Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#226 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by Corto Maltese »

Ukopavanje se nastavlja:
Dubravko Lovrenović wrote:PET MJESECI OD MAHIROVE SMRTI

Autor Dubravko Lovrenović 14.5.2016. u 17:46
(Posvećeno “objektivnosti glavne tužiteljice Dalide Burzić i porodici Memić da ne gaji iluzije)

Tužilaštvo Kantona Sarajevo na čelu sa glavnom tužiteljicom Dalidom Burzić, u odgovoru na žalbu vezanu za obustavljanje istrage Tužilaštva u slučaju Mahir Rakovac, pod datumom 27. IV. 2016 (broj T09 0 KTP 0096047 16, str. 20), između ostalog kaže:

“U odnosu na roditeljski sastanak koji je sniman diktafonom, a na kojem je po navodima Dubravka Lovrenovića došlo do pozivanja na porodično nasilje prema mldb MR i kada on navodi da je jedna majka tvrdila da su djeca spremna o tome svjedočiti, kao i da su nastavnici zataškavali cio slučaj i pozivali se na porodično nasilje, nisu tačni. Naime, prema sadržaju razgovora sa tog roditeljskog sastanka proizilazi da su na tom roditeljskom sastanku roditelji iskazali zabrinutost povodom tragičnog događaja i medijskih istupanja Dubravka Lovrenovića i Alise Mahmutović, kao i objave imena njihove djece. Sva ostala saznanja sa tog transkripta su provjerena saslušanjem svjedoka”.

Moji navodi, provjerivi na osnovi audio zapisa i izjava dviju svjedokinja koje su i dalje o tome spremne svjedočiti, u cijelosti su tačni. Ako je to za “zabrinute roditelje” i pojedince iz uprave Internacionalne škole jasno, manje je jasno zašto se glavna tužiteljica služi neistinama? Zašto se pri svemu tome ne obazire na očite laži iznesene u Pismu “zabrinutih roditelja”? Ili je sve, u uzročno-posljedičnoj vezi, toliko jasno da su pitanja suvišna?

Podsjetit će zato glavnu tužiteljicu na neke od diskusija koje su se mogle čuti na roditeljskom sastanku održanom u Internacionalnoj školi 6. I. 2016:

Roditelj (majka): “Mogu’l ja sad nešto reći, prvo vi trebate riješiti šta se desilo uopšte u razredu te djece, znači je’l se vi pitate. Moje dijete, moj […] se druži sa tim dječacima, zato što je s njima od početka, od prvog razreda. Samo malo, moj […] je primoran da gleda mnoge stvari što su se dešavale u školi, u razredu. Znači ja ne želim da moje dijete uopšte, znači on je odrasto, devet godina s tim nekim dječacima i gledʼo je ta neka iskustva. Meni je sinoć Salko reko: mama što jest, jest, […] i […] su ga (Mahira) snimali i on je morʼo govorit ja sam peder u kameru. To je za mene zlostavljanje. Moje dijete je zlostavljano što je to gledalo na kraju krajeva. Vi ne znate, trebate pitati dječake i djevojčice koji su bili i koji jesu u tom razredu pa da svako ispriča šta se dešavalo. Ja ne vjerujem da moje dijete laže, mislim što će lagati to. Samo to da se je radilo, da je moje dijete gledalo to je za mene zlostavljanje i treba. Zamislite, ti dječaci koji su pravili probleme i vi nastavnici znate koji su to dječaci koji su konstantno pravili probleme. Sutra moje dijete raste u toj bolesnoj sredini što će na kraju reći okej to je normalno, šta mama nismo mu ništa radili. Zašto, jer devet godina konstantno gleda kako neko nekog bije, tuče, govori da je peder. Prvo krenite od prve tačke, to je za mene strašno, oprostite, na stranu ja ne, nemojte me pogrešno shvatit. Ja sutra želim da moje dijete završi ovu školu i srednju školu. Ja imam namjeru da ga upišem ovdje. Ja sam s vama zadovoljna ovdje kao sve je okej, sve je super ali to što se dešava između njih, par dječaka koji su konstantno ugnjetovali drugu djecu a druga djeca su morala šutit i gledat, posmatrat sve to i to godinama, postaje normalno. Vas kad neko tuče, maltretira pa kontaš da je to normalno da to tako treba. Vi trebate uzeti tu djecu koja jesu maltretirala, a jesu maltretirala, pa s njima razgovarat. Ima snimak, mama […] je a […] je snimo. Ja pitam, […], kakav je to snimak, zar postoji snimak. Mama što jest, jest, […] i […] su snimali tog dječaka. Ja hoću da znam, možda se i desilo to, ja stvarno ne znam. Mislim, mene je strah i sama pomisao na to da se desilo silovanje, možda se i desilo, otkud mi znamo šta se desilo u 10 minuta u razredu.

