sam preslušao iz znatiželje jer sam interes za Metallicu odavno izgubio. Ne znam, meni ovo
zvuči kao Metallica koja kopira Metallicu iz mlađih dana. Malo mi to sve zajedno zvuči kao očajnički
i pomalo ciničan pokušaj da se samo da ljudima ono što traže i misle da žele od njih. Ali oni kao ljudi nikada
neće više biti oni klinci iz 80-tih, puni bijesa i žara koje je bolio kurac šta ko misli o njima. Ima tu rifova i stvari
koje je podsjećaju na stare dane, ali je sve zajedno nekako...isprazno. :| I da, album je nepotrebno predug.
To je to o čemu sam pričao. Isto kao što ja ne mogu da dam dobru ocjenu šta je dobar jazz, jer volim jazz, ali ga ne slušam tako pasionirano, isto tako neko ko nije u potpunsoti privržen metal muzici već je sluša kao jedan od žanrova teško da može imati dobar dojam o ovom albumu.

Poentu je u tome što se može prepoznati nešto što je na silu odsvirano i ono iskreno. Ja mislim da je ovo iskren album, činjenica da su kroz spotove dali počast ostalim metal žanrovima, kao što je black metal dovoljno govori o Metallici.

Na stranu šta ko mislio o njima, čak i njihovi lošiji albumi su i danas dan u mnogim playlistama, taj bend se sluša i voli, inspiriše ostale nove i malđe bendove.

Evo npr. Gojira koja daleko više ima umjetničku notu i originalnost od Metallice ističe upravo Metallicu kao uzora i razlog zašto su počeli slušati i svirati ono što sviraju.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#6 Re: Metallica Hardwired

Post by dale cooper »

So What! wrote:
dale cooper wrote:Malo sam preslušao iz znatiželje jer sam interes za Metallicu odavno izgubio. Ne znam, meni ovo
zvuči kao Metallica koja kopira Metallicu iz mlađih dana. Malo mi to sve zajedno zvuči kao očajnički
i pomalo ciničan pokušaj da se samo da ljudima ono što traže i misle da žele od njih. Ali oni kao ljudi nikada
neće više biti oni klinci iz 80-tih, puni bijesa i žara koje je bolio kurac šta ko misli o njima. Ima tu rifova i stvari
koje je podsjećaju na stare dane, ali je sve zajedno nekako...isprazno. :| I da, album je nepotrebno predug.
To je to o čemu sam pričao. Isto kao što ja ne mogu da dam dobru ocjenu šta je dobar jazz, jer volim jazz, ali ga ne slušam tako pasionirano, isto tako neko ko nije u potpunsoti privržen metal muzici već je sluša kao jedan od žanrova teško da može imati dobar dojam o ovom albumu.

Poentu je u tome što se može prepoznati nešto što je na silu odsvirano i ono iskreno. Ja mislim da je ovo iskren album, činjenica da su kroz spotove dali počast ostalim metal žanrovima, kao što je black metal dovoljno govori o Metallici.

Na stranu šta ko mislio o njima, čak i njihovi lošiji albumi su i danas dan u mnogim playlistama, taj bend se sluša i voli, inspiriše ostale nove i malđe bendove.

Evo npr. Gojira koja daleko više ima umjetničku notu i originalnost od Metallice ističe upravo Metallicu kao uzora i razlog zašto su počeli slušati i svirati ono što sviraju.
Moja poenta je da se ovaj novi album ne da porediti ni sa jednim njihovim albumom iz klasične ere, a namjera
da se poredi je i više nego očigledna. Ne sumnjam da će hard core fanovi zagristi mamac, ali za nas ostale ljubitelje
metala je ovo promašeno, posebice jer danas imaš stvarno masu dobrih i inovativnih bendova od kojih su neki
primjenili lekcije iz starih albuma Metallice na nove i svježe načine.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#7 Re: Metallica Hardwired

Post by O'zone »

dale cooper wrote:Malo sam preslušao iz znatiželje jer sam interes za Metallicu odavno izgubio. Ne znam, meni ovo
zvuči kao Metallica koja kopira Metallicu iz mlađih dana. Malo mi to sve zajedno zvuči kao očajnički
i pomalo ciničan pokušaj da se samo da ljudima ono što traže i misle da žele od njih. Ali oni kao ljudi nikada
neće više biti oni klinci iz 80-tih, puni bijesa i žara koje je bolio kurac šta ko misli o njima. Ima tu rifova i stvari
koje je podsjećaju na stare dane, ali je sve zajedno nekako...isprazno. :| I da, album je nepotrebno predug.
Odlično rečeno.

