Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#8276 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Dasi »

nadžak wrote:E ovo baš nisam očekivao ovako! :? Imam osjećaj da mi samo uzimamo izjave koje nama pašu, da potvrde naše stavove. Pa ovaj isti Vaha je u zvijezde ukivan sav ovaj period a sad odjednom ovo! Ne znam, ljudi, ja više nisam pametan! Pa ko nam valja? :?
Pa eto u toj izjavi Vaha poziva na argumente, koji je njegov argument? Ne moze Mesha uci i igrati? A ja jos ni jedan text nisam procitao da je samo pljuvanje, cak i ovde na forumu vecina forumasa kritikuje sa argumentima.
User avatar
Altsa
Posts: 7343
Joined: 19/03/2004 18:31

#8277 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Altsa »

Sve se bojim da je Vaha pored svojih obaveza sa Japanom gledao utakmice trenerskog maga Meše.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#8278 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Muhamed Đakmić »

cyprus wrote:
nadžak wrote:”Neke kritike su ispod svakog nivoa, prizemne i van svake pameti. Udara se na Mešin trenerski dignitet, na njegovu stručnost koja je neupitna. Selektor snosi dio odgovornosti, ali nije jedini krivac. Pa ne može Meša da uđe na teren i da igra. Sve me to jako žalosti i ljuti, jer naš narod olako pljune na svakog, bez dubljeg razmišljanja. Svima nama je žao zbog toga što reprezentacija nije pobijedila, ali moramo razgovarati argumentima, a ne pljuvati i selektora i igrače, jer je to moderno kad se izgubi. Polako, razmislimo o svemu” rekao je Halilhodžić.
Dobro, i šta je ovdje pogrešno rečeno?

Da li ima kritika ispod svakog nivoa i mimo svake pameti? Ima...
Da li Baždarević ima stručnost? Možemo mi graktat koliko hoćemo, ali Meši ovo nije prvi angažman i nije baš da nije imao nikakvog uspjeha dosad...
Da li Meša može ući u teren i sam odigrat? Ne može...
Da li naš narod olako pljune na svakog? Naravno, ovo mu je najtačnija od svih...
Da li je moderno pljuvati igrače i selektora kad se izgubi? Jeste, svakako...
Da li treba razmisliti o svemu? Naravno, treba...
A koji su Vahini argumenti? Kako to da je Mešina stručnost neupitna?
User avatar
jazzer
Posts: 7210
Joined: 20/12/2004 14:44

#8279 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by jazzer »

Meni uzasno idu na ku*ac izjave Vahe Halilhodzica, Bose Tanjevica i slicnih..

Svaku izjavu koju daju smatraju antologijskom, za sve sto se desava lose u BH sportu imaju
savjet, misljenje, kritiku, za svaki problem imaju rjesenje..a onda preuzmu Japan, Crnu Goru u kosarci
ili bilo koga drugog samo ne BiH.

pa sta ga onda palamudite koji kurac? Idi savjetuj japanski nogometni savez, Sutjesku, ili koga vec, sto nama palamudis
sta bi trebalo i kako.

sada ce mi neko reci da oni ne zele da se petljaju sa ljudima iz naseg saveza, da ne zele
da rade po nacionalnom kljucu, bla, bla..pa kad je vec tako postujem, ali neka onda i ne komentarisu nista.
User avatar
malakh
Posts: 7166
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#8280 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by malakh »

sergej milinkovic savic moze igrati za bih i koliko vidim ima prostora da se sa njim prica jer su on i lulic odlicni prijatelji.

nama bi tako dobro dosao, jer sa njim bi pjanica rasteretili i onda bi imali fenomenalan vezni red.

pjanic, milinkovic savic, cimirot...
User avatar
dulekrele
Posts: 3840
Joined: 10/04/2014 18:25

#8281 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by dulekrele »

malakh wrote:sergej milinkovic savic moze igrati za bih i koliko vidim ima prostora da se sa njim prica jer su on i lulic odlicni prijatelji.

nama bi tako dobro dosao, jer sa njim bi pjanica rasteretili i onda bi imali fenomenalan vezni red.

pjanic, milinkovic savic, cimirot...
On se vec odlucio za srbiju.
http://www.telegraf.rs/sport/fudbal/289 ... eviti-srbe
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#8282 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Tomahawk11 »

Ćiro iskritikova hrvatskog selektora, a ovaj naš Japanac pohvali našeg. Fino.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#8283 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by irac300 »

