Metal u BiH

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
MaD_ProfessoR
Posts: 797
Joined: 16/11/2012 12:00

#276 Re: Metal u BiH

Post by MaD_ProfessoR »

Amagon wrote:Sjecam se ja Embodimenta, i onoga sa izbrijanom frizurom je li to Garo hehe? Za to vrijeme, zvučali su dobro, na fazon Napalma. Bilo je tada još metalaca i svirki na agregatima, GNU, DThrone, pa u Tuzli Parracide, Eternal Rembrance. Nekad iza rata pojavili su se i Rapid Fire, Black Sabah, Neon Knights.
Embodiment je bio odlična deračina, Garo (izbrijan, jah :D ) imao dobar glas, Čole jedan od najtalentovanijih bubnjara, šteta što su sve to doživljavali k'o zajebanciju, bez ambicija.
Mada, nije ni bilo vrijeme za ambicije nego za zajebanciju :D

Kad se sjetim Sloge tih godina, '93, '94, Tmina, GNU, Pessimistic Lines, Ruletov Crkut Lešinara :-)
User avatar
Slo Burner
Posts: 5359
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#277 Re: Metal u BiH

Post by Slo Burner »

ZAGORS wrote:Ja sam metalac i jako mi je žao što je metal muzika zapostavljena u BiH. Rijetko ko sluša metal od mladih, obično se sluša srpski / strani rep, folk i narodnjaci. Većina ljudi misle da su metalci narkomani sa dugom kosom, neuredni, prljavi sa okrenutim krstovima ili pentagramima oko vrata. Mnogo ljudi ima predrasuda o metal muzici i o ljudima koji slušaju tu muziku / metalcima. Većini današnjim nazovimo ih " metalcima " je metal samo furka da budu " opasni " kao oni slušaju metal, a glavni uzori su im Cradle Of Filth, Metallica, Iron Maiden jer pojma nemaju ni za jedan drugi bend. Ja slušam pretežno black metal, heavy metal i trash metal, omiljeni bendovi : Gorgoroth, Mayhem, Burzum, Behexen, Beherit, Mutiilation Iron Maiden, Guns N Roses, Slayer. Evo vidim na sajtu kupikartu.ba na pitanje " Šta biste voljeli slušati u Sarajevu ? " najviše glasova ima Iron Maiden što je znak da metal nije umro u BiH. Ali realno gledano teško da će neki takav bend doći u Sarajevo, znam da je Deep Purple bio u sarajevskoj Zetri pa sve je moguće.
Za pocetak ne smijes propustiti nista sto ti čika Slava doveed u Underground i AG :))
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#278 Re: Metal u BiH

Post by So What! »

ZAGORS wrote:Ja sam metalac i jako mi je žao što je metal muzika zapostavljena u BiH. Rijetko ko sluša metal od mladih, obično se sluša srpski / strani rep, folk i narodnjaci. Većina ljudi misle da su metalci narkomani sa dugom kosom, neuredni, prljavi sa okrenutim krstovima ili pentagramima oko vrata. Mnogo ljudi ima predrasuda o metal muzici i o ljudima koji slušaju tu muziku / metalcima. Većini današnjim nazovimo ih " metalcima " je metal samo furka da budu " opasni " kao oni slušaju metal, a glavni uzori su im Cradle Of Filth, Metallica, Iron Maiden jer pojma nemaju ni za jedan drugi bend. Ja slušam pretežno black metal, heavy metal i trash metal, omiljeni bendovi : Gorgoroth, Mayhem, Burzum, Behexen, Beherit, Mutiilation Iron Maiden, Guns N Roses, Slayer. Evo vidim na sajtu kupikartu.ba na pitanje " Šta biste voljeli slušati u Sarajevu ? " najviše glasova ima Iron Maiden što je znak da metal nije umro u BiH. Ali realno gledano teško da će neki takav bend doći u Sarajevo, znam da je Deep Purple bio u sarajevskoj Zetri pa sve je moguće.
Prvo jarane ništa lično, ali na temi o Aci Lukasu si se lijepo izjasnio da ga slušaša i da ti ne smeta njegov koncert u Sarajevu. Ako slušaš metal, trebalo bi da znaš da metal predstavlja i neke principe u životu. Ne odnosi se to na kodeks oblačenja ili slično nego na način razmišljanja. Treba ono poštovat i gotivit i domaće, ali ne turbol folk kao ti, Sevdalinka je naš simbol i ponso te je kao takvu treba čuvati. Bend Silent Kingdom i Emir Hot su uradili nespojivi te su maltene kreirali žanr sevdah metal.