Sinoć sam baš preslušao sve pjesme i pregledao video uratke što su postavili nije baš na prvu da su mi sve legle ali se daju izdvojiti možda tri. Moram istaći spot za "Murder one" koji mi je nekako i pjesmu digao lvl više. Al ako ništa manje je onoga "JEEEEAHHHHH" što je James forsirao na zadnja dva albuma :lol:
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8512
Joined: 11/02/2009 15:21

#8 Re: Metallica Hardwired

Post by Ajatolah_ »

Ovdje ima par pjesama koje stilski dosta liče na Load, a to definitivno nije nešto što bi bilo rezultat udovoljavanja željama fanova, koji se uglavnom kunu u prva četiri čista thrash albuma.

Iako poslije prva dva slušanja albuma mogu reći da mi se čini da Hardwired nema tako dobre pjesme kao Death Magnetic, pa i riffovi su mi bili bolji na DM-u - opet mi nekako ovaj album djeluje zaokružen kao jedna cjelina za koju nemam ni trun osjećaja da nešto fali, kao što je bio slučaj s prethodnim.

Baš taj osjećaj da se pokušavaju rekreirati, koji dale cooper spominje, sam imao za Death Magnetic, a ovaj mi nekako djeluje potpuno prirodan i iskren.

Plus za produkciju, plus za Hetfieldovo pjevanje, minus za Kirka...
User avatar
derion
Posts: 1112
Joined: 06/01/2008 17:08

#9 Re: Metallica Hardwired

Post by derion »

Ja sam od Metallice digao ruke još od 1996. kada su objavili Load, a što je bio preokret u pravcu, koji mi se nikako nije dopadao (čitaj: nemetal). Iako sam uglavnom progmetalac, dobro sam poznavao Metallicu, mada i uvijek rado slušam Master of Puppets i ...And Justice For All, pa i više pjesama sa crnog albuma.
Upravo sam poslušao "Murder One" i "Dream No More" sa novog albuma i mogu reći da je to, onako iz prve ruke, dosta bolje od svega što su napravili od 1996. Znači, korak u dobrom pravcu, mada još uvijek to nije to.
mali_balon
Posts: 11230
Joined: 12/09/2012 09:57

#10 Re: Metallica Hardwired

Post by mali_balon »

Ok o ukusima se na raspravlja.....odrastao sam na sabatu, metallici, maidnu, slayeru, antraxu, motorhedu itd itd itd itd da ne nabrajam sve iz 70ih 80ih....
Ali samo cekam ove....sjoooooooooo beze ocam justice, black, puppets itd itd neprevazidjen dajte ba ljudi muzika se razvija...bendovi se razvijaju....ljudi stare.....ide se istrazuje se......ne treba biti iskljuciv.......
Mozda starije preferiramo zato sto tada nismo filozofirali nego smo samo slusali muziku, "odvrnuli" do daske mlatili glavmam i "svirali" gitare i bubnjeve.....bolio nas kurac.....sad se vec ko fol razumijemo u glasovne mogucnosti Jamesa njegove i Kirkove rifove i solaze, Larsovo bibnjanje, RObertov bas, dali i koliko lici Cliff-u ili je mozda Jason bio najbolji itd itd.....
"strucnajci" popljuvaju st anger meni super album itd itd itd....80e su prosle metallica nikad nece biti ona stara niti treba da bude.....niti bi bilo koji bend trebao da bude onaj stari....
Npr Halo on fire, extra stvar.....Kirk razvali
Last edited by mali_balon on 18/11/2016 20:07, edited 2 times in total.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#11 Re: Metallica Hardwired

