Mensecini da se nesto desava!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#76 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by Sanjarko »

Njanjavi wrote:
Podsjeti me na ovo, doslovno ce nam vako bit :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=Sf8R5ZlDiJg&t=9s
Ma odavno su kontali ljudi a i ja o ovome. Evo svi skoro koji ove komplikovanije stvari znaju proizvodit, popravljat, pa i drugi veoma vazni kao doktori, zubari itd. bi u prvom valu umrli, ili bi i oni postali ko horda samo da prezive itd. Sela bi se borila da prezive kao i svi, istina da su u boljoj poziciji, ali uvijek ima ali. Niko ni selu opstanak ne moze garantirat, evo nepogode, sad susa, sad grad, sad poplava, znaci i urod im lako moze propast, znaci nema ni sake jada ovih podsticaja itd. sto ima sada, itd. Raspad sistema uglavnom. Najgore sam mislio u ovom raspadu da bi bilo kad bi te zub zabolio. Nateknes itd. i mandrknes od zuba koji boli. Ne mozes jest, ne mozes otok spustit a malo ko bi znao zub izvadit itd. Jedno sam vrijeme i konto da su ljudi umirali mladi upravo i zbog dentalnih problema u medzuostalom, ne samo zato sto nije bilo savremene medicine, lijekova itd. Dze jos bolescure koje bi izbile pri ovome svemu. Krah od medicine, do higijene itd. A sta i da bude, pa da i izumremo. Ne bi bili izuzetak.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#77 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by insomnia78 »

Pa ne vade se zubi na struju
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#78 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by stubrijez »

Njanjavi wrote:
stubrijez wrote:Nije to dvoje povezano,
amerikanci su dugo vec u tripu zombi epidemija, nestanak struje i prepers...
Ovo su ja mislim lagane pripreme da se srusi Sjeverna Koreja, kako ce biti vidjecemo. Saveznicima je vrijeme za novo zariste, u ovom desetljecu nisu nista zapoceli taman je to vrijeme oko 2019-20. Sad prvo ispipavanje terena godinu-dvije da se malo razabere i vidi reakcija Vladimira Velikog.
A i treba da dodje kraj tom totalitarizmu niko ne zasluzuje da zivi u takvom teroru i izolaciji.
A realno, sta ti znas o sjevejrnoj koreji sem onoga sto si citao i slusao sirom poluretardiranih medija za priglupe ovcice?
Pa onakvu propagandu nije ni slobo imo ocijumi, presmjesne patkice.
Jesil kad bio u sjevernoj koreji?
Imas li kakve rodbine tamo?
Imas li barem kakvog poznanika odtamo?
Na ovaj quote nemam nikakav komentar, ovo pisem samo zato da znas da sam procitao :lol:
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#79 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by Diwan »

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... es-US.html

'Pripremaju' ljude na belaj ... prirodno malo sutra
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#80 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by triconja »

Vizionar 1985 wrote:
Njanjavi wrote:
Podsjeti me na ovo, doslovno ce nam vako bit :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=Sf8R5ZlDiJg&t=9s
Ma odavno su kontali ljudi a i ja o ovome. Evo svi skoro koji ove komplikovanije stvari znaju proizvodit, popravljat, pa i drugi veoma vazni kao doktori, zubari itd. bi u prvom valu umrli, ili bi i oni postali ko horda samo da prezive itd. Sela bi se borila da prezive kao i svi, istina da su u boljoj poziciji, ali uvijek ima ali. Niko ni selu opstanak ne moze garantirat, evo nepogode, sad susa, sad grad, sad poplava, znaci i urod im lako moze propast, znaci nema ni sake jada ovih podsticaja itd. sto ima sada, itd. Raspad sistema uglavnom. Najgore sam mislio u ovom raspadu da bi bilo kad bi te zub zabolio. Nateknes itd. i mandrknes od zuba koji boli. Ne mozes jest, ne mozes otok spustit a malo ko bi znao zub izvadit itd. Jedno sam vrijeme i konto da su ljudi umirali mladi upravo i zbog dentalnih problema u medzuostalom, ne samo zato sto nije bilo savremene medicine, lijekova itd. Dze jos bolescure koje bi izbile pri ovome svemu. Krah od medicine, do higijene itd. A sta i da bude, pa da i izumremo. Ne bi bili izuzetak.
Ljudi bez struje mogli do pedesetih a bogami i vise a sad eto odjednom propast ce svijet ako nestane struje. Fazon je da onaj ko bi kontrolisao oruzje lahko bi mogao nametnuti neki svoj nacin vidjenja svijeta drugima koji imaju manje ili nikako oruzja. Nece se pucat da se potrosi municija u 10 minuta, nego ce se cuvati i klinciti oruzjem kao sto se sad klince atomskim bombama. Bit ce dodji didi pod mac bato ili pod sikiru.