A kao što ti čovjek reče, ako već hoćeš nešto, prvo moraš podržat domaću scenu. Mi u BiH imamo možda malu scenu jer je malo ljudi, al ije zato ta scena jako dobro uvezana, imamo pet prejakih medija iz tog žanra. Imamo tri radijske emisije: The Aebyss koji je postao jedan od najvećih metal radijskih emisija u Evropi, Crna Ovca i JamRoom na eFm radiju. Imamo emisiju TNT koju vodi sjajni Zoran Todorović - Zormus na TVIS, ali možete sve gledati preko YouTubea, a imamo i Izvan Svake Kontrole koji je portal, radijska i odnedavno i TV emisija koja ide na KANAL1, ali ima i na YouTubeu. Imamo nekoliko booking agencija koja jačaju i jačaju te je sve više velikih metal bendova u Sarajevu, a tu su i razni metal festivali i svirke.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#279 Re: Metal u BiH

Post by So What! »

MaD_ProfessoR wrote:
Amagon wrote:Sjecam se ja Embodimenta, i onoga sa izbrijanom frizurom je li to Garo hehe? Za to vrijeme, zvučali su dobro, na fazon Napalma. Bilo je tada još metalaca i svirki na agregatima, GNU, DThrone, pa u Tuzli Parracide, Eternal Rembrance. Nekad iza rata pojavili su se i Rapid Fire, Black Sabah, Neon Knights.
Embodiment je bio odlična deračina, Garo (izbrijan, jah :D ) imao dobar glas, Čole jedan od najtalentovanijih bubnjara, šteta što su sve to doživljavali k'o zajebanciju, bez ambicija.
Mada, nije ni bilo vrijeme za ambicije nego za zajebanciju :D

Kad se sjetim Sloge tih godina, '93, '94, Tmina, GNU, Pessimistic Lines, Ruletov Crkut Lešinara :-)
Evo ga emisija gdje je gostovao Mirza Ćorić koji se dotakao te ratne underground scene. Inače imam tu Rock Under The Siege kompilaciju na računaru, ali samo prvi dio.

MaD_ProfessoR
Posts: 797
Joined: 16/11/2012 12:00

#280 Re: Metal u BiH

Post by MaD_ProfessoR »

Imam ja i part 2, kad padne upload javim ti na pp
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#281 Re: Metal u BiH

Post by So What! »

MaD_ProfessoR wrote:Imam ja i part 2, kad padne upload javim ti na pp
Imao sam i ja, ali pao sistem i znaš kako ti ide, hajde uplouduj to, molim te eto kao što sam pisao na drugoj temi, imam i ja jednu pofinu kolekciju od nekih 100 izdanja (EP-ova, albuma, demoa, live) od BH metal bendova pa eto ako ti treba neko izdanje možda imam pa eto javi na PP.
ZAGORS
Posts: 459
Joined: 10/07/2011 14:01

#282 Re: Metal u BiH

Post by ZAGORS »