Tomahawk11 wrote:Ćiro iskritikova hrvatskog selektora, a ovaj naš Japanac pohvali našeg. Fino.
Ćiro sere protiv svakog ko mu u nekom trenutku ne odgovara, iz ovog ili onog razloga. Naravno, i Čačić i Meša su kurton od trenera, sasvim opravdano su za kritike, ali Ćiro nije baš kompetentna ličnost da kritikuje.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#8284 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Tomahawk11 »

irac300 wrote:
Tomahawk11 wrote:Ćiro iskritikova hrvatskog selektora, a ovaj naš Japanac pohvali našeg. Fino.
Ćiro sere protiv svakog ko mu u nekom trenutku ne odgovara, iz ovog ili onog razloga. Naravno, i Čačić i Meša su kurton od trenera, sasvim opravdano su za kritike, ali Ćiro nije baš kompetentna ličnost da kritikuje.
Nije ni Vahino da brani, a ovaj usro do balčaka.
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#8285 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacijebr

Post by FreakyStyley »

Branili su svi i Papeta. Svi se oni tako medjusobno stite. Kolegijalnost, a satro dobronamjerni. Vaha koji hoce da radi samo gdje je sve urdjeno, gdje mu niko nece diktirati stvari, a vodio divlje africke reprezentacije, radio u Mamicevom Dinamu...ma hajte molim vas.
User avatar
Point.
Posts: 27789
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#8286 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacijebr

Post by Point. »

FreakyStyley wrote:Branili su svi i Papeta. Svi se oni tako medjusobno stite. Kolegijalnost, a satro dobronamjerni. Vaha koji hoce da radi samo gdje je sve urdjeno, gdje mu niko nece diktirati stvari, a vodio divlje africke reprezentacije, radio u Mamicevom Dinamu...ma hajte molim vas.
Upravo to. Pametuje sa daljine, svi oni stite jedni druge ko jebena sekta niko nema muda da uputi bilo koji vid kritike.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#8287 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by cyprus »

Muhamed Đakmić wrote:
cyprus wrote:
nadžak wrote:”Neke kritike su ispod svakog nivoa, prizemne i van svake pameti. Udara se na Mešin trenerski dignitet, na njegovu stručnost koja je neupitna. Selektor snosi dio odgovornosti, ali nije jedini krivac. Pa ne može Meša da uđe na teren i da igra. Sve me to jako žalosti i ljuti, jer naš narod olako pljune na svakog, bez dubljeg razmišljanja. Svima nama je žao zbog toga što reprezentacija nije pobijedila, ali moramo razgovarati argumentima, a ne pljuvati i selektora i igrače, jer je to moderno kad se izgubi. Polako, razmislimo o svemu” rekao je Halilhodžić.
Dobro, i šta je ovdje pogrešno rečeno?

Da li ima kritika ispod svakog nivoa i mimo svake pameti? Ima...
Da li Baždarević ima stručnost? Možemo mi graktat koliko hoćemo, ali Meši ovo nije prvi angažman i nije baš da nije imao nikakvog uspjeha dosad...
Da li Meša može ući u teren i sam odigrat? Ne može...
Da li naš narod olako pljune na svakog? Naravno, ovo mu je najtačnija od svih...
Da li je moderno pljuvati igrače i selektora kad se izgubi? Jeste, svakako...
Da li treba razmisliti o svemu? Naravno, treba...
A koji su Vahini argumenti? Kako to da je Mešina stručnost neupitna?
Dosad sam branio svakog selektora, pa evo kontam nije ni Meša šugav :D Ne znam, jednostavno imam taj osjećaj da u srazu masa vs pojedinac, stanem na stranu pojedinca... Pogotovo kada se radi o selektorima, ljudima u čijem je opisu radnog mjesta bivstvovanje u svojstvu mete za tuđu pljuvačku, i pogotovo kod nas, gdje je hrakanje dio narodnog folklora i društvene tradicije... Dakle, mislim da je i Meša, kao i svi dosadašnji selektori, pretrpio više uvreda i pljuvačke, nego što je zaslužio...