Voditelj sastanka: “Kad govorimo o tom konkretnom slučaju što se tiče te i take situacije, taj učenik […], na kraju je zaključeno da zbog tih i sličnih problema koje pravi njega smo naprimjer izbacili iz škole”.

Roditelj (majka): “Izbacili prošle godine a šta se desilo u sedmom i osmom razredu”.

Roditelj (majka): “Govorit ću na bosanskom jeziku jer to bolje odgovara…….. juče sam bila, obećala sam da ću zvati krivičnog advokata, što jesam, gospođa […] koja zastupa djecu kao maloljetnike, divna osoba. M i smo mislili da nešto… međutim ona nam je sve lijepo objasnila, nema potrebe da se nešto. Ona se slaže da treba da nešto napišemo, nju je strah ako mi nešto više uradimo da će biti još više burna reakcija od majka od Mahir. Sad tu treba biti oprezno vjerovatno bi mogli joj pokazati čak naše izjave da ona vidi da li se slaže, da li ona vidi išta tu. Znači što se tiče samog postupak, ona me potsetila na neke stvari, inače ja radim projekat za pravdu djece, dođe djeca iz različitih sistema…., eto neke informacije samo da znate da djeca koja su ispod 14 godina nisu krivično odgovorni nikako, nikako, što god da radi da je ubistvo pitanje, eto samo da znate neke informacije. Što se tiče samoubistvo, da li ima dokaze o silovanje to zaista tačno ne znam, koje vrste krivične prijave i to. Jedino što znamo. Što se tiče same istrage, opet kažem, ne znam u kojem je obimu taj krivične prijave. Ima novi zakon da stupi na snagu sad u februar što se tiče novi način kako da se ispita djece kao svjedoka…………. tako da je moguće da neće niko uzimati izjave od djece, tužilac može vršiti istragu šest mjeseci a kad je dijete u pitanju hitno. Lično sumnjam da će djeca biti pozvana kao svjedoci, to moje lično ali to može biti još. Jednostavno nemamo informacija o tome. Ali ako dječak ima ispod 14 godina jednostavno ne može ni doći do opcije…. Znači, slažem se da se može dati izjava ali vrlo, vrlo primjereno u akcenat na žalosno prema Mahir ali da je bitno da se ne stvara više žrtva od Mahira i da su svi djeca, nešto u tom smislu. Mislim da pitanje ovo vršnjačkog nasilja, potpuno drugo pitanje, to ne mora se ni vezivati sa samoubistvom Mahira. Nikad nije previše govoriti o vršnjačkom nasilju i mislim da mi kao škola…. suočavati se sa vršnjačkim nasiljem i odgovarati na to. Ima niz alata za sprečavanje vršnjačkog nasilja u škola od mentorstvo između djece pa dalje. Ti vrsti alata nisam vidila da škola primjenjuje a mogla bi, mislim uvijek se može nešto bolje, je li tako ali taj razgovor o vršnjačkom nasilju je za mene nešto odvojeno od samoubistva Mahira i naše djece ne smije osjetiti nizašto. Mi moramo biti njima podrška. Ja mislim da djeci treba dati osnovni savjet sada, mislim u ovaj mjesec januar, februar je već kasno, oni su 24 sati na facebook. Znate šta se dešava, ovo je njima strašan pritisak. Meni je bilo lakše kad sam došla juče s vama, mogu mislit kako je djece. Šta vi mislite o tome, zaista bi voljela da čujem vaše”.

