Mensur Bajramovic izgubio utakmicu

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...
Post Reply
User avatar
J.P.Montoya
Posts: 965
Joined: 23/04/2003 00:00
Contact:

#101

Post by J.P.Montoya »

davis.ba wrote:
J.P.Montoya wrote: A drugi osječaj mi je nekako pravo drago a zašto ima više razloga. Prvo zbog samog kluba koji je cijenom karata napravio to da dvorana nije bila ispunjena do posljednje mjesta,!
A naravno ti ne znaš da je vodstvo gyl tražilo da karte budu preko 100KM pa su ovi koje prozivaš to smanjili. Tipično.
Daj ne budi smješan da je vođstvo GL lige imalo išta oko karata. Jedino što je GL liga je tražila 70 000 KM radi organizacije turnira. Slučajno znam da je karta to jest komplet za finale u Zagrebu prije dvije godine bila 35 KM najskuplja a dnevna najskuplja 10 KM!
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#102

Post by urbanagerila »

davis.ba wrote:
urbanagerila wrote: @ davis.ba Nije valjda da su Dino, Samir i Nihad napravili Bosnu???
Pa mi ih možemo voliti ili ne ali da, oni su to uradili.
Hajd djete idi spavaj !!! Sad sam siguran da imam vise gostovanja sa Bosnom nego ti dorucaka .... pa stvarno nisi normalan. Hajd idi na site pa procitaj malo vise o istoriji kluba ....
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#103

Post by Stitch__ »

Dino, Samir i Nihad JESU napravili DANASNJU Bosnu, od kluba koji je u GY bio samo zbog statusa osnivaca, igrao derbi sa Vogoscom dok je Sloboda harala BH prvenstvom. I dok je nekakav Arnel Dedic bio glavni igrac ekipe.
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#104

Post by davis.ba »

J.P.Montoya wrote:
davis.ba wrote:
J.P.Montoya wrote: A drugi osječaj mi je nekako pravo drago a zašto ima više razloga. Prvo zbog samog kluba koji je cijenom karata napravio to da dvorana nije bila ispunjena do posljednje mjesta,!
A naravno ti ne znaš da je vodstvo gyl tražilo da karte budu preko 100KM pa su ovi koje prozivaš to smanjili. Tipično.
Daj ne budi smješan da je vođstvo GL lige imalo išta oko karata. Jedino što je GL liga je tražila 70 000 KM radi organizacije turnira. Slučajno znam da je karta to jest komplet za finale u Zagrebu prije dvije godine bila 35 KM najskuplja a dnevna najskuplja 10 KM!
Pa dobro ti si u pravu, ti sve znaš. Eto šta drugo da ti kažem. :roll:
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#105

Post by the_stick »

koja samo konstruktivna rasprava!
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#106

Post by davis.ba »

urbanagerila wrote:
davis.ba wrote:
urbanagerila wrote: @ davis.ba Nije valjda da su Dino, Samir i Nihad napravili Bosnu???
Pa mi ih možemo voliti ili ne ali da, oni su to uradili.
Hajd djete idi spavaj !!! Sad sam siguran da imam vise gostovanja sa Bosnom nego ti dorucaka .... pa stvarno nisi normalan. Hajd idi na site pa procitaj malo vise o istoriji kluba ....
O čemu ti pričaš molim te? Gdje je Bosna bila poslije rata, izuzimajući onu jednu titulu i mnoštvo dugovanja, štrajkove igrača i problema? Kakve veze sada ima titula 79. ili nešto drugo?
User avatar
J.P.Montoya
Posts: 965
Joined: 23/04/2003 00:00
Contact:

#107

Post by J.P.Montoya »

http://forum.b92.net/index.php?showtopic=27499&st=60

"djeca nam se smiju moj Reufe ..."
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#108

Post by Stitch__ »

lik, ako citas novine/gledas tv imalo, vidio bi da su cijene dosta nize nego sto je GY trazila. Slazem se ja da su previsoke za nase uslove, ali to sigurno nije do Bosne
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#109

Post by urbanagerila »

