Mesic zbog cetnika ne dolazi u SCG

Post Reply
Nenadv24
Posts: 940
Joined: 07/03/2005 14:07

#151

Post by Nenadv24 »

jebotenickname wrote:U Hrvatskoj su se sve stranke ogradile od ustaša, ustaškog pokreta, njihovih vođa, njihove ideologije.

U Srbiji većina stranaka manje ili više otvoreno baštini i promovira četništvo (DSS, SPO, SRS, dijelom i DS, itd.). Te stranke dobile su zajedno 80% glasova na zadnjim izborima u Srbiji. :(

Paradoks je da se danas od značajnijih stranaka u Srbiji, jedino Miloševićeva SPS jasno i potpuno distancirala od četničkog pokreta.
:shock:
DS nije sigurno fašistička a za ostale ti ne trebam tvrditi jer i sam znam za to.

Pored DS-a tu još postoje GSS, G17+, Socijal demokrati(ne znam koja im je skraćenica) neke stranke iz Vojvodine osim LSV-a a među fašističke može se komotno i ubrojati SVM Jozef Kasa i SDA Sulejmana Ugljanina.
User avatar
CROCOP
Posts: 282
Joined: 09/03/2005 16:37

#152

Post by CROCOP »

turbo_duck wrote: pazi... ja kazemo da mozemo da prebacujemo koliko god hoces... ali mislim da to ne bi trebala biti poenta... sta ti sad poredis da li je neki zlocin veci ili manji pa ako ja manje ljudi ubijem nego ti onda sam ja bolji nego ti...

koliko je sadam husein pobio ljudi za vrijeme svoje vladavine a na koliku osudu na ovom forumu je naislo bombardovanje iraka i stradanje "napacenog irackog naroda"????

mislim... to da li vrijedi vise jedno ubistvo ili 20 ubistava je totalno debilna stvar za poredjenje...

probaj malo dublje da posmatras stvari...

mada... kada vidim koji je tvoj nick i ko ti je uzor za taj nick... mozda ipak i ne mozes da vidis poentu...

da ja tebi malo uprostim... 2+2=4... ovo ti je nadam se jasno...
Turbo-papak ili kako vec bi patak:

1. Radi se o odnosu agresor-zrtva (e sad je drugi par rukava sto ti hoces vidjet a sto neces tj. sto nisi u stanju vidjet), to ti je to 2+2=4, ovo ti je nadam se jasno
2. Sadam Hussain je bio diktator u Iraku i je ubio tisuce gradjana, ali u svakom slucaju iracko pitanje je bilo cisto stvar unutarnje politike, a nuklearnog naoruzanja nije bilo, koju ni u kom slucaju nije trebalo rjesavat "saveznickom" akcijom na Americki nachin jer je na kraju krajeva svima jasno da se radilo tj. da se radi samo o poslovnom potezu. Naravno da je to za osudu. Rumunji su se isto tako rijeshili svog diktatora.
3.. Bombardirani ste jer vise nije bilo niti jednog drugog nacina da vas se zaustavi, a ti tih (po Nenadovim podacima) 78 dana "sporadicnog" bombardiranja, naravno, ne moze se poredit sa cca. 1500 dana srpskog bombardiranja Hrvatske i Bosne i skoro toliko Kosova. Sarajevo je za tvoju informaciju bombardirano KONSTANTNO oko 1300 dana a ako ti nije jasno idi na stranicu Medj. suda u Hagu (koji je po tvom sigurnmo jedna nelegitimna institucija cim joj u "osnivackom odboru" nisu Vucko, Vojo, Rasho i ekipa) i malo pregledaj transkripte, optuznice, presude i sl. E sad vidi ti koja je tu rachunica...
4. Sto se tice mog nadimka i Mirka Filipovica tj. CROCOPA kojekakvi turbo_pa(t)(p)ci i slicni bezimeni beskicmenjaci NAM se obracaju, kad imaju priliku, sa VI, tako da bih te zamolio da postujes protokol
Nenadv24
Posts: 940
Joined: 07/03/2005 14:07

#153

Post by Nenadv24 »

Podaci o bombardovanju Srbije nisu Nenadovi nego zvanični podaci a što se tiče nicka ne pristaje ti jer je Filipović u SDP-u a ti si proustaški orijentisan.
Last edited by Nenadv24 on 18/05/2005 16:30, edited 1 time in total.
User avatar
CROCOP
Posts: 282
Joined: 09/03/2005 16:37

