Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#7751 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by NajdraziVodjaa »

Jos jedna notorna laz da klinci odavde ne znaju lopte, najbolji strijelac i igrac nam je dosao iz nase lige i to iz vremena kad su uslovi bili 10 puta losiji nego danas.


Sta si objasnio za Besica? Nisi nista objasnio, rekaos i da je bio najbolji igrac Madjraske lige i da je bio u Hamburgu, Stevanovic je bio u Sevilji i najbolji je igrac nase lige sta je problem?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#7752 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Tomahawk11 »

Fudo387 wrote:Sta da ih pita?
Sto nam je liga slaba?
Pa ne znamo lopte.
Klinci nemaju kvalitetne skole fudbala, ide se na horuk, ako neko bljesne dobro je, ako i ne bljesne, jebaji ga, ima dijasporcadi.
Demantuju te godine i godine iza gdje smo imali odlicne fudbalere.
Nije problem u znanju lopte nego u radu sa djecom.
Zeljo ima odlicnu skolu fudbala. Samo, to zapne tamo kad trebas dijete pretvoriti u profi igraca. Isto je i sa FKS, radi se, akademija, ali isti problem.
Ima dijaspore jos uvjek, nego. Samo, dolaze vec trece generacije, a oni se ipak osjecaju kao Australci, Amerikanci, Nijemci....doci ce vremena kad ce baza biti Premijer Liga BiH. Dok nam savez vode pandani vodjama na politickoj sceni, ova liga nece vidjeti svjetlost dana.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#7753 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Fudo387 »

NajdraziVodjaa wrote:Jos jedna notorna laz da klinci odavde ne znaju lopte, najbolji strijelac i igrac nam je dosao iz nase lige i to iz vremena kad su uslovi bili 10 puta losiji nego danas.
Da ti opet nacrtam, posto imas ozbiljnih problema sa razumijevanjem napisanog,
Fudo387 wrote:Klinci nemaju kvalitetne skole fudbala, ide se na horuk, ako neko bljesne dobro je, ako i ne bljesne, jebaji ga, ima dijasporcadi.
..i povecao sam ti.

I za taj bljesak mozemo zahvaliti spletu sretnih okolnosti, potrefio se onaj Ceh u pravo vrijeme na pravom mjestu da ga odvede iz tog hrkljusa.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#7754 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Fudo387 »

Tomahawk11 wrote:
Fudo387 wrote:Sta da ih pita?
Sto nam je liga slaba?
Pa ne znamo lopte.
Klinci nemaju kvalitetne skole fudbala, ide se na horuk, ako neko bljesne dobro je, ako i ne bljesne, jebaji ga, ima dijasporcadi.
Demantuju te godine i godine iza gdje smo imali odlicne fudbalere.
Nije problem u znanju lopte nego u radu sa djecom.
Zeljo ima odlicnu skolu fudbala. Samo, to zapne tamo kad trebas dijete pretvoriti u profi igraca. Isto je i sa FKS, radi se, akademija, ali isti problem.
Ima dijaspore jos uvjek, nego. Samo, dolaze vec trece generacije, a oni se ipak osjecaju kao Australci, Amerikanci, Nijemci....doci ce vremena kad ce baza biti Premijer Liga BiH. Dok nam savez vode pandani vodjama na politickoj sceni, ova liga nece vidjeti svjetlost dana.
De demantuj me konkretnim imenima, gdje su poceli, gdje su ispekli zanat.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#7755 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Tomahawk11 »

Fudo387 wrote:
De demantuj me konkretnim imenima, gdje su poceli, gdje su ispekli zanat.
Mislio sam opcenito na ove prostore, ne nuzno na PLBIH, na nesto siri vremenski period, i na one fudbalere prije rata.
Uostalom, eto i ovi dijasporci, porijeklom su odavde, mnogi od njih ne bi makli iz ove lige da nisu imali tu (ne)srecu da odu vani.
Al eto, to je i dalje dokaz da na ovim prostorima nicu mladi talenti, samo sto su sanse za uspjeh i kompletnu karijeru minimalne.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#7756 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Fudo387 »