Iznenadio bi se koliko je malo ljudima potrebno da prezive, a navikli bi se da nema struje za dva dana :lol: . Za medicinu se lahko snaci, naslo bi se svakakvih nadri ljekara :lol: .
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#81 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by Hajlac »

medvjed23 wrote:klimatske promjene su realna katastrofa koja nam se dešava pred nosom, pa ne vidim potrebu da ljubitelji apokalipse kopaju po teorijama zavjere
:thumbup:

ALI

obicnoj marvi prosjecnog IQ-a je neuporedivo za sazvakati jednostavnije, a i puno intrigantnije, palamuditi o nekakvom "ZLU" u hiljadu oblika (reptili, masoni, iluminati, jevreji, Nibiru, Sudnjem danu bla bla bla bla) nego gluho bilo educirati se o uzrocno-posljedicnim vezama sto pojava u ljudskom drustvu sto u biljnom i zivotinjskom svijetu (virusi, posasti itd.) sto vezano za najbitnije od svega - TURBO KLIMATSKE PROMJENE!!!

Haveru, prev'se ti komplikovana ta kretanja naaaakve Golfske struje, otopljavanje metana iz morskih dubina i iz Tundre, staklenicki gasovi, smanjenju kisika u morima i jezerima, sumski turbo-pozari, poremecaji jet-streama, erozija zemljista turbo-kisama I TAKO TOOOO, neg' sta ima u Area 51 i vide'l se reptilske okice Klintonovoj, je'l taj Hubble vislje spazijo Nibiruuuuuuuuuuuuu oČemo selfi
:run:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#82 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by Sanjarko »

triconja wrote: Ljudi bez struje mogli do pedesetih a bogami i vise a sad eto odjednom propast ce svijet ako nestane struje. Fazon je da onaj ko bi kontrolisao oruzje lahko bi mogao nametnuti neki svoj nacin vidjenja svijeta drugima koji imaju manje ili nikako oruzja. Nece se pucat da se potrosi municija u 10 minuta, nego ce se cuvati i klinciti oruzjem kao sto se sad klince atomskim bombama. Bit ce dodji didi pod mac bato ili pod sikiru.

Iznenadio bi se koliko je malo ljudima potrebno da prezive, a navikli bi se da nema struje za dva dana :lol: . Za medicinu se lahko snaci, naslo bi se svakakvih nadri ljekara :lol: .
Pa mogu samo vratili bi se u minimalno 19 stoljece. A sve na struju bi propalo. Kolko se automobila bez struje moze upalit, dze su konji da ih zamjene itd. a prije kao sto sam naveo od bolescura koje sad bezazlenima smatramo se masovno umiralo itd. Bio bi jbn svijet, jos jbniji nego sad. Populacija bi drasticno pala samim tim i sve ostalo od radne snage pa nadalje. Ko bi recimo medare placao i kupovao med od njih, a oni su ko i pcele potrebne za oprasivanje itd. Znam da bi glavne baje vjerovatno opstale jer kazem imaju razradzene planove u vezi ovoga, kao i baze.

PS. Ovo medari i pcele spominjem sad, jer sam sa svojima danas o tome govorio.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#83 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by Sanjarko »

insomnia78 wrote:Pa ne vade se zubi na struju
E jbg. Sta mislis kolko bi zubara, doktora itd. ovo sve prezivjelo.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#84 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by Sanjarko »

Hajlac wrote:
medvjed23 wrote:klimatske promjene su realna katastrofa koja nam se dešava pred nosom, pa ne vidim potrebu da ljubitelji apokalipse kopaju po teorijama zavjere
:thumbup:

ALI

obicnoj marvi prosjecnog IQ-a je neuporedivo za sazvakati jednostavnije, a i puno intrigantnije, palamuditi o nekakvom "ZLU" u hiljadu oblika (reptili, masoni, iluminati, jevreji, Nibiru, Sudnjem danu bla bla bla bla) nego gluho bilo educirati se o uzrocno-posljedicnim vezama sto pojava u ljudskom drustvu sto u biljnom i zivotinjskom svijetu (virusi, posasti itd.) sto vezano za najbitnije od svega - TURBO KLIMATSKE PROMJENE!!!