So What! wrote:
ZAGORS wrote:Ja sam metalac i jako mi je žao što je metal muzika zapostavljena u BiH. Rijetko ko sluša metal od mladih, obično se sluša srpski / strani rep, folk i narodnjaci. Većina ljudi misle da su metalci narkomani sa dugom kosom, neuredni, prljavi sa okrenutim krstovima ili pentagramima oko vrata. Mnogo ljudi ima predrasuda o metal muzici i o ljudima koji slušaju tu muziku / metalcima. Većini današnjim nazovimo ih " metalcima " je metal samo furka da budu " opasni " kao oni slušaju metal, a glavni uzori su im Cradle Of Filth, Metallica, Iron Maiden jer pojma nemaju ni za jedan drugi bend. Ja slušam pretežno black metal, heavy metal i trash metal, omiljeni bendovi : Gorgoroth, Mayhem, Burzum, Behexen, Beherit, Mutiilation Iron Maiden, Guns N Roses, Slayer. Evo vidim na sajtu kupikartu.ba na pitanje " Šta biste voljeli slušati u Sarajevu ? " najviše glasova ima Iron Maiden što je znak da metal nije umro u BiH. Ali realno gledano teško da će neki takav bend doći u Sarajevo, znam da je Deep Purple bio u sarajevskoj Zetri pa sve je moguće.
Prvo jarane ništa lično, ali na temi o Aci Lukasu si se lijepo izjasnio da ga slušaša i da ti ne smeta njegov koncert u Sarajevu. Ako slušaš metal, trebalo bi da znaš da metal predstavlja i neke principe u životu. Ne odnosi se to na kodeks oblačenja ili slično nego na način razmišljanja. Treba ono poštovat i gotivit i domaće, ali ne turbol folk kao ti, Sevdalinka je naš simbol i ponso te je kao takvu treba čuvati. Bend Silent Kingdom i Emir Hot su uradili nespojivi te su maltene kreirali žanr sevdah metal.

A kao što ti čovjek reče, ako već hoćeš nešto, prvo moraš podržat domaću scenu. Mi u BiH imamo možda malu scenu jer je malo ljudi, al ije zato ta scena jako dobro uvezana, imamo pet prejakih medija iz tog žanra. Imamo tri radijske emisije: The Aebyss koji je postao jedan od najvećih metal radijskih emisija u Evropi, Crna Ovca i JamRoom na eFm radiju. Imamo emisiju TNT koju vodi sjajni Zoran Todorović - Zormus na TVIS, ali možete sve gledati preko YouTubea, a imamo i Izvan Svake Kontrole koji je portal, radijska i odnedavno i TV emisija koja ide na KANAL1, ali ima i na YouTubeu. Imamo nekoliko booking agencija koja jačaju i jačaju te je sve više velikih metal bendova u Sarajevu, a tu su i razni metal festivali i svirke.

Slušam ali rijetko, kada sa jaranima imam party bude jedno 7 pjesama eto i ima jedno 4 pjesme da su dobre. Što bih imao nešto protiv da dođe ? Ima neki radijiski program gdje puštaju metalske pjesme pa to slušam ponekad. A što se tiče naše metalske scene kao što si rekao jako je slaba.
risethethrash
Posts: 4
Joined: 01/10/2012 10:36

#283 Re: Metal u BiH

Post by risethethrash »

TNT / Rigor Mortis, gosti Nihad i Mirza iz Perishment-a.

User avatar
Vojko.Vrućina
Posts: 363
Joined: 28/03/2012 22:56
Location: Planet Caravan

#284 Re: Metal u BiH

Post by Vojko.Vrućina »

Samo Bogamber. :D
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14666
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#285 Re: Metal u BiH

Post by DaysleepeR »

ZAGORS wrote:

Slušam ali rijetko, kada sa jaranima imam party bude jedno 7 pjesama eto i ima jedno 4 pjesme da su dobre. Što bih imao nešto protiv da dođe ? Ima neki radijiski program gdje puštaju metalske pjesme pa to slušam ponekad. A što se tiče naše metalske scene kao što si rekao jako je slaba.
đe ba slaba ima 5 puta više metal bendova nego prije rata :)

pop rock, ova estradna scena je slaba, scena sa pop pjevačima i pjevačicama je slaba, na prste ih možeš nabrojati

problem je što je tih par, pojačalo sa većim brojem regoinalnih i svim medijima a veliki broj metal, punk, hc i istinskih rokenrol bendova sistematski ignorisano
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#286 Re: Metal u BiH

Post by Russki »

Vojko.Vrućina wrote:Samo Bogamber. :D
vrljikom preko ledja :D :D :D
Konjanik
Posts: 417
Joined: 18/01/2009 11:09