Tomahawk11 wrote:
Fudo387 wrote:
De demantuj me konkretnim imenima, gdje su poceli, gdje su ispekli zanat.
Mislio sam opcenito na ove prostore, ne nuzno na PLBIH, na nesto siri vremenski period, i na one fudbalere prije rata.
Uostalom, eto i ovi dijasporci, porijeklom su odavde, mnogi od njih ne bi makli iz ove lige da nisu imali tu (ne)srecu da odu vani.
Al eto, to je i dalje dokaz da na ovim prostorima nicu mladi talenti, samo sto su sanse za uspjeh i kompletnu karijeru minimalne.
Imena druze.
Mani me prije rata, pricamo o kvaliteti nas lige danas, potencijanim reprezentativcima, onima koji su to bili.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#7757 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Tomahawk11 »

Fudo387 wrote:Imena druze.
Mani me prije rata, pricamo o kvaliteti nas lige danas, potencijanim reprezentativcima, onima koji su to bili.
Kojoj kvalitet? Vrati se na pocetak price. Ocito me nisi shvatio, ja sam samo rekao ako se gleda duzi vremenski period, tj. historijat fudbalske igre na ovim prostorima, talenta itekako ima, tj. znamo lopte.
A vidio si i da sam odmah rekao da je neukusno argumentovati sa nekvalitetom nase lige, kad se zna macehinski odnos saveza prema istoj.
I onda ona prica o prelasku djeteta u profesionalnog fudbalera.
Ne moze, nema uslova za nesto vise.
Cinjenica je da stagniramo. Imali smo itekako igrace iz ove lige u reprezentaciji. Sjeti se Dedica na golu, sjeti se Guse. Bilo je tu jos nekih imena, ali generalno stagnacija. Danas se, nazalost, pozove po jedan igrac iz FKZ i FKS, cisto protokolarno, valjda da se niko ne naljuti.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#7758 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Fudo387 »

Tomahawk11 wrote:Cinjenica je da stagniramo. Imali smo itekako igrace iz ove lige u reprezentaciji. Sjeti se Dedica na golu, sjeti se Guse.
Nista jarane, nema veze.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#7759 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Tomahawk11 »

Fudo387 wrote:
Tomahawk11 wrote:Cinjenica je da stagniramo. Imali smo itekako igrace iz ove lige u reprezentaciji. Sjeti se Dedica na golu, sjeti se Guse.
Nista jarane, nema veze.
Imace, polahko.
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#7760 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by NajdraziVodjaa »

Fudo387 wrote:
NajdraziVodjaa wrote:Jos jedna notorna laz da klinci odavde ne znaju lopte, najbolji strijelac i igrac nam je dosao iz nase lige i to iz vremena kad su uslovi bili 10 puta losiji nego danas.
Da ti opet nacrtam, posto imas ozbiljnih problema sa razumijevanjem napisanog,
Fudo387 wrote:Klinci nemaju kvalitetne skole fudbala, ide se na horuk, ako neko bljesne dobro je, ako i ne bljesne, jebaji ga, ima dijasporcadi.
..i povecao sam ti.

I za taj bljesak mozemo zahvaliti spletu sretnih okolnosti, potrefio se onaj Ceh u pravo vrijeme na pravom mjestu da ga odvede iz tog hrkljusa.
Jedini koji ima probleme si ti a tvoj problem je preskakanje odgovora kad sam sebe demantujes. Za davanje sanse igracu iz Madjarske lige Besicu si rekao da je to zatos to ej bio najbolji igrac lige i zato sto je igrao u HSVu, kada ti napisem da je Stevanovic najbolji igrac BiH lige koja nije nista losija od Madjarske i da je bio igrac Sevilje elegantno to preskocis.

Povecaj ti sebi ovo kakvi bljesci? I danas je pola igraca u reprezentaciji igralo i proslo kroz Premijer ligu BiH, nijedan nije dobio sansu dok nije otisao vani i to je kardinalna greska, sta su to oni vani odjednom postali igracine a dok su bili ovde nisu valjali? Sutra ako Duljevic zaigra u nekom Svicarskom ili Belgijskom klubu dobro ti ces drkati na njega i govoriti da treba biti u prvoj postavi dok ti je sada trenutno kloc koji ne zasluzuje poziv.

Ne razumijes kako funkcionise fudbal, opet kazem vodeci se logikom koju zastupas Besic nikad ne bi vidio Evertona jer igrac iz lige koja je rang BiH nije trebao da igra na svjetkom prvenstvu.

