Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45263
Joined: 29/12/2005 01:20

#8301 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by jeza u ledja »

BHF_Manijak wrote:
jeza u ledja wrote:
To o cemu ti pricas je pritisak medija i publike na trenere i igrace. Normalno, svako ko zasluzuje kritiku odbije je.
Ovo o cemu ja pricam su uvrede tipa "pacov", "stakor", "neznalica", "hinja", "supak", "najgori selektor ikad", jednostavno ljudi sebe uvjere da se trener o kom se radi najveca ubleha od postanka planete.
Slicno vazi i za igrace. Jednostavno nema postovanja prema nikome.
Ma dobro, to OK, ali cisto sumnjam da su blazim nadimcima zvali po Engleskoj McClarena recimo. :mrgreen: :mrgreen:
Pa evo sad se moze vidjeti na primjeru Wengera. To drvlje i kamenje, arogantan, iritantan, tvrdoglav, nece da da ostavku, ali ipak imaju neko postovanje. A za sta, dvije titule ja mislim.
User avatar
hrasno38
Posts: 31466
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#8302 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by hrasno38 »

BHF_Manijak wrote:
cyprus wrote:
Dosad sam branio svakog selektora, pa evo kontam nije ni Meša šugav :D Ne znam, jednostavno imam taj osjećaj da u srazu masa vs pojedinac, stanem na stranu pojedinca... Pogotovo kada se radi o selektorima, ljudima u čijem je opisu radnog mjesta bivstvovanje u svojstvu mete za tuđu pljuvačku, i pogotovo kod nas, gdje je hrakanje dio narodnog folklora i društvene tradicije... Dakle, mislim da je i Meša, kao i svi dosadašnji selektori, pretrpio više uvreda i pljuvačke, nego što je zaslužio...

Meša jeste stručnjak... Naravno, dalo bi se raspravljati o tome koliko dobar stručnjak, ali ipak trener koji ima i neke dobre stvari u svom CV-u... Trenerskim poslom se bavi 15 godina, a činjenica da je jedan od rijetkih naših trenera koji su vodili timove u nekoj od liga petice, da je Istres i Grenoble doveo do najvećih uspjeha u historiji ovih klubova, da je stigao do finala afričke lige prvaka, te u konačnici da je i našu selekciju izveo iz gotovo beznadežne situacije u baraž u proteklom ciklusu, govore da on ipak nije tolika neznalica koliko mu se ovih dana spočitava... Eto bodovnu statistiku ćemo ostaviti po strani, i nećemo je uzimati kao neki relevantan argument...

Naravno, ne sporim ja niti jednu utemeljenu kritiku na njegov račun - igra definitivno nije na nivou one iz Papetovog perioda, neke igrače forsira više nego što bi trebalo, drugo poluvrijeme na Kipru je zaista bilo za nepovjerovat, ima mnogo nepravovremenih i nelogičnih izmjena... Sve to stoji... Ali slične zamjerke koje se mogu naći i većini selektora i trenera na ovoj planeti... To smo mi vidjeli na primjeru svakog trenera koji nam je dosad sjedio na klupi - svakom smo našli 101 manu... Isto će biti, garantujem ti, i za svakog narednog... Evo, pogledaj 55 evropskih reprezentacija... Za koliko njih se može reći da trenutno zadovoljavaju igrom i rezultatima svoje navijače i javnost... U vrh glave možda 10, eto nek je 15... Da li to znači da su ostalih 40-45 selektora neznalice, glupani, šupci i nule od stručnjaka i ljudi, što se sve govorilo i govori za Baždarevića ovih dana? Meni se čini da mnogi ne razumiju ili ne žele da razumiju da rezultat ne zavisi samo od trenera...
Ma volis ti kontru opalit i "mimo vas svijet", to je cinjenica. :)

Nisu poraz(i) razlog kritika upucenih Mehmedu Bazdarevicu, vec igra, koja je gola qrcina otkako je preuzeo reprezentaciju pa evo sve dosad!
Uz izuzetak eto one pobjede, totalno beznacajne, u prijateljskom susretu sa Svicarskom.