Post by dale cooper »

Meni su i Death Magnetic i Hardwired pokušaji da se vrati stara magija. Ali nešto fali...jebiga. :|
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#12 Re: Metallica Hardwired

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 15/12/2016 00:33, edited 1 time in total.
mali_balon
Posts: 11230
Joined: 12/09/2012 09:57

#13 Re: Metallica Hardwired

Post by mali_balon »

User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#14 Re: Metallica Hardwired

Post by dale cooper »

mali_balon wrote:Ok o ukusima se na raspravlja.....odrastao sam na sabatu, metallici, maidnu, slayeru, antraxu, motorhedu itd itd itd itd da ne nabrajam sve iz 70ih 80ih....
Ali samo cekam ove....sjoooooooooo beze ocam justice, black, puppets itd itd neprevazidjen dajte ba ljudi muzika se razvija...bendovi se razvijaju....ljudi stare.....ide se istrazuje se......ne treba biti iskljuciv.......
Mozda starije preferiramo zato sto tada nismo filozofirali nego smo samo slusali muziku, "odvrnuli" do daske mlatili glavmam i "svirali" gitare i bubnjeve.....bolio nas kurac.....sad se vec ko fol razumijemo u glasovne mogucnosti Jamesa njegove i Kirkove rifove i solaze, Larsovo bibnjanje, RObertov bas, dali i koliko lici Cliff-u ili je mozda Jason bio najbolji itd itd.....
"strucnajci" popljuvaju st anger meni super album itd itd itd....80e su prosle metallica nikad nece biti ona stara niti treba da bude.....niti bi bilo koji bend trebao da bude onaj stari....
Slažem se, ali Metallica sa zadnja dva albuma rade upravo suprotno, pokušavaju da budu onaj bend
koji su bili 80-tih, što je nemoguće, posebice zato što su se od Black Albuma pa nadalje razvili u nešto
potpuno suprotno od onog što su do tada bili. I ova zadnja dva albuma djeluju kao neprirodan pokušaj
da se vrati vrijeme i budu isti bend koji je snimio Master Of Puppets, što je smiješna propozicija.
St. Anger koliko god bio meni lično loš album je makar ličio na neki iskren pokušak eksperimentiranja
i razvijanja zvuka u drugačijem pravcu od Load - Reload faze. Ovo sada je deevolucija gomile srednjovječnih
tipova koji bi da se vrate u svoje dvadesete kada su harali i bili najpopularniji i najrespektabilniji metal bend na svijetu.
Kriza srednjih godina pretočena u muziku.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11053
Joined: 15/01/2010 18:31

#15 Re: Metallica Hardwired

Post by Jack Be Nimble »

Meni je OK. Ne vjerujem da cu ga slusati cesto, ali pozitivno iznenadjen. Valjda kada nista ne ocekujes mala pozitiva te moze iznenaditi :D Posjeca me na zadnji album Maiden-a, nisam nista ocekivao a dan danas slusam Book of Souls.
mali_balon
Posts: 11230
Joined: 12/09/2012 09:57

#16 Re: Metallica Hardwired

Post by mali_balon »

Ima tu svega...sjetim se jedne emisije u kojoj ciko prica kada su 60ih godina naucnici eksperimentisali sa raznim h(k)emisjskim spojevima i iste pobavali, pa nabasese na neki spoj koji ih je izmedju ostalog poticao na kreativnost i kaze neki od najboljih izuma koji si i dan danas koriste su nastali pod uticajem te supstance, ta spustanca se zove LSD....
Dakle James ne cuga ne droga se i nema stare Metallice :D

To sto se oni kao pokusavaju vratit na stari put....to ja ne tumacim tako....meni to vise lici na neki "ostatak tih 80ih" koji ne moze "izaci" iz njih ili su ga namjerno ostavili pa da to sve upakuju sa novim.....ali i taj "ostatak" je meni jedva primjetan mozda poneki rif i to je to....ali zato za nostalgicare ima treci cd :D


Ne pratim desavanja oko muzike ali na sjecam se da je iko do sad izdao album i sve muzicke spotove....mozda je ali ja neam pojma
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#17 Re: Metallica Hardwired

Post by So What! »

Evo jednog divnog tajmlajnčića. Neko reče da se fanovi kunu samo u prva četiri albuma, ja sam fan ne kunem, volim svakog pomalo. St. Anger je možda izuzetak, ali otom potom.