Haveru, prev'se ti komplikovana ta kretanja naaaakve Golfske struje, otopljavanje metana iz morskih dubina i iz Tundre, staklenicki gasovi, smanjenju kisika u morima i jezerima, sumski turbo-pozari, poremecaji jet-streama, erozija zemljista turbo-kisama I TAKO TOOOO, neg' sta ima u Area 51 i vide'l se reptilske okice Klintonovoj, je'l taj Hubble vislje spazijo Nibiruuuuuuuuuuuuu oČemo selfi
:run:
Pa niko ovo ne spori. Najgore bi bilo VOT da otkaze. Promjenu neku Sunca sam ja ovdje spominjao i odmah ismijan.
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#85 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by Hajlac »

Ameri ako se za sta POKUSAVAJU pripremiti, to je:

- ili za Treci svjetski s Kinom preko S. Koreje,

- ili za jednom u 700.000 godina erupciju Yellowstone mega-vulkana koji sve vise podrhtava

"If the volcano were ever to erupt, observers say the outflow of lava, ash and smoke would likely devastate the United States and affect the entire world."

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/ ... uakes.html
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#86 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by Sanjarko »

Hajlac wrote:Ameri ako se za sta POKUSAVAJU pripremiti, to je:

- ili za Treci svjetski s Kinom preko S. Koreje,

- ili za jednom u 700.000 godina erupciju Yellowstone mega-vulkana koji sve vise podrhtava

"If the volcano were ever to erupt, observers say the outflow of lava, ash and smoke would likely devastate the United States and affect the entire world."

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/ ... uakes.html
Pa i ovo se spominjalo. Ne znam, a i ne interesuje me. Da sad umrem suze za sobom ne bi pustio. Zao mi obicnog naroda samo, tu je i moja porodica ukljucena. Mene zao nije. Ako on rikne, ode Merika i pola Europe, pola i Azije.
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#87 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by realna do boli »

Kakve veze ima gdje zivis ako izbije nuklerani rat..zrak i voda su zagadzeni na cijelom planetu..
Da hoce vise..da nas majka zemlja napokon stresa ko mrave...osilili smo se.
Bez obzira na oblik kataklizme..ne bih da prezivim.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#88 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by Diwan »

Nema te prirodne katastrofe koja može nadmašiti ljudsko djelovanje:

http://www.bbc.com/news/world-us-canada ... e=facebook

postoje mišljenja da su neke od prošlih civilizacija uništene takođe 'zahvaljujuci' man-made nuklearnom destrukcijom

User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#89 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by Diwan »

User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#90 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by BarbaDue »

realna do boli wrote:Kakve veze ima gdje zivis ako izbije nuklerani rat..zrak i voda su zagadzeni na cijelom planetu..
Da hoce vise..da nas majka zemlja napokon stresa ko mrave...osilili smo se.
Bez obzira na oblik kataklizme..ne bih da prezivim.
Najbolje sto moze da ti se desi je da ne prezivis.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#91 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by Diwan »

BarbaDue wrote:
realna do boli wrote:Kakve veze ima gdje zivis ako izbije nuklerani rat..zrak i voda su zagadzeni na cijelom planetu..
Da hoce vise..da nas majka zemlja napokon stresa ko mrave...osilili smo se.
Bez obzira na oblik kataklizme..ne bih da prezivim.
Najbolje sto moze da ti se desi je da ne prezivis.
i to namah, čim prije :sad:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#92 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by Sanjarko »

Ja kakav sam baksuz, prezivio bi. :evil:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#93 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by Fudo387 »

Vizionar 1985 wrote:Ja kakav sam baksuz, prezivio bi. :evil:
Sto baksuz?
Zamisli prezivis i naraste ti cuna metar i po', okolo hodaju slobodne zene i svaka ima sest sisa, tri napred, tri na ledjima...ku's bolje? :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#94 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by triconja »