Meša jeste stručnjak... Naravno, dalo bi se raspravljati o tome koliko dobar stručnjak, ali ipak trener koji ima i neke dobre stvari u svom CV-u... Trenerskim poslom se bavi 15 godina, a činjenica da je jedan od rijetkih naših trenera koji su vodili timove u nekoj od liga petice, da je Istres i Grenoble doveo do najvećih uspjeha u historiji ovih klubova, da je stigao do finala afričke lige prvaka, te u konačnici da je i našu selekciju izveo iz gotovo beznadežne situacije u baraž u proteklom ciklusu, govore da on ipak nije tolika neznalica koliko mu se ovih dana spočitava... Eto bodovnu statistiku ćemo ostaviti po strani, i nećemo je uzimati kao neki relevantan argument...

Naravno, ne sporim ja niti jednu utemeljenu kritiku na njegov račun - igra definitivno nije na nivou one iz Papetovog perioda, neke igrače forsira više nego što bi trebalo, drugo poluvrijeme na Kipru je zaista bilo za nepovjerovat, ima mnogo nepravovremenih i nelogičnih izmjena... Sve to stoji... Ali slične zamjerke koje se mogu naći i većini selektora i trenera na ovoj planeti... To smo mi vidjeli na primjeru svakog trenera koji nam je dosad sjedio na klupi - svakom smo našli 101 manu... Isto će biti, garantujem ti, i za svakog narednog... Evo, pogledaj 55 evropskih reprezentacija... Za koliko njih se može reći da trenutno zadovoljavaju igrom i rezultatima svoje navijače i javnost... U vrh glave možda 10, eto nek je 15... Da li to znači da su ostalih 40-45 selektora neznalice, glupani, šupci i nule od stručnjaka i ljudi, što se sve govorilo i govori za Baždarevića ovih dana? Meni se čini da mnogi ne razumiju ili ne žele da razumiju da rezultat ne zavisi samo od trenera...
VPSA
Posts: 517
Joined: 19/05/2017 14:25

#8288 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by VPSA »

Svi ovi nasi "Francuzi", Susic, Vaha, Mesa, Hadzibegic su raja, igraju tenisa skupa kad su tamo i slicno, logicno da nece druga javno kritikovat.
User avatar
malakh
Posts: 7166
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#8289 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by malakh »

dulekrele wrote:
malakh wrote:sergej milinkovic savic moze igrati za bih i koliko vidim ima prostora da se sa njim prica jer su on i lulic odlicni prijatelji.

nama bi tako dobro dosao, jer sa njim bi pjanica rasteretili i onda bi imali fenomenalan vezni red.

pjanic, milinkovic savic, cimirot...
On se vec odlucio za srbiju.
http://www.telegraf.rs/sport/fudbal/289 ... eviti-srbe

ma nista onda. ali vjeruj da jos nije odluceno sve, jer muslin nece da ga poziva u reprezentaciju srbije.
Duka Dizel
Posts: 1115
Joined: 25/01/2015 08:29

#8290 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Duka Dizel »

malakh wrote:
dulekrele wrote:
malakh wrote:sergej milinkovic savic moze igrati za bih i koliko vidim ima prostora da se sa njim prica jer su on i lulic odlicni prijatelji.

nama bi tako dobro dosao, jer sa njim bi pjanica rasteretili i onda bi imali fenomenalan vezni red.

pjanic, milinkovic savic, cimirot...
On se vec odlucio za srbiju.
http://www.telegraf.rs/sport/fudbal/289 ... eviti-srbe

ma nista onda. ali vjeruj da jos nije odluceno sve, jer muslin nece da ga poziva u reprezentaciju srbije.
Samo u red stante.
Crnogorci su se prvi javili.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25791
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#8291 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by BHF_Manijak »

cyprus wrote:
Dosad sam branio svakog selektora, pa evo kontam nije ni Meša šugav :D Ne znam, jednostavno imam taj osjećaj da u srazu masa vs pojedinac, stanem na stranu pojedinca... Pogotovo kada se radi o selektorima, ljudima u čijem je opisu radnog mjesta bivstvovanje u svojstvu mete za tuđu pljuvačku, i pogotovo kod nas, gdje je hrakanje dio narodnog folklora i društvene tradicije... Dakle, mislim da je i Meša, kao i svi dosadašnji selektori, pretrpio više uvreda i pljuvačke, nego što je zaslužio...