No ovako je to sve počelo:

1981 - Bay Area puna thrash bendova, Megadeth, Exouds, Death Angel, Possesed, Hirax, Metallica se friško doselila. Uglavnom svi dobri, ali sve se vrti manje više oko istog.

1983 - Prvi album Kill Em All meni je manje više isti kao svi ostali na toj sceni, uglavnom ništa ga osim Seek and Destroy ne izdvaja naročito.

1984 - Ride the Lightning je već iskorak i ono što je profilisalo ovaj bend, dalo mu pečat i zaintrigaralo fanove, izdvojilo ih iz grupe.

1986 - Master of Puppets je samo nastavak te iste priče, još bolji, još originalniji još jači bend, baza fanova se rapidno širi.

1988 - Izlazi And Justice for All, to je drugi prijelom u njihovoj karijeri. (Ljubomorne) kolege, ali i neki fanovi ih optužuju za izdaju zbog toga što su izbacili spot, što se eksponiraju jer to je upravo bilo izvan pravila thrash metala koji bez obzira na stadionske turneje još uvijek je furao priču undergorund scene.

1991 - Kako su već na prethodnom albumu iskazali želju da odu dalje od undergrounda, Metallica unajmljuje producenta Bob Rocka da ih lansira, i zaista jeste sa Black Albumom.

1996 - izlazi Load, a prethodno su počeli opaki problemi sa drogama i alkoholom. Jednostavno su počeli izlaziti izvan kalupa i pravili su muziku kakvu žele. Ne postoji osoba koja bi slušala i svirala samo jedan žanr, a kasnije na Jasonovom primjeru smo vidjeli da nisu htjeli nikakve side projecte.

Da ne duljim dalje, Metallica da nije radila ono što je radila nakon trećeg albuma, vjerovatno ne bi ni raspravljali ovdje o njima. Najbolji thrash sastav bi vjerovatno bio Slayer, ali mislim da čitav žanr ne bi dobio na značaju, jer i ja lično sam za Slayer čuo slušajući Metallicu.

Metallica je jedina zaplatila kritikama za svoje eksperimente dok su ostali ekspreminetisali masovno, Anthrax je otišao u grunge, Sepultura u groove metal, Exodus je počeo svirati hard rock, Slayer je ličio jedno vrijeme na Slipknot.

Naravno zvono je na nosiocima žanra i ljudima koji su isplivali iz dubokog undergrounda na mainstream površinu.

Death Angel i Exodus su svirali u Sarajevu prije 2010. i 2012. godine u Slogi i centru na Grbavici. Iako su to dobri bendovi, opet privuku između 400 do max 1000 ljudi na svoju svirku i činjenica da ih je koncertno siromašno Sarajevo moglo sebi priuštiti govori nešto o njihovoj kvaliteti. Exodus je matični bend, gitariste Metallice, Kirka Hammeta i da Metallica nije postala ono što jeste vjerovatno bi i njih gledali u Omladinskom centru na Grbavici ili AG-u.
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#18 Re: Metallica Hardwired

Post by annoy »

Nikako da se nakanim preslusati novi album
Poslusala sam prvu pjesmu koju su objavili i nije mi se svidjela
Ja jako volim Load i Reload i tu fazu
Mislim da je prirodno glazbenicima s godinama da mijenjaju svoju glazbu kroz eksperimentiranje i koketiranje s drugim zanrovima. Svirati 15-20 i vise godina jedno te isto meni je ograniceno i dosadno

Nadam se da je ostatak albuma bolji, ovo malo sto sam cula jednostavno mi je zvucalo kao forsiranje necega
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#19 Re: Metallica Hardwired