#287 Re: Metal u BiH

Post by Konjanik »

kemalozza wrote:Ima li nas? Zadnji put kad sam vidio nekog metalca je bilo u troli prije mjesec dana. Zar je metal stvarno underground u BiH, ili se metalci kriju, ili sam pak ja u krivu? A sto se tice svirki, i to slabo kad bude, a i slabo je posjeceno. Jedino bi Sarajevo Metal Fest bio izuzetak...zar ne bi bilo blje da se ujedinimo? tako bi zajedno mnogo lakse doveli naj bendove u nasu drzavicu... :) a vjerujem da metalaca u BiH ima, samo da ne znam gdje da trazim x). treba znat uputit nas na jedno mjesto. dal je to kafic sa svirkama ili neko udruzenje, nebitno. imam mladjeg brata pa sam upucen da danasnji tinejdzeri slusaju metalcore, thrash, death metal, hardcore punk...dajmo im podrsku! nek znaju da nas ima! evo jedna za uvod u temu: http://www.youtube.com/watch?v=O1FkbvGl-IU
Ma ima nas lave, samo je fazon u tome da smo se preokupirali prezivljavanjem .Osim toga nema vise BH metal festova ko nekad, moje misljenje je da od kako je Southern Storm presto svirat nestalo je i metala u BH.
Unistenje BH rock i metal scene je krenulo jos premjestanjem Heineken rock festa iz Zenice u Sarajevo.. :x
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#288 Re: Metal u BiH

Post by So What! »

Konjanik wrote:
kemalozza wrote:Ima li nas? Zadnji put kad sam vidio nekog metalca je bilo u troli prije mjesec dana. Zar je metal stvarno underground u BiH, ili se metalci kriju, ili sam pak ja u krivu? A sto se tice svirki, i to slabo kad bude, a i slabo je posjeceno. Jedino bi Sarajevo Metal Fest bio izuzetak...zar ne bi bilo blje da se ujedinimo? tako bi zajedno mnogo lakse doveli naj bendove u nasu drzavicu... :) a vjerujem da metalaca u BiH ima, samo da ne znam gdje da trazim x). treba znat uputit nas na jedno mjesto. dal je to kafic sa svirkama ili neko udruzenje, nebitno. imam mladjeg brata pa sam upucen da danasnji tinejdzeri slusaju metalcore, thrash, death metal, hardcore punk...dajmo im podrsku! nek znaju da nas ima! evo jedna za uvod u temu: http://www.youtube.com/watch?v=O1FkbvGl-IU
Ma ima nas lave, samo je fazon u tome da smo se preokupirali prezivljavanjem .Osim toga nema vise BH metal festova ko nekad, moje misljenje je da od kako je Southern Storm presto svirat nestalo je i metala u BH.
Unistenje BH rock i metal scene je krenulo jos premjestanjem Heineken rock festa iz Zenice u Sarajevo.. :x
Jarane ti ili ne pratiš scenu ili nisu upućen dovoljno, ali za razliku u periodu kada je Southern Storm svirao danas ima mnogo više bendova i to dobrih.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#289 Re: Metal u BiH

Post by So What! »

Malo prisjećanja na neke koncerte koji su održani u Sarajevu, kompletni snimci koncerata Rotting Christa, Sinistera i Vadera:





User avatar
JimboJonez
Posts: 250
Joined: 19/08/2007 09:04
Location: Sarajevo

#290 Re: Metal u BiH

Post by JimboJonez »

Da nema netko slučajno od vas od Bombardera zadnji album?
miss v
Posts: 389
Joined: 12/02/2011 14:45

#291 Re: Metal u BiH

Post by miss v »

..
Last edited by miss v on 26/12/2013 20:15, edited 1 time in total.
miss v
Posts: 389
Joined: 12/02/2011 14:45

#292 Re: Metal u BiH

Post by miss v »

..
Last edited by miss v on 26/12/2013 20:15, edited 1 time in total.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5359
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#293 Re: Metal u BiH

Post by Slo Burner »

miss v wrote:sjaooooo.. rotting christ u AGu :-) ..kad se sjetim.. užas :sad:

a kakav novi bombarder.. zadnje što se sjećam bijaše.. ledena krv il tako nešto.. al i to je ona srpska postava..
nisam u toku.. očigledno :D ...ne znam ni šta radim na ovom topiku :lol: :sad:
Neko vece gledam kod prijatleja cd iz 2010, zaboravio sam naziv :D, nije mi se dalo da presnimavam, Bombarder se ne slusa, Bombardr se gleda :P
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#294 Re: Metal u BiH

Post by So What! »

Slo Burner wrote:
miss v wrote:sjaooooo.. rotting christ u AGu :-) ..kad se sjetim.. užas :sad:

a kakav novi bombarder.. zadnje što se sjećam bijaše.. ledena krv il tako nešto.. al i to je ona srpska postava..
nisam u toku.. očigledno :D ...ne znam ni šta radim na ovom topiku :lol: :sad:
Neko vece gledam kod prijatleja cd iz 2010, zaboravio sam naziv :D, nije mi se dalo da presnimavam, Bombarder se ne slusa, Bombardr se gleda :P
Nije valjda toliko loš bio Rotting Christ, ovaj druge koncert što su imali 2011. godine dosta je bolje prošao.