#154

Post by CROCOP »

Nenadv24 wrote:Podaci o bombardovanju Srbije nisu Nenadovi nego zvanični podaci a što se tiče nicka ne ti pristaje ti jer je Filipović u SDP-u a ti si proustaški orijentisan.
a ti si cini mi se lobotomiran...
oblak
Posts: 32
Joined: 16/05/2005 17:14

#155

Post by oblak »

:D što reče onaj St. Protić ''ako 'oće da dođe , bujrum, ako neće, pa šta!!'' :lol: :lol:

ili ko jebe Mesića, ako hoćeš, izvoli, ako nećeš nobody gives a fuck!!! :lol: :lol: :lol:
Nenadv24
Posts: 940
Joined: 07/03/2005 14:07

#156

Post by Nenadv24 »

CROCOP wrote:
turbo_duck wrote: pazi... ja kazemo da mozemo da prebacujemo koliko god hoces... ali mislim da to ne bi trebala biti poenta... sta ti sad poredis da li je neki zlocin veci ili manji pa ako ja manje ljudi ubijem nego ti onda sam ja bolji nego ti...

koliko je sadam husein pobio ljudi za vrijeme svoje vladavine a na koliku osudu na ovom forumu je naislo bombardovanje iraka i stradanje "napacenog irackog naroda"????

mislim... to da li vrijedi vise jedno ubistvo ili 20 ubistava je totalno debilna stvar za poredjenje...

probaj malo dublje da posmatras stvari...

mada... kada vidim koji je tvoj nick i ko ti je uzor za taj nick... mozda ipak i ne mozes da vidis poentu...

da ja tebi malo uprostim... 2+2=4... ovo ti je nadam se jasno...
Turbo-papak ili kako vec bi patak:

1. Radi se o odnosu agresor-zrtva (e sad je drugi par rukava sto ti hoces vidjet a sto neces tj. sto nisi u stanju vidjet), to ti je to 2+2=4, ovo ti je nadam se jasno
2. Sadam Hussain je bio diktator u Iraku i je ubio tisuce gradjana, ali u svakom slucaju iracko pitanje je bilo cisto stvar unutarnje politike, a nuklearnog naoruzanja nije bilo, koju ni u kom slucaju nije trebalo rjesavat "saveznickom" akcijom na Americki nachin jer je na kraju krajeva svima jasno da se radilo tj. da se radi samo o poslovnom potezu. Naravno da je to za osudu. Rumunji su se isto tako rijeshili svog diktatora.
3.. Bombardirani ste jer vise nije bilo niti jednog drugog nacina da vas se zaustavi, a ti tih (po Nenadovim podacima) 78 dana "sporadicnog" bombardiranja, naravno, ne moze se poredit sa cca. 1500 dana srpskog bombardiranja Hrvatske i Bosne i skoro toliko Kosova. Sarajevo je za tvoju informaciju bombardirano KONSTANTNO oko 1300 dana a ako ti nije jasno idi na stranicu Medj. suda u Hagu (koji je po tvom sigurnmo jedna nelegitimna institucija cim joj u "osnivackom odboru" nisu Vucko, Vojo, Rasho i ekipa) i malo pregledaj transkripte, optuznice, presude i sl. E sad vidi ti koja je tu rachunica...
4. Sto se tice mog nadimka i Mirka Filipovica tj. CROCOPA kojekakvi turbo_pa(t)(p)ci i slicni bezimeni beskicmenjaci NAM se obracaju, kad imaju priliku, sa VI, tako da bih te zamolio da postujes protokol
Sarajevo nije bombardovano nego granatirano. Likovi kao što si ti nisu kompetentni pričati o granatiranju treba samo pogledati na šta je ličio Mostar nakon završetka rata. Gledao sam to u Skopju. Mostar je ujedno i najrazrušeniji grad u BiH.
zico
Posts: 285
Joined: 18/03/2005 11:41

#157

Post by zico »

Što se tiče srušenih spomenika što ne vratite bistu Stjepana/Stevana Filipovića u Opuzenu.
A zar nije Nenade Filipovicev spomenik u Valjevu odletio u paramparcad...i to nedavno!!!