Meša jeste stručnjak... Naravno, dalo bi se raspravljati o tome koliko dobar stručnjak, ali ipak trener koji ima i neke dobre stvari u svom CV-u... Trenerskim poslom se bavi 15 godina, a činjenica da je jedan od rijetkih naših trenera koji su vodili timove u nekoj od liga petice, da je Istres i Grenoble doveo do najvećih uspjeha u historiji ovih klubova, da je stigao do finala afričke lige prvaka, te u konačnici da je i našu selekciju izveo iz gotovo beznadežne situacije u baraž u proteklom ciklusu, govore da on ipak nije tolika neznalica koliko mu se ovih dana spočitava... Eto bodovnu statistiku ćemo ostaviti po strani, i nećemo je uzimati kao neki relevantan argument...

Naravno, ne sporim ja niti jednu utemeljenu kritiku na njegov račun - igra definitivno nije na nivou one iz Papetovog perioda, neke igrače forsira više nego što bi trebalo, drugo poluvrijeme na Kipru je zaista bilo za nepovjerovat, ima mnogo nepravovremenih i nelogičnih izmjena... Sve to stoji... Ali slične zamjerke koje se mogu naći i većini selektora i trenera na ovoj planeti... To smo mi vidjeli na primjeru svakog trenera koji nam je dosad sjedio na klupi - svakom smo našli 101 manu... Isto će biti, garantujem ti, i za svakog narednog... Evo, pogledaj 55 evropskih reprezentacija... Za koliko njih se može reći da trenutno zadovoljavaju igrom i rezultatima svoje navijače i javnost... U vrh glave možda 10, eto nek je 15... Da li to znači da su ostalih 40-45 selektora neznalice, glupani, šupci i nule od stručnjaka i ljudi, što se sve govorilo i govori za Baždarevića ovih dana? Meni se čini da mnogi ne razumiju ili ne žele da razumiju da rezultat ne zavisi samo od trenera...
Ma volis ti kontru opalit i "mimo vas svijet", to je cinjenica. :)

Nisu poraz(i) razlog kritika upucenih Mehmedu Bazdarevicu, vec igra, koja je gola qrcina otkako je preuzeo reprezentaciju pa evo sve dosad!
Uz izuzetak eto one pobjede, totalno beznacajne, u prijateljskom susretu sa Svicarskom.

Pored losih igara, raji smetaju izjave, koje su iritantne, bezmude i pickaste. "Svi su krivi, samo ne ja." Ni u jednom trenutku gospodin nije preuzeo odgovornost, ni u jednom trenutku nije sebe doveo pod znak pitanja, a debelo krivice na sebi ima.
Kad kompletna ekipa padne, kao sto je slucaj bio na Kipru, to je do psiholocke pripreme ternera/selektora za ostatak meca. Jedan ti igrac moze pasti, dva, ali ne i kompletan tim. Onda je to do tebe, dobri moj druze.
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#8292 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by phillie »

Slazem se s Manijakom, ali i razumljivo je sto cyprus brani Mesu. Valj'o im je, jbg :D
User avatar
turbofolk
Posts: 3139
Joined: 13/05/2014 09:37

#8293 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by turbofolk »

Meši se mora priznati da je, u vrijeme kad mu očito neko drugi kroji spisak, imao muda ubaciti u igru mladog Kodru. Momka koji sigurno nema svog mecenu u savezu, nego je jednostavno zaslužio nastup u najjačem našem timu (doduše ima i kvalitetno prezime :D ). Ako ništa, ostat će zapisano da je Meša dok je bio selektor našao kvalitetnu zamjenu za Džeku koji će odigrati vjerovatno još jedan ili dva ciklusa kvalifikacija.

S druge strane, ja ne kontam ni Safeta ni Mešu, kako je moguće da se u reprezentaciji nije pružila prilika jednom Suljiću koji igra u mađarskoj prvoj ligi. Momak je mogao vrlo kvalitetno odigrati poziciju koju igra jedan Hajrović ili čak onu koji je igrao Misimović. Momak zna s loptom i drzak, je, ulazi u driblinge i prilično uspješno izlazi iz njih. Ja u ovo par utakmica ne vidjeh nikog od naših da predribla ijednog igrača Gibraltara, da ne kažem Kipra ili Grčke. Mislim da je momak mogao donijeti određenu svježinu u reprezentaciji, ali kasno je sad. On izabra mađarsko državljanstvo i sad ga yebayi.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#8294 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by jeza u ledja »

BHF_Manijak wrote: Ma volis ti kontru opalit i "mimo vas svijet", to je cinjenica. :)

Nisu poraz(i) razlog kritika upucenih Mehmedu Bazdarevicu, vec igra, koja je gola qrcina otkako je preuzeo reprezentaciju pa evo sve dosad!
Uz izuzetak eto one pobjede, totalno beznacajne, u prijateljskom susretu sa Svicarskom.