Mi bi bas na primjeru Besica ai na primjeru kako radi Hrvatska trebali da dajemo sansu igracima iz nase lige pogotovo jer nam iz dijaspore na jednog dobrog dodju deset kloceva koji nisu nista bolji od domacih, tako bi napredovala i nasa liga i reprezentacija.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#7761 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Fudo387 »

NajdraziVodjaa wrote:Ne razumijes kako funkcionise fudbal
Ok, zelim ti puno srece u sportskoj karijeri.
Nemam vise volje da odgovaram na nebuloze.

P.S. tek se sada sjetih da si ti onaj lik sto je pisao o blagodetima zivota u Sjevernoj Koreji.

Bjezi...
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#7762 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Nadzorna_ploca »

Kako vam se da pisati te kilometarske postove..
User avatar
Dionysios
Posts: 601
Joined: 18/06/2010 16:23

#7763 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Dionysios »

Mislim da bi trebali pokusati sa Dzenanom Uscuplicem, mlad, ambiciozan trener koji se vec dokazao u slicnim (bezizlaznim) situacijama. A povrh svega, carsijsko je dijete koje poznaje mentalitet ovih momaka.








:D
Last edited by Dionysios on 11/06/2017 21:55, edited 1 time in total.
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#7764 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by leškarenje »

Dzeno bi napao Grke ko Borusiju tamo jedno 10-15 minuta,a poslije sta bude :D
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#7765 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by TheMule »

Tomahawk11 wrote:
Fudo387 wrote:Sta da ih pita?
Sto nam je liga slaba?
Pa ne znamo lopte.
Klinci nemaju kvalitetne skole fudbala, ide se na horuk, ako neko bljesne dobro je, ako i ne bljesne, jebaji ga, ima dijasporcadi.
Demantuju te godine i godine iza gdje smo imali odlicne fudbalere.
Nije problem u znanju lopte nego u radu sa djecom.
Zeljo ima odlicnu skolu fudbala. Samo, to zapne tamo kad trebas dijete pretvoriti u profi igraca. Isto je i sa FKS, radi se, akademija, ali isti problem.
Ima dijaspore jos uvjek, nego. Samo, dolaze vec trece generacije, a oni se ipak osjecaju kao Australci, Amerikanci, Nijemci....doci ce vremena kad ce baza biti Premijer Liga BiH. Dok nam savez vode pandani vodjama na politickoj sceni, ova liga nece vidjeti svjetlost dana.
kakve su danas te skole fudbala, jel se jos uvijek mora placati mjesecna clanarina klubu?
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#7766 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Altsa »

Fudo387 wrote:
emigrazione wrote:Grcka je realno kurcina od ekipe i to se moralo iskoristiti, sad su sve kalkulacije nekako bljutave i bezvezne...Hrvatska se nekako uspjela iskobeljati iz ovog luzerskog dijela svijeta sto se fudbala tice, oni bi hladno dobili sinoc bas zbog pobjednickog mentaliteta kojeg su uspjeli da izgrade, mi se za taj mentalitet nikada nismo ni borili ni izborili...sve sto nam se desava je sa razlogom
Pa kako ih Belgija nije dobila?
odgovor je sasvim jednostavan. u zenici nije igralo 4 ili 5 igraca sto je igralo u belgiji. jedini krivac za 0 u zenici je nesposobna neznalica mesa.
Last edited by Altsa on 11/06/2017 22:01, edited 2 times in total.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#7767 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Tomahawk11 »

TheMule wrote: kakve su danas te skole fudbala, jel se jos uvijek mora placati mjesecna clanarina klubu?
Vjeruj da ne znam, nisam toliko u toku, dok je ovog jednog kolege sin trenirao u FKS, redovno se islo na treninge, sad ne znam kako se to krece.
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#7768 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Altsa »

Tomahawk11 wrote:
TheMule wrote: kakve su danas te skole fudbala, jel se jos uvijek mora placati mjesecna clanarina klubu?
Vjeruj da ne znam, nisam toliko u toku, dok je ovog jednog kolege sin trenirao u FKS, redovno se islo na treninge, sad ne znam kako se to krece.
djecu treniraju treneri veoma upitnog fudbalskog i trenerskog znanja. zato nam je sve tako.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#7769 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Tomahawk11 »

Altsa wrote:
Tomahawk11 wrote:
TheMule wrote: kakve su danas te skole fudbala, jel se jos uvijek mora placati mjesecna clanarina klubu?
Vjeruj da ne znam, nisam toliko u toku, dok je ovog jednog kolege sin trenirao u FKS, redovno se islo na treninge, sad ne znam kako se to krece.
djecu treniraju treneri veoma upitnog fudbalskog i trenerskog znanja. zato nam je sve tako.
I ono sto rekoh Fudi, problem sa prelaskom te djece na nivo profi fudbalera. Ne mogu da dobiju priliku u bh ligasima, kako onda da odu negdje vani :? :-?
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#7770 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by TheMule »