Pored losih igara, raji smetaju izjave, koje su iritantne, bezmude i pickaste. "Svi su krivi, samo ne ja." Ni u jednom trenutku gospodin nije preuzeo odgovornost, ni u jednom trenutku nije sebe doveo pod znak pitanja, a debelo krivice na sebi ima.
Kad kompletna ekipa padne, kao sto je slucaj bio na Kipru, to je do psiholocke pripreme ternera/selektora za ostatak meca. Jedan ti igrac moze pasti, dva, ali ne i kompletan tim. Onda je to do tebe, dobri moj druze.
Pa makar ti bi trebao znati da smo igrali ljepse zahvaljujuci iskljucivo Misimovicu i njegovoj kreativnosti!
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#8303 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Point. »

hrasno38 wrote:
BHF_Manijak wrote:
cyprus wrote:
Dosad sam branio svakog selektora, pa evo kontam nije ni Meša šugav :D Ne znam, jednostavno imam taj osjećaj da u srazu masa vs pojedinac, stanem na stranu pojedinca... Pogotovo kada se radi o selektorima, ljudima u čijem je opisu radnog mjesta bivstvovanje u svojstvu mete za tuđu pljuvačku, i pogotovo kod nas, gdje je hrakanje dio narodnog folklora i društvene tradicije... Dakle, mislim da je i Meša, kao i svi dosadašnji selektori, pretrpio više uvreda i pljuvačke, nego što je zaslužio...

Meša jeste stručnjak... Naravno, dalo bi se raspravljati o tome koliko dobar stručnjak, ali ipak trener koji ima i neke dobre stvari u svom CV-u... Trenerskim poslom se bavi 15 godina, a činjenica da je jedan od rijetkih naših trenera koji su vodili timove u nekoj od liga petice, da je Istres i Grenoble doveo do najvećih uspjeha u historiji ovih klubova, da je stigao do finala afričke lige prvaka, te u konačnici da je i našu selekciju izveo iz gotovo beznadežne situacije u baraž u proteklom ciklusu, govore da on ipak nije tolika neznalica koliko mu se ovih dana spočitava... Eto bodovnu statistiku ćemo ostaviti po strani, i nećemo je uzimati kao neki relevantan argument...

Naravno, ne sporim ja niti jednu utemeljenu kritiku na njegov račun - igra definitivno nije na nivou one iz Papetovog perioda, neke igrače forsira više nego što bi trebalo, drugo poluvrijeme na Kipru je zaista bilo za nepovjerovat, ima mnogo nepravovremenih i nelogičnih izmjena... Sve to stoji... Ali slične zamjerke koje se mogu naći i većini selektora i trenera na ovoj planeti... To smo mi vidjeli na primjeru svakog trenera koji nam je dosad sjedio na klupi - svakom smo našli 101 manu... Isto će biti, garantujem ti, i za svakog narednog... Evo, pogledaj 55 evropskih reprezentacija... Za koliko njih se može reći da trenutno zadovoljavaju igrom i rezultatima svoje navijače i javnost... U vrh glave možda 10, eto nek je 15... Da li to znači da su ostalih 40-45 selektora neznalice, glupani, šupci i nule od stručnjaka i ljudi, što se sve govorilo i govori za Baždarevića ovih dana? Meni se čini da mnogi ne razumiju ili ne žele da razumiju da rezultat ne zavisi samo od trenera...
Ma volis ti kontru opalit i "mimo vas svijet", to je cinjenica. :)

Nisu poraz(i) razlog kritika upucenih Mehmedu Bazdarevicu, vec igra, koja je gola qrcina otkako je preuzeo reprezentaciju pa evo sve dosad!
Uz izuzetak eto one pobjede, totalno beznacajne, u prijateljskom susretu sa Svicarskom.

Pored losih igara, raji smetaju izjave, koje su iritantne, bezmude i pickaste. "Svi su krivi, samo ne ja." Ni u jednom trenutku gospodin nije preuzeo odgovornost, ni u jednom trenutku nije sebe doveo pod znak pitanja, a debelo krivice na sebi ima.
Kad kompletna ekipa padne, kao sto je slucaj bio na Kipru, to je do psiholocke pripreme ternera/selektora za ostatak meca. Jedan ti igrac moze pasti, dva, ali ne i kompletan tim. Onda je to do tebe, dobri moj druze.
Pa makar ti bi trebao znati da smo igrali ljepse zahvaljujuci iskljucivo Misimovicu i njegovoj kreativnosti!
E vala da je toliko do Misketa, nije. Ne moze Miske biti izgovor na jako losu igru kako je Mesa preuzeo.
User avatar
hrasno38
Posts: 31466
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#8304 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by hrasno38 »