Pored losih igara, raji smetaju izjave, koje su iritantne, bezmude i pickaste. "Svi su krivi, samo ne ja." Ni u jednom trenutku gospodin nije preuzeo odgovornost, ni u jednom trenutku nije sebe doveo pod znak pitanja, a debelo krivice na sebi ima.
Kad kompletna ekipa padne, kao sto je slucaj bio na Kipru, to je do psiholocke pripreme ternera/selektora za ostatak meca. Jedan ti igrac moze pasti, dva, ali ne i kompletan tim. Onda je to do tebe, dobri moj druze.
Mi volimo pisati floskule, jbg. Nije do rezultata, vec do igre. Nije do igre, vec do rezultata. Nije preuzeo odgovornost na sebe. Sta tebi to znaci? Ja kako se sjecam poslije Kipra je rekao nesto tipa "svi smo krivi, a ja najvise". Ako to nije "preuzimanje odgovornosti", ne znam sta je? Onda ce se dalje napisati, ako ce preuzeti odgovornost to znaci da treba dati ostavku. Picka je jer se vadi, itd. Isto kao svaki drugi trener, ali eto.

A naravno da je on kriv za Kipar, za losu igru, za lose rezultate. Naravno da je on najvise kriv jer igraci igraju ko picke. Nema autoritet i treba da ide, jbg. Ali nacin na koji mi pljujemo po ljudima, s kakvom zestinom, epitetima, apokalipticnim izjavama, e meni to nikad nece u glavu. Mislim da je cyprus najvise u tom tonu napisao post, i ja se slazem s njim. Isti pametnjakovici koji su pljuvali Papeta i docekali objerucke Mesu kao spasioca sad sa istom revnoscu pljuju Mesu. Jednostavno to je takav mentalni sklop. Pljuvacki.

Mislim da se generalno sto se tice pozicije selektora ne shvata kolika je uloga njihovog autoriteta i postojanja kohezije u timu. Onaj ljudski faktor, sto se kaze. Reprezentacija nije klub, sastaju se samo par puta godisnje, nema tu neke pretjerane taktike. Samo je pitanje znati odabrati pravi tim, dozirati pravu minutazu, i stvoriti tim koji ce se boriti za nesto. Mesa to nema. Ziheras je. Alahimanet.
Dzeko i klapa njega ne postuju, i to je ono sto je najgore.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25791
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#8295 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by BHF_Manijak »

Ma mislim da se i kod nas pretjeruje sa tim "pljuvaci, pljuvanje" i slicno. Hajd sto raja izmedju sebe komentarise u tom tonu, ali vidim uhvatio je i selektora taj sindrom.
Pa svi oni manje-vise svoj hljeb zaradjuju vani, valjda su upoznati kako te tamo deru, od medija do navijaca. Prvi taj Dzeko. Pa jesu ga bili uzeli na zub, te zvizduci, te prozivanje po medijima, pa onda Spalleti morao smirivati. I onda ovdje dodju i kao qrce se "otkud to, nasi mediji/raja debili" i slicno.
Pogledaj englesku stampu, italijansku... Ubijaju sakama svaki dan. Pa eno i Hrvati svoje oderase nakon ove dvije utakmice s Kosovom i Turskom. A onda se samo ovdje dodje i prica "ma mi samo imamo taj pljuvacki mentalitet", a vani 100 puta gora se pise, sto mediji sto javnost.

Pogledaj ceke igracima koje se prave kad izlaze sa stadiona, na treninzima, to su psovke, prijetnje, to im ne daju proci, auto zaustavljaju i slicno... Ja se jos ne sjecam da se nasim igracima bilo sta slicno pripremilo, tako da ta prica selektora, ali i obicnih ljudi, apsolutno ne stoji.
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#8296 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by last mohicans »