Tomahawk11 wrote:
TheMule wrote: kakve su danas te skole fudbala, jel se jos uvijek mora placati mjesecna clanarina klubu?
Vjeruj da ne znam, nisam toliko u toku, dok je ovog jednog kolege sin trenirao u FKS, redovno se islo na treninge, sad ne znam kako se to krece.
U moje vrijeme su nase skole bile samo izvor finansija za klubove, a ne prave skole. Ako je jos uvijek tako, pisi propalo. Naravno nadje se neki da prodje i postane zvijezda, ali za svakog jednog Skoru, 9 njih zavrsi kao konobar, a da nikad nije ni treniro.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#7771 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Tomahawk11 »

TheMule wrote:
Tomahawk11 wrote:
TheMule wrote: kakve su danas te skole fudbala, jel se jos uvijek mora placati mjesecna clanarina klubu?
Vjeruj da ne znam, nisam toliko u toku, dok je ovog jednog kolege sin trenirao u FKS, redovno se islo na treninge, sad ne znam kako se to krece.
U moje vrijeme su nase skole bile samo izvor finansija za klubove, a ne prave skole. Ako je jos uvijek tako, pisi propalo. Naravno nadje se neki da prodje i postane zvijezda, ali za svakog jednog Skoru, 9 njih zavrsi kao konobar, a da nikad nije ni treniro.
Tako nekako :-?
Sretnem neki dan jednog momka sto bijase potpisao ugovor sa FKZ, inace je prosao skolu istih i kaze ode u 3. bundesligu. Reko bolje i to nego ove nase oranice.
User avatar
luckylaka
Posts: 22520
Joined: 15/01/2010 06:28

#7772 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by luckylaka »

Dok jos ima nade sutnuti ovoga tarabica dok nije upropastio I ovo 1%sanse za svjetsko I dovesti normalnog selektora. Ocito je da ovom nisu sve ovce na broju. Danas citam Besica 2-3 puta zove da ga ubaci pa ga vrati, pa zove pa vrati :-). Saban se igra sa igracima. Koga dovesti. Trenutno ni jedan ne moze biti gori
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#7773 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Thorgerson »

luckylaka wrote:Dok jos ima nade sutnuti ovoga tarabica dok nije upropastio I ovo 1%sanse za svjetsko I dovesti normalnog selektora. Ocito je da ovom nisu sve ovce na broju. Danas citam Besica 2-3 puta zove da ga ubaci pa ga vrati, pa zove pa vrati :-). Saban se igra sa igracima. Koga dovesti. Trenutno ni jedan ne moze biti gori
Besic je negdje u 65 min ja mislim stao kod 4. sudije. I komentator govori evo Besica, navijaci mu izgovaraju ime. Bilo u medjuvremenu jedno 5 prekida i ja sve po terenu gledam, kontam mozda je usao frajer, mozda nisu prikazali sta ja znam. Kad govori komentator, vratio Besica, odjednom Djumic ulazi u igru?! Besica vratio na zagrijavanje, pa valjda na klupu. I onda u 75 Besic ponovo stoji da udje u igru. I ulazi u 77. minuti. 13 minuta prije kraja? Pa kakva je to jebena izmjena ba? Pa to je samo gubljenje vremena.

Ako ganjas rezultat i pravis izmjene, onda to radis bolan u 60 minuti. Pa nije kosarka jebmu majku. Sta moze igrac uraditi za 13 minuta. Dok udje u igru, dok se malo uhaviza prodje 7-8 minuta. :-)

Ja sam siguran da je Besic bio spreman da igra od 60 minute. I tada ga se trebalo uvesti. Vidjelo se da nam je prijeko trebalo osvjezenje.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#7774 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by Dr. Kuca »

Ovo sto je izveo u zenici je za oduzimanja licence. kakav parmak.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#7775 Re: Mehmed Mesa Bazdarevic - Selektor reprezentacije

Post by cyprus »

Bešića nije trebao nikako uvodit... Šta može ganjanju rezultata doprinijeti igrač, koji je: 1. defanzivni vezni 2. bez nastupa u protekloj sezoni...
Locked