Post by Russki »

preslušao

ništa posebno...doduše nisam ni očekivao nešto zajebano

isprazno, bezveze
dale cooper wrote:Malo sam preslušao iz znatiželje jer sam interes za Metallicu odavno izgubio. Ne znam, meni ovo
zvuči kao Metallica koja kopira Metallicu iz mlađih dana. Malo mi to sve zajedno zvuči kao očajnički
i pomalo ciničan pokušaj da se samo da ljudima ono što traže i misle da žele od njih. Ali oni kao ljudi nikada
neće više biti oni klinci iz 80-tih, puni bijesa i žara koje je bolio kurac šta ko misli o njima. Ima tu rifova i stvari
koje je podsjećaju na stare dane, ali je sve zajedno nekako...isprazno. :| I da, album je nepotrebno predug.
to je to

dosta

ajmo dalje
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#20 Re: Metallica Hardwired

Post by Russki »

So What! wrote:Evo jednog divnog tajmlajnčića. Neko reče da se fanovi kunu samo u prva četiri albuma, ja sam fan ne kunem, volim svakog pomalo. St. Anger je možda izuzetak, ali otom potom.

No ovako je to sve počelo:

1981 - Bay Area puna thrash bendova, Megadeth, Exouds, Death Angel, Possesed, Hirax, Metallica se friško doselila. Uglavnom svi dobri, ali sve se vrti manje više oko istog.

1983 - Prvi album Kill Em All meni je manje više isti kao svi ostali na toj sceni, uglavnom ništa ga osim Seek and Destroy ne izdvaja naročito.

1984 - Ride the Lightning je već iskorak i ono što je profilisalo ovaj bend, dalo mu pečat i zaintrigaralo fanove, izdvojilo ih iz grupe.

1986 - Master of Puppets je samo nastavak te iste priče, još bolji, još originalniji još jači bend, baza fanova se rapidno širi.

1988 - Izlazi And Justice for All, to je drugi prijelom u njihovoj karijeri. (Ljubomorne) kolege, ali i neki fanovi ih optužuju za izdaju zbog toga što su izbacili spot, što se eksponiraju jer to je upravo bilo izvan pravila thrash metala koji bez obzira na stadionske turneje još uvijek je furao priču undergorund scene.

1991 - Kako su već na prethodnom albumu iskazali želju da odu dalje od undergrounda, Metallica unajmljuje producenta Bob Rocka da ih lansira, i zaista jeste sa Black Albumom.

1996 - izlazi Load, a prethodno su počeli opaki problemi sa drogama i alkoholom. Jednostavno su počeli izlaziti izvan kalupa i pravili su muziku kakvu žele. Ne postoji osoba koja bi slušala i svirala samo jedan žanr, a kasnije na Jasonovom primjeru smo vidjeli da nisu htjeli nikakve side projecte.

Da ne duljim dalje, Metallica da nije radila ono što je radila nakon trećeg albuma, vjerovatno ne bi ni raspravljali ovdje o njima. Najbolji thrash sastav bi vjerovatno bio Slayer, ali mislim da čitav žanr ne bi dobio na značaju, jer i ja lično sam za Slayer čuo slušajući Metallicu.

Metallica je jedina zaplatila kritikama za svoje eksperimente dok su ostali ekspreminetisali masovno, Anthrax je otišao u grunge, Sepultura u groove metal, Exodus je počeo svirati hard rock, Slayer je ličio jedno vrijeme na Slipknot.

Naravno zvono je na nosiocima žanra i ljudima koji su isplivali iz dubokog undergrounda na mainstream površinu.

Death Angel i Exodus su svirali u Sarajevu prije 2010. i 2012. godine u Slogi i centru na Grbavici. Iako su to dobri bendovi, opet privuku između 400 do max 1000 ljudi na svoju svirku i činjenica da ih je koncertno siromašno Sarajevo moglo sebi priuštiti govori nešto o njihovoj kvaliteti. Exodus je matični bend, gitariste Metallice, Kirka Hammeta i da Metallica nije postala ono što jeste vjerovatno bi i njih gledali u Omladinskom centru na Grbavici ili AG-u.
daj mi samo reci kad je Slayer ličio na Slipknot i kako?
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#21 Re: Metallica Hardwired