Problem sa spomenicima je da je dosta lako izvrsiti diverziju i ostati neprimjecen...kao sto neko prije rece u demokraciji ne mozes sve nadzirati i strogo konrolirati...
No ja u svemu tome ne bih niposto iskljucio i metode specijalnog rata koji je sigurno dijelom kriv za pojedina rusenja..
Evo istinite price...u Hagu je dokazano priznanjem agenta KOS da je
miniranje zidovske opcine u Zagrebu 1991 godine bilo djelo KOSa kako
bi se difamirala nova hrvatska vlast...nakon toga je na Trgu odrzan protestni skup zbog tog babarskog cina i to sa Izraelskim zastavama...
Daleko od toga da odredjene grupe u Hrvatskoj nisu isle na ruku
takvoj politici,no siguran sam da je i ondasnje naelektrizirano stanje kada se rat vec mirisao a pogotovo sam rat utjecali na porast ekstremizma sto je razumljivo ali niposto ne sluzi kao opravdanje...
No koliko god bio udio tih ekstremista u hrvatskom drustvu bitno je
da se odmicemo od toga,nas trend je da im pokusavamo zacepiti usta,i kao sto je netko jako dobro primijetio a to ti mogu osobno potvrditi da se u Zagrebu vrlo kriticki gleda na zadnji rat i da ljudi ne vjeruju u prezentirane "istine"...trend u Srbiji je vrlo zabrinjavajuci ...obiti ce Vam se o glavu ako se ne opametite...

P.S.
Cemu dodatak Stevan u slucaju Stjepana Filipovica kad se zna da se zvao Stjepan!!!Nemam nista protiv imena Stevan..znam da se skolovao
u Bg ali ne vjerujem da je mijenjao ime...
Nenadv24
Posts: 940
Joined: 07/03/2005 14:07

#158

Post by Nenadv24 »

Srbija je bila u međunarodnoj izolaciji od 1992-2001. To što je sada isplivalo na površinu nakupljalo se svih tih godina zato je stanje takvo kakvo jeste a država je još uvijek slaba da bi sama počupala korov.Zato ovakvi koriste dok još još mogu.

Što se tiče Filipovića u Srbiji su ga zvali Stevan.
User avatar
CROCOP
Posts: 282
Joined: 09/03/2005 16:37

#159

Post by CROCOP »

Nenadv24 wrote: Sarajevo nije bombardovano nego granatirano. Likovi kao što si ti nisu kompetentni pričati o granatiranju treba samo pogledati na šta je ličio Mostar nakon završetka rata. Gledao sam to u Skopju. Mostar je ujedno i najrazrušeniji grad u BiH.
1. Nije bombardirano, vec granatirano. Nije govno vec se neko pokakao. Eto nek ti razlika bude znacajna. No ucinak je isti. Uostalom, ZNA SE tko je mezio Sarajevo.

A sad nagradno pitanje za Nenu. Cije su rijeci:
"Tuci Velusice, tamo nema puno Srba"
2. A gledao si iz Skopja. Pa Neno junace, pa kako te ranije nisam prepoznao. Sigurno si od onih cija familija nije imala pojma sto se sprema ali se bas slucajno na pocetku rata nasla na sigurnom... Hahahaha, sad se nakon 10 godina nekako mozemo tomu i smijati...
Nenadv24
Posts: 940
Joined: 07/03/2005 14:07

#160

Post by Nenadv24 »

Donekle si upravu jer nisam imao pojma šta se sprema čak ni kada su ustaše digle u zrak cisternu punu eksploziva u sjevernom logoru u Mostaru. Gradom zavladala panika svi negdje idu a mi još ostali u gradu. Da nije bilo sporazuma između dječijeg doma "Rade Vuković"(gdje mi je stari radio prije rata) i doma 11. oktomvri iz Skopja o prebacivanju dijela djece za Skopje ne bih ni ja otišao jer je onda povukao i mene i sestru u Skopje kod njegove sestre a stara je ostala u Mostaru. Mislili smo da ćemo se vratiti za 15 dana ali šipak. Vojna lica i Srbi i Hrvati znali su šta će se dešavati a Srbi su svoje porodice mnogo ranije u martu pa čak i prije vodili na sigurno. A da sam ostao u Mostaru sigurno bi dočekao kucanje na vrata i odvođenje oca na "informativni razgovor" od strane novouspostvljene hrvatske vlasti. To im je bilo omiljeno a kasnije su završavali u kampovima tipa kao što je Dretelj.
Toozla
Posts: 3220
Joined: 07/12/2004 02:12
Location: Sarajevo_USA

#161

Post by Toozla »

predsjednik Srbije Boris Tadić wrote:Odluka hrvatskog predsjednika da zbog nedjeljnog četničkog skupa na Ravnoj gori otkaže pripreme za posjet Beogradu nije miješanje u unutarnje stvari Srbije, ali ne treba usporavati procese suradnje zemalja regije, izjavio je u srijedu predsjednik Srbije Boris Tadić.