A Bombarder mi je vazda bio smiješan, osim ovog zadnjeg albuma koji se zove "Ima li života prije smrti", tekstovi i muzika su dosta onako ozbiljniji, a i Neša ljepše pjeva. Srpska postava je dosta bolja, a ima na YouTube intervju od sat vremena s njim gdje kaže da je to i dalje sarajevski bend, a da je par momaka koji sviraju u trenutnoj postavi Bombardera porijeklom iz BiH. Ima li su oni reunion 2011. godine u Lukavcu i to je biolo ispipavanje terena za Sarajevo.

Koncert je dobro prošao kako kažu, samo kako sam prošitao na ISK portalu sa izvještaja sa tog koncerta stoji da je to uglavnom bilo nešto na silu, puno nekih pozera koji su u nekom thrash fazonu, a nemaju nijedan album Bombardera kod sebe itd... Nisam bio ne mogu da komentarišem, ali postoji prča da Neša u Sarajevu i ne smije da svira zbog toga što kada je otišao u Beograd kao govorio je svašta, a sigurno s razlogom nije dobrodošao. Basista ovog benda Maho Šiljendić je poginuo braneći Sarajevo, neka mu je lahka zemlja bosanska.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5359
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#295 Re: Metal u BiH

Post by Slo Burner »

Image
User avatar
Slo Burner
Posts: 5359
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#296 Re: Metal u BiH

Post by Slo Burner »

Ja sam bio na mnogo mnogo koncerata vjeruj mi :D. Ali ona atmosefra sa Bogambera u Lukavcu je nepopnovljiva, falshback to 80-s, puno starih faca iz svih krajeva drzavae, o zvuku ne bih pricao jer to u ovom slucaju nije ni bitno.
:thumbup:
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#297 Re: Metal u BiH

Post by So What! »

Slo Burner wrote:Ja sam bio na mnogo mnogo koncerata vjeruj mi :D. Ali ona atmosefra sa Bogambera u Lukavcu je nepopnovljiva, falshback to 80-s, puno starih faca iz svih krajeva drzavae, o zvuku ne bih pricao jer to u ovom slucaju nije ni bitno.
:thumbup:
Kažem nisam bio, ali s obzirom da je to pisao Sharan sa ISK-a koji zna ponekad pretjerat vjerujem da je valjalo, a ko je bio predgrupa tada?

I BTW, bendovi poput Sihiratora su mi također smiješni. Smiješan mi je ovaj tekst gore isto, kada bi tako svaka kršćanska organziacija osuđivala bendove koji sviraju kontra kršćanstva, morao bi se proglasiti specijalan papa samo za te stvari.

Volim i ja old school thrash, a od ovih domaćih bendova meni je Perishment vrh bend. Naranvno to je samo moje mišljenje, a čuo sam da je Sihirator nekako izganjao neki ugovor sa nekom kućom iz Australije, što je onako fino jer dosta bendova iz BiH u zadnje vrijeme uspijevaju pronaći nekoga vani koji će objaviti neko izdanje kad ovdje niko neće. Samo je po meni bilo bolje da je Sihirator ozbiljniji bend.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5359
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#298 Re: Metal u BiH

Post by Slo Burner »

So What! wrote:
Slo Burner wrote:Ja sam bio na mnogo mnogo koncerata vjeruj mi :D. Ali ona atmosefra sa Bogambera u Lukavcu je nepopnovljiva, falshback to 80-s, puno starih faca iz svih krajeva drzavae, o zvuku ne bih pricao jer to u ovom slucaju nije ni bitno.
:thumbup:
Kažem nisam bio, ali s obzirom da je to pisao Sharan sa ISK-a koji zna ponekad pretjerat vjerujem da je valjalo, a ko je bio predgrupa tada?

