Mensecini da se nesto desava!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#1 Mensecini da se nesto desava!

Post by Njanjavi »

Gledam par dana vec, kad god udjem na fb, vecinom su mi sto se tice vjesti neki americki outleti lajkovani, i sta znam par britanskih, slabo nashe citam.
Al kad god udjem, vecinom je neko flejmovanje, dizanje straha u populusa, sve neki dooms day predvidjanja, black sky pripreme, ameri se mensecini fakat spremaju na neko sranje.
Evo maloprije citam ovo oko black sky, to je u biti njihova sifra za dugotrajni i rasprostranjen nestanak struje, oce valjda vjezbu oko toga odradit 23ceg, cisto da vide koliko ce sranja blokirat, kakve su posljedice nestanka struje na masu kompjuterizovanih sistema i postrojenja.
I bgm, sve se zesce i cesce suska oko toga, i to ne od kako bi ih nazvali teoreticara zavjera vec bas glavonje u vladi, vojno obavjestajnim mrakama i slicnim organizacijama.
Najprije bi reko da bi nas koja solarna baklja mogla potkacit, po vremenu se vidi da sunce przi sve jace i jace.
Ove smijurije oko nuklearki sa korejom mi se cini kao mala predigra, skretanje pogleda sa pravog sranja.
A sad sta je pravo sranje, to mozemo samo nagadjat sad.
User avatar
Skream
Posts: 1740
Joined: 11/11/2010 02:26
Location: Night Shift

#2 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by Skream »

Eto zašto ne ulazim u rasprave na forumu, zbog ovakvih kurtona što odma prozivaju i vrijeđaju jbt
emmir1
Posts: 4486
Joined: 07/06/2013 15:28

#3 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by emmir1 »

Baš me drug juce zove iz USA....kaže šta ti misliš hoće li nuklerani rat, kaže gore se ljudi pravo zabrinuli oko prijetnji Koreje...vidim da je i on ucviko

Rekoh bježi u Bosnu
User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#4 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by SmokingMan »

Cilj mas medija je fokusiranje na održavanje straha kod čitalaca i odvraćanje nebitnim informacijama od onoga što se stvarno dešava u svijetu.Njihov zadatak je stvoriti iskrivljenu sliku o stvarnosti u očima ljudi.U ovako teškim vremenima bitno je znati razlikovati istinu od laži.
User avatar
avetinja
Posts: 31426
Joined: 19/07/2014 13:31

#5 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by avetinja »

Kakav nuklerni rat, nema ništa od toga. To je odmah smak svijeta. Niko nije lud da baci atomsku bombu, jer bi time sebi i čitavom čovječanstvu potpisao smrtnu presudu. Sve su to prazne prijetnje i držanje straha kod naroda. Isto kao kada kod nas nešto poskupi ili nije kako treba (a nikad nije), odmah se puštaju ratni filmovi da se raja sjeti one "dobro je dok ne puca".
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#6 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by Njanjavi »

Sve to stoji, znam i ja to al mi ova sapunjara oko natezanja kurceva oko koreje i amerike pravo nekako providna.
Skevcu malo jedni pa malo drugi, jos malo nadodaju poslusnici medju novinarima, sve vec vidjeno x puta.
Al imam nekako dojam da se fakat nesta sprema sto nijedna strana ne bi reko da moze kontrolisat.
Da se ne zajebavamo plaho, flejmovanje nuklearnim ratom nije mala zajebancija, i logicki kontajuc ok ako vec nije u cilju pokretanje tog sranja, mozda je u igri spremanje naroda na slican ishod ali uzrokovan drugim stvarima, recimo te solarne baklje.
Mnogo je fragilno to sranje, citao sam prije x godina o tome, neznatno povecanje te plazme koja putuje prema zemlji moze sprzit svu jbenu elektroniku na planeti.
Zamisli tog raspada sistema, pa vise bi sanse covjecanstvo imalo da se porokaju nuklearkama ocijumi, nego da planetu globalno sprzi ta solarna baklja.
Last edited by Njanjavi on 10/08/2017 22:10, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#7 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by insomnia78 »

I da vanzemaljci napadnu planetu vama ce ko i do sad cetnik na vrata
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#8 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by Diwan »

Njanjavi wrote:Gledam par dana vec, kad god udjem na fb, vecinom su mi sto se tice vjesti neki americki outleti lajkovani, i sta znam par britanskih, slabo nashe citam.
Al kad god udjem, vecinom je neko flejmovanje, dizanje straha u populusa, sve neki dooms day predvidjanja, black sky pripreme, ameri se mensecini fakat spremaju na neko sranje.
Evo maloprije citam ovo oko black sky, to je u biti njihova sifra za dugotrajni i rasprostranjen nestanak struje, oce valjda vjezbu oko toga odradit 23ceg, cisto da vide koliko ce sranja blokirat, kakve su posljedice nestanka struje na masu kompjuterizovanih sistema i postrojenja.
I bgm, sve se zesce i cesce suska oko toga, i to ne od kako bi ih nazvali teoreticara zavjera vec bas glavonje u vladi, vojno obavjestajnim mrakama i slicnim organizacijama.
Najprije bi reko da bi nas koja solarna baklja mogla potkacit, po vremenu se vidi da sunce przi sve jace i jace.
Ove smijurije oko nuklearki sa korejom mi se cini kao mala predigra, skretanje pogleda sa pravog sranja.
A sad sta je pravo sranje, to mozemo samo nagadjat sad.
ismijat ce te ljudi kao što to obično bude, ali što se mene tiče :thumbup:

Samo da ne bude da su se :roll: same nuklerke ispalile
User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#9 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by SmokingMan »