Roditelj (majka): “Svi smo mi od nas pričali s djecom, zašto mi ne bismo rekli da su naša djeca spremna da idu da daju iskaz i da su naša djeca spremna da svjedoče koje je porodično nasilje bilo u toj kući. Molim vas i to jer niko nikad nije spomenuo porodično nasilje u toj kući”.

Roditelj (majka): “Molim vas, ovo se najviše tiče roditelja, slažete li se da javno proglasimo porodično nasilje, da javnost intrigiramo da razmišljaju na ovaj način. Znači roditelji se oglašavaju u par tih rečenica ali i da pomenemo, razmislite da li stojite iza toga. Znači da mi javno proglasimo pojam porodično nasilje i da se upita, ko je svjedok i da li taj svjedok laže”.

A glavna kantonalna tužiteljica tvrdi da navodi o roditeljskom sastanku “nisu tačni” i da vršnjačkog nasilja nije bilo. Pozivam zato gospođu Burzić da se javno suočimo i da zajedno preslušamo snimak. Ili, mogu odmah staviti snimak na Youtube? Jednostavnije je.

Pored ovakve, blago rečeno, selektivnosti u pristupu dokaznom materijalu glavna tužiteljica Kantona Sarajevo pokazuje i notorno neznanje u postupanju s istim. Ne navodeći da je profesor fizičkog vaspitanja, zajedno sa cijelim razredom, ismijavao Mahira tako što ga je javno zvao “Mahira – dakle u ženskom rodu – tužiteljica Burzić (str. 7) ističe: “U odnosu na navod kako je mldb MR nazivan Mahirica, tužilaštvo je uvidom u sms komunikaciju Dubravka Lovrenovića i Čubela Ružice, kao Mahirove nastavnice njemačkog, utvrdilo kako je jedan telefonski broj koji je koristio mldb MR poslan Lovrenoviću sa telefona ove svjedokinje pod imenom ʻMahiricaʼ. Kako je ova svjedokinja bliska prijateljica Alise Mahmutović, ovo upućuje da su članovi porodice i bliski prijatelji mldb MR od milja zvali Mahirica”. Prvo, zar Kantonalno tužilaštvo nije bilo ni toliko sposobno da utvrdi da Ružica Čubela nije uopće Mairova nastavnica njemačkog.

Osim što polazi od pogrešne premise, namjerno ili slučajno drugo je pitanje, tako što izjednačava ono što se ne može izjednačiti – naime: Mahira i Mahirica nemaju isto značenje – glavna tužiteljica pokazuje “zavidno” nepoznavanje pojmova kojima se “neovisno” bavi. Osim toga, glavna tužiteljica iznosi neistinu da je, prema “navodu” (datom u iskazu) “mldb MR [u Internacionalnoj školi] nazivan Mahirica”. Nazvan je Mahiróm. Razlika je ogromna.

Glavna tužitljica, kao visokoobrazovana izvorna govornica b/h/s/c jezika, morala bi znati barem toliko da je Mahirica deminutiv od muškog imena Mahir. Dakle, Mahir i dalje ostaje Mahir, samo što mu se datim oblikom obraćamo od milja, ljepote, tepamo mu. Dok je Mahira ženski oblik imena Mahir, čime se dječak nastoji feminizirati, što u patrijarhalnoj kulturi znači degradirati. Mene samo zanima šta je tužiteljicu navelo na tako javno pokazivanje neznanja? I da li je tu sve skupa povezano sa njezinim nastupom od 4. III. 2016. kada je, tokom pres konferencija zakazane povodom obustave istrage u slučaju Mahir Rakovac, pokazala neskriveni animozitet prema meni. Čime sam se to zamjerio glavnoj tužiteljici? Svojim interesovanjem za svoje dijete, možda? Čemu služi ova zamjena teza, odnosno krivi navod predmetne izjave? Ili je sve tek rezultat elementarne neupućenosti u terminologiju kojom se bavi? Naime, osoba na jednom takvom odgovornom mjestu morala bi toliko znati, a ako sama ne zna onda pitati bolje upućene, i tek onda sastavljati zvanične izvještaje. Ovako se dobiva potpuno iskrivljena slika o samome događaju, a istraga se kompromitira do razine koja vrijeđa elementarnu inteligenciju.