[quote="hrasno38"Pa makar ti bi trebao znati da smo igrali ljepse zahvaljujuci iskljucivo Misimovicu i njegovoj kreativnosti![/quote]
Point. wrote:E vala da je toliko do Misketa, nije. Ne moze Miske biti izgovor na jako losu igru kako je Mesa preuzeo.
:? pa ono sto je Mesi za Argentinu i Barcelonu to je bio Miske za nasu reprezentaciju.....sami broj golova i asistencija to kaze!!!
User avatar
malakh
Posts: 7170
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#8305 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by malakh »

veći je problem što se zamjena misketu traži u igraču koji ni po jednom kriteriju i segmentu ne podsjeća na misketa, niti može igrati misketovu poziciju, a onda se taj igrač pljuje što loše igra u reprezentaciji...
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#8306 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by cyprus »

jeza u ledja wrote:Ali nacin na koji mi pljujemo po ljudima, s kakvom zestinom, epitetima, apokalipticnim izjavama, e meni to nikad nece u glavu. Mislim da je cyprus najvise u tom tonu napisao post, i ja se slazem s njim. Isti pametnjakovici koji su pljuvali Papeta i docekali objerucke Mesu kao spasioca sad sa istom revnoscu pljuju Mesu. Jednostavno to je takav mentalni sklop. Pljuvacki.
Upravo...

@BHFManijak, ne tvrdim ja da smo samo mi takvi... Selektori širom svijeta služe za pljuvanje i izdrkavanje... To ipak ne znači da je takvo ponašanje u potpunosti opravdano... Ne znam, ali mene lično nervira to što svaki put pogodim kako će se priča sa selektorom na kraju završiti... Za svakog dosad sam "predvidio" da će sa klupe otići neslavno, popljuvan, omalovažen i okarakterisan kao najveći debil od postanka svijeta do danas, te ujedno državni neprijatelj broj jedan... Evo nemam pojma ko će biti naredni selektor (to niko ne zna), ali ti GARANTUJEM da će biti ista priča, čak nezavisno od toga kakav će rezultat i igra biti... Eto imali smo selektora sa kojim smo imali i igru i rezultat, i taj je daleko najviše popljuvan... Iako to sve postoji i u ostatku svijeta, mislim, tj. čini mi se da zaista pregonimo bar malo više od onoga koliko je standard da se pregoni... Valjda ima veze s tim što je nezadovoljstvo postalo dio našeg identiteta, i što je prićenje reprezentacije (ili fudbala uopšte) shvaćeno samo kao poligon za liječenje vlastitih frustracija, da ne kažem kompleksa...

Što se tiče Meše, moj stav je jasan - ako ne odemo na prvenstvo (a 90% da nećemo), treba da ide... Nisam za to da ide prije Belgije... Nije baš da se ispred vrata saveza protegao red kvalitetnih trenera koji jedva čekaju priliku da zasjednu na našu klupu, i sumnjam da je u mjesec dana realno izvediv pronalazak adekvatne alternative... Hrvati su na taj način zaglavili sa Čačićem, sumnjam da bi i mi, tj. naš savez uspio naći nešto bolje od nekog našeg Čačića (tipa Vlado Jagodić ili Nermin Šabić :oops: )... A sve i kad bi uspjeli naći nekog ozbiljnog, koliko bi taj imao vremena da prouči prvo svoje, a onda belgijske snage? Mislim da su veće šanse da Meša nauči nešto iz vlastitih grešaka (mnogi se neće složiti, ali ne moraju), nego da se taj neki novajlija X snađe u tako kratkom vremenu...
User avatar
mayab
Posts: 27173
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#8307 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by mayab »