"Hrvatski predsjednik ima pravo na svoj stav, a smatram li ja taj stav dobrim, drugo je pitanje. Mislim da ni jednog trenutka ne treba zatvarati ili usporavati procese suradnje regionalnih zemalja, jer je to bitan interes svih nacija koje žive u regiji, da neprestano komuniciraju i rješavaju probleme", kazao je Tadić novinarima nakon susreta s danskim ministrom vanjskih poslova Per Stigom Moelerom.

Kasnije u srijedu, nakon poslovnog ručka u američkoj gospodarskoj komori u Beogradu, Tadić je novinarima kazao da se protivi tome da se političari zemalja regije u današnjoj suradnji pozivaju na prošlost. "Šezdeset godina nakon Drugog svjetskog rata mi smo još mentalno u tom ratu. Koga je danas u svijetu briga za četnike, ustaše i partizane?", upitao je Tadić, te - kako prenosi agencija Beta - ocijenio da je takav odnos "pogrešna percepcija vremena u kojem živimo" i "potpuno promašena tema", o kojoj ne bi trebali diskutirati balkanski lideri, koji bi trebali razgovarati o tehnološkom razvoju, obrazovanju stanovništva, te osiguravanju uvjeta političke stabilnosti, kako bi te zemlje privlačile strane investicije.
...kaoja licemjerna izjava predsjednika drzave cija vlada ucestvuje u organizaciji cetnickog skupa... :roll:
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#162

Post by Frutek »

Toozla wrote:
predsjednik Srbije Boris Tadić wrote:Odluka hrvatskog predsjednika da zbog nedjeljnog četničkog skupa na Ravnoj gori otkaže pripreme za posjet Beogradu nije miješanje u unutarnje stvari Srbije, ali ne treba usporavati procese suradnje zemalja regije, izjavio je u srijedu predsjednik Srbije Boris Tadić.

"Hrvatski predsjednik ima pravo na svoj stav, a smatram li ja taj stav dobrim, drugo je pitanje. Mislim da ni jednog trenutka ne treba zatvarati ili usporavati procese suradnje regionalnih zemalja, jer je to bitan interes svih nacija koje žive u regiji, da neprestano komuniciraju i rješavaju probleme", kazao je Tadić novinarima nakon susreta s danskim ministrom vanjskih poslova Per Stigom Moelerom.

Kasnije u srijedu, nakon poslovnog ručka u američkoj gospodarskoj komori u Beogradu, Tadić je novinarima kazao da se protivi tome da se političari zemalja regije u današnjoj suradnji pozivaju na prošlost. "Šezdeset godina nakon Drugog svjetskog rata mi smo još mentalno u tom ratu. Koga je danas u svijetu briga za četnike, ustaše i partizane?", upitao je Tadić, te - kako prenosi agencija Beta - ocijenio da je takav odnos "pogrešna percepcija vremena u kojem živimo" i "potpuno promašena tema", o kojoj ne bi trebali diskutirati balkanski lideri, koji bi trebali razgovarati o tehnološkom razvoju, obrazovanju stanovništva, te osiguravanju uvjeta političke stabilnosti, kako bi te zemlje privlačile strane investicije.
...kaoja licemjerna izjava predsjednika drzave cija vlada ucestvuje u organizaciji cetnickog skupa... :roll:
Pa on je, stokan jedan, jos u tom ratu od prije 60 godina i njega je i dalje ocigledno jos briga cim mu ministar vanjskih poslova ide da otvori skup bradatim, pijanim spodobama sto vitlaju okolo nozevima ko u horor filmovima :shock:

Kakvo licemjerje i drskost :x Svaka cast Mesicu jos jednom 8)
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#163

Post by Fair Life »

Nenadv24 wrote:...Što se tiče Filipovića u Srbiji su ga zvali Stevan.
I Papu Ivana... Jovan.