Ima toga i vani,itekako. Dobro veli manijak. Eno kapiten Izraelaca se povukao, dopizdilo mu. Mesija peru na ruke, odigrao prvo poluvrijeme dobro, a drugo podbacio. Sancez također, Hrvate 6000 ljudi prati na tribinama, medijski razapinju Čačića. Treba imati neku mjeru u svemu, ali sam uvijek da se argumentovano kritikuje, mada se nekad, treneri osobito, prave da samo oni tu filozofiju igre shvataju i razumiju, pa se kao čude sta to loše rade i na čemu im se zamjera. Narod prati fudbal i niko nije slijep pored očiju pa da ne vidi da to ide ili ne ide,da ima igre ili je nema, a s Mešom od samog početka nema igre i to je nepobitna činjenica. Igrači njegovu "viziju" ne razumiju i ne prate.To je po meni najveci problem.
User avatar
N.N.
Posts: 3022
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#8297 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by N.N. »

jeza u ledja wrote:
Mislim da se generalno sto se tice pozicije selektora ne shvata kolika je uloga njihovog autoriteta i postojanja kohezije u timu. Onaj ljudski faktor, sto se kaze. Reprezentacija nije klub, sastaju se samo par puta godisnje, nema tu neke pretjerane taktike. Samo je pitanje znati odabrati pravi tim, dozirati pravu minutazu, i stvoriti tim koji ce se boriti za nesto. Mesa to nema. Ziheras je. Alahimanet.
Dzeko i klapa njega ne postuju, i to je ono sto je najgore.
U sridu sto bi rekli :thumbup:

Zato sam ja misljenja da bi selektor trebao biti neko ala Barbarez, gdje ce u prvi plan doci taj autoritet, postovanje i druzenje. Da budu klapa.
Nesto kao u Cirin vakat :)
Oni svakako nista i ne rade na treninzima, malo seve, istrci, po neka cvoka, na rucku zapjevaj, kafa, hodanje 2-3 dana i to je to, kupi cahure :D
Ovo je ziva istina.
Svi oni dobro znaju svoje uloge, samo je pitanje hoce li, tj imaju li motiva da grizu ili su bolikurci :)
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#8298 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by jeza u ledja »

BHF_Manijak wrote:Ma mislim da se i kod nas pretjeruje sa tim "pljuvaci, pljuvanje" i slicno. Hajd sto raja izmedju sebe komentarise u tom tonu, ali vidim uhvatio je i selektora taj sindrom.
Pa svi oni manje-vise svoj hljeb zaradjuju vani, valjda su upoznati kako te tamo deru, od medija do navijaca. Prvi taj Dzeko. Pa jesu ga bili uzeli na zub, te zvizduci, te prozivanje po medijima, pa onda Spalleti morao smirivati. I onda ovdje dodju i kao qrce se "otkud to, nasi mediji/raja debili" i slicno.
Pogledaj englesku stampu, italijansku... Ubijaju sakama svaki dan. Pa eno i Hrvati svoje oderase nakon ove dvije utakmice s Kosovom i Turskom. A onda se samo ovdje dodje i prica "ma mi samo imamo taj pljuvacki mentalitet", a vani 100 puta gora se pise, sto mediji sto javnost.

Pogledaj ceke igracima koje se prave kad izlaze sa stadiona, na treninzima, to su psovke, prijetnje, to im ne daju proci, auto zaustavljaju i slicno... Ja se jos ne sjecam da se nasim igracima bilo sta slicno pripremilo, tako da ta prica selektora, ali i obicnih ljudi, apsolutno ne stoji.
To o cemu ti pricas je pritisak medija i publike na trenere i igrace. Normalno, svako ko zasluzuje kritiku odbije je.
Ovo o cemu ja pricam su uvrede tipa "pacov", "stakor", "neznalica", "hinja", "supak", "najgori selektor ikad", jednostavno ljudi sebe uvjere da se trener o kom se radi najveca ubleha od postanka planete.
Slicno vazi i za igrace. Jednostavno nema postovanja prema nikome.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40811
Joined: 21/05/2012 22:46

#8299 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by AmiĐa_Idriz »

Jel to jos nije podnio ostavku :oops:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25791
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#8300 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by BHF_Manijak »

jeza u ledja wrote:
To o cemu ti pricas je pritisak medija i publike na trenere i igrace. Normalno, svako ko zasluzuje kritiku odbije je.
Ovo o cemu ja pricam su uvrede tipa "pacov", "stakor", "neznalica", "hinja", "supak", "najgori selektor ikad", jednostavno ljudi sebe uvjere da se trener o kom se radi najveca ubleha od postanka planete.
Slicno vazi i za igrace. Jednostavno nema postovanja prema nikome.
Ma dobro, to OK, ali cisto sumnjam da su blazim nadimcima zvali po Engleskoj McClarena recimo. :mrgreen: :mrgreen:
Locked