Da , Mesa kakav god da je treba da ovo odradi do kraja (kad je vec ovoliko zasrano), ako se prodje na prvenstvo (a 100% sam siguran da necemo!), sto se mene tice neka i ostane, ja to svakako vise ne gledam :lol:
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#8308 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Mirza007 »

malakh wrote:veći je problem što se zamjena misketu traži u igraču koji ni po jednom kriteriju i segmentu ne podsjeća na misketa, niti može igrati misketovu poziciju, a onda se taj igrač pljuje što loše igra u reprezentaciji...
Ok, stoji. No imamo li mi igraca tog profila trenutno?
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#8309 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Mirza007 »

malakh wrote:veći je problem što se zamjena misketu traži u igraču koji ni po jednom kriteriju i segmentu ne podsjeća na misketa, niti može igrati misketovu poziciju, a onda se taj igrač pljuje što loše igra u reprezentaciji...
Ok, stoji. No imamo li mi igraca tog profila trenutno?
malakh wrote:veći je problem što se zamjena misketu traži u igraču koji ni po jednom kriteriju i segmentu ne podsjeća na misketa, niti može igrati misketovu poziciju, a onda se taj igrač pljuje što loše igra u reprezentaciji...
User avatar
malakh
Posts: 7170
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#8310 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by malakh »

Mirza007 wrote:
malakh wrote:veći je problem što se zamjena misketu traži u igraču koji ni po jednom kriteriju i segmentu ne podsjeća na misketa, niti može igrati misketovu poziciju, a onda se taj igrač pljuje što loše igra u reprezentaciji...
Ok, stoji. No imamo li mi igraca tog profila trenutno?
malakh wrote:veći je problem što se zamjena misketu traži u igraču koji ni po jednom kriteriju i segmentu ne podsjeća na misketa, niti može igrati misketovu poziciju, a onda se taj igrač pljuje što loše igra u reprezentaciji...
eto drugom citiranom postu si dobio odgovor. možda bolje pitanje je, trebamo li mi još uvijek biti miskenostalgičari i to u trenutnku kada posjeduješ igrače za druge taktike?
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#8311 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by MOSALJOZE »

Deni Milošević :bih:
MORAMO igrati sa trojicom u sredini,ostajemo bez drugog napadača.
User avatar
malakh
Posts: 7170
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#8312 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by malakh »

MOSALJOZE wrote:Deni Milošević :bih:
MORAMO igrati sa trojicom u sredini,ostajemo bez drugog napadača.
:thumbup:

svakako je puno bolji izbor od klasičnog napadača. a ibiša spriječiti da se povuče i neka makar još jedne kvalifikacije odigra, jer bi on mogao biti naš joker sa klupe.
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#8313 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Mirza007 »

malakh wrote:
MOSALJOZE wrote:Deni Milošević :bih:
MORAMO igrati sa trojicom u sredini,ostajemo bez drugog napadača.
:thumbup:

svakako je puno bolji izbor od klasičnog napadača. a ibiša spriječiti da se povuče i neka makar još jedne kvalifikacije odigra, jer bi on mogao biti naš joker sa klupe.
Je li onda mislite 4-2-3-1 protiv Belgije?

-----Besic-----------------
-----------------Pjanic----
Visca-----------------Lulic
-------Milosevic----------
---------Dzeko------------
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#8314 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by MOSALJOZE »

Takva formacija,hoće li igrati Deni ili Miličević to je stvar izbora.
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#8315 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Mirza007 »

MOSALJOZE wrote:Takva formacija,hoće li igrati Deni ili Miličević to je stvar izbora.
OK, slazem se. No, i jednom i drugom bi to bila prva utakmica (ozbiljna) za repku.
Ako po zlu krene svi ce na selektora (a izgledi za to su veliki, sve i da Miske u najboljoj formi igra).
Znajuci Mesu i njegov "risk apetite" ..... nista od toga.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40825
Joined: 21/05/2012 22:46

#8316 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by AmiĐa_Idriz »

Ne slusaj ih Mesa! Sve su to neznalice i ljubomorne duse zeljne tvoga neuspjeha! Samo ti nastavi, nadocice to kroz jedno 3 4 godine samo sabura!
User avatar
spree
Posts: 7883
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#8317 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by spree »

ma 433 sa dzekom, ibisevicem i djuricem koji ti je falio. u sredini staviti ovog drugog koji ti je falio, pjanic svakako lose igra, njega izbaciti. uz krunica malo sire staviti viscu i lulica, a u odbrani sunjic, vranjes, zukanovic i avdija. sa ministrom odbrane na golu i ovom vizionarskom taktikom ima da razbijemo belgiju na flamance i valonce.
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#8318 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Edin H. »

spree wrote:ma 433 sa dzekom, ibisevicem i djuricem koji ti je falio. u sredini staviti ovog drugog koji ti je falio, pjanic svakako lose igra, njega izbaciti. uz krunica malo sire staviti viscu i lulica, a u odbrani sunjic, vranjes, zukanovic i avdija. sa ministrom odbrane na golu i ovom vizionarskom taktikom ima da razbijemo belgiju na flamance i valonce.
Briljantno, ali nece moci sa Djuricem, nije se jos opravio od operacije kile.