Kome i čemu sve to služi? Kad počnemo postavljati prava pitanja i sami ćemo dolaziti do pravih odgovora, s Tužilaštvom ili bez njega.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#227 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by julisiz es grant »

Odakle skidaš ove njihove napise, tj. ko im to još daje medijski prostor?
rz brzotrz
Posts: 165
Joined: 30/04/2016 11:23

#229 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by rz brzotrz »

opet pocelo spinovanje sirokih narodnih masa :-)

usput, je li iko od vas cuo za deminutiv mahirica zbog cega su onoliko izvrijedjali dalidu? Ja nisam nikad, a nije da sam neobrazovan. Ti deminutivi na -ca su uglavnom rezervisani za zenska imena i neke muske izuzetke kao lukica, ivica... cuj mahirica.... po toj logici, deminutiv od dubravko je dubravkica :lol:
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#230 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by Corto Maltese »

Svakakve pojedinosti isplivavaju putem društvenih mreža:
Alisa Mahmutović wrote:... Mahiru koji je sad miran od svih onih kojima je bio peder, pesko, cafir, Tuzlak, Dubravkov seed, Dubravkov salamancer, cafira na kolac, Dubi, Lovro, Dubson, Mahir dead, Kill Mahir (mada grafolozi FUP-a ili MUP-u Sarajevu potvrdise da je sve to Mahir sam sebi pisao)
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#231 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by Drinski »

¤ jelena ¤ wrote:
Može se u ovom slučaju, kao u Vedranovom ili Harunovom proglasiti “slučajnost” jer mi i jesmo zemlja slučajnosti.
Tako će i biti, dok javnost majkama prebrojava mEnđuhe i drži lekcije o roditeljstvu.


Kakva je danas situacija sa slučajem malog Haruna? Je li to još uvijek nesrećan slučaj ili... preciznije rečeno:

ništa se nije ni desilo, jer nema sudskog procesa...
Sjo, pa vidis da te kritike dijele ili lica koja imaju direktan interes ili lica koja su propala u zivotu pa ovako "lijece" svoje frustracija.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#232 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by uglavnomja »

jel' ovo dubravkica pise o onom famoznom snimku sa predatog diktafona, na kojem nista nije bilo, jer je demunitiv muskog imena dubravko - dubravkica - nestrucan za rukovanje tehnickom opremom - diktafonom :-) - sve obrisao?



oooo tito dragi, kakve nepismene, neobrazovane i lobotomizirane osobe puse ovo sto oni valjaju :roll:
rz brzotrz
Posts: 165
Joined: 30/04/2016 11:23

#233 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by rz brzotrz »

cudan je mahir bio definitivno... dovoljno je pogledati njegov google plus acc (santer swarz se zove, a sam dubravkica jednom prilikom potvrdio da je to njegov account) ili komentare na you tube video smijesni telefonski pozivi pod istim imenom i shvatiti da ga njegovi staratelji nisu nimalo poznavali. Mislim da ovo sudjenje ne ide njima u prilog nikako. Mogli bi tu isplivati svakavi ruzni detalji ali ne o skoli, o skoli je isplivalo i vise nego sto treba.
Drinski me sad bacio u duboko razmisljanje. Ne znam da li da se svrstam u one koje imaju interes neki pa nisu na strani alise i dubravkice ili se nisam profesionalno dovoljno ostvario. Velika dilema je preda mnom.
rz brzotrz
Posts: 165
Joined: 30/04/2016 11:23

#234 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by rz brzotrz »

uglavnomja wrote:jel' ovo dubravkica pise o onom famoznom snimku sa predatog diktafona, na kojem nista nije bilo, jer je demunitiv muskog imena dubravko - dubravkica - nestrucan za rukovanje tehnickom opremom - diktafonom :-) - sve obrisao?



oooo tito dragi, kakve nepismene, neobrazovane i lobotomizirane osobe puse ovo sto oni valjaju :roll:
ne, ja sam shvatio da je izbrisan snimak njegovih navodnih razgovora sa onim drugim djecakom
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#235 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by uglavnomja »

mozda, ne sjecam se vise. u moru lazi, izmisljotina, izmjena i dopuna istih... sve se malo pobrkalo.