Njanjavi wrote:citao sam prije x godina o tome, neznatno povecanje te plazme koja putuje prema zemlji moze sprzit svu jbenu elektroniku na planeti.
Zamisli tog raspada sistema, pa vise bi sanse covjecanstvo imalo da se porokaju nuklearkama ocijumi, nego da planetu globalno sprzi ta solarna baklja.
Izbačaj koronalne mase je uglavnom prirodni slijed 11 godišnjeg ciklusa,tzc.Sunčevog maksimuma.Sada je problem što se zbog neznanja ili želje pojedinih teoretičara zavjere ovaj događaj korz neki svoj mediji preuveliča,i normalno je da će kod većine pupulacije koja nepoznaje tematiku astronomije i astrofizike izavati paniku.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#10 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by Muhamed Đakmić »

SmokingMan wrote:Cilj mas medija je fokusiranje na održavanje straha kod čitalaca i odvraćanje nebitnim informacijama od onoga što se stvarno dešava u svijetu.Njihov zadatak je stvoriti iskrivljenu sliku o stvarnosti u očima ljudi.U ovako teškim vremenima bitno je znati razlikovati istinu od laži.
Nije vala tačno. Jedini cilj medija je profit, a jedini put do profita je čitanost. A čitanost se dobija senzacionalnim tekstovima. Zašto?

Zato što je neukoj masi lakše povjerovati u bilo kakvo nebulozu na koju naiđe, nego sjesti, pročitati nešto konkretno iza čega stoje naučnici sa imenom i prezimenom i edukovati se. Zato nam je uostalom u svim sferama društva tako kako je.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#11 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by dječak sa šibicama »

Ima i pola godine kako me rodica panicno upozorila daje kod njih u Njemackoj po "mjesnim zajednicama" pocelo pripremanje zaliha hrane vode, ciscenje atomskih sklonista, kako dovlace zdravstvene radnike jer se pripremaju za neki belaj, ukratko digli stupanj pripravnosti na najvisi nivo.

Eh sad...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#12 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by insomnia78 »

Peraci guzica sa falsifikovanim diplomama ce odnjeti prevagu u postapokaliptickom svijetu. Hajte molim vas
Last edited by insomnia78 on 10/08/2017 23:01, edited 1 time in total.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#13 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by Sanjarko »

Ma lud si ko i ja. Samo da se razumijemo ja jesam lud, za druge nisam siguran. :(

Bio jedan Apofis, bilo je i slicnih njemu, a ima ih i sad. :evil:
Last edited by Sanjarko on 10/08/2017 23:04, edited 1 time in total.
User avatar
TAFKAP
Posts: 10301
Joined: 30/09/2011 07:49

#14 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by TAFKAP »

User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#15 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote:Ma lud si ko i ja. Samo da se razumijemo ja jesam lud, za druge nisam siguran. :(

Bio jedan Apofis, bilo je i slicnih njemu, a ima ih i sad. :evil:
Nekad i Sunce bilo ko zlato a sada je ko snijeg ali vise na neonku baca.
Last edited by Sanjarko on 10/08/2017 23:04, edited 1 time in total.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#16 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by vješalica »

hoš ti kupit kartu grasovu?
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#17 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by Njanjavi »

Muhamed Đakmić wrote:
SmokingMan wrote:Cilj mas medija je fokusiranje na održavanje straha kod čitalaca i odvraćanje nebitnim informacijama od onoga što se stvarno dešava u svijetu.Njihov zadatak je stvoriti iskrivljenu sliku o stvarnosti u očima ljudi.U ovako teškim vremenima bitno je znati razlikovati istinu od laži.
Nije vala tačno. Jedini cilj medija je profit, a jedini put do profita je čitanost. A čitanost se dobija senzacionalnim tekstovima. Zašto?

Zato što je neukoj masi lakše povjerovati u bilo kakvo nebulozu na koju naiđe, nego sjesti, pročitati nešto konkretno iza čega stoje naučnici sa imenom i prezimenom i edukovati se. Zato nam je uostalom u svim sferama društva tako kako je.
A nikad jeftiniji naucnici, novinari, nikad vise akademskih prilivoda, nikad vise narucenih studija ciji rezultati tjeraju vodu na mlin ekonomskoj racunici, nikad vise glupana sa fakultetima, hmmm bas me cudi :roll:
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#18 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by Muhamed Đakmić »

Pa zato valjda svako naučno djelo treba da ima određene recenzije, da možeš na osnovu njih razlučiti o čemu se zapravo radi.
User avatar
karanana
Posts: 47238
Joined: 26/02/2004 00:00

#19 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by karanana »

Kazu u septembru ce nas spucati neka planeta. Dizite kredit i na mjesec godisnjeg.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#20 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by dječak sa šibicama »

Ja bi volio prvo da saznamo je li planeta ravna ploca. Nekako me to pitanje muci zadnjih mjeseci.
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#21 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by Point. »

Koliko god ludi Trump i Kim jesu, ne vjerujem da ce zapaliti svijet zbog te jebene drzavice.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#22 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by Njanjavi »

Point. wrote:Koliko god ludi Trump i Kim jesu, ne vjerujem da ce zapaliti svijet zbog te jebene drzavice.
Mislis fakat da se trump u tome nesto pita?
Fakat ima jos naroda koji stvarno misli da je neki insan bitan i donosi te odluke cim ga svaka obicna shusha svakodnevno gleda na tv i zna ko je :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#23 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by insomnia78 »

Image
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#24 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by dječak sa šibicama »

Kazu da je engleska kraljica guster.
User avatar
karanana
Posts: 47238
Joined: 26/02/2004 00:00

#25 Re: Mensecini da se nesto desava!

Post by karanana »

Ako s. koreja opali rakete prema guamu, mislim da im amerika i treba jebat mater.
Mada sumnjam da ce ispaliti.
Post Reply