Matrix 4, šta očekujete?

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Truba
Posts: 81889
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#76 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by Truba »

2.5 sati?
best aj ken du iz 10 minuts

što gledati?

star trek enterprise kraj treće sezone
Station.Eleven.S01E01
Come.True.2020.
The Matrix Resurrections
ET nastavak
ili
posljednjeg MOHAKINCA kako sam ih zvao ko mali

sudbina će večeras odlučiti :D
User avatar
pici
Posts: 43607
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#77 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by pici »

poslije witchera ide matrix... nek se malo hladne, poceo prvih pet minuta i stanem, skontam treba to malo podrobnije sjest i pogledat da mi neBidne ko sa DUNE... razocarenje.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#78 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by saint_mirad »

pogledah, bas meh.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11062
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#79 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote: 25/12/2021 18:37 Gledao sam i ja taj Sniderov director's cut, nije bilo tako loše iskustvo. :mrgreen:
Daj ba bježi, ono je bila žestoka karina od filma. Nisam mog'o izdržat' više od 30-45 minuta.
User avatar
dale cooper
Posts: 28493
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#80 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote: 26/12/2021 00:48
dale cooper wrote: 25/12/2021 18:37 Gledao sam i ja taj Sniderov director's cut, nije bilo tako loše iskustvo. :mrgreen:
Daj ba bježi, ono je bila žestoka karina od filma. Nisam mog'o izdržat' više od 30-45 minuta.
Opet je bolji od od verzije koju je Joss Whedon montirao i koji je pokušao aplicirati Avengers formulu na materijal koji po tonu nije bio
podložan takvom tretmanu. Bolji je i od Man Of Steel kao i od Batman v Superman: Dawn of Justice. Što naravno ne govori mnogo, ali
director's cut verzija Justice Leaguea je Snyderov najuspjeliji pokušaj u DC Univerzumu. Predug je svakako, i ovakva verzija ne bi nikada
stigla do kina, ali je bolje ispričana priča, sa boljom ekspozicijom, bolje rasvjetljenom motivacijom pojedinih likova kao i bolje razvijenim
likovima. Opet kažem nije nikakvo remek djelo, ali ni sranje kakvim ga pojedini prikazuju.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#81 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by 90minut »

Sve oko filma mi je bilo umjereno kad je najavljen i nisam dao sebi za pravo da ocekujem nešto više od njega..

I kad sam nedavno pogledao intervju s novim morfijusom e'o to je taj


Scena na kraju iz wc-a..

I ono malo hajpa što je bilo je rascjepano u 100 komadica izgledalo je toliko jeftino da je to nevjerovatno sreca pa ogromna vecina filma nije izgledalo jeftino poput ove scene pa sam se i zabavio gledajuci može se komotno reci...

Naravno raja je ocekivala nešto baš haos kvalitetno pa i razumijem pljuvanje
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#82 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by ExNihilo »

Sinoć sam počeo sa Matrix trilogijom, pa ću preći na novi film. Po prvi put od 2003. gledam sve u kompletu.

Iz ove perspektive, čini mi se da je čak i prvi film izuzetno loše ostario. Sve je cringe as fuck: od naočala i kaputa, preko dijaloga, pa do glume. Tačno se pitam kako je uopće napravio takvu udubinu u popularnoj kutluri i postao landmark science fiction jedne generacije. Osim inoviranja specijalnih efekata, nekako uopće nije mesnat po pitanju filozofije, kakvim ga pamtim. Faktički Platonova pećina za IT doba uz dašak egzistencijalizam vs determinizam začina. :D

Reloaded je, s druge strane, abortus kakav je uvijek i bio. Kompletan film je filler sa PlayStation 2 efektima i narativnim džumbusom. I sve ovo kažem kao big fan. :lol:

Treći dio nisam još. :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66396
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#83 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by _BataZiv_0809 »

ExNihilo wrote: 26/12/2021 15:56 Sinoć sam počeo sa Matrix trilogijom, pa ću preći na novi film. Po prvi put od 2003. gledam sve u kompletu.

Iz ove perspektive, čini mi se da je čak i prvi film izuzetno loše ostario. Sve je cringe as fuck: od naočala i kaputa, preko dijaloga, pa do glume. Tačno se pitam kako je uopće napravio takvu udubinu u popularnoj kutluri i postao landmark science fiction jedne generacije. Osim inoviranja specijalnih efekata, nekako uopće nije mesnat po pitanju filozofije, kakvim ga pamtim. Faktički Platonova pećina za IT doba uz dašak egzistencijalizam vs determinizam začina. :D

Reloaded je, s druge strane, abortus kakav je uvijek i bio. Kompletan film je filler sa PlayStation 2 efektima i narativnim džumbusom. I sve ovo kažem kao big fan. :lol:

Treći dio nisam još. :D
I ja se godinama kanim da pogledam prvi dio opet.

Ali sta cu kad mi je SF odbojan :pusi:
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#84 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by Korisničkoime »

Pogledao, tesko sranje, ali bas tesko, znaci uzas, ne povezano, bez ikakve logike povezanosti smisla, kratko uzas
User avatar
pici
Posts: 43607
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#85 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by pici »

nije lose, prvi sat je ono, bas moras biti uporan i strpljiv pa ga odgledati do kraja... od sredine pocinje taj novi opus i prica popripa smisao, prije toga je sve deja vu, pogotovo prvog filma...
Spoiler
Show
idu sigurno nastavci jer se film zavrsava kao i prvi...
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#86 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by Korisničkoime »

pici wrote: 26/12/2021 17:47 nije lose, prvi sat je ono, bas moras biti uporan i strpljiv pa ga odgledati do kraja... od sredine pocinje taj novi opus i prica popripa smisao, prije toga je sve deja vu, pogotovo prvog filma...
Spoiler
Show
idu sigurno nastavci jer se film zavrsava kao i prvi...
Ma ne znam, meni prica nema nikakvog smisla al bas nikakvog, niti ima bilo kako smisleno objasnjenje za mnoga pitanja koja su ostala nakon 3 dijela
User avatar
Dope_Man
Posts: 7783
Joined: 03/06/2016 16:31

#87 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by Dope_Man »

ExNihilo wrote: 26/12/2021 15:56 Sve je cringe as fuck: od naočala i kaputa, preko dijaloga, pa do glume. Tačno se pitam kako je uopće napravio takvu udubinu u popularnoj kutluri i postao landmark science fiction jedne generacije.
Tad je to bilo precool, Scooter, Colonia (bar kod nas jel), gothicari i crni kaputi.. kao sto su danas likovi sa presarenom odjecom i frizurom, i repercici sa facom isaranom k'o skolske klupe.

E za 20 godina ce i to izgledati cringe, bar ovima kojima je sada cool, nama koji smo tu fazu 15-25 vec prosli je vec cringe.
Last edited by Dope_Man on 26/12/2021 20:27, edited 1 time in total.
User avatar
dale cooper
Posts: 28493
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#88 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by dale cooper »

Imam osjećaj da je u prvom dijelu filma Lana ne tako suptilno dala naslutiti da je ovo odradila samo zbog para. :mrgreen:
EME91
Posts: 344
Joined: 13/05/2018 20:28
Location: https://zdravljeizdravzivot.com/

#89 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by EME91 »

Volio bih da nekako nisam pogledao ovaj zadnji Matrix ... Sada ih molim samo da ne naprave 4 dio LOTR-a ... film je 1.2/10
SuperSy
Posts: 446
Joined: 12/07/2021 21:27

#90 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by SuperSy »

Gledao upravo, meni se svidio 7/10
Nadam se nastavku.
User avatar
Truba
Posts: 81889
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#91 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by Truba »

Nakon 17 minuta
Ovo ne izgleda tako lose
User avatar
doox
Posts: 888
Joined: 30/04/2010 08:35

#92 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by doox »

Jako loše, možda je i lošije jer se uvijek očekuje više, ali nije dobro 5/10
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#93 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by ExNihilo »

ExNihilo wrote: 26/12/2021 15:56 Sinoć sam počeo sa Matrix trilogijom, pa ću preći na novi film. Po prvi put od 2003. gledam sve u kompletu.

Iz ove perspektive, čini mi se da je čak i prvi film izuzetno loše ostario. Sve je cringe as fuck: od naočala i kaputa, preko dijaloga, pa do glume. Tačno se pitam kako je uopće napravio takvu udubinu u popularnoj kutluri i postao landmark science fiction jedne generacije. Osim inoviranja specijalnih efekata, nekako uopće nije mesnat po pitanju filozofije, kakvim ga pamtim. Faktički Platonova pećina za IT doba uz dašak egzistencijalizam vs determinizam začina. :D

Reloaded je, s druge strane, abortus kakav je uvijek i bio. Kompletan film je filler sa PlayStation 2 efektima i narativnim džumbusom. I sve ovo kažem kao big fan. :lol:

Treći dio nisam još. :D
Pogledao treći dio, pa da se nadovežem.

Bolji od Reloaded, ali između prvog i drugog/trećeg dijela prošle su 4 godine, a u tih 4 godine formiralo se očekivanje šta Matrix film mora biti. Problem sa Revolutions nije taj što je objektivno loš film kakav je Reloaded bio, nego što je iznevjerio to očekivanje. Zato se suštinski i ne pravi distinkcija između Reloaded i Revolutions: oba su razočarenje, bez obzira koliko su različiti filmovi.

Zapravo je fascinantno koliko je svaki film Matrix trilogije različit jedan od drugog. Dok je prvi "akciona filozofija" sa omažom hakerskoj kulturi, drugi je terminatorovski car chase CGI wankeraj, dok je treći opera na linijama Rata svjetova ili Star Warsa.

Idemo vidjeti šta se skuhalo za četvrti dio.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24958
Joined: 08/09/2005 20:08

#94 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by Haris.ba »

ExNihilo wrote: 27/12/2021 10:06 Zapravo je fascinantno koliko je svaki film Matrix trilogije različit jedan od drugog. Dok je prvi "akciona filozofija" sa omažom hakerskoj kulturi, drugi je terminatorovski car chase CGI wankeraj, dok je treći opera na linijama Rata svjetova ili Star Warsa.
Upravo. To veoma malo ljudi shvata. Upravo zbog ocekivanja iz prvog filma. Jer u prvom dijelu je isprican klasicni put heroja. Unostalim dijelovima se otislo u drugim pravcima.
User avatar
pici
Posts: 43607
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#95 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by pici »

Matrix je kultna fransizma i mogu staviti da citavo vrijeme ptice cvrkucu, fanovi ce pohrliti i kupovati karte, suvenire, majice, lizalice u njegovom stilu... sjecam se screen saver-a koji je izasao poslije prvog matrixa, to nije bilo kompa koji ga nije imao doduse ja sam imao Asia Carrera...

Image
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#96 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by Gerro »

Stvarno je misterija kako je Matrix kultni film. 0 od filma
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11062
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#97 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote: 26/12/2021 13:30
Tito_i_Partija wrote: 26/12/2021 00:48

Daj ba bježi, ono je bila žestoka karina od filma. Nisam mog'o izdržat' više od 30-45 minuta.
Opet je bolji od od verzije koju je Joss Whedon montirao i koji je pokušao aplicirati Avengers formulu na materijal koji po tonu nije bio
podložan takvom tretmanu. Bolji je i od Man Of Steel kao i od Batman v Superman: Dawn of Justice. Što naravno ne govori mnogo, ali
director's cut verzija Justice Leaguea je Snyderov najuspjeliji pokušaj u DC Univerzumu. Predug je svakako, i ovakva verzija ne bi nikada
stigla do kina, ali je bolje ispričana priča, sa boljom ekspozicijom, bolje rasvjetljenom motivacijom pojedinih likova kao i bolje razvijenim
likovima. Opet kažem nije nikakvo remek djelo, ali ni sranje kakvim ga pojedini prikazuju.
Ne bi se složio da je JL bolji od Man of Steel, iako ovaj drugi ima kamaru svojih problema i lično ga ne smatram odličnim filmom. Al' neću da zalazim dalje, da ne spamamo temu više. :)
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#98 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by maliq53 »

Iz pocetka prilicno sporo, kasnije se nesto 'dozove'... Hmmm klimava 7-ca/10
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#99 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by Njanjavi »

Ocekivao nisam plaho, al mi se jako svidjela ideja kako su u novoj matrici ukomponovali u pop kulturu desavanja iz proslih djelova kroz video igru.
Film je zabavan, pogotovo mi se svidjeo dio sa merovingianom i njegovo zvocanje na danasnju kulturu i drustvo.
Ovekivao sam malo vise hi tech evolucije u matrici i malo siru plejadu humanoidnih hibrida.
Vazda su mi bili simpaticni merovingijevi plavci sa dredovima.
Volio bi da se prica malo prosiri u tim pravcima.
User avatar
irac300
Posts: 9036
Joined: 18/07/2009 18:36

#100 Re: Matrix 4, šta očekujete?

Post by irac300 »



Ako ništa, soundtrack je na nivou. :mrgreen: Od prvog trailera ova stvar mi se svidjela. Zanimljivo da je pjesma premijerno izvedena 1966. pri otvaranju novog kluba zanimljivog imena The Matrix Club. :mrgreen:
Post Reply