Mazda All About

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#301 Re: Mazda All About

Post by Sodom1 »

Ako se uzima auto od 20 iljada to se ne pita
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#302 Re: Mazda All About

Post by amar1994 »

aditon wrote:
amar1994 wrote:
aditon wrote:najozbiljnije razmišljam da uzmem mazdu 6 iz 2012 godine. Da li je i kod ovih modela limarija problematična kao na ranijim modelima? Znam da su auta u mehaničkom smislu skoro pa savršene.
nije :) , osim ako nije udarana :thumbup:

sestica ima bolji i deblji lak od trojke sigurno

ali be advised , udarce od kamencica tkz. stone chips treba krpiti odma ako probije prajmer , mada nisam cuo da je potrebno na sestici , ja sam recimo 2-3 popunio :D
ne bih volio da mi auto od preko 20 milja ima problem s limarijom kao je to nekad bilo s opelovim vozilma od prije 25-30 godina. A de mi još reci da li je puno skup servis ovih vozila odnosno da li su dijelovi skupi?
ma nece bolan , to su usrali na prvim generacijama :thumbup:

20 hiljada , da nije to malo za to godiste , mislimm ako si dizel gledao :?

samo ako je planiras prati svake prestupne godine , onda nemoj kupovat :P :D
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#303 Re: Mazda All About

Post by aditon »

amar1994 wrote:20 hiljada , da nije to malo za to godiste , mislimm ako si dizel gledao :?

samo ako je planiras prati svake prestupne godine , onda nemoj kupovat :P :D
Kamo sreće da je 20 milja. Motor je 2.2 dizel s 130 KS. I u prosjeku se kreću 25 milja međutim računam na neki popust i tako...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#304 Re: Mazda All About

Post by amar1994 »

aditon wrote:
amar1994 wrote:20 hiljada , da nije to malo za to godiste , mislimm ako si dizel gledao :?

samo ako je planiras prati svake prestupne godine , onda nemoj kupovat :P :D
Kamo sreće da je 20 milja. Motor je 2.2 dizel s 130 KS. I u prosjeku se kreću 25 milja međutim računam na neki popust i tako...
:thumbup:

planiras je voziti gradom ili otvorena , ako ces gradom uzmi bezninca :)
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#305 Re: Mazda All About

Post by aditon »

amar1994 wrote:
planiras je voziti gradom ili otvorena , ako ces gradom uzmi bezninca :)
Zašto? Ne kontam. Inače preferiram benzinski motor i nastojat ću da kupim benzica bez obzira da na to kuda planiram voziti. A vozim i otvorenu cestu ali i grad, možda više da po gradu pređem ali kakve veze ima koji je motor s tim? Još je bitno napomenuti da kod nas i ne možeš baš birati jer je ponuda oskudna. Pored ovdašnje ponude, jedino mogu još razmisliti o uvozu ali nisam siguran kako bi finansijski tada prošao.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#306 Re: Mazda All About

Post by amar1994 »

aditon wrote:
amar1994 wrote:
planiras je voziti gradom ili otvorena , ako ces gradom uzmi bezninca :)
Zašto? Ne kontam. Inače preferiram benzinski motor i nastojat ću da kupim benzica bez obzira da na to kuda planiram voziti. A vozim i otvorenu cestu ali i grad, možda više da po gradu pređem ali kakve veze ima koji je motor s tim? Još je bitno napomenuti da kod nas i ne možeš baš birati jer je ponuda oskudna. Pored ovdašnje ponude, jedino mogu još razmisliti o uvozu ali nisam siguran kako bi finansijski tada prošao.
pa nema motor , ima dpf :-?

u sustini je isto sve , procitaj da se ja ne ponavljam , negdje sam pisao kako i zasto dpf u nekim slucajevima unisti sve oko sebe :-)

http://www.mazda3forums.co.uk/index.php?topic=11620.0

takodje provjeri kod 2.2 RF dizela je li odradjen lanac u garanciji , jer je bio recall , ako nema u digitalnoj servisnoj , produzi dalje :wink:
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#307 Re: Mazda All About

Post by aditon »

Amare, opet ja :-)

Očito da voliš mazde i upućeniji si od mene sigurno pa da te pitam prije svega, da li su ove mazde "krhke" za naših puteva? Posebno jer ove šestice imaju sportsko podvozje i poprilično su spuštene. Poznato je da Alfama ne pašu naši putevi međutim šta je s Mazdom?

A što se tiče ovog DPF, zabrinjavajuće sve to zvuči iako kako sam skontao te probleme su imale mazde 3 iz 2003 pa nadalje? Da li je to boljka ovih šestica? Također benzica ne mogu s glave naći. Jedino razmisliti o uvozu iz "vana"
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#308 Re: Mazda All About

Post by amar1994 »

aditon wrote:Amare, opet ja :-)

Očito da voliš mazde i upućeniji si od mene sigurno pa da te pitam prije svega, da li su ove mazde "krhke" za naših puteva? Posebno jer ove šestice imaju sportsko podvozje i poprilično su spuštene. Poznato je da Alfama ne pašu naši putevi međutim šta je s Mazdom?

A što se tiče ovog DPF, zabrinjavajuće sve to zvuči iako kako sam skontao te probleme su imale mazde 3 iz 2003 pa nadalje? Da li je to boljka ovih šestica? Također benzica ne mogu s glave naći. Jedino razmisliti o uvozu iz "vana"
Nisu , daleko je ispred po pitanju trajnosti , vjesanje je opcenito kruce i tvrdje ali bez problema traje i 200000km :) , ovo ne tvrdim ja nego mazdasi koji voze sestice i imaju puno km iza sebe , ako lazu mene lazem i ja tebe. Ne ocekuj udobnost mercedesa i sl. od nje jer se ne prodaje pod luksuzan auto :thumbup:

Ma mislim da je najveca boljka nemar vozaca , 15 kolega sa mazda-hr foruma ima ove dizelke i nemaju problema ali svi redovno odrzavaju i voze ih kako treba i kad zablinka dpf za regeneraciju dodaju malo vise gasa i sve ok . Ti ako uzmes dizel preporucio bi da ne vozis ispod 1700 obrtaj , da saltas na izmedju 2500 i 3000 hiljade i da svake sedm izletis na AP i vozis 10tak min na 3000 obrtaja :thumbup:

2.2 dizel po gradu ce ti uzet 9l sigurno , a otvorene 5-5.5l , ko god kaze da mnaje trosi laze :wink:
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#309 Re: Mazda All About

Post by aditon »

ne znam ni sam...ove što sam našao na piku mi nestvarno malo prešle, a promijenile dva vlasnika već. Nešto mi tu sumnjivo. I samo dva modela na piku postoje, bar ako govorimo o godištima 2011+. Međutim Mazde su mi se uvijek dopadale ali do sad nisam imao prilike niti sjesti u neku od njih. Stvarno su mi velika nepoznanica a nemaš baš ni previše ljudi koje bi priupitao za savjet i mišljenje.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#310 Re: Mazda All About

Post by amar1994 »

aditon wrote:ne znam ni sam...ove što sam našao na piku mi nestvarno malo prešle, a promijenile dva vlasnika već. Nešto mi tu sumnjivo. I samo dva modela na piku postoje, bar ako govorimo o godištima 2011+. Međutim Mazde su mi se uvijek dopadale ali do sad nisam imao prilike niti sjesti u neku od njih. Stvarno su mi velika nepoznanica a nemaš baš ni previše ljudi koje bi priupitao za savjet i mišljenje.
hoces da sjednes i probas :-D

pa nemas , a i ti svasta hoces , trazi golf/passat :D :D

ako hoces mozemo otic skupa pa pogledat :thumbup:

jesi li gledao ovu ? , mada mi nije jasan sa ovim Ćuning kineskim sranjem od playera :-) https://www.olx.ba/artikal/20051099/mazda-6-dizel/

evo kaze da ima originalni radio jos uvijek :)

a sto se tice km , ne znam sta ti je cudno , kupljene su u BiH 99% kao i moja (sada 75000km , a 2012god) , imaju digitalnu servisnu tako da mozes sve provjeriti :thumbup:
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#311 Re: Mazda All About

Post by aditon »

amar1994 wrote:
aditon wrote:ne znam ni sam...ove što sam našao na piku mi nestvarno malo prešle, a promijenile dva vlasnika već. Nešto mi tu sumnjivo. I samo dva modela na piku postoje, bar ako govorimo o godištima 2011+. Međutim Mazde su mi se uvijek dopadale ali do sad nisam imao prilike niti sjesti u neku od njih. Stvarno su mi velika nepoznanica a nemaš baš ni previše ljudi koje bi priupitao za savjet i mišljenje.
hoces da sjednes i probas :-D

pa nemas , a i ti svasta hoces , trazi golf/passat :D :D

ako hoces mozemo otic skupa pa pogledat :thumbup:

jesi li gledao ovu ? , mada mi nije jasan sa ovim Ćuning kineskim sranjem od playera :-) https://www.olx.ba/artikal/20051099/mazda-6-dizel/
Jesam, nju sam i gledao baš, ali i model od prodavca iz Banjaluke. Prvo što mi se sviđe je bijela boja, inače najdraža mi boja za auto. E sad, ovaj model iz Sarajeva je 2011 i čini se da ima više opreme od godinu mlađeg modela iz Banjaluke. Oba modela imaju iste motore i praktično identičan vanjski izgled. Obje su kao što reko prešle jako malo pa mi i to nešto šuhveli :) Mislim super ako je to zaista tako kako je navedeno. Nego, na ovom modelu što si link ostavio, zar nije ova navigacija il kako da je nazovem original iz Mazde? Jer vidim da čovjek navodi da ima i prednju i zadnju kameru
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#312 Re: Mazda All About

Post by amar1994 »

aditon wrote:
amar1994 wrote:
aditon wrote:ne znam ni sam...ove što sam našao na piku mi nestvarno malo prešle, a promijenile dva vlasnika već. Nešto mi tu sumnjivo. I samo dva modela na piku postoje, bar ako govorimo o godištima 2011+. Međutim Mazde su mi se uvijek dopadale ali do sad nisam imao prilike niti sjesti u neku od njih. Stvarno su mi velika nepoznanica a nemaš baš ni previše ljudi koje bi priupitao za savjet i mišljenje.
hoces da sjednes i probas :-D

pa nemas , a i ti svasta hoces , trazi golf/passat :D :D

ako hoces mozemo otic skupa pa pogledat :thumbup:

jesi li gledao ovu ? , mada mi nije jasan sa ovim Ćuning kineskim sranjem od playera :-) https://www.olx.ba/artikal/20051099/mazda-6-dizel/
Jesam, nju sam i gledao baš, ali i model od prodavca iz Banjaluke. Prvo što mi se sviđe je bijela boja, inače najdraža mi boja za auto. E sad, ovaj model iz Sarajeva je 2011 i čini se da ima više opreme od godinu mlađeg modela iz Banjaluke. Oba modela imaju iste motore i praktično identičan vanjski izgled. Obje su kao što reko prešle jako malo pa mi i to nešto šuhveli :) Mislim super ako je to zaista tako kako je navedeno. Nego, na ovom modelu što si link ostavio, zar nije ova navigacija il kako da je nazovem original iz Mazde? Jer vidim da čovjek navodi da ima i prednju i zadnju kameru
Pa kazem ti , 99% da je toliko presla , ne vidim razlog ni da je vraca jer nema puno mazda dijagnosticara a jos manje onih koji ih kupuju tako da :)

Ne , nije original jer ne postoji kamera u GH modelu , tek su poceli stavljati u novije skyactive mazGe :wink:

evo ovo je original i najjaci paket opreme :wink:

Image
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#313 Re: Mazda All About

Post by aditon »

hvala na svemu, ako budem imao još kakvih pitanja, znam gdje ću te naći :) :thumbup:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#314 Re: Mazda All About

Post by amar1994 »

aditon wrote:hvala na svemu, ako budem imao još kakvih pitanja, znam gdje ću te naći :) :thumbup:
imas PP :thumbup:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#315 Re: Mazda All About

Post by amar1994 »

Image
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#316 Re: Mazda All About

Post by corsa »

Kakvo auto, takva i zenska! :lol:
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#317 Re: Mazda All About

Post by commendatore »

Male sisice jebi ga al ajd daj sta das

Bijela mazda na oglasu je ciganluk ja kad vidim poddimenzionirane gume na autu ospem se...sto cesto vidjam na vajnim terencima navucene gume od auta nize klase....ko zna na cemu je jos cigancio
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#318 Re: Mazda All About

Post by corsa »

Al' se zato izuo za kinesku navigaciju sa kamerama! :D
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#319 Re: Mazda All About

Post by commendatore »

corsa wrote:Al' se zato izuo za kinesku navigaciju sa kamerama! :D
to samo doljeva ulje na pricu o ciganluku
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#320 Re: Mazda All About

Post by corsa »

commendatore wrote:
corsa wrote:Al' se zato izuo za kinesku navigaciju sa kamerama! :D
to samo doljeva ulje na pricu o ciganluku
To ti pricam. :thumbup:
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#321 Re: Mazda All About

Post by commendatore »

za tuarega x6 x5 mla gume su po 3-4-5 stoja.... redovno vidim gume koje colazom i sirinom odgovaraju felgama "ko s pjesmom" jer "gospoda" nema para za dodatnih 3 stoje jer je to prije svega dusevna fukara.... zagledajte se pa cete vidjet.... na 4 od 5 auta tzv viseg razreda prevashodno takozvanog SUV reda neš nać gume da su kako treba.... ili su chellowstonke ili su od od X3, tiguana, GL mercedesa i tako to....

ako me sad neko pokusa naljepit pricom kako je meni krivo sto oni to imaju,... jes krivo mi je jer gubari vozaju 2t+ na tockovima smanjenih dimenzija i i samo ih onaj gore cuva od eksplozije guma i udaraca u posten svijet.....

pa tako i ova mazda..... dobro pitanje bi u oglasu bilo imal mazda pored 18 setova felUga i guma ijedan set uredan sa fabricki deklarisanim dimenzijama a ne ove "niskoprofilne"
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#322 Re: Mazda All About

Post by amar1994 »

corsa wrote:Kakvo auto, takva i zenska! :lol:
sta joj fali , normalna cura :-D

a vidi boje na mazGi :run:

edit: , mozda jedno 6-7kg vise :P
Last edited by amar1994 on 12/05/2017 10:17, edited 2 times in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#323 Re: Mazda All About

Post by amar1994 »

commendatore wrote:Male sisice jebi ga al ajd daj sta das

Bijela mazda na oglasu je ciganluk ja kad vidim poddimenzionirane gume na autu ospem se...sto cesto vidjam na vajnim terencima navucene gume od auta nize klase....ko zna na cemu je jos cigancio
a ne znam , fabrika je 215/50/r17 :-)

a i ja kazem da mu je bezveze ovo kinesko sranje :D
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#324 Re: Mazda All About

Post by corsa »

amar1994 wrote:
corsa wrote:Kakvo auto, takva i zenska! :lol:
sta joj fali , normalna cura :-D

a vidi boje na mazGi :run:
Sta je s bojom? :?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#325 Re: Mazda All About

Post by amar1994 »

corsa wrote:
amar1994 wrote:
corsa wrote:Kakvo auto, takva i zenska! :lol:
sta joj fali , normalna cura :-D

a vidi boje na mazGi :run:
Sta je s bojom? :?
pa ljubicasta perla :D , meni je extra u moru crnih , sivih i bijelih :)
Post Reply