Stitch__ wrote:Dino, Samir i Nihad JESU napravili DANASNJU Bosnu, od kluba koji je u GY bio samo zbog statusa osnivaca, igrao derbi sa Vogoscom dok je Sloboda harala BH prvenstvom. I dok je nekakav Arnel Dedic bio glavni igrac ekipe.
jel to ima vise klubova ili pricamo o visockoj Bosni ??? Sta su to oni napravili .... ili oni prije njih ???? Oskrnavili su najtrofejniji klub u drzavi pa sa minimalnim ulaganjem napravili oooogroman profit ... to se zove buissness i nema veze sa sportom... ja ( a i mnogi drugi) VOLIM BOSNU odavno prije nego sto su ovi sljegli ...
User avatar
J.P.Montoya
Posts: 965
Joined: 23/04/2003 00:00
Contact:

#110

Post by J.P.Montoya »

Stitch__ wrote:lik, ako citas novine/gledas tv imalo, vidio bi da su cijene dosta nize nego sto je GY trazila. Slazem se ja da su previsoke za nase uslove, ali to sigurno nije do Bosne
A nije do Bosne bacanje šuplje da su prodate sve karte, da bi danas javili da eto nekim čudom ima kupiti pojedinačnih karata. Ma niđe veze!
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#111

Post by davis.ba »

urbanagerila wrote:
Stitch__ wrote:Dino, Samir i Nihad JESU napravili DANASNJU Bosnu, od kluba koji je u GY bio samo zbog statusa osnivaca, igrao derbi sa Vogoscom dok je Sloboda harala BH prvenstvom. I dok je nekakav Arnel Dedic bio glavni igrac ekipe.
jel to ima vise klubova ili pricamo o visockoj Bosni ??? Sta su to oni napravili
Ma ništa, inače pozicija trenera, direktora i predsjednika i uopšte uprave je potpuno beznačajna bilo da se radi o uspjesima ili neuspjesima. :lol:
Last edited by davis.ba on 21/04/2006 01:40, edited 1 time in total.
User avatar
J.P.Montoya
Posts: 965
Joined: 23/04/2003 00:00
Contact:

#112

Post by J.P.Montoya »

I plus baš me zanima koliko če ovih smiknera koji su kupili komplete biti u ostala tri dana?
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#113

Post by Stitch__ »

doveli su igrace, i pokrenuli kampanju koja je od poluprazne male dvorane skenderije na utakmicama, dovela do toga da je sada velika dvorana puna. ako je tebi to nista - ... onda i nisu uradili nista.

za tu vijest o cijenama znam sigurno. To o pojedinacnim i vijesti da je rasprodana - necu se uplitat jer ne znam o cemu je rijec, nisam cuo.
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#114

Post by urbanagerila »

davis.ba wrote:
urbanagerila wrote:
Stitch__ wrote:Dino, Samir i Nihad JESU napravili DANASNJU Bosnu, od kluba koji je u GY bio samo zbog statusa osnivaca, igrao derbi sa Vogoscom dok je Sloboda harala BH prvenstvom. I dok je nekakav Arnel Dedic bio glavni igrac ekipe.
jel to ima vise klubova ili pricamo o visockoj Bosni ??? Sta su to oni napravili
Ma ništa, inače pozicija trenera, direktora i predsjednika i uopšte uprave je potpuno beznačajna bilo da se radi o uspjesima ili neuspjesima. :lol:
Rekoh vec ranije daj mi te igracko, trenersko, menadzerske reference ???

Jel to neko od njih napravio nesto ranije u ovom sportu ili u stranci ???
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#115

Post by davis.ba »

urbanagerila wrote:
davis.ba wrote:
urbanagerila wrote: jel to ima vise klubova ili pricamo o visockoj Bosni ??? Sta su to oni napravili
Ma ništa, inače pozicija trenera, direktora i predsjednika i uopšte uprave je potpuno beznačajna bilo da se radi o uspjesima ili neuspjesima. :lol:
Rekoh vec ranije daj mi te igracko, trenersko, menadzerske reference ???