Post by So What! »

Russki wrote:daj mi samo reci kad je Slayer ličio na Slipknot i kako?
Image

Slayer - Diabolus in Musica

"That's the one record that I really paid not enough attention to because I was really bitter about what kind of music was popular. I thought it was, was very frat boy stuff, and maybe that's why it was popular, I don't know. So Diabolus didn't get as much attention from me because, you know, we didn't stay in focus. Looking back we were just saying, "alright, how do we make Slayer fit into today's society?" But, that's probably my least favorite record of our history. That's our Turbo." - Kerry King
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#22 Re: Metallica Hardwired

Post by Russki »

So What! wrote:
Russki wrote:daj mi samo reci kad je Slayer ličio na Slipknot i kako?
Image

Slayer - Diabolus in Musica

"That's the one record that I really paid not enough attention to because I was really bitter about what kind of music was popular. I thought it was, was very frat boy stuff, and maybe that's why it was popular, I don't know. So Diabolus didn't get as much attention from me because, you know, we didn't stay in focus. Looking back we were just saying, "alright, how do we make Slayer fit into today's society?" But, that's probably my least favorite record of our history. That's our Turbo." - Kerry King
Opet ta gore tvoja tvrdnja nema smisla.

Ako ima..daj još nešto..uvjeri me u tvoj stav.

Ništa osobno burazeru, samo me zanima to.

pozz
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#23 Re: Metallica Hardwired

Post by So What! »

Russki wrote:
So What! wrote:
Russki wrote:daj mi samo reci kad je Slayer ličio na Slipknot i kako?
Image

Slayer - Diabolus in Musica

"That's the one record that I really paid not enough attention to because I was really bitter about what kind of music was popular. I thought it was, was very frat boy stuff, and maybe that's why it was popular, I don't know. So Diabolus didn't get as much attention from me because, you know, we didn't stay in focus. Looking back we were just saying, "alright, how do we make Slayer fit into today's society?" But, that's probably my least favorite record of our history. That's our Turbo." - Kerry King
Opet ta gore tvoja tvrdnja nema smisla.

Ako ima..daj još nešto..uvjeri me u tvoj stav.

Ništa osobno burazeru, samo me zanima to.

pozz
Razumljivo.

Uglavnom, evo je burazeru, imaš ovdje obrazloženje. Sam Dunn je čitav svoj život posvetio istraživanju metala, svoju disertaciju (antropolog) je radio na temu metala. Nekoliko nagrađivanih filmova, čitava serija i istraživanje korijena muzike, sve do razvoja žanrova i raznih podžanrova.

User avatar
Amagon
Posts: 392
Joined: 12/07/2007 16:10
Location: Zenica-Sarajevo

#24 Re: Metallica Hardwired

Post by Amagon »

Jeste da nije tema, ali ni meni ne ide u glavu da je Slayer Nu metal, Anthrax grunge, Exodus hard rock :lol:
Ja ne slušam komentare tih metal stručnjaka i filozofa, već po sopstvenom nahođenju 8-)

Nego...manje analiziranja, a više uživajte u zvuku... nova 'tallicA je vrh :thumbup:
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#25 Re: Metallica Hardwired

Post by So What! »

Amagon wrote:Jeste da nije tema, ali ni meni ne ide u glavu da je Slayer Nu metal, Anthrax grunge, Exodus hard rock :lol:
Ja ne slušam komentare tih metal stručnjaka i filozofa, već po sopstvenom nahođenju 8-)

Nego...manje analiziranja, a više uživajte u zvuku... nova 'tallicA je vrh :thumbup:
I nisu, nego su u jednom trenutku ekspermientisali sa tim zvukovima.

Slažem se s tobom da treba definisati zvuk onako kako ga voliš, no eto na 35. minuti ovog dokumentarca ima segment o Slayeru, gdje imaju izjave Kerry Kinga i Phila Anselma o tom periodu, kao i muzika u pozadini.

A evo ti malo Exodusa:



pa malo Anthraxa:



i za kraj malo Slayera:



Poslušaj svaku do kraja, pa reci na šta te podsjećaju ;)
Post Reply