Draga pameti nisi skupa kad bi se suhim zlatom placala.
oblak
Posts: 32
Joined: 16/05/2005 17:14

#164

Post by oblak »

Fair Life wrote:
Nenadv24 wrote:...Što se tiče Filipovića u Srbiji su ga zvali Stevan.
I Papu Ivana... Jovan.

Draga pameti nisi skupa kad bi se suhim zlatom placala.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

tacno, tacno!!! cak ni suVo zlato nije skupo za pamet!!! :lol: :lol: :lol:

Posteni zivote, nauci li ti da METEOROG ne znaci nista? :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#165

Post by Fair Life »

Nista nisam naucio Oblak.
Ja sam prirodno blesav od rodjenja, za razliku od tebe koji si rodjen kao "napredno dete".
oblak
Posts: 32
Joined: 16/05/2005 17:14

#166

Post by oblak »

:D :D :D :D ima vremena :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#167

Post by Fair Life »

Pretezno... oblacno.

Image
claybrain
Posts: 41
Joined: 09/05/2005 15:46

#168

Post by claybrain »

CROCOP wrote:
turbo_duck wrote: pazi... ja kazemo da mozemo da prebacujemo koliko god hoces... ali mislim da to ne bi trebala biti poenta... sta ti sad poredis da li je neki zlocin veci ili manji pa ako ja manje ljudi ubijem nego ti onda sam ja bolji nego ti...

koliko je sadam husein pobio ljudi za vrijeme svoje vladavine a na koliku osudu na ovom forumu je naislo bombardovanje iraka i stradanje "napacenog irackog naroda"????

mislim... to da li vrijedi vise jedno ubistvo ili 20 ubistava je totalno debilna stvar za poredjenje...

probaj malo dublje da posmatras stvari...

mada... kada vidim koji je tvoj nick i ko ti je uzor za taj nick... mozda ipak i ne mozes da vidis poentu...

da ja tebi malo uprostim... 2+2=4... ovo ti je nadam se jasno...
Turbo-papak ili kako vec bi patak:

1. Radi se o odnosu agresor-zrtva (e sad je drugi par rukava sto ti hoces vidjet a sto neces tj. sto nisi u stanju vidjet), to ti je to 2+2=4, ovo ti je nadam se jasno
2. Sadam Hussain je bio diktator u Iraku i je ubio tisuce gradjana, ali u svakom slucaju iracko pitanje je bilo cisto stvar unutarnje politike, a nuklearnog naoruzanja nije bilo, koju ni u kom slucaju nije trebalo rjesavat "saveznickom" akcijom na Americki nachin jer je na kraju krajeva svima jasno da se radilo tj. da se radi samo o poslovnom potezu. Naravno da je to za osudu. Rumunji su se isto tako rijeshili svog diktatora.
3.. Bombardirani ste jer vise nije bilo niti jednog drugog nacina da vas se zaustavi, a ti tih (po Nenadovim podacima) 78 dana "sporadicnog" bombardiranja, naravno, ne moze se poredit sa cca. 1500 dana srpskog bombardiranja Hrvatske i Bosne i skoro toliko Kosova. Sarajevo je za tvoju informaciju bombardirano KONSTANTNO oko 1300 dana a ako ti nije jasno idi na stranicu Medj. suda u Hagu (koji je po tvom sigurnmo jedna nelegitimna institucija cim joj u "osnivackom odboru" nisu Vucko, Vojo, Rasho i ekipa) i malo pregledaj transkripte, optuznice, presude i sl. E sad vidi ti koja je tu rachunica...
4. Sto se tice mog nadimka i Mirka Filipovica tj. CROCOPA kojekakvi turbo_pa(t)(p)ci i slicni bezimeni beskicmenjaci NAM se obracaju, kad imaju priliku, sa VI, tako da bih te zamolio da postujes protokol

crocop, to je onaj seljak sa seljackom facom sto se bije u sorcu i sa bosim nogama, a svi hrvati se masovno loze na taj sport samo zato sto je seljak njihov?
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#169

Post by JBT »

Eho Ravnogorskog sabora
Piše: Branislav BOŠKOV
19/05/05



Mesić i Marović stišavaju strasti



BEOGRAD - Predsednici Hrvatske i Srbije i Crne Gore Stjepan Mesić i Svetozar Marović razgovarali su telefonom i dogovorili da se “učini sve” kako bi se stišale strasti nakon četničkog skupa na Ravnoj gori 15. maja, objavio je beogradski list “Danas” u srijedu, pozivajući se na sasvim pouzdan izvor.


Dogovoreno je da se sve učini da se nastavi i poboljša saradnja dvije države, a dvojica predsjednika su se saglasila da sastanak na vrhu lidera SCG, Hrvatske i Bosne i Hercegovine, na podsticaj Igmanske inicijative, koji je bio planiran za 6. juni u Beogradu, bude “odgođen na kraće vrijeme.”


Predsednik Hrvatske Mesić je otkazao najavljenu posjetu Srbiji poslije nedjeljnog okupljanja četnika na Ravnoj gori, koje je bilo organizovan i izveden uz aktivnu podršku Vlade Srbije, i uz učešće nekih njenih i funkcionera, upravo šefa diplomatije SCG Vuka Draškovića.


Odluku je Mesić je u intervjuu beogradskom dnevniku “Blic” od srijede okvalifikovao kao “signal upozorenja”.


Upozoren na saopštenje Ministarstva spoljnih poslova SCG, izdato nakon te odluke, uz objašnjenje da istorijske činjenice ne smiju da budu prepreka dobrim odnosima dvije zemlje, predsjednik Mesić je kazao:


“Pozdravljam konstataciju o potrebi dobrih, pa i najboljih odnosa između SCG i svih zemalja, pa i Hrvatske. To u potpunosti odgovara i mom političkom opredjeljenju. Moram, međutim, upozoriti na to da se kao smetnja u našim odnosima nisu pojavile istorijske činjenice, nego falsifikati...I još nešto: riječ je o zajedničkoj prošlosti. Naravno, da se mene ne tiče kako se u Srbiji interpretira vrijeme cara Dušana, baš kao što se niko u Srbiji neće uzbuđivati zbog našeg viđenja vremena kneza Branimira ili kralja Tomislava. Ali, u Srbiji se mora shvatiti da je Hrvatska s pravom osjetljiva na oživljavanje četničke ideologije, baš kao što su u Srbiji s pravom osjetljivi ako se u Hrvatskoj ističu ustaški simboli.”


Rekavši da ga “ohrabruju” reakcije nevladinog sektora u Srbiji, koji je osudio okupljanje na Ravnoj gori predsjednik Hrvatske je konstatovao:


”Nevladin sektor i antifašisti progovorili su u ime slobodarske, demokratske Srbije koja zaslužuje svako poštovanje. Mislim tu na izjavu Igmanske inicijative, Helsinškog odbora, ali i na reagiranja nekih istaknutih pojedinaca”, rekao je Stjepan Mesić.



Hrvatska vlast ne proglašava ustaše antifašistima




Upitan zašto nije reagovao na govore i ustašku ikonografiju na manifestaciju u Blajburgu, kao što je to uradio poslije Ravne gore, Mesić je dogovorio:


“Postoji bitna razlika. Na Ravnoj gori srbijanska je vlast direktno učestvovala u rehabilitaciji pokreta koji se naprosto niti može niti smije rehabilitovati. Ponavljam: to je radila vlast. U Blajburgu se, nažalost, iz godine u godinu pojavljuju ustaški simboli i ikonografija. Zbog te negativne politizacije Blajburga ja nikada tamo nisam ni otišao. Ali, u Hrvatskoj niko u ime vlasti nikada nije ni pokušao proglasiti ustaše antifašistima.”
senkaca
Posts: 28
Joined: 09/03/2005 02:48

#170

Post by senkaca »

Stjepan Mesić 11. jula u Srebrenici
19.5.2005.

Predsjednik Republike Hrvatske Stjepan Mesić, potvrdio je svoje prisustvo na manifestaciji obilježavanja 10. godišnjice genocida nad stanovništvom zaštićene zone Ujedinjenih nacija, Srebrenica i Žepa. Manifestacija će biti upriličena, 11. jula ove godine u Potočarima kod Srebrenice, pod pokroviteljstvom Predsjedništva BiH.
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#171

Post by JBT »

Stipe Mesic je jedan od rijetkih pozitivnih pollitickih pojava na prostorima bivse Yuge od raspada iste pa na ovamo.
Svjetski je to covjek. Prevelik sa balkanske mogucnosti poimanja.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#172

Post by Fair Life »

Post Reply