a vise ne spominju drugog djecaka.
nadam se da im je zaprijeceno da ostave jadno dijete na miru. isto kao sto su aleksini roditelji rekli da ih ostave na miru.

sad prozivaju i porodicu memic, roditelje momka koji je ubijen na ilidzi ... vidjecemo hoce li dobiti po zasluzi ... pateticno i odvartno iskoristavanje tudje nesrece.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#236 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by julisiz es grant »

Ne hodam po takvim mjestima, ali pretpostavljam da se radi o nekom opskurnom portalu sa senzacionalističkim naslovima za sakupljanje klikova, iza kojeg stoji neka politička agenda.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#237 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by julisiz es grant »

uglavnomja wrote:isto kao sto su aleksini roditelji rekli da ih ostave na miru.
Haj života ti nađi gdje je to rečeno..prvi put čujem, ali ne sumnjam da je istina.
rz brzotrz
Posts: 165
Joined: 30/04/2016 11:23

#238 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by rz brzotrz »

uglavnomja wrote:mozda, ne sjecam se vise. u moru lazi, izmisljotina, izmjena i dopuna istih... sve se malo pobrkalo.

a vise ne spominju drugog djecaka.
nadam se da im je zaprijeceno da ostave jadno dijete na miru. isto kao sto su aleksini roditelji rekli da ih ostave na miru.

sad prozivaju i porodicu memic, roditelje momka koji je ubijen na ilidzi ... vidjecemo hoce li dobiti po zasluzi ... pateticno i odvartno iskoristavanje tudje nesrece.
mislim da ti ovo za aleksine roditelje nije tacno.... negdje sam procitao da se osniva fondacija aleksa i mahir i cak je aleksin otac neku izjavu dao

alisi i dubravkici trebaju aleksa i harun i slicni slucajevi jer bez njih nemaju nista... ovako se samo utrpaju sa njima u isti kos i narod misli to je sve isto, a nije ni blizu isto

sto se tice drugog djecaka, meni je veliki upitnik iznad glave... rece dalida u onoj izjavi da je promijenio 4 skole u sarajevu :? Koje bi dijete i zbog cega promijenilo 4 skole??????
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#239 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by Drinski »

rz brzotrz wrote:cudan je mahir bio definitivno... dovoljno je pogledati njegov google plus acc (santer swarz se zove, a sam dubravkica jednom prilikom potvrdio da je to njegov account) ili komentare na you tube video smijesni telefonski pozivi pod istim imenom i shvatiti da ga njegovi staratelji nisu nimalo poznavali. Mislim da ovo sudjenje ne ide njima u prilog nikako. Mogli bi tu isplivati svakavi ruzni detalji ali ne o skoli, o skoli je isplivalo i vise nego sto treba.
Drinski me sad bacio u duboko razmisljanje. Ne znam da li da se svrstam u one koje imaju interes neki pa nisu na strani alise i dubravkice ili se nisam profesionalno dovoljno ostvario. Velika dilema je preda mnom.
Pa bar ti znas sta ja mislim o klonovima.
rz brzotrz
Posts: 165
Joined: 30/04/2016 11:23

#240 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by rz brzotrz »

Drinski wrote: Pa bar ti znas sta ja mislim o klonovima.
to ti mislis da sam neciji klon jer sam novi na forumu... ciji bas me zanima, na koga to licim da se sjaranim
kolegione
Posts: 1267
Joined: 28/09/2013 02:29

#241 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by kolegione »

Moderacija ovaj Corto Maltese prelazi granice normalnog, nije mu forum, front za licno angazovanje u konkretnom slucaju :) ili ga upozorite ili ga ohladite :)
Lijep pozdrav uzivajte
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#242 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by Drinski »

rz brzotrz wrote:
Drinski wrote: Pa bar ti znas sta ja mislim o klonovima.
to ti mislis da sam neciji klon jer sam novi na forumu... ciji bas me zanima, na koga to licim da se sjaranim
Ma, evo sad cu se natezati.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#243 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by Snake Eyes »

kolegione wrote:Moderacija ovaj Corto Maltese prelazi granice normalnog, nije mu forum, front za licno angazovanje u konkretnom slucaju :) ili ga upozorite ili ga ohladite :)
Lijep pozdrav uzivajte
ako ti se ne sviđa :izet: off
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#244 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by Corto Maltese »

kolegione wrote:Moderacija ovaj Corto Maltese prelazi granice normalnog, nije mu forum, front za licno angazovanje u konkretnom slucaju :) ili ga upozorite ili ga ohladite :)
Lijep pozdrav uzivajte
I ti misliš da ovo smeće od Dubravkovih i Alisinih pisama ne treba dalje širiti?
kolegione
Posts: 1267
Joined: 28/09/2013 02:29

#245 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by kolegione »

Corto Maltese wrote:
kolegione wrote:Moderacija ovaj Corto Maltese prelazi granice normalnog, nije mu forum, front za licno angazovanje u konkretnom slucaju :) ili ga upozorite ili ga ohladite :)
Lijep pozdrav uzivajte
I ti misliš da ovo smeće od Dubravkovih i Alisinih pisama ne treba dalje širiti?
Ma ja mislim ako su lagali da treba i krivicno da odgovaraju :)
Ali tvoji motivi visu nisi skriveni, i tvoj nacin propagande je malo cudan, znaci da ovaj prostor koristis za propagandu sto mi se ne svidja, cak mislim da nije ni dozvoljeno :)
kolegione
Posts: 1267
Joined: 28/09/2013 02:29

#246 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by kolegione »

Snake Eyes wrote:
kolegione wrote:Moderacija ovaj Corto Maltese prelazi granice normalnog, nije mu forum, front za licno angazovanje u konkretnom slucaju :) ili ga upozorite ili ga ohladite :)
Lijep pozdrav uzivajte
ako ti se ne sviđa :izet: off
propustio si poentu ali dobar si momak :)
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#247 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by uglavnomja »

rz brzotrz wrote:
uglavnomja wrote:mozda, ne sjecam se vise. u moru lazi, izmisljotina, izmjena i dopuna istih... sve se malo pobrkalo.

a vise ne spominju drugog djecaka.
nadam se da im je zaprijeceno da ostave jadno dijete na miru. isto kao sto su aleksini roditelji rekli da ih ostave na miru.

sad prozivaju i porodicu memic, roditelje momka koji je ubijen na ilidzi ... vidjecemo hoce li dobiti po zasluzi ... pateticno i odvartno iskoristavanje tudje nesrece.
mislim da ti ovo za aleksine roditelje nije tacno.... negdje sam procitao da se osniva fondacija aleksa i mahir i cak je aleksin otac neku izjavu dao

alisi i dubravkici trebaju aleksa i harun i slicni slucajevi jer bez njih nemaju nista... ovako se samo utrpaju sa njima u isti kos i narod misli to je sve isto, a nije ni blizu isto

sto se tice drugog djecaka, meni je veliki upitnik iznad glave... rece dalida u onoj izjavi da je promijenio 4 skole u sarajevu :? Koje bi dijete i zbog cega promijenilo 4 skole??????
koliko se sjecam neko je to stavio na onu staru temu, davno. ne mogu da trazim sada.

vezano za aleksu - to jadno dijete se ubilo 2011. godine, tacnije 4,5 godine prije mahira.
sta su alisa i dubravkica radili po tom pitanju sve te godine? da li su se oglasavali? ono pedagoski ili ljudski ili roditeljski?
a napravili su pricu da se jadno dijete ubilo haman pa dan prije mahira, nadigli hampu ... a u stvarnosti slucaj koji je vec bio zaboravljen. osim od roditelja i rodbine. ali za javnost to vise nije bilo zanimljivo.

i jos alisa uleti klizeci sa pricom da joj je mahir jedno jutro napravio caj, pricao o aleksi i o svojoj sahrani ... a mahiru nije bilo ni 10 godina kad se aleksa ubio, zivio je u tuzli, isao u svoju skolu, ... :roll: (tog se slucaja ni ja ne sjecam iz medija, a kamoli dijete od 10 godina)



ne znam da li je dalida nalozila vjestacenje svih kompjutera u siroj porodici lovrenovic, nadam se da jeste. i vjerujem da bi rezultati googlanja u decembru i januaru bili vrlo zanimljivi i da bi pokazali ko je jos bio u izboru dok se nisu odlucili za aleksu, kao "pandan" mahiru.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#248 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by Corto Maltese »

Sarajmen wrote:Tema bi trebala da u fokusu ima konstruktivnu diskusiju o tužbi škole, njenoj osnovanosti, smislu il' besmislu, argumentima i kontraargumentima protiv gospode Lovrenovića i Mahmutović za klevetu. A nikako o slučaju koji je dobio sudski epilog i na koji nije uložena žalba na presudu.
Po meni je ova tema izgubila smisao egzistiranja , i sve dok se ne dobiju nove a relevantne informacije iz predstojećeg sudskog spora dvije strane, mišljenja sam da bi njeno zaključavanje bila veća korist nego li šteta.
Dubravko Lovrenović wrote: Tužilaštvo Kantona Sarajevo na čelu sa glavnom tužiteljicom Dalidom Burzić, u odgovoru na žalbu vezanu za obustavljanje istrage Tužilaštva u slučaju Mahir Rakovac, pod datumom 27. IV. 2016 (broj T09 0 KTP 0096047 16, str. 20), između ostalog kaže:
Žalba uložena.
Žalba odbijena.
Odluka tužilaštva je u direktnoj vezi sa naslovom teme, jer je škola najavila tužbu upravo onog dana kada je tužilaštvo objavilo svoju prvobitnu odluku.

Za sada, sve o toj žalbi i odluci saznajemo od bračnog para Lovrenović- Mahmutović.
Zašto bi bilo zabranjeno raspravljati o tome, kroz podatke koje oni javno iznose?

Naročito s obzirom da u fokusu više nije tragično stradali dječak, već je priča u potpunosti prebačena na dvoje odraslih, živih, i koliko- toliko mentalno zdravih osoba.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#249 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by ¤ jelena ¤ »

Drinski wrote:
¤ jelena ¤ wrote:
Može se u ovom slučaju, kao u Vedranovom ili Harunovom proglasiti “slučajnost” jer mi i jesmo zemlja slučajnosti.
Tako će i biti, dok javnost majkama prebrojava mEnđuhe i drži lekcije o roditeljstvu.


Kakva je danas situacija sa slučajem malog Haruna? Je li to još uvijek nesrećan slučaj ili... preciznije rečeno:

ništa se nije ni desilo, jer nema sudskog procesa...
Sjo, pa vidis da te kritike dijele ili lica koja imaju direktan interes ili lica koja su propala u zivotu pa ovako "lijece" svoje frustracija.
Da li su u pitanju interesi ili frustracije ili i jedno i drugo... ja ne znam, niti me zanima.
Znam samo da potpuno gube iz vida činjenicu da govore o tragično stradaloj djeci i jednom od najstrašnijih iskustava smrti o kojima malo ljudi može reći da nešto o tome pouzdano zna - smrti/ubistvu/samoubistvu djeteta.

Oni koji znaju, vjerujem da to iskustvo na ovakav način ne pljuju.

Ali OK, ima nas svakakvih i svako od nas ima pravo da napiše i javno iznese svoje mišljenje, a stvarnost će nas korigovati ako smo (po)griješili...
rz brzotrz
Posts: 165
Joined: 30/04/2016 11:23

#250 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by rz brzotrz »

¤ jelena ¤ wrote: Znam samo da potpuno gube iz vida činjenicu da govore o tragično stradaloj djeci i jednom od najstrašnijih iskustava smrti o kojima malo ljudi može reći da nešto o tome pouzdano zna - smrti/ubistvu/samoubistvu djeteta.

Oni koji znaju, vjerujem da to iskustvo na ovakav način ne pljuju.

Ali OK, ima nas svakakvih i svako od nas ima pravo da napiše i javno iznese svoje mišljenje, a stvarnost će nas korigovati ako smo (po)griješili...
Tačno je da je to jedno od najstrašnijih iskustava i vjerovatno niko od nas ne bi o tome ni počeo pričati da staratelji nisu tako bezočno počeli da prozivaju sve naokolo i još uvijek to rade. Svi drugi su im krivi osim njih. Šta smo to trebali mi koji im ne vjerujemo? Da nastavimo da ćutimo dok oni bespoštedno pljuju sve i svakoga.
Locked