Fudo387 wrote:
Vizionar 1985 wrote:Ja kakav sam baksuz, prezivio bi. :evil:
Sto baksuz?
Zamisli prezivis i naraste ti cuna metar i po', okolo hodaju slobodne zene i svaka ima sest sisa, tri napred, tri na ledjima...ku's bolje? :D
Pogledaj slucaj Hiroshi Ouchi sta se desi kad se primi znacajnija doza radijacije.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#95 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by Fudo387 »

triconja wrote:
Fudo387 wrote:
Vizionar 1985 wrote:Ja kakav sam baksuz, prezivio bi. :evil:
Sto baksuz?
Zamisli prezivis i naraste ti cuna metar i po', okolo hodaju slobodne zene i svaka ima sest sisa, tri napred, tri na ledjima...ku's bolje? :D
Pogledaj slucaj Hiroshi Ouchi sta se desi kad se primi znacajnija doza radijacije.
Sta je bilo Hiroshetu?
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#96 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by triconja »

Fudo387 wrote:
triconja wrote: Pogledaj slucaj Hiroshi Ouchi sta se desi kad se primi znacajnija doza radijacije.
Sta je bilo Hiroshetu?
Ne smijem sliku postavljat ali uglavno primio je podosta radijacije i bukvalno se rastopio na bolnickom krevetu.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#97 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by Fudo387 »

Gluho bilo.
Nista vizionar, neka ide kako ide, ova opcija ne pase.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#98 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by Jack Be Nimble »

Ma sto se tice Amerike nuklearni rat je raj u poredjenju sa cyber napadom na njihovu infrastrukturu. Da sam ja Kim prosipao bi suplju pricu u nuklearnom ratu a vamo ulagao sve u programere da izrade takav jedan napad.

A sto se tice Kina v Amerika, najvjerovatnije za neki 35 godina moglo bi doci do rata. Kina polako ali sigurno postaje sila u svojoj mahali i rade na tome da sto vise umanje uticaj Amerikanaca. Daleko su jos od toga, ali im se ne zuri.
User avatar
vet
Posts: 444
Joined: 21/07/2003 00:00

#99 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by vet »

Njanjavi wrote:(...) ameri se mensecini fakat spremaju na neko sranje...
Imensečini da se nešto dešava! Nešto gadno smrdi ko da se belaj sprema!? Možda si dobro nanjušio! Ne znam da li stvar ima veze s – OVIM?! („False flag“ operacija>Treći svjetski rat>depopulacija>Novi svjetski poredak tj. kompletno porobljavanje preživjelih). Ko da smo programirani da ne vidimo program a deprogramirat se ne možemo!? (Kad bi neko došo sebi i progledo u ovoj ludnici, ne bi smio reć drugima jer bi ludaci mislili da je poludio!?).


..
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#100 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by Dope_Man »

Odavde treba nekih 90% postva odvadit u onu science fiction temu gdje diwan prica sam sa sobom o teorijama zavjere.. bar da ima s kim pricati. Istina nijedna teorija zavjere hahamn ne funckcionise sa ostalima, niti se efekti ijedne vidljivi (depopulacija - sve vise ljudi, porobljavanje - ljudi mogu putovati gdje god hoce sa sve manje papirologije, sve vise ljudi se ne veze za jednu drzavu i ostale feudalne gluposti, GMO, vakcine, chemtrails - ljudi zive duze i zdravije nego ikad...).
Te gluposti od zavjera.. ne znam kako moze iko vjerovati u to. Sjednies i razmislis racionalno: Da li postoji mogucnost da su neki mocnici, zarad profita, organizirali 9/11? Odgovor je da. Iz toga se mogao izuci profit, i svakako je MOGUCE da je to neko organizova.
A onda se upitas: Da li bi ljudi koji su toliko pametni i mocni da organizuju takve stvari imali potrebu da na neki random plakatima, u crtanima, i cijenama goriva vidljivim u pet frejmova nekog filma stavljaju ''znakove'' svog zlocestog plana? Naravno da NE. Pa valjda ti ljudi imaju pametnija posla oko organizacije, a ne da se dogovoraju sa producentom filma i animatorima da iz nikakvog razloga ubace te stvari.

Ali ljudski mozak je predobar u laganju samog sebe, u trazenju besmislenih poveznica kad mu je dosadno.. i onda ih moze naci gdje god hoce. Da mi je toliko dosadno sigurno bih na stolu ispred sebe nasao jedno 3 znaka koja ''ukazuju'' na 9/11 ili bio koju drugu teoriju gluposti.


Razmislite malo. Problemi postoje.. stvarni problemi. Nestanak leda i posljedicno povecanje nivoa mora i temperatura je problem, moguci rat sa SK je problem, Trumpova losa sminka i frizura nisu.
Post Reply