I BTW, bendovi poput Sihiratora su mi također smiješni. Smiješan mi je ovaj tekst gore isto, kada bi tako svaka kršćanska organziacija osuđivala bendove koji sviraju kontra kršćanstva, morao bi se proglasiti specijalan papa samo za te stvari.

Volim i ja old school thrash, a od ovih domaćih bendova meni je Perishment vrh bend. Naranvno to je samo moje mišljenje, a čuo sam da je Sihirator nekako izganjao neki ugovor sa nekom kućom iz Australije, što je onako fino jer dosta bendova iz BiH u zadnje vrijeme uspijevaju pronaći nekoga vani koji će objaviti neko izdanje kad ovdje niko neće. Samo je po meni bilo bolje da je Sihirator ozbiljniji bend.
Ako se ne varam Hell Tigers i Sarajeva i Extincion, onaj Merlinov ned. Bendovi poput Sihiratora i treba da budu smjesni, onom kome nisu smjesni treba ić' hodzi da imm skine sihire :D
Dobar je Perishment , mislim da uskoro imaju neku svirku na Jelahu, pa posto ti je to blizu mozes doci :)
Sharan
Posts: 201
Joined: 07/12/2003 00:00

#299 Re: Metal u BiH

Post by Sharan »

So What! wrote:Kažem nisam bio, ali s obzirom da je to pisao Sharan sa ISK-a koji zna ponekad pretjerat vjerujem da je valjalo, a ko je bio predgrupa tada?
Šta je Sharan iz ISK pretjerao tačno?
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#300 Re: Metal u BiH

Post by So What! »

Slo Burner wrote: Ako se ne varam Hell Tigers i Sarajeva i Extincion, onaj Merlinov ned. Bendovi poput Sihiratora i treba da budu smjesni, onom kome nisu smjesni treba ić' hodzi da imm skine sihire :D
Dobar je Perishment , mislim da uskoro imaju neku svirku na Jelahu, pa posto ti je to blizu mozes doci :)
Znam za tu svirku, rekao mi pjevač Nihad lično prije par dana, ali s obzirom da je to mjesto gdje je predviđena svirka, PUB u Jelahu zatvoren, neznam ni za jendo drugo mjesto gdje bi taj koncert mogao biti održan.
Sharan wrote:
Šta je Sharan iz ISK pretjerao tačno?
Zaista cijenim i poštujem rad, a redovno čitam portal i pratim emisiju na KANAL1 i emisiju pravo momački odrađuješ, ali čitajući neke tekstove ponekad pretjeruješ. Na ovo gledaj kao na neku objektivnu kritiku zaista ni jedne sekunde nemam namjeru da vrijeđam ili nešto slično jer ISK je zaista super medij, ali u nekim tekstovima je bilo pretjerivanja. Slažem se je ponekad bezze kada vidim koliko se raja fura na thrash i kletu se u Heller i Bombarder, a niejndo izdanje istih kući nemaju, ali poprilično si iskritikovao taj koncert u Lukavcu na kojem ponavljam nisam bio i nemam pravo u toj mjeri da komentarišem.

Ono što znam evo konkretno da kada je u pitanju evo npr. izvještaj sam čitao sa posljednjeg Rotting Christovog koncerta u Sarajevu gdje si iskritikovao sarajevsku publiku koja nije došla da gledaju 5 vrhunskih metal bendova od kojih po meni nijedan od njih nije zaslužio status nekog vrhunskog benda. Rotting Christ jeste stvorio ime, ali po meni ne na nekom kvalitetu nego uglavnom po tim nekim antikršćanskim kontraverzama kao što je npr. slučaj sa Mustaineom. Uglavnom koliko se sjećam tu se pisalo o tome zašto publika nije došla da to podrži, a niko se ne pita, da li nekom stvarno ne odgovara taj zvuk i jendostavno mu se ne daje 20KM za Rotting Christ, De Profundis, Ominium Gatherum i još dva benda. Znači totalno moje mišljenje, ali ovo nije neka sada taktika, ali ja zaista te cijenim kao velikog borca za našu scenu kako kroz medije tako i kroz BHHC Booking.
Post Reply