Ako nista, dobar izgovor ako nekim slucajem ih ne nalupamo.
User avatar
luckylaka
Posts: 22505
Joined: 15/01/2010 06:28

#8319 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by luckylaka »

Mesha je nasao rjesenje za Belgiju
MEHMED BAŽDAREVIĆ: Oduševio me Sanjin Prcić, nikad nije bio bolji
User avatar
spree
Posts: 7883
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#8320 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by spree »

Edin H. wrote:
spree wrote:ma 433 sa dzekom, ibisevicem i djuricem koji ti je falio. u sredini staviti ovog drugog koji ti je falio, pjanic svakako lose igra, njega izbaciti. uz krunica malo sire staviti viscu i lulica, a u odbrani sunjic, vranjes, zukanovic i avdija. sa ministrom odbrane na golu i ovom vizionarskom taktikom ima da razbijemo belgiju na flamance i valonce.
Briljantno, ali nece moci sa Djuricem, nije se jos opravio od operacije kile.

Ako nista, dobar izgovor ako nekim slucajem ih ne nalupamo.
:(
daj onda jana kolera ili zigica. oni su nam jedini spas. vijece ministara na tebe je red. fakat nije do mese ubise nas ove povrede i suspenzije igraca, a i stadiona. sve se urotilo protiv mese, ali on svojim velikim znanjem i umjecem nas jos uvijek drzi u igri. imam osjecaj da ce belgijanci na svojoj kozi da osjete mesin gnjev i takticku nadmoc.
User avatar
Logovan
Posts: 94394
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#8321 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Logovan »

luckylaka wrote:Mesha je nasao rjesenje za Belgiju
MEHMED BAŽDAREVIĆ: Oduševio me Sanjin Prcić, nikad nije bio bolji
Belgija u strahu. :lol:
User avatar
spree
Posts: 7883
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#8322 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by spree »

Nikada nije bio bolji, a prvi put ga gleda :mrgreen:
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3027
Joined: 25/06/2014 14:16

#8323 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by kakotakonikako »

spree wrote:Nikada nije bio bolji, a prvi put ga gleda :mrgreen:
Pa onda mu je logicna izjava.
incognito071
Posts: 1391
Joined: 24/08/2007 10:34

#8324 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by incognito071 »

spree wrote:ma 433 sa dzekom, ibisevicem i djuricem koji ti je falio. u sredini staviti ovog drugog koji ti je falio, pjanic svakako lose igra, njega izbaciti. uz krunica malo sire staviti viscu i lulica, a u odbrani sunjic, vranjes, zukanovic i avdija. sa ministrom odbrane na golu i ovom vizionarskom taktikom ima da razbijemo belgiju na flamance i valonce.
:? :?
User avatar
spree
Posts: 7883
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#8325 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by spree »

incognito071 wrote:
spree wrote:ma 433 sa dzekom, ibisevicem i djuricem koji ti je falio. u sredini staviti ovog drugog koji ti je falio, pjanic svakako lose igra, njega izbaciti. uz krunica malo sire staviti viscu i lulica, a u odbrani sunjic, vranjes, zukanovic i avdija. sa ministrom odbrane na golu i ovom vizionarskom taktikom ima da razbijemo belgiju na flamance i valonce.
:? :?
Mislis ipak da treba krenuti sa 4 spica? Mozda izbaciti Begovića, a staviti Bajica? Ne znam jel moze to po pravilima? Mozda ako bi mu dali golmanski dres. Ili mozda kontas kao kolega sa druge teme da treba hajrovica umjesto visce? Nije ni to lose. U svakom slucaju s nekom od ovih taktika nas vrli strucnjak ce da razbuca nezainteresovanu Belgiju.
Locked