Jel to neko od njih napravio nesto ranije u ovom sportu ili u stranci ???
Ti se stvarno praviš glup. To što su jedan klub doveli od stanja propasti do toga da organizuje final 8 i da je uopšte na njemu pred punom dvoranom i pohvalama iz cijele regije je više nego dobro. A nek tebi sad bude krivo umjesto da ti je drago.
User avatar
J.P.Montoya
Posts: 965
Joined: 23/04/2003 00:00
Contact:

#116

Post by J.P.Montoya »

Stitch__ wrote:doveli su igrace, i pokrenuli kampanju koja je od poluprazne male dvorane skenderije na utakmicama, dovela do toga da je sada velika dvorana puna. ako je tebi to nista - ... onda i nisu uradili nista.

za tu vijest o cijenama znam sigurno. To o pojedinacnim i vijesti da je rasprodana - necu se uplitat jer ne znam o cemu je rijec, nisam cuo.
E poštujem ja što su oni uradili u ove dvije godine.I meni je draže gledati Bosnu pred 5000 nego pred 200, nego ja kažem da su ljudi iz Bosne previše zagrizli oko karata kontajući da će od njih biti na plusu i još neke dugove pokriti. A što se tiče sponzora samo jedan citat sa drugog foruma

Code: Select all


Organizacija ponizavajuca. Imas kao sponzorske karte i sjedis na parteru zapad u nekakvom jadnom cosku odakle ne vidis pola terena iako si kao sponzor kupio tridesetak kompleta karata za parter i tribine i imao godisnju zadnje dvije sezone.Koliko su gladni para ne daju uvesti djete od sest godina nego kao i ono mora imati kartu. U VIP-u iznad novinara je bilo takvih kokuza i klosara da je to jadno. Ako Bosnim management predvodjen "nekadasnjim najpozeljnijim nezenjom" misli da se ovako prave pare zajebali su se pravo. Ubuduce ce dobiti k***c, a ne sponzorstvo od vecine jer je bilo ponizavajuce za vecinu sponzora osim Hypo banke.
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#117

Post by the_stick »

ja se tebi davis fakat divim na strpljenju... pa vidis covjece da su odredjeni ljudi rodjeni anti-protivni... mozes ti do sutra pricati, ali logika ti sa njima ne pali... kako ne vidis? ti pricas o bosni koja je prije 3-4 godine bila na rubu nestanka... a ovamo ovaj 'logicar' prica o tituli iz 79. i kako su tu bosnu iz 79. unistili ljudi koji su je prije 3 godine digli... al' dzaba ti... ti si papak... ja sam papak... ponekad u svrhu 'argumenta' ces biti i sminker...i tako... idi covjece lezi spavaj... i nemoj vise ni otvarati ovu temu... pusti ih nek laprdaju dok ne istrose sve 'krivce', pa ce onda poceti jedni druge da krive za poraze bosne...
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#118

Post by davis.ba »

AG wrote: hajde sada polako....bosna je postigla šta?....jedan kup, jedno prvenstvo i dva plasmana na f8 lige koju pola timova igra na silu ili preko neke stvari....'98 je bosna igrala protiv tofasa, tauceramice, psg, lietuvos rytasa gubila i po 50 razlike ili igrala produzetak u villnusu sa lerićem i halimićem kao najbolljim igračima...gdje je danas evropa?.....ili ti misliš da su ove cirkus ekipe kao zvezda i partizan jače od timova za koje su igrali david rivers ili sarunas jesikevicius....ali izgleda da košarka u sarajevu postoji od 2003......super
Ma super je što je tebi jadranska liga vic i partizan cirkus ekipa. Sad nastavi liječiti svoje frustracije negdje drugo.
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#119

Post by davis.ba »

the_stick wrote:ja se tebi davis fakat divim na strpljenju... pa vidis covjece da su odredjeni ljudi rodjeni anti-protivni... mozes ti do sutra pricati, ali logika ti sa njima ne pali... kako ne vidis? ti pricas o bosni koja je prije 3-4 godine bila na rubu nestanka... a ovamo ovaj 'logicar' prica o tituli iz 79. i kako su tu bosnu iz 79. unistili ljudi koji su je prije 3 godine digli... al' dzaba ti... ti si papak... ja sam papak... ponekad u svrhu 'argumenta' ces biti i sminker...i tako... idi covjece lezi spavaj... i nemoj vise ni otvarati ovu temu... pusti ih nek laprdaju dok ne istrose sve 'krivce', pa ce onda poceti jedni druge da krive za poraze bosne...
Hvala na savjetu a i ja sam blesav.


Vozdra.
Max.Cherry
Posts: 610
Joined: 07/10/2004 19:05

#120

Post by Max.Cherry »

video, fotke i kratak komentar sa utakmice - prvi na webu, domacem i globalno...

http://romasarajevo.blogger.ba/
AG
Posts: 44
Joined: 04/10/2005 11:51

#121

Post by AG »

davis.ba wrote:
AG wrote: hajde sada polako....bosna je postigla šta?....jedan kup, jedno prvenstvo i dva plasmana na f8 lige koju pola timova igra na silu ili preko neke stvari....'98 je bosna igrala protiv tofasa, tauceramice, psg, lietuvos rytasa gubila i po 50 razlike ili igrala produzetak u villnusu sa lerićem i halimićem kao najbolljim igračima...gdje je danas evropa?.....ili ti misliš da su ove cirkus ekipe kao zvezda i partizan jače od timova za koje su igrali david rivers ili sarunas jesikevicius....ali izgleda da košarka u sarajevu postoji od 2003......super
Ma super je što je tebi jadranska liga vic i partizan cirkus ekipa. Sad nastavi liječiti svoje frustracije negdje drugo.
woooow.....jako
Jasho
Posts: 503
Joined: 05/06/2003 00:00
Location: Sarajevo

#122

Post by Jasho »

Klub čijoj upravi nije bilo u interesu da ove sezone koja je na izmaku igra u Evropi (i ako su kao prvaci BiH izborili pravo nastupa), jer kako kažu protivnici im nisu interesantni i ne može više od ovoga! Svi čete se složiti da je Dino Konaković jedan obični propali košarkaš, jer koji to košarkaš u najboljim godinama prekida karijeru, izuzev ako je totalno loš!? Menso je potrošen trener, što se moglo vidjeti ne samo večeras, već i prije kako sa repkom, tako i sa Bosnom. Koliko je samo u važnim utakmicama Široki osramotio Bosnu u sred Skenderije! Kakav je to trener koji prije utakmice u izjavama za medije priprema javnost na poraz ili koji kaže ta nam utakmica nije bitna možemo i izgubiti? Zamislite da je Najbolja svjetska skijašica Janica koja je 2 utrke prije kraja sezone obezbijedila rekla da može izgubiti i u slalom i u veleslalomu jer joj rezultati nisu bitni! Nemoguće, odvozila je i jednu i drugu trku maestralno i pobijedila u obje! Dok mladi igraći tipa Danka propadaju, dovode se igrći pred penziju čija je kvaliteta upitna. Sad o samoj kvaliteti Danka ne znam, ali ne možeš napraviti kvalitetnog igraća ako ga držiš konstantno na klupi. Zamislite da su treneri pokojnog Dražena petrovića držali na klupi i nisu mu dali da igra? Ne bi ništa bilo od njega! Isto je i sa Mirzom Delibašićem i drugim legendama ex Yu košarke! U Bosni se mora promijeniti politika razmišljanja i dovesti nove i zdrave snage. Menso je svoje završio, ali isto tako i Dino Konaković, koji ako ostane vratiće Bosnu na dno košarke! Zanimljivo je da propali košarkaši tipa Dine Konakovića i Damira Mirkovića odjednom postaju prve uzdanice SDA, koji ne zasluženo ubiru poslaničke plate! Kao oni su pametni i budučnost ove zemlje? Dva propala košarkaša, koja nisu znala tupavo koša da zabiju bi kao sad da nam vode zemlju i odlučuju o njoj! Sačuvaj nas bože takvih idiota! Jedino mi je žao zbog Nene Markovića, istinske legende i pravog borca! U novom broju Slobodne Bosne Senad Donosi Nastavak priče zašto ne može navijati za sadašnju KK Bosnu (prvi dio u prošlom broju) i govori o kriminalu i finansijskim malverzacijama u klubu, ako i raznoraznim kriminalcima i ublehašima koji sjede u prvim redovima Skenderije!
Last edited by Jasho on 21/04/2006 02:30, edited 1 time in total.
User avatar
Prince
Posts: 810
Joined: 17/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#123

Post by Prince »

davis.ba wrote:
saviola wrote:pa sve i da je kriv bajramovic, nije zasluzio da mu publika onako primitivno skandira.
STOKA SELJACKA!!!
Slažem se ali ko će našem egu, mentalitetu to objasniti...

Tuga.
Vi očigledno ne gledate utakmice Bosne. Trpimo ga dvije godine, publika mu dobiva utakmice, u gostima ne može da prne, a na greškama ne uči. Jedini je krivac za poraz od Zvezde, to laik može da skonta, igrali smo s igračem manje cijelu zadnju četvrtinu, jer Šehović nije imao nikakvu ulogu. Marković mora da igra po svaku cijenu, pa ti onda pola Zvezde (Gurović i Dragojlović su pola tima) napravi 21:3 za 4 minute. Ko dozvoli sebi takvu seriju, i ne treba da ide dalje, ali za tu seriju je kriv isključivo Mensur Bajramović. Ako već sutra ne da ostavku, onda nema ni trunke morala.
User avatar
saviola
Posts: 517
Joined: 11/10/2005 10:50
Location: istocno sarajevo

#124

Post by saviola »

a ti ocigledno ne kontas o cemu mi pricamo.
ne postoji nikakav razlog niti opravdanja za onakvo skandiranje navijaca. sramota je za grad sarajevo kakvi cobani na tribinama predstavljaju sarajevsku publiku.
User avatar
Altsa
Posts: 7382
Joined: 19/03/2004 18:31

#125

Post by Altsa »

hrasno38 wrote:
davis.ba wrote:Šta konkretno nije valjalo? Nije valjda jedna izmjena odlučila pobjednika utakmice?
Kad vec pitas sta ne valja evo sta ne valja:
Da bi bio kosarkaski trener nije dovoljno samo poznavati onaj dio koji se sadrzi od crtanja akcija na tabli. Prvo i najvaznije je poznavati psihu igraca pa onda se moze sve ostalo sloziti. Mensur kao prvo ne zna mijenjati igrace i to ne da ne zna nego ono sto radi je katastrofa. Igrac koji izadje da se odmori na klupi ne smije provesti vise od 2-3 minute u ovakvim utakmicama. Kod Mensura skoro pa redovno igrac kada izadje ne ulazi sljedecih 10 pa i vise. Dakle:
* U zadnjoj cetvrtini Lance Williams sjedi na klupi sa 3 licne greske??????????????
* Sinisa Kovacevic ako je igrao prvih 5 minuta onda je morao igrati jos najmanje 10 ali sa kratkim pauzama jer je sinoc bio pod temperaturom.
* Zvezda nas je u prvom poluvremenu drzala sa skokom iako su imali vise licnih gresaka sto znaci da je trebalo probati sa Williams-Damjanovic.
* GORAN IKONIC, momak zahvaljujuci kome je Bosna dobila Partziana nije igrao niti sekunde?????????????????????????????????????
* SUAD SEHOVIC, je vise nego ocito necija stela jer da su Zimic ili recimo Danko dobijali toliku minutazu garantujem makar za Zimica da bi bio ako nista prvi bloker lige. Sehovic je vecers igrao oko 25 minuta i nije uradio ama bas nista, ali bukvalno NISTA.
* I zadnja najvaznija stvar je Tomislav Tomovic kojeg trener uvodi hladnog kao led pred kraj druge cetvrtine!!!!!!!!!!!!!!! To je covjek koji je jedan od najboljih odbrambenih igraca u GY i naravno nakon dva -tri kontakta povrijedi se sto je vise nego logicno. Taj covjek je citavu ligu bio prvi bek ili rame uz rame sa Saletom a ovdje ga nema u igri skoro citavo jedno poluvrijeme. Ko je igrao kosarku i to pogotovo na mjestu playa zna sta znaci se totalno ohladiti nakon zagrijavanja.
* Nick Williams, momak koji je pokazao da zna igrati kosarku sjedi na tribinama u prvenstvu umjesto da se uigrava za F8.

I mogu jos navesti milion primjera ali jedan od najvaznijih i najvjerodostojnijih primjera Mensurovog ne-znanja je reprezentacija koja je pala na potpuno istim greskama kao i Bosna, ali potpuno istim!!!!

Ova Bosna odgovorno tvrdim ima ekipu za sami vrh GY a oni su se borili da udju medju 8.

Ko god je snimio utakmicu samo nek prebroji koliko je Sakota napravio izmjena a koliko Mensur i nek ako mu nije mrsko prati koliki je tajming sjedenja igraca na klupi i sve ce mu biti jasno da uopste ne mora biti neko ko je igrao kosarku.

Na isti nacin je i izgubljen KUP i daj boze da nece i prvenstvo.

Mensur jednostavno mora otici iz Bosne jer on je vec davno dosegao svoj vrhunac kosarkaskog znanja i napaokn je to veceras i uvidjela ona sjajna publika u Skenderiji.
sve vam je covjek